Jump to content

The Black Swan


Ιχώρ
 Share

Recommended Posts

Συνιστώ σε όλα τα μέλη του forum να την δουν αμέσως!

Η ταινία είναι καταπληκτική και ο Θείος Aron έκανε πάλι το θαύμα του!

 

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, απλά θα σας πω το τέλος.

Αστειεύομαι φυσικά ^_^

 

Αξίζει να την δείτε στο cinema καθώς έχει κάποιες σκηνές που μόνο μέσα από τη μεγάλη οθόνη θα πιάσετε ολόκληρη τη μαγεία τους.

Είναι κρίμα να τη χάσετε.

 

Μετά από καιρό... θα τη σχολιάσουμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι ότι τα βραβεία Όσκαρ Α' γυναικείου ρόλου πρέπει να μετονομαστούν σε βραβεία "Natalie Portman". Νομίζω ότι η ερμηνεία της αποτελεί ορόσημο στην ιστορία του κινηματογράφου, είναι απλά απερίγραπτη!

:worthy:

Link to comment
Share on other sites

Είδα την ταινία και τη θεωρώ αριστούργημα. Παρόλα αυτά κάποια άτομα των οποίων εκτιμώ τη γνώμη είχαν ακριβώς την αντίθετη άποψη από εμένα. Και ίσως είναι η πρώτη φορά εδώ και καιρό που δυσκολεύομαι τόσο πολύ να δω κάτι από διαφορετική οπτική γωνία. Ίσως γιατί ένιωσα ότι μπήκα κυριολεκτικά μέσα στην ταινία και άλλαζα τις διαθέσεις με την ίδια ευκολία που άλλαζαν οι σκηνές.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίσε μια παλιά εμμονή μου..με την τελειότητα. Η Νάταλι Πόρτμαν & η "συμπαθέστατη" μαμά της, εξαιρετικές. Σίγουρο το Όσκαρ.

Υπήρξαν κάποιες "αποκρουστικές" στιγμές που έκλεισα τα μάτια μου! Δεν είμαι & πολύ φαν του αίματος. Η ταινία άψογη & δίνει τροφή για πολλές συζητήσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Όλοι οι άνθρωποι έχουν τη φωτεινή και τη σκοτεινή πλευρά μέσα τους..

Οι περισσότεροι επιλέγουν μία από τις δύο να ακολουθήσουν..

Μερικοί δεν αντέχουν να έρθουν αντιμέτωποι με αυτή που δεν ακολούθησαν, αλλά πάντα υπάρχει μέσα τους..

 

Καλή ταινία..

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ήταν περισσότερο ζήτημα ισορροπίας. Η εμμονή με την τελειότητα δεν της άφησε περιθώρια να βρει την ηρεμία μέσα της. Ίσως κάποιος μπορεί να το δει κι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως, το σενάριο σε συνδυασμό με την σκηνοθεσία της ταινίας

μας δίνει την ελευθερία να αναγνωρίσουμε πτυχές του εαυτού μας μέσα σε αυτή..

 

Μία σύντομη και δωρεάν ψυχανάληση..

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι κι ο λόγος που θεωρώ αριστούργημα την ταινία αυτή. Γιατί ο καθένας αντιλαμβάνεται πολλές σκηνές με τον τρόπο που του ταιριάζει. Και είναι και ο λόγος που για πρώτη φορά είδα ανάμεσα στους φίλους μου τόσο αντιδιαμετρικές απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...