Jump to content

Εξωγήινη Επίσκεψη;


rippersoan
 Share

Recommended Posts

"Τρία διαστημόπλοια έρχονται στη Γη με απειλητικές διαθέσεις!

 

Σύμφωνα με τη διαδικτυακή έκδοση της ρωσικής εφημερίδας «Pravda» όχι μόνο επιβεβαιώνεται πια η ύπαρξη Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενων Αντικειμένων, αλλά υπερτονίζεται και το γεγονός ότι οι επιβάτες του σκοπεύουν να καταφθάσουν συντομότατα στον πλανήτη μας με άγριες διαθέσεις!

 

Συγκεκριμένα πρόκειται για «τρία γιγάντια διαστημόπλοια. Το μεγαλύτερο έχει πλάτος 242 χιλιόμετρα και συνοδεύεται από δύο μικρότερα σκάφη που ήδη υπολογίζεται ότι ταξιδεύουν και βρίσκονται πίσω από την τροχιά του Πλούτωνα»!

 

Το πιο… σκανδαλώδες όμως από όλα τα στοιχεία του διαστημικού ρεπορτάζ της εφημερίδας είναι το γεγονός ότι τα εξωγήινα διαστημόπλοια έχουν ήδη εντοπιστεί από τη NASA μέσω του προγράμματος HAARP που μελετά το Βόρειο Σέλας στην Αλάσκα! Και η NASA, κουβέντα!

 

Οι μόνοι που αντιδρούν, σύμφωνα με την «Pravda», όπως αναφέρει η εφημερίδα «Δημοκρατία», είναι οι Κινέζοι, που ευθέως κατηγορούν τους Αμερικανούς ότι αποκρύπτουν όσα στοιχεία διαθέτουν για την ύπαρξη εξωγήινων και τις επισκέψεις τους στη Γη.

 

Για τους καχύποπτους πάντως, η «Pravda» σπεύδει να «δέσει» το ρεπορτάζ της επικαλούμενης «καλά πληροφορημένες πηγές από το ανεξάρτητο, μη κερδοσκοπικό και διεθνώς αναγνωρισμένο ερευνητικό πρόγραμμα για την ύπαρξη εξωγήινης ζωής SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence)» προσθέτοντας επιπλέον ότι τα τρία διαστημόπλοια θα γίνουν θεατά και από οπτικά τηλεσκόπια όταν θα πλησιάζουν τον πλανήτη Άρη!

 

Όσο για το «πότε» θα συμβεί το κακό, η άφιξη των «ξένων» εικάζεται ότι θα συμπέσει απόλυτα με την ημερομηνία που οι Μάγια είχαν προφητεύσει ως τη μέρα συντέλειας του κόσμου, και πιο συγκεκριμένα στις 21 Δεκεμβρίου του 2012."

 

Πηγή : http:// http://www.newsbeast.gr/world/arthro/98135/tria-diastimoploia-erhodai-sti-gi-me-apeilitikes-diatheseis/

 

Έχετε ακούσει κάτι; Θεωρείτε τη εφημερίδα «Pravda» αξιόπιστη πηγή ή πρόκειται περί κάποιας κακοπροαίρετης διάδοσης;

Μας την πέφτουνε;!; Να αρχίσουμε να μαζεύουμε κονσέρβες; :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

H Pravda ήταν το επίσημο όργανο του πάλαι ποτέ σοβιετικού καθεστώτος. Κατά καιρούς δημοσιεύει παράξενες ειδήσεις στην ενότητα "Μυστήριο". Στην ηλεκτρονική έκδοση της 22ας /12 κυκλοφόρησε η εν λόγω είδηση, η οποία σημειωτέον αναμεταδόθηκε σήμερα από τη ΝΕΤ δίχως να γίνεται λόγος (ούτε στο αρχικό δημοσίευμα, ούτε στη ΝΕΤ) για "απειλητικές διαθέσεις" των εξωγήινων. Το ερώτημα του 1 δισ. ευρώ είναι το εξής: Πώς μπορούμε να γνωρίζουμε ότι τα διαστημόπλοια δεν θα λήξουν το ταξίδι τους σε κάποιον άλλον πλανήτη; Ποιος μας λέει ότι κατευθύνονται προς τη γη;

Link to comment
Share on other sites

Στο άρθρο δεν αναφέρεται αν οι διαθέσεις των διαστημόπλοιων είναι απειλητικές ή μη. Προσωπικά θα περιμένω κάποια πιο αξιόπιστη πηγή να επιβεβαιώσει αυτές τις ανησυχίες.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια για τα "τρία UFO που πλησιάζουν απειλητικά τη γη!"

 

Το παραπάνω άρθρο -που κάνει τον γύρο των ΜΜΕ σε όλον τον κόσμο και φυσικά και των ελληνικών- είναι βασισμένο σε μία φαρσα που έγινε πριν από λίγο καιρό. Σύμφωνα με αυτήν κάποιος αστροφυσικός με το όνομα Craig Kasnov, συνεργάτης του Seti, είχε κάνει την αποκάλυψη για τα τρία UFO που πλησίαζαν απειλητικά τη Γη!

 

Λίγες ημέρες αργότερα ο Graig Kasnoff -όπως είναι το πραγματικό του όνομα- ο οποίος είναι δημοσιογράφος και από τους πρωτεργάτες του SETI@HOME, είχε διαψεύσει κατηγορηματικά ότι έκανε τέτοια δήλωση! " Αν βρείτε αστροφυσικό με το όνομα Craig Kasnov στο SETI, δεν έχετε παρά να τον ρωτήσετε για την αποκάλυψή του!", είχε συμπληρώσει!

 

Το pyles.tv αναζήτησε αστροφυσικό με το όνομα αυτό, αλλά μάταια! Επιπλέον, όπως είναι φανερό από την ανάγνωση του άρθρου της ρωσικής pravda, το συγκεκριμένο δημοσίευμα αποτελεί προϊόν φαντασίας του συντάκτη του και γράφτηκε όχι για να αποκαλύψει ότι μας... πλησιάζουν εξωγήινοι, αλλά για να τονίσει ότι είναι τέτοια η λαχτάρα κάποιων ερευνητών να συμβεί αυτό, που μπερδεύουν την επιθυμία με την πραγματικότητα! Με λίγα λόγια: άνθρακες ο θησαυρός!!

 

 

http://www.pyles.tv/News/theories-synomosias/ufo_earth_2012.aspx

Link to comment
Share on other sites

Όντως, η είδηση διαψεύθηκε για τους λόγους που ανέφερε η Artzuna και για έναν ακόμη: τα υποτιθέμενα ΑΤΙΑ στις φωτογραφίες που δημοσίευσε η εφημερίδα είναι πολύ συνηθισμένα λάθη (λόγω διάθλασης ή κάτι τέτοιο υποθέτω) στις διαστημικές φωτογραφίες. Μιας που θίχτηκε, όμως, το θέμα θα ήθελα να εκφράσω κάποιους προβληματισμούς μου.

 

Πρώτον, πόσο εύκαμπτη είναι η πραγματικότητά μας, και πόσο εύκολα μπορεί να αλλοιωθεί από τα μέσα της διάδοσης των πληροφοριών. Σε πολλά θέματα της ζωής μας αυτό που εμείς θεωρούμε πραγματικότητα δεν είναι παρά η πιο κοινά πιστευτή φαντασία.

 

Και δεύτερον, και εδώ παίζω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου (η Artzuna μου έδωσε την αφορμή μιας και απάντησε με το 666ο της πόστ, τυχαίο; :cheerful_h4h: ) αν όντως ερχόντουσαν, και κάποιος αστρονόμος τους έπαιρνε χαμπάρι, αυτό δεν θα μπορούσε να είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα του πως θα καλύπτονταν οι πληροφορίες που διέρρευσαν; Εφ' όσον κάπιοι θα ήθελαν να τις καλύψουν, βέβαια. Είχατε δει πρίν από μία δεκαετία την σειρά "The First wave" στην οποία οι εξωγήινοι προτού έρθουν είχαν κατάσκοπους σε πολλά καίρια κυβερνητικά πόστα;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αντικειμενική εφημερίδα η Πράβντα... Αναλόγως πως ορίζουμε την αντικειμενικότητα.

 

Τη δεκαετία του '70, ο Μπρέζνιεφ είχε κάνει επίσημη επίσκεψη στις ΗΠΑ. Κάποια στιγμή, βρισκόταν μόνος του μέσα σε ένα δωμάτιο με τον Νίξον. Κι οι δυο τους περιμένανε ένα πολύ σπουδαίο τηλεφώνημα. Κάποια στιγμή, το τηλέφωνο χτύπησε και τρέξανε κι οι δύο να το πιάσουνε. Ο Μπρέζνιεφ όμως, πάνω στην προσπάθεια σκόνταψε και τελικά το τηλέφωνο το πρόλαβε ο Νίξον.

 

Η Πράβντα, την επόμενη μέρα έγραψε: «Χτες, στην Ουάσινγκτον, διεξήχθη διεθνής αγώνας δρόμου στον οποίο συμμετείχαν ο σύντροφος Μπρέζνιεφ κι ο πρόεδρος των ΗΠΑ Νίξον. Ο πρόεδρος Νίξον τερμάτισε προτελευταίος, ενώ ο σύντροφος Μπρέζνιεφ, δεύτερος.»

 

Εντάξει, δε λες πως έγραψαν και ψέμματα...

Link to comment
Share on other sites

που ανέφερε η Artzuna

Και δεύτερον, και εδώ παίζω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου (η Artzuna μου έδωσε την αφορμή μιας και απάντησε με το 666ο της πόστ, τυχαίο; :cheerful_h4h: )

 

Πάσχεις απο την ανάγνωση της φευγαλέας ματιάς όπως και εγώ risperoseran κάνωντας διπλό λάθος 1)δεν βλέπεις το φύλο 2) βλέπεις παντου 666 ενώ το προηγούμενο ποστ μου ήταν 665.

Με συτό το ποστ που κάνω ΤΩΡΑ φτάνω το 666 ..enjoy it!! :gleam:

Link to comment
Share on other sites

Στο άρθρο δεν αναφέρεται αν οι διαθέσεις των διαστημόπλοιων είναι απειλητικές ή μη. Προσωπικά θα περιμένω κάποια πιο αξιόπιστη πηγή να επιβεβαιώσει αυτές τις ανησυχίες.

 

Μην ανησυχείς καθόλου Δανάη μου, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έρθουν εξωγήινοι στη γη, γιατί τους είμαστε παντελώς αδιάφοροι καθότι μπροστά σε αυτούς εμείς φαντάζουμε άνθρωποι των σπηλαίων. Αν πιστέψουμε κάποιες μυθολογίες, έχουν έρθει ήδη, μας έχουν μελετήσει και έχουν φύγει (μάλλον απογοητευμένοι... λολ).

Link to comment
Share on other sites

Στο άρθρο δεν αναφέρεται αν οι διαθέσεις των διαστημόπλοιων είναι απειλητικές ή μη. Προσωπικά θα περιμένω κάποια πιο αξιόπιστη πηγή να επιβεβαιώσει αυτές τις ανησυχίες.

 

Μην ανησυχείς καθόλου Δανάη μου, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έρθουν εξωγήινοι στη γη, γιατί τους είμαστε παντελώς αδιάφοροι καθότι μπροστά σε αυτούς εμείς φαντάζουμε άνθρωποι των σπηλαίων. Αν πιστέψουμε κάποιες μυθολογίες, έχουν έρθει ήδη, μας έχουν μελετήσει και έχουν φύγει (μάλλον απογοητευμένοι... λολ).

 

(Κάποιο λάθος έγινε σβήστε το δεύτερο αντίγραφο...)

Edited by Grey
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς φίλε Artzuna με μπέρδεψε το όνομα και το άβατάρ σου!!

Όσο για τα πόστ στο προφίλ σου δείχνει ένα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δηλαδή δεν έρχονται; κρίμα... και την προβλεπόμενη ημερομηνία θα είμαι φαντάρος... και σκέφτηκα θα έχω δουλειά να κάνω.. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερημένο καλό μήνα κι από μένα.

Θα μας βγάλω λίγο εκτός θέματος (κι αν υπάρχει αλλού σχετικό θέμα που δεν έχω δει ζητώ συγγνώμη, ας με στείλει κάποιος στο σωστό σημείο), αλλά μια που αναφέρθηκαν εξωγήινοι, διαστημόπλοια κλπ, είχε ποτέ κανείς σας εμπειρίες που θα μπορούσαν να σχετιστούν με το θέμα (από θέαση ΑΤΙΑ μέχρι ... δεν ξέρω... οτιδήποτε);

Link to comment
Share on other sites

Ενα εντυπωσιακό δίλεπτο στην Ιερουσαλήμ:

 

 

To άστρο της Βηθλεέμ revealed :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καθυστερημένο καλό μήνα κι από μένα.

Θα μας βγάλω λίγο εκτός θέματος (κι αν υπάρχει αλλού σχετικό θέμα που δεν έχω δει ζητώ συγγνώμη, ας με στείλει κάποιος στο σωστό σημείο), αλλά μια που αναφέρθηκαν εξωγήινοι, διαστημόπλοια κλπ, είχε ποτέ κανείς σας εμπειρίες που θα μπορούσαν να σχετιστούν με το θέμα (από θέαση ΑΤΙΑ μέχρι ... δεν ξέρω... οτιδήποτε);

 

Ναι, έχω δει κάποια πράγματα που μόνο εκεί μπορεί να πάει το μυαλό μου.. δεν θα τα αναφέρω όμως εδώ γιατί είναι λίγο άσχετα με το θέμα...αφού πάει πραγματικά πολύς καιρός από τότε που τα είδα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...