Jump to content

The Left Hand Of God


Δανάη
 Share

Recommended Posts

Πριν μισή ώρα ολοκλήρωσα το The Left Hand of God του Paul Hoffman.

Βρήκα την υπόθεση ενδιαφέρουσα και μου άρεσαν πολύ κάποιοι κεντρικοί χαρακτήρες. Παρόλα αυτά δεν ενθουσιάστηκα με τον τρόπο γραφής του και με πείραξε το ότι άφησε πολλά ερωτηματικά. Από ότι κατάλαβα θα βγει (αν δεν έχει βγει ακόμα) και συνέχεια.

 

Από ό,τι έχω δει σε κάποια αεροδρόμια (Στοκχόλμης, Ζυρίχης), το διαφημίζουν αρκετά, οπότε φαντάζομαι ότι γενικότερα προωθείται.

 

Υπάρχει κάποιος που να το έχει διαβάσει;

Link to comment
Share on other sites

"Το αριστερό χέρι του Θεού" και ως μεταφορά στα ελληνικά.

 

Το διάβασα τα Χριστούγεννα. Ξεκίνησε πολύ καλά, τις πρώτες 2οο σελίδες τις ρούφηξα μάλιστα, αλλά από τη μέση και μετά δε μπορώ να πω ότι με κράτησε. Αντιθέτως μάλιστα ελεγα άντε να το τελειώσω, τί χαζομάρα είναι αυτό που διαβάζω..

Και έμεινα και εγώ με την απορία, θα υπάρξει συνέχεια; Το άφησε πολύ απότομα. Αλλά και να βγει συνέχεια δε θα το πάρω να σου πω την αλήθεια...

 

Πάντως και στην Ελλάδα προωθείται, ακόμη και σε supermarket το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...εγώ το δανείστηκα :) Οπότε, μπορεί να δανειστώ και τη συνέχεια όταν βγει. Πάντως γενικότερα η υπόθεση και η ανατροπή μου αρέσει...αλλά του παίρνει πολύ χρόνο να τα πει :)

Link to comment
Share on other sites

Τι υπόθεση έχει?? Σε καταστροφέα παραπέμπει ο τίτλος....

 

μμμ..άμα σου πω ότι ο τίτλος δε σχετίζεται ακόμα άμεσα με την ιστορία;! Φαντάζομαι ότι αν το συνεχίσουν, θα χρειαστεί να βάλουν κανα υπότιτλο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγους μήνες το είχα δανειστεί από ένα κολλητό μου που του άρεσε πολύ το βιβλίο , εγώ διάβασα λίγο την αρχή αλλά μετά σταμάτησα δεν με πολύ τράβηξε δεν λέω ότι δεν είναι καλό το βιβλίο απλά εγώ το περίμενα αλλιώς .

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Τι υπόθεση έχει?? Σε καταστροφέα παραπέμπει ο τίτλος....

 

 

Σ έναν κόσμο σπαρασσόμενο από πολέμους, οι φανατικοί θρησκόληπτοι Λυτρωτές επιδίδονται σε παιδομάζωμα για να επανδρώσουν τις στρατιές με τις οποίες σκοπεύουν να πολεμήσουν και ν αφανίσουν τους Ανταγωνιστές. Στις τάξεις τους είναι και ο Τόμας Κέιλ, ένα μυστηριώδες δεκαπεντάχρονο παιδί με εκπληκτικό ταλέντο στη βία και τον πόλεμο, το οποίο μεγάλωσε στο Άσυλο των Λυτρωτών μέσα σε διαρκή κακομεταχείριση και κακουχίες. Φαίνεται ότι το παιδί αυτό πρόκειται να παίξει καθοριστικό ρόλο αν και αθέλητά του για το μέλλον ολόκληρου του κόσμου.

 

Τον λένε Κέιλ.

Του είπαν ότι θα καταστρέψει τον κόσμο.

 

Μπορεί και να το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει πέρσυ, γιατί με τράβηξε ο τίτλος κ η περίληψη.

Ένα έχω να πω...: Το βαρέθηκα! Έχω αφήσει μερικές σελίδες πριν τελειώσει κ απλά δεν με τραβάει να το συνεχίσω.

Όντως ξεκίνησε καλά, όπως είπε κ η Sabrina, αλλά μετά έγινε βαρετό κ κουραστικό. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται, μόλις είδα ότι έχει κυκλοφορήσει και το δεύτερο βιβλίο της σειράς. Προσωπικά δε θα μπω στον κόπο να το πάρω :P

My link

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...