Jump to content

Το Κυνηγι Των Μαγισσων


Egotronic
 Share

Recommended Posts

Το είδες; Είναι ωραία ταινία;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω οπωσδήποτε να πάω να το δω...!!!! Θα είναι καταπληκτικό!!!!!

Edited by Zak
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι μέχρι τώρα κριτικές είναι γενικά αρνητικές, οι περισσότεροι τη θεωρούν μέτρια ταινία, και ότι το μόνο στοιχείο που τη σώζει είναι η ερμηνεία του Ron Pearlman (μάλλον τον Cage τον έχουν στη μπούκα και δεν τους κατηγορώ... :lol: )

 

Άκυρο fun fact: Έχοντας δει το trailer , πρέπει να τονίσω οτι αυτά που έδειχνε ΔΕΝ είναι τα συμπτώματα της μάυρης πανούκλας. (από όλα τα άλλα σε αυτό κόλλησα ο φύτουλας!)

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

Την είδα εχθές(μέσω ιντερνετιακου

αεροπειρατικού ιστότοπου).

 

Δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα..

Το σενάριο ήταν μέτριο,τα γραφικά

(τα οποία χρησιμοποίησαν κυρίως

στα 10 τελευταία λεπτά)μου θύμισαν

ταινία που έχει γυριστεί 10 χρόνια πριν

και όσο για την συναισθηματική φόρτιση,

κλασσικά,μιας και μέσα από τις ερμηνείες

δεεε,τα παραμορφωμένα σώματα και η

παραφυσική βία πήγαιναν και έρχονταν..

 

Για μένα..μέτρια ταινία..αν δεν είχε το

συγκεκριμένο θέμα και αναφορές σε αυτό

σε όλη την διάρκειά της,νομίζω οτι θα

θεωρούσα οτι..έχασα ολίγον τον χρόνο μου..

Link to comment
Share on other sites

Την είδες με τα σωστά γραφικά όμως...; Έχει βγει ήδη σε torrent? γιατί μπορεί να φταίει και αυτό...

 

Σίγουρα όχι στο θέμα, αλλά στα γραφικά και στον ήχο μπορεί...!!! Συμβάλλουν και αυτά για να είναι ωραία μία ταινία...!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα παραπάνω σχόλια και με το γεγονός ότι ο Νίκολας δε μου αρέσει καθόλου σαν ηθοποιός, προτιμώ να δω κάποια άλλη ταινία στο cinema και να κρατήσω τα λεφτά μου για μια καλύτερη. Παρόλα αυτά κρατάω και μια επιφύλαξη μιας και κάθε κριτική είναι υποκειμενική.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα και η υπόθεση είναι καλά. smile.gif Είναι κάτι που θα το έγραφα εγώ σαν μυθιστόρημα πολύ ευχαρίστως thumbsup.gif αλλά πρόλαβε άλλος. sad.gif Δε χρειάζεται να τη δω, μπορώ να τη φανταστώ....

Edited by Grey
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να την δω, χωρίς να έχω διαβάσει κριτικές.

Μου άρεσε η αρχή της ταινίας, η θεματολογία & μέχρι και τα μισά ήμουν ευχαριστημένος

αλλά προς το τέλος...όταν οι πρωταγωνιστές έφτασαν στον τελικό προορισμό τους...το θέμα ξέφυγε (αρκετά θα έλεγα).

Ξενέρωσα αρκετά με την αναπαραγωγή κλασικών συντηριτικών προτύπων περί μαγισσών.

Στην αρχή υπήρχε μια κριτική ματιά απέναντι στο συντηρητισμό του Μεσαίωνα

αλλά στο τέλος επικράτησε μόνο η επευφημία του άκρατου συντηρητισμού & του κυνηγιού εκείνης την εποχής.

Η παρουσία του ατάλαντου Νικόλα συγκαταλέγεται στα μείον της ταινίας. Χάσιμο χρόνου. :(

Link to comment
Share on other sites

http://www.megatv.com/summary.asp?catid=17720&subid=2&pubid=7145883&puborgid=22995848

 

Με τον Νικολά :P

Πάντως το θέμα ελκύει,τι είναι οψώμεθα!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.megatv.co...borgid=22995848

 

Με τον Νικολά :P

Πάντως το θέμα ελκύει,τι είναι οψώμεθα!!

 

Απαίσιο... από τα χειρότερα remakes που έχω δει ποτε. Ναι, remake είναι. Η πρώτη ταινία "Wickerman" (όχι των Iron Maiden) είχε βγει τη δεκαετία του 70, με πρωταγωνιστή τον Christofer Lee, και ήταν κλάσεις ανώτερη.

 

Γενικά ο Cage έχει αποδειχθεί πολύ μέτριος και φαντασμένος ηθοποιός. Χώρια που όλο αυτό το δήθεν στιλάκι που έχει υιοθετήσει τον έχει κάνει ανυπόφορο.

 

Ακολουθεί offtopic - αγευστο χιουμορ - αφορμή για ban:

όπως καταλαβαίνετε, όταν έμαθα ότι η γυναίκα του τον παράτησε για τον... Shagrath των Dimmu Borgir είπα "ούτε αυτή τον άντεξε". Όταν φυσικά σταμάτησα να γελάω. Συγκρίνετε:

 

O πρώην:

nicolas_cage_moonstruck.jpg

 

Και ο νύν της κυρίας:

Dimmu+Borgir+shagrath.jpg

 

 

Εννοείται πως ο Shagrath είναι πολύ καλύτερος!!!

 

(οκ, εξορίστε με τώρα)

Link to comment
Share on other sites

όπως καταλαβαίνετε, όταν έμαθα ότι η γυναίκα του τον παράτησε για τον... Shagrath των Dimmu Borgir είπα "ούτε αυτή τον άντεξε". Όταν φυσικά σταμάτησα να γελάω. Συγκρίνετε:

 

O πρώην:

nicolas_cage_moonstruck.jpg

 

Και ο νύν της κυρίας:

Dimmu+Borgir+shagrath.jpg

 

 

Εννοείται πως ο Shagrath είναι πολύ καλύτερος!!!

 

(οκ, εξορίστε με τώρα)

χαχαχαχαχαχα!!!!!!!! :clapping::lol::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Απαίσιο... από τα χειρότερα remakes που έχω δει ποτε. Ναι, remake είναι. Η πρώτη ταινία "Wickerman" (όχι των Iron Maiden) είχε βγει τη δεκαετία του 70, με πρωταγωνιστή τον Christofer Lee, και ήταν κλάσεις ανώτερη.

Ευτυχώς τελίκα που βγήκα βόλτα και δεν το είδα!!! :P

 

Γενικά ο Cage έχει αποδειχθεί πολύ μέτριος και φαντασμένος ηθοποιός. Χώρια που όλο αυτό το δήθεν στιλάκι που έχει υιοθετήσει τον έχει κάνει ανυπόφορο.

Συμφωνώ πολύ ξενέρωτος!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...