Jump to content

Μια υπενθύμιση


Recommended Posts

Είμαι το ζωντανό παράδειγμα του "σχεδόν αδύνατον" Μαγικοτάτη μου...

Δηλαδή, εκεί που δεν ασχολιόσουν καθόλου ούτε σ’ ενδιέφερε ο πνευματισμός/μυστικισμός, εκεί που το μόνο ενδιαφέρον σου ήταν τα φιλαράκια σου, η δουλειά σου και τα κοριτσάκια, τσουπ μπροστά σου το Χάος να σου κάνει «τζα»;! Όχι αγόρι μου, δεν γίνονται αυτά τα πράματα. Σίγουρα κάτι άλλο εννοείς ή δεν έχεις καταλάβει ακριβώς τι εννοεί ο Καζαντζάκης σε αυτό το απόσπασμα.

 

 

...ή ακόμα χειρότερα να προσεγγιστεί από coven για στρατολόγηση.

[...]

Αν ξέρει που μπλέκει, τότε εντάξει, αν δεν ξέρει όμως;

[...]

Χμμ... δεν θα 'λεγα ότι τα κόβενς είναι αστεία συζήτηση γιατί πολλά συνδέονται με οργανωμένο έγκλημα και μυστικές υπηρεσίες... και μπορεί να βλέπουν το φόρουμ σαν πηγή νέων μελών, το αποκλείεις;

Ένα τσεκάρισμα πριν «την πούμε στην Διαχείριση» δεν είναι κακό. Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να μην βρισκόμαστε και εκτεθειμένοι.

Το τσεκαρισματάκι σου όμως δεν το έκανες, διότι προφανώς δεν έχεις προσέξει στην ιστοσελίδα το άρθρο: Σκοτεινές Ομάδες, Σέκτες, Τάγματα & Αδελφότητες ~ Πως να τις αναγνωρισετε

Ούτε αυτό: Συμβουλές για την Εύρεση Μέντορα

Μα ούτε κι αυτό έστω; Ώστε θέλεις να μάθεις την Τέχνη;

Αυτό;;; Συνηθισμένες Ερωτήσεις

Καλά, σαφώς ούτε αυτό: Νόμοι – Αρετές – Έργο

Γενικά, απ’ ότι φαίνεται, ολόκληρη η ενότητα «Συμβουλές» σου ξέφυγε...

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Βαράει άσχημα απ' την αρχή... Θα φάω πολύ ξύλο τώρα... τέλος πάντων...

Ε ναι Νεφέλη μου, ας λέει ο... Σωκράτης ότι θέλει, οι αλήθειες είναι υποκειμενικές

:P:violent1:

 

Τι μου θύμισες τώρα Grey, λύκειο ,θεωρητική ,είχαμε σχιστεί στη μέση οι "υπέρ των σοφιστών" και οι "υπέρ του Σωκράτη".

Μάχη :10_9_134[1]: !!!!

 

Λοιπόν εγώ θεωρώ ότι η αλήθεια είναι μια, αλλά πολύπλευρη σαν πρίσμα, το φως που διαχέεται μέσα του ( οι ανακαλύψεις ) δεν μπορούν να την αναδείξουν ολόκληρη και βλέπουμε κάθε φορά κάποιες πλευρές της, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι πολλές, τώρα όσον αφορά "τις υποκειμένικές αλήθειές" μπορεί να έναι μέρος αυτής της μίας αλήθειας ή απλά πλάνη!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, εκεί που δεν ασχολιόσουν καθόλου ούτε σ’ ενδιέφερε ο πνευματισμός/μυστικισμός, εκεί που το μόνο ενδιαφέρον σου ήταν τα φιλαράκια σου, η δουλειά σου και τα κοριτσάκια, τσουπ μπροστά σου το Χάος να σου κάνει «τζα»;! Όχι αγόρι μου, δεν γίνονται αυτά τα πράματα. Σίγουρα κάτι άλλο εννοείς ή δεν έχεις καταλάβει ακριβώς τι εννοεί ο Καζαντζάκης σε αυτό το απόσπασμα.

 

Μπορεί και να μην έχω καταλάβει αλλά ποτέ μη λες ποτέ Μαγικοτάτη μου... Πριν αποκτήσω κοριτσάκια απέκτησα... φαμίλιαρ αν μπορείς να το πείς έτσι... Έτσι ακριβώς "τζα!", και όμως γίνεται...

 

 

Ένα τσεκάρισμα πριν «την πούμε στην Διαχείριση» δεν είναι κακό. Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να μην βρισκόμαστε και εκτεθειμένοι.

Το τσεκαρισματάκι σου όμως δεν το έκανες, διότι προφανώς δεν έχεις προσέξει στην ιστοσελίδα το άρθρο: Σκοτεινές Ομάδες, Σέκτες, Τάγματα & Αδελφότητες ~ Πως να τις αναγνωρισετε

Ούτε αυτό: Συμβουλές για την Εύρεση Μέντορα

Μα ούτε κι αυτό έστω; Ώστε θέλεις να μάθεις την Τέχνη;

Αυτό;;; Συνηθισμένες Ερωτήσεις

Καλά, σαφώς ούτε αυτό: Νόμοι – Αρετές – Έργο

Γενικά, απ’ ότι φαίνεται, ολόκληρη η ενότητα «Συμβουλές» σου ξέφυγε...

 

Σε καμμία περίπτωση δεν "την είπα" στη διαχείριση, μια ιδέα έριξα για συζήτηση. Αν είναι δυνατόν κάποιος να προειδοποιεί τον κόσμο που μπαίνει γιατί μπορεί κάποιος να μπει και μην έχει προλάβει να τα διαβάσει όλα αυτά (με το καλημέρα μου την έπεσαν εμένα). Εδώ να παραδεχτώ ότι έχεις δίκιο, τα 'χεις γράψει αυτά, τα έχω ήδη διαβάσει και άντε τώρα να πιστέψεις ότι ξέχασα να τα αναφέρω... τι να σου πω Μαγικοτάτη μου, κάνε μου μια ψυχική επίθεση να πατσίσω.... λολ

 

Αα! εδώ να πω ότι αν ακολουθήσει κανείς όλα αυτά στο τέλος δεν κάνει τπτ αφού σχεδόν τα πάντα... απαγορεύονται και άδικα τα έμαθε ότι έμαθε... τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

:P:violent1:

 

Τι μου θύμισες τώρα Grey, λύκειο ,θεωρητική ,είχαμε σχιστεί στη μέση οι "υπέρ των σοφιστών" και οι "υπέρ του Σωκράτη".

Μάχη :10_9_134[1]: !!!!

 

Λοιπόν εγώ θεωρώ ότι η αλήθεια είναι μια, αλλά πολύπλευρη σαν πρίσμα, το φως που διαχέεται μέσα του ( οι ανακαλύψεις ) δεν μπορούν να την αναδείξουν ολόκληρη και βλέπουμε κάθε φορά κάποιες πλευρές της, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι πολλές, τώρα όσον αφορά "τις υποκειμένικές αλήθειές" μπορεί να έναι μέρος αυτής της μίας αλήθειας ή απλά πλάνη!!

 

Ματζικούλα μου δεν το 'χα σκεφτεί έτσι, έμαθα και κάτι καινούργιο. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν αποκτήσω κοριτσάκια απέκτησα... φαμίλιαρ αν μπορείς να το πείς έτσι... Έτσι ακριβώς "τζα!", και όμως γίνεται...

Αν το θέλεις, δώσε περισσότερες πληροφορίες, για να καταλάβω κι εγώ τι εννοείς. Πως δηλαδή απέκτησες familiar; (Δεν είσαι υποχρεωμένος ν’ απαντήσεις, μιας και είναι αρκετά προσωπικές αυτές οι πληροφορίες)

 

 

Αν είναι δυνατόν κάποιος να προειδοποιεί τον κόσμο που μπαίνει γιατί μπορεί κάποιος να μπει και μην έχει προλάβει να τα διαβάσει όλα αυτά

Η ιστοσελίδα προηγείται του φόρουμ. Όποιος μπαίνει, θεωρητικά, έχει περάσει πρώτα από την ιστοσελίδα και τα έχει διαβάσει αυτά.

 

 

Αα! εδώ να πω ότι αν ακολουθήσει κανείς όλα αυτά στο τέλος δεν κάνει τπτ αφού σχεδόν τα πάντα... απαγορεύονται και άδικα τα έμαθε ότι έμαθε... τέλος πάντων...

Διαφωνώ.

 

 

(με το καλημέρα μου την έπεσαν εμένα).

Ποιοι; Αυτό που αναφέρεις είναι σοβαρό και απαιτώ (ναι, απαιτώ!) να μάθω συγκεκριμένα ποιοι και πως σου την έπεσαν. Αν δεν θέλεις να το αναφέρεις δημόσια, στείλε μου πμ.

Έχουμε επανειλημμένα τονίσει ότι θέλουμε τα μέλη να μας ενημερώνουν σε περίπτωση που κάποιο άλλο μέλος τους πλησιάσει κακόβουλα ή με σκοπό να μπούν σε κάποιο coven.

Επομένως, απαιτώ να μας (τους συντονιστές εννοώ) ενημερώσεις σχετικά.

Εάν δεν έχω την σχετική ενημέρωση εντός 24ώρου, θα διαγραφείς από μέλος, μιας και θα κρίνω ότι δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο και η αναφορά σου είναι κακόβουλη δυσφήμιση του φόρουμ. Έγινα κατανοητή;

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχω την σχετική ενημέρωση εντός 24ώρου, θα διαγραφείς από μέλος, μιας και θα κρίνω ότι δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο και η αναφορά σου είναι κακόβουλη δυσφήμιση του φόρουμ. Έγινα κατανοητή;

 

Παρακαλώ πολύ να προωθηθεί το ΠΜ και σε εμένα και στον Αυγερινό. Ευχαριστώ. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη

Στα μπαρ αρνείται ο μπάρμαν να σε σερβίρει όταν έχεις πιεί τόσο πολύ που ίσως καταλήξεις στο νοσοκομείο; Στα εστιατόρια, σε ρωτάει ο σερβιτόρος για το εάν είσαι διαβητικός ή καρδιοπαθής ή αλλεργικός ώστε να σε σερβίρει πιάτα ασφαλή για σένα;

 

Τα παραπάνω επειδή είναι στον τομέα μου έχω να πω πως ναι και βεβαία ναι. Ούτε ο μπάρμαν θέλει κάποιον λιώμα λιπόθυμο μέσα στο μαγαζί του, και ο σερβιτόρος φυσικά σε ρωτα για να ενημέρωση την κουζίνα . thumbsup.gif

 

 

Και όμως έχει κάποιο δίκιο ο Grey ...

δεν είναι εδω σχολή μαγείας μια μικρή βοήθεια παραπάνω ωραία θα ήταν όμως .

 

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις, δώσε περισσότερες πληροφορίες, για να καταλάβω κι εγώ τι εννοείς. Πως δηλαδή απέκτησες familiar; (Δεν είσαι υποχρεωμένος ν’ απαντήσεις, μιας και είναι αρκετά προσωπικές αυτές οι πληροφορίες)

 

 

Αυτό θα το απαντήσω αργότερα γιατί έχω ταραχτεί πάρα πολύ με την απειλή διαγραφής και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο.

 

 

 

Η ιστοσελίδα προηγείται του φόρουμ. Όποιος μπαίνει, θεωρητικά, έχει περάσει πρώτα από την ιστοσελίδα και τα έχει διαβάσει αυτά.

 

 

Μπορεί να περνάει πρώτα απ την ιστοσελίδα αλλά η ιστοσελίδα είναι κομματάκι μεγάλη Νεφέλη μου....

 

 

 

Ποιοι; Αυτό που αναφέρεις είναι σοβαρό και απαιτώ (ναι, απαιτώ!) να μάθω συγκεκριμένα ποιοι και πως σου την έπεσαν. Αν δεν θέλεις να το αναφέρεις δημόσια, στείλε μου πμ.

Έχουμε επανειλημμένα τονίσει ότι θέλουμε τα μέλη να μας ενημερώνουν σε περίπτωση που κάποιο άλλο μέλος τους πλησιάσει κακόβουλα ή με σκοπό να μπούν σε κάποιο coven.

Επομένως, απαιτώ να μας (τους συντονιστές εννοώ) ενημερώσεις σχετικά.

Εάν δεν έχω την σχετική ενημέρωση εντός 24ώρου, θα διαγραφείς από μέλος, μιας και θα κρίνω ότι δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο και η αναφορά σου είναι κακόβουλη δυσφήμιση του φόρουμ. Έγινα κατανοητή;

 

Η ακριβής μου φράση όπως πολύ σωστά έκανες quote ήταν "(με το καλημέρα μου την έπεσαν εμένα)" δεν είπα ότι ήταν κάποιος από το φόρουμ και δεν ήταν και βλάκας να το κάνει από το φόρουμ γιατί θα τον πιάνατε. Έτσι ελπίζω ότι λήγει και το θέμα της δυσφήμισης, Από MSN έγινε η δουλειά και φυσικά δεν έδωσαν ονόματα. Ηρεμήστε λίγο βρε παιδιά δεν θέλω να δυσφημίσω το φόρουμ, το αγαπάω και το έχω σαν σπίτι μου. Πώς καταλάβατε τέτοιο πράγμα για μένα. Για καλό την έκανα την υπόδειξη και βρίσκω το μπελά μου,..

Ελπίζω ότι έληξε το θέμα και μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα μας....

smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να προωθηθεί το ΠΜ και σε εμένα και στον Αυγερινό. Ευχαριστώ. :thumbsup:

 

Αφού απαντώ δημόσια ΔΕΝ θα στείλω ΠΜ αν θέλετε κάτι άλλο ρωτήστε με ελεύθερα....

Link to comment
Share on other sites

έχω ταραχτεί πάρα πολύ με την απειλή διαγραφής και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο.

[...]

Η ακριβής μου φράση όπως πολύ σωστά έκανες quote ήταν "(με το καλημέρα μου την έπεσαν εμένα)" δεν είπα ότι ήταν κάποιος από το φόρουμ

Για να δούμε λίγο ολόκληρη την φράση σου...

Αρχικά είπες:

Απλώς επεσήμανα ένα πρόβλημα, ότι δηλαδή κάποιο νέο μέλος που δεν έχει εμπειρία μπορεί να δοκιμάσει κάτι ζόρικο και να βρει μπελά ή ακόμα χειρότερα να προσεγγιστεί από coven για στρατολόγηση.

Και μετά είπες:

Σε καμμία περίπτωση δεν "την είπα" στη διαχείριση, μια ιδέα έριξα για συζήτηση. Αν είναι δυνατόν κάποιος να προειδοποιεί τον κόσμο που μπαίνει γιατί μπορεί κάποιος να μπει και μην έχει προλάβει να τα διαβάσει όλα αυτά (με το καλημέρα μου την έπεσαν εμένα).

Όπως τα γράφεις, είναι σαφές ότι «σου την έπεσαν» με το που μπήκες στο φόρουμ.

Ίσως όχι μέσω του φόρουμ, μιας και μας λες για MSN, αλλά σε «εντοπίσανε» από το φόρουμ.

 

 

Ελπίζω ότι έληξε το θέμα και μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα μας....

Το θέμα δεν μπορεί να λήξει τόσο εύκολα, διότι είναι σοβαρό.

Οπότε, γι’ άλλη μια φορά σε ρωτώ: ποιοι και πως «σου την έπεσαν». Εάν δεν μας πεις, δεν έχουμε τρόπο να προστατέψουμε ούτε εσένα ούτε τα υπόλοιπα μέλη. Οπότε, αναμένω μια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σε ΑΛΛΟ ποστ είπα:

 

Απλώς επεσήμανα ένα πρόβλημα, ότι δηλαδή κάποιο νέο μέλος που δεν έχει εμπειρία μπορεί να δοκιμάσει κάτι ζόρικο και να βρει μπελά ή ακόμα χειρότερα να προσεγγιστεί από coven για στρατολόγηση.

 

...

 

Χμμ... δεν θα 'λεγα ότι τα κόβενς είναι αστεία συζήτηση γιατί πολλά συνδέονται με οργανωμένο έγκλημα και μυστικές υπηρεσίες... και μπορεί να βλέπουν το φόρουμ σαν πηγή νέων μελών, το αποκλείεις;

 

ΧΩΡΙΣ να αναφέρω τον εαυτό μου. Όταν η συζήτηση είναι ελεύθερη, λες και πράγματα που ΑΠΛΑ υποψιάζεσαι ή πιθανολογείς ("μπορεί να...", "το αποκλείεις;") .

 

Μετά είπα, στο επίμαχο ποστ:

 

(με το καλημέρα μου την έπεσαν εμένα)

 

Ότι ΥΠΟΨΙΑΣΤΙΚΑ coven είναι αλήθεια, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν είναι όντως έτσι.

 

Και τώρα που γίνεται κάτι σαν δίκη διαγραφής δεν είναι πια ελεύθερη η συζήτηση και πρέπει να πω ΜΟΝΟ ότι αποδεικνύεται...

 

Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ΜΟΝΟ η χρονική σύμπτωση της επαφής που αποκαλώ "πέσιμο" (επειδή τρόμαξα) με την είσοδό μου στο φόρουμ. Κι αν είναι απλά σύμπτωση; γιατί είμαι και σε άλλο φόρουμ απ' την άνοιξη, θα μπορούσε να με έχει δει εκεί και όχι εδώ. Πού το ξέρω εγώ; υπενθυμίζω ότι δεν είναι πια ελεύθερη συζήτηση και χρειάζονται αποδείξεις...

 

Επομένως:

 

1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν όντως με βρήκαν από δω.

2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν όντως πρόκειται για coven.

3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν το "πέσιμο" είναι όντως "πέσιμο" δηλαδή κακόβουλη προσέγγιση. Απλά τρόμαξα που άκουσα για διαόλους και επικλήσεις. Δεν έπαθα τπτ... σωστά;

 

Το πως μου την έπεσαν το περιέγραψα, το ποιοι μου την έπεσαν δεν το ξέρω, δεν είπαν ονόματα. Το username στο MSN ΔΕΝ το έχω γιατί το 'χω διαγράψει εδώ και τρεις μήνες και δεν το θυμάμαι.

 

Άρα δεν έχουμε υπόθεση... και το θέμα λήγει εδώ ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

…Το thread αυτό δεν ανοίχτηκε με διάθεση για συζήτηση, ...!
:blink::blink::blink: Αποφασίζω και διατάζω λοιπόν :ninja:
…...αλλά τα σχόλιά σας είναι σαφώς ευπρόσδεκτα. Στόχος όμως είναι να υπενθυμίσει και να εστιάσει την προσοχή σας... Προσέξτε τις ζαλάδες!
:ermm: Πάντως, όπως είπε και ο Carl Gustav Jung ("The Haunted Prophet") "the creative artist plunges of their own volition into SCARY PSYCHIC DEPTHS into which the DROWNING PSYCHOTIC is dragged against their will." http://books.google.com/books?rview=1&id=6xe2AAAAIAAJ&dq=label%3A%22books+i+want%22&q=joyce&pgis=1#search_anchor Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

Grey, δεν μας τα λες καλά... Πολύ τα έχεις μπλέξει...Αλλά λες άλλα εννοείς, μια έτσι μια αλλιώς, άλλα εδώ άλλα εκεί... Γενικά, δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη.

Θα το συζητήσουμε με τους υπόλοιπους συντονιστές και διαχειριστές και θα δούμε τι θα κάνουμε. Για μένα πάντως, είσαι "υπό επιτήρηση".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πριν από περίπου 5 χρόνια, είχα παραθέσει ένα απόσπασμα από το έργο του Ν. Καζαντζάκη «Βίος και Πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά», ως απάντηση σε κάποιο θέμα που συζητήσουμε τότε.

 

Το απόσπασμα ήταν το εξής:

 

-Είμαστε σκουληκάκια μικρά μικρά, Ζορμπά, αποκρίθηκα, απάνω σ' ένα φυλλαράκι γιγάντιου δέντρου. Το φυλλαράκι αυτό είναι η γης μας. τ' άλλα φύλλα είναι τ' αστέρια που βλέπεις να κουνιούνται μέσα στη νύχτα. Σουρνόμαστε απάνω στο φυλλαράκι μας, και το ψαχουλεύουμε με λαχτάρα τ' οσμιζόμαστε, μυρίζει, βρωμάει, το γευόμαστε, τρώγεται, το χτυπούμε, αντηχάει και φωνάζει σαν πράμα ζωντανό.

Μερικοί άνθρωποι, οι πιο ατρόμητοι, φτάνουν ως την άκρα του φύλλου. Από την άκρα αυτή σκύβουμε, με τα μάτια ανοιχτά, τα αυτιά ανοιχτά, κάτω στο χάος. Ανατριχιάζουμε. Μαντεύουμε κάτω μας το φοβερό γκρεμό, ακούμε ανάρια ανάρια το θρο που κάνουν τα φύλλα του γιγάντιου δέντρου, νιώθουμε το χυμό ν' ανεβαίνει από τις ρίζες του δέντρου και να φουσκώνει την καρδιά μας. Κι έτσι σκυμμένοι στην άβυσσο, νογούμε σύγκορμα, σύψυχα, να μας κυριεύει τρόμος. Από τη στιγμή εκείνη αρχίζει...

Σταμάτησα. Ήθελα να πω: «Από τη στιγμή εκείνη αρχίζει η ποίηση», μα ο Ζορμπάς δε θα καταλάβαινε και σώπασα.

-Τι αρχίζει; ρώτησε ο Ζορμπάς με λαχτάρα. Γιατί σταμάτησες;

-...Αρχίζει ο μεγάλος κίντυνος, Ζορμπά, είπα.

Άλλοι ζαλίζουνται και παραμιλούν,

άλλοι φοβούνται και μοχτούν να βρούν μιαν απάντηση, που να τους στυλώνει την καρδιά και λένε: «Θεός».

Άλλοι κοιτάζουν από την άκρα του φύλλου το γκρεμό ήσυχα, παλικαρίσια και λένε: «Μου αρέσει»...

 

Ξαναπαραθέτω αυτό το απόσπασμα σήμερα, για άλλο λόγο απ’ ότι τότε.

 

Ο λόγος τώρα είναι γιατί θέλω να υπενθυμίσω σε όλους μας το πόσο εύκολο είναι να «ζαλιστούμε και να παραμιλάμε», ακόμα και να πέσουμε, εν’ όσο εξασκούμε ή έστω και απλά ερευνάμε αυτόν τον χώρο που λέμε πνευματισμό, αποκρυφισμό, μυστικισμό.

 

Τόσα χρόνια σ’ αυτό το φόρουμ, οι παλιοί είδαμε (και βλέπουμε) πολλούς να «κοιτάζουν από την άκρη του φύλλου παλικαρίσια», αλλά είδαμε (και βλέπουμε) και πολλούς να «ζαλίζονται». Μερικές φορές ζαλιστήκαμε κι εμείς οι ίδιοι. Αλλά το χειρότερο είναι όταν βλέπουμε μερικούς να μην ξαναβρίσκουν την ισορροπία τους και να πέφτουν.

 

Το thread αυτό δεν ανοίχτηκε με διάθεση για συζήτηση, αλλά τα σχόλιά σας είναι σαφώς ευπρόσδεκτα. Στόχος όμως είναι να υπενθυμίσει και να εστιάσει την προσοχή σας... Προσέξτε τις ζαλάδες!

Νεφέλη μου, πραγματικά, δεν έχω λόγια...!!! Κάνεις πάντα τα πιο σωστά σχόλια, αυτά που αντιπροσωπεύουν επακριβώς τι θέλεις να περάσεις στους άλλους...

Είναι εκπληκτικό το πόσο δίκιο έχεις... Και πολλές φορές, αναρωτιέμαι για τον εαυτό μου, αν έχω πέσει, ή αν κρατιέμαι ακόμη από το χείλος...!!! Ή αν έχω φτάσει καν εκεί και να έχω αντικρύσει αυτό το μεγαλείο...

Edited by Zak
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...