Jump to content

Πειτε Μου Τι Παιζει?


Recommended Posts

Λοιπον,το πρωι σημερα ειχα ξυπνησει η μαλλον με ξυπνησαν, σηκωθηκα για λιγο

για κανα τεταρτο και μετα ξανα επεσα για υπνο κατα τις 11 και ηταν.

εκει που ημουν ξαπλωμενος...εβλεπα θυμαμαι γενικα εντονα ονειρα...ανοιγα τα ματια,

και με το που τα κλεινα ξανα το ιδιο εικονες-ονειρα...το ολο περιεργο ειναι οτι σε μια

φαση εκει που ειπα οτι με το που εκλεινα τα ματια εβλεπα εντονα ονειρα εικονες και

διαφορα σε μια φαση ακουστηκε κατι σαν επικληση..τωρα το βλεπα στο ονειρο μου

πολυ πιθανο....αλλα ομως ενιωσα λες και εβαλα το χερι στη μπριζα ΕΝΙΩΣΑ εντονο

ηλεκτρισμο στο σωμα μου και εκανε και θορυβο κι ολας...να πω την αληθεια τρομαξα

γιατι ηταν πολυ ΕΝΤΟΝΟ.και το σταματησα αφου εβαλα δυναμη-πιεστηκα να ανοιξω

τα ματια μου και να κουνηθω..αλλα το θεμα με τα ματια ειναι οτι ενω εβαλα δυναμη-πιεστηκα

για να τα ανοιξω,εχω την εντυπωση πως εβλεπα το δωματιο...

το θεμα ειναι οτι εχω ακουσει και διαβασει και ειδικα εδω στο forum για αστρικη προβολη

αλλα δεν ξερω εγω ΕΠΕΣΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ...:)

τι να πω.....α δεν ξερω αν βοηθαει οταν σηκωθηκα απο το κρεβατι μετα το πακετο που εφαγα

ηταν 2 η ωρα.δηλ κανα τριωρο απο την ωρα που την ειχα πεσει και ηταν λες και ειχα ξαπλωσει για κανα μισαωρο.

τι ηταν τελικα αυτα που ενιωσα..????

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επειδη οπως ειπες κι εσυ έβλεπες έντονα όνειρα θα μπορουσε ολο αυτο απλως

να ειναι ένα ονειρο και απλα επειδή ήσουν στην κατασταση μεταξύ

ύπνου και ξυπνιου να το ενιωσες τοσο εντονα.

Οσον αφορά την αστρική προβολή αρκετές φορες γίνεται και χωρις να το θέλεις,

και αν δεν κανω λάθος αυτό αναφερεται καπου στο συγκεκριμενο τομεα του site.

Αλλα κατα πασα πιθανοτητα πρεπει να ηταν όνειρο αν λαβεις υπ'οψην και το "jet lag"

που είχες αφου λες οτι κοιμοσουν 3 ωρες και αισθανόσουν σαν να ειχες κοιμηθει μιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρόμοια περίπτωση μου συνέβη και μένα. Καλά δεν είναι και τέτοιο πράγμα με τελετές και επικλήσεις αλλά ήταν κάτι σαν αστρική προβολή κατά τη διάρκεια του ύπνου ακριβώς πριν ξυπνήσω. Βγήκα για πολύ λίγο, ήταν πολύ περίεργο... από όλο το δωμάτιο με τα έπιπλα κλπ φαινόταν ΜΟΝΟ το κρεβάτι με το σώμα μου και κατά τα άλλα ήταν ένα σκοτεινό χάος λες και το κρεβάτι μου είχε πάει στο... διάστημα. Ήμουν σίγουρα "έξω", ελάχιστα πιο πάνω από το σώμα μου και είχα απέναντί μου μια μικρή κόκκινη φλόγα ακαθόριστου σχήματος. Τότε ήμουν φοιτητής και δεν είχα ιδέα από όλα αυτά, νόμιζα ότι πέθανα για λίγο και ξαναγύρισα. Το παράξενο ήταν ότι εκείνη την ώρα μου ήρθε μια σκέψη ότι μπορούσα να αφήσω για πάντα το σώμα μου και να μην ξαναγυρίσω σε αυτό, αλλά επέλεξα ότι ήθελα να ζήσω. Η πλάκα είναι ότι ενώ θα έπρεπε να "τα 'χω κάνει επάνω μου" στην ιδέα να πεθάνω, δεν φοβήθηκα καθόλου, σαν να ήταν να διαλέξω αν θα έμενα Αθήνα ή Πάτρα. Εκ των υστέρων που το σκεφτόμουν, όταν ξύπνησα, έτρεμα ολόκληρος, τι θα είχε συμβεί αν διάλεγα να πεθάνω. Μετά το έψαξα και έμαθα για την αστρική προβολή αλλά δεν το προσπάθησα γιατί το βιβλιαράκι που είχα βρει έλεγε ότι υπάρχει κίνδυνος να κοπεί η χορδή ανάμεσα στα δυο σώματα και να πεθάνω... και ότι μπορεί να έπεφτα σε ένα μέρος σαν την κόλαση και να ζούσα έναν εφιάλτη...

Link to comment
Share on other sites

Grey,θα μπορούσε η κόκκινη μικρή φλόγα,να είναι η άκρη του νήματος για την δική σου προσωπική εξήγηση του περιστατικού.

Έρχεται τώρα στην μνήμη σου κάτι από εκείνη την εποχή που τότε δεν είχες δώσει σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Grey,θα μπορούσε η κόκκινη μικρή φλόγα,να είναι η άκρη του νήματος για την δική σου προσωπική εξήγηση του περιστατικού.

Έρχεται τώρα στην μνήμη σου κάτι από εκείνη την εποχή που τότε δεν είχες δώσει σημασία;

 

Προσπαθώ να θυμηθώ, αλλά δεν είχε συμβεί κάτι έξω από τη συνηθισμένη ρουτίνα... Πολύ πιο πριν είχα εκείνο το περιστατικό με το νεκρονομικον αλλά η χρονική απόσταση είναι τόσο μεγάλη (κάτι χρόνια) που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έχει σχέση. Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...