Jump to content

SOS!!!


shadow3363
 Share

Recommended Posts

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ερέθισμα - Συναίσθημα - Σκέψη - Λόγος - Πράξη / Γραφή είναι οι 5 βαθμίδες που διερχόμαστε όταν αλληλεπιδρούμε με το φυσικό και το ανθρώπινο περιβάλλον μας.

 

Καθημερινά, συνειδητά ή ασυνείδητα, αλληλεπιδρούμε με αμέτρητες, θετικές ή αρνητικές, βολές των 5 βαθμίδων.

Όλες εν τέλει μας αγγίζουν και διαμορφώνουν μία κρίσιμη μάζα, η οποία επηρεάζει την διάθεσή μας, τα συναισθήματα, τις σκέψεις, τα λόγια και τις πράξεις μας.

Μία κρίσιμη μάζα που επηρέασε το παρελθόν μας, επηρεάζει το παρόν μας και θα επηρεάσει το μέλλον μας.

 

Μπορουμε και έχουμε το πλεονέκτημα της επιλογής και εξασφάλισης, υψηλής ενέργειας, θετικών ερεθισμάτων, συναισθημάτων, σκέψεων, λόγου και πράξεων σαν αντίδοτο των αρνητικών και σαν ασπίδα προστασίας της Ζωής μας.

 

Ας ελέγχουμε και ας ρυθμίζουμε λοιπόν, την ποιότητα των σκέψεων, του λόγου και των γραπτών μας, άν πραγματικά προσδοκούμε, την προσωπική μας ευτυχία αλλά και την ευτυχία των συνανθρώπων που αλληλεπιδρούμε.

 

:rose:

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω "Gandalf the grey"

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

Πες τα πυραμιδούλα μου!! Τον ξέσκισα όμως τον κερατά!!! Έτσι???

 

23_30_109[1].gif

 

 

 

Με έστειλες τώρα κανονικά. Ξέρω ότι με δουλεύεις αλλά σου τη χαρίζω αυτή τη φορά..... επειδή μου 'φτιαξες κατάσταση.....

 

Κρίμα που δε με καταλαβαίνεις, θα ήσουν ποοολύ πιο ευτυχισμένη έτσι.... Δεν ξέρεις τι χάνεις....

 

και πάρε και ένα φιλάκι χαχαχααααααα! huglove.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Dalia και Grey,οι τρίχες δεν είναι λίπασμα,είναι μαγνητικό υλικό και όχι μόνο αν είσαι σε θέση αποστολέα.

Το ότι ευλογήθηκε σε εκκλησία είναι χειρότερο.

Πέταξε τον βασιλικό και την όποια πρόθεση και αγόρασε εναν νεο.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν σε καταλαβαίνω Grey μου....αφού είπα "Gandalf the grey" :lol:

 

Xristina μου η βάση μας είναι ότι οι τρίχες είναι τρίχες και όλα τα υπόλοιπα είναι δικές μας ερμηνείες.

Και κάποιος άλλος μπορεί να πει ότι οι τρίχες είναι μουσακάς, δηλ. Πιραντέλλο «Έτσι είναι εάν έτσι νομίζετε». :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του τόπικ είναι: SOS!!!ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ και ήδη με το θέμα ο shadow ειναι σαν να έδωσε απο μονος του την απάντηση οτι αυτό που βρήκε είναι επικίνδυνο,αν και ρωτάει να μάθει τί μπορεί να είναι.

Οι περισσότεροι θα έχουμε ακούσει για πραγματακια που κατα καιρούς βρίσκονται και είναι σε λάθος θέση,όπως οι τρίχες σε μια γλάστρα,αρα υποσυνείδητα το συνδέουμε με την πληροφορία που έχουμε.

Ετσι,αν κάποιος θέλει να κάνει φανερά αυτά τα ''πραγματάκια'' είναι γιατι πιστεύει στον μηχανισμό της αυθυποβολής και πως ο φόβος θα κανει την δουλειά του.

Διαφορετικά,δεν θα βρισκότουσαν τόσο εύκολα,θα ήταν καλά κρυμμένα.

Σαφέστατα και οι ερμηνείες είναι δικές μας,άλλωστε ο εκάστοτε θεματοθέτης τις ζητά μιας και αναρτεί θέμα σε φόρουμ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Xristina κανείς δεν μπορεί να προστατεύσει ανθρώπους από τον εαυτό τους μπορεί όμως να ενεργοποιήσει την λογική τους. Δεν έχει καμία σημασία τι έχουμε ακούσει/διαβάσει, δεν επιτρέπεται τίποτε άλλο εκτός από αυτό που τείνει στην ισορροπία διότι φαντάζομαι πως δεν θα είσαι δίπλα στον κάθε ένα να τον στηρίξεις όταν αρχίσει να φέρνει στροφές ανάποδα.

Link to comment
Share on other sites

Μα πως δεν σε καταλαβαίνω Grey μου....αφού είπα "Gandalf the grey" :lol:

 

 

Τέλος πάντων... Δεν έλεγα για αυτό στη Ντάλια, άλλα εννοούσα. Και εξηγούμαι για να μη μου φέρεις κανένα άλλο βίντεο πάλι...

 

Μια θεία μου που ξέρει από αυτά πήγε δήθεν επίσκεψη κάπου άφησε ένα πακετάκι κάτω από έναν καναπέ κρυφά εννοείται και έγινε σκοτωμός εκεί πέρα. Όλοι τσακώνονταν με όλους. Που είναι η αυθυποβολή και οι ερμηνείες?? Οι άνθρωποι δεν είχαν ιδέα για το πακετάκι που τους "φύτεψε". Ήμουν μπροστά, με είχε πάρει μαζί της.... Σε άλλη περίπτωση έστειλε κάποια άλλη στο νοσοκομείο και οι γιατροί δεν έβρισκαν τίποτα. Άκου λέει αυθυποβολή και ερμηνείες...

 

Xristina μου η βάση μας είναι ότι οι τρίχες είναι τρίχες και όλα τα υπόλοιπα είναι δικές μας ερμηνείες.

Και κάποιος άλλος μπορεί να πει ότι οι τρίχες είναι μουσακάς, δηλ. Πιραντέλλο «Έτσι είναι εάν έτσι νομίζετε». :)

 

 

Ναι, καλά....

woot.giflaugh.gif063laugh.gif

Edited by Grey
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Dalia και Grey,οι τρίχες δεν είναι λίπασμα,είναι μαγνητικό υλικό και όχι μόνο αν είσαι σε θέση αποστολέα.

Το ότι ευλογήθηκε σε εκκλησία είναι χειρότερο.

Πέταξε τον βασιλικό και την όποια πρόθεση και αγόρασε εναν νεο.

 

Πες τα Χριστίνα μου...

smile.gifthumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Grey μου εστιάζεσαι σε λάθος πράγματα.

 

Στην περίπτωση του τοπικ δεν υπάρχει θέμα μαγείας, εάν σου εξηγούσα πως λειτουργεί το όλο πράγμα θα συμφωνούσες αλλά δεν θα σου εξηγήσω διότι you never know.

:)

Link to comment
Share on other sites

Grey μου εστιάζεσαι σε λάθος πράγματα.

 

Στην περίπτωση του τοπικ δεν υπάρχει θέμα μαγείας, εάν σου εξηγούσα πως λειτουργεί το όλο πράγμα θα συμφωνούσες αλλά δεν θα σου εξηγήσω διότι you never know.

:)

 

Εμένα φοβάσαι πυρμιδούλα μου? Δε με έχεις καταλάβει καθόλου. Δε θα δίσταζα να κάνω κακό σπελ σε κάποιον αλλά αυτός ο κάποιος πρέπει να είναι ποοοολύ μεγάλο καθίκι και να μου έχει κάνει μεγάλη ζημιά, Δε θα τα έκανα για πλάκα αυτά. Είσαι καλό άτομο, παρά τις πλάκες που κάνουμε και άλλωστε αν πίστευα ότι ήσουν καμία κακιά δε θα έκανα πλάκες, θα σε απέφευγα.... Είσαι το τελευταίο άτομο που θα έκανα σπελ.

 

Μπα μην ανησυχείς θα μάθω από τη θεία μου.

smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...