Jump to content

Αποχώρησις


 Share

Recommended Posts

Χαιρετώ όλα τα αγαπητά μέλη του φόρουμ

που πέρασαν,βρίσκονται ή πρόκειται στο

μέλλον να περάσουν από εδώ.

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα μέλη του

φόρουμ που με βοήθησαν,είτε αυτό έγινε με

ένα ποστ τους,είτε με έναν λόγο τους,είτε με

μια συζήτηση είτε με την παρουσία τους και

μόνο..πήρα πολλά και έφτασα σε σημεία που

πριν δεν μπορούσα καν να φανταστώ χάρη

σε εσάς και πραγματικά σας χρωστάω πολλά..

 

Ακόμα πιο πολλά χρωστάω στην μαγεία,και

δεν μιλάω για την Τέχνη μα για την πραγματική

μαγεία.Πήρα ό,τι είχα να πάρω από εδώ..ελπίζω

να πρόσφερα και κάτι..όσο μικρό και αν ήταν

αυτό,ώστε να ανταποδώσω έτσι έστω και στο

ελάχιστο την υποχρέωση μου στην μαγεία αλλά

και στα άτομα που τόσο με βοήθησαν.

Σε περίπτωση που δεν το προσέξατε, οι άμεσα ενδιαφερόμενοι της συζήτησης (dimulator, rasputin κι εγώ) έχουν σταματήσει να συζητάνε το θέμα, το έχουν ξεπεράσει και πλέον βρίσκονται σε άλλες συζητήσεις.

Προς τι λοιπόν η συνέχεια της έντασης εδώ;

Filosofe και Βηλφεγώρ, δεν θέλω να υποθέσω ότι έχετε κάποιον απώτερο σκοπό στο να συνεχίζετε μια ένταση που έχει ήδη λήξει. Οπότε απλά παρακαλώ να σταματήσει το θέμα εδώ.

Τέλος, ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι αυτό το φόρουμ, με τα σχεδόν 10 χρόνια λειτουργίας του, δεν είναι δυνατόν να φοβάται μήπως κινδυνέψει η καλή του φήμη λόγω κάποιας μικροέντασης, σε ένα thread, μεταξύ 4-5 μελών. Εάν όμως παρ’ όλ’ αυτά αισθάνεστε ότι το φόρουμ δεν είναι αυτό που θα θέλατε να είναι, η πόρτα είναι ανοιχτή και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βρίσκεται εδώ. Κατανοητό;

 

Το φόρουμ είναι τα μέλη του και τα θέματα τα οποία έχουν

ανοίξει και αναπτύξει τα μέλη του ή οι διαχειριστές και η

συντονίστρια του?Νομίζω πως από την στάση σας έχω ήδη

την απάντηση και όντως,δεν είναι αυτή που θα ήθελα να

είναι.

 

Σταματώ λοιπόν να συμμετέχω στα θέματα συζητήσεως του

φόρουμ.

 

Θα παραμείνω αμέτοχος,ελπίζοντας στο μέλλον να αλλάξει

κάτι και αυτό το φόρουμ,με τα σχεδόν 10 χρόνια λειτουργίας

του,να φτάσει σε σημείο που να μπορεί να γίνει αυτό που θα

ήθελα να είναι.

 

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Στα διάφορα φόρουμ πάντοτε υπήρχαν και υπάρχουν καταστάσεις σαν κι αυτή, και ούτε και το artofwise θα μπορούσε να ξεφύγει από αυτόν τον κανόνα. Αν και όντως από ένα σημείο και μετά η κατάσταση ψιλοξέφυγε, δεν νομίζω ότι αυτός είναι επαρκής λόγος να φύγεις. Ίσα ίσα, μπορείς να μείνεις και να το "πολεμήσεις", ώστε κάποια στιγμή το φόρουμ να γίνει αυτό που εσύ οραματιζόσουν. Γνώμη μου βέβαια αυτό...

 

Όπως και να'χει, να περνάς καλά. Καλή συνέχεια στην πορεία σου...ομολογώ ότι είχα συνηθίσει να διαβάζω όσα έγραφες, ακόμη κι αν δεν απαντούσα, μιας και συχνά με έβαζαν στην διαδικασία να σκεφτώ σοβαρά, και όσο να'ναι αυτό θα λείψει, και σίγουρα όχι μόνο σε μένα.

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα κάνε ένα διάλυμα και επέστρεψε

 

Στοματικό διάλυμα; Να καθαρίσει η ανάσα; Colgate; Act; Listerine; Αμάν πια με την ανορθογραφία...

 

 

Το φόρουμ είναι τα μέλη του και τα θέματα τα οποία έχουν

ανοίξει και αναπτύξει τα μέλη του ή οι διαχειριστές και η

συντονίστρια του?Νομίζω πως από την στάση σας έχω ήδη

την απάντηση και όντως,δεν είναι αυτή που θα ήθελα να

είναι.

 

 

Έλεγα δε θα κάτσω να ασχοληθώ με το θέμα γιατί το όλο θέμα το βλέπω ως νάζια. (και μου φαίνεται σήμερα είναι η μέρα που όλοι κάνουν νάζια)

 

Βηλφεγώρ το φόρουμ είναι τα μέλη και τα θέματά του. Πραγματικά αναρωτιέμαι πως σου έχει δημιουργηθεί η εικόνα ότι το φόρουμ είναι οι διαχειριστές και ο συντονισμός. Περιμένεις δηλαδή ο συντονισμός να μη λέει την άποψή του επειδή είναι αντίθετη από τα μέλη; Συνομιλητές είμαστε κι εμείς, εκφέρουμε τη γνώμη μας. Δεν είμαστε οι μπαμπούλες να εμφανιζόμαστε όποτε θέλουμε να κάνουμε ΒAN ΜΠΟΥΜ τους "κακούς"..

 

Όλο αυτό το βλέπω υπερβολικότατο...

Αν όλοι ήμασταν μες στις γλύκες συνέχεια και στη συμφωνία τότε θα έπρεπε να ανησυχούμε, όχι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...