Jump to content

Κατασκευη Οργονιτων


Devaraja
 Share

Recommended Posts

Οπότε σε περιπτώσεις τελετουργικής μαγείας με επικλήσεις , καλό είναι να μην έχουμε έναν οργανητη (σε κοντινή απόσταση ) .

Εξαρτάται πάντα από το τι είναι αυτό που θα επικαλεστούμε. Αν π.χ. επιδιώκουμε συντονισμό με ενέργειες όπως η "Μητέρα Γη", τότε μπορούμε να έχουμε οργονίτες κοντά μας καθώς το πνεύμα της Γης δεν θα έρθει σε αντίθεση με την ύπαρξη μας, ούτε θα αντλήσει την ενέργεια μας. Επίσης η Γαία συνεργάζεται άψογα με τους οργονίτες.

Αν όμως θέλουμε να επικαλεστούμε ένα συγκεκριμένο στοιχειακό το οποίο θα έχει την τάση να πάρει από τη δική μας ενέργεια προκειμένου να εκδηλωθεί, τότε οι οργονίτες θα του κάνουν τη ζωή λίγο δύσκολη...

[Βέβαια η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να γινόμαστε "μπαταρίες" οντοτήτων, αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή.]

 

Γενικά το θέμα με τους οργανητες μου θυμίζει και μου φέρνει στο μυαλό συνειρμούς σαν τους εξής ...

 

1) Μου φαίνεται ότι είναι λίγο - πολύ τεχνο - μαγείας .

Στην ουσία δεν είναι μαγικό, αλλά δεδομένου ότι η σύγχρονη επιστήμη δεν δέχεται την ύπαρξη του Αιθέρα, θα μπορούσαμε να το πούμε και τεχνο-μαγικό. (για την ώρα)

 

Ημισφαίριο"φάρος" για επικοινωνία με άλλες διαστάσεις : Αποτελεί πολύτιμο βοήθημα συντονισμού & επικοινωνίας με καταστάσεις ύπαρξης πολύ διαφορετικές από τη δική μας καθώς λειτουργεί ως "φάρος" που σας βοηθά να γίνετε αντιληπτοί.

Αυτή η <<συσκευή>> μας βοήθα στην τελετουργικής μαγείας με επικλήσεις, αλλά νομίζω πως παραπάνω ειπώθηκε πως οι οργανωτές δεν κάνουν για αυτή την δουλειά οπότε τι συμβαίνει ; ( ???)

http://www.onirocosmos.gr/e-shop/el/2009-01-10-14-41-31/2009-01-10-15-18-06/details/26/16/%CE%91%CE%B9%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%B5%CE%AF%CF%82/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82/%CE%97%CE%BC%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%B9%CE%BF-

Αυτό που συμβαίνει είναι απλό. Ο συγκεκριμένος Μετατροπέας βοηθά τον κάτοχο του να ανέλθει ο ίδιος σε υψίσυχνα πεδία ώστε να δηλώσει την παρουσία ακόμη και πολύ πέραν του αστρικού επιπέδου και έτσι να κατακτήσει κάποια επιπλέον άμεση γνώση. Είναι τελείως διαφορετική προσέγγιση αυτή από το να προσπαθεί κανείς να επικαλεστεί ενέργειες του αστρικού προς υλοποίηση. (προσωπικά το δεύτερο το θεωρώ και αχρείαστο)

Η ειδοποιός διαφορά είναι ότι, στην πρώτη περίπτωση, ο ενδιαφερόμενος ανεβάζει την προσωπική του συχνότητα και ανοίγει την αντίληψη του, ενώ, στη δεύτερη, προσκαλεί οντότητες να εισέλθουν & να εκδηλωθούν στο δικό μας πεδίο. Ο οργονίτης λειτουργεί ενισχυτικά στην πρώτη περίπτωση και αποτρεπτικά στη δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

expirement.jpg

 

 

Βρηκα αυτο το πολυ ενδιαφερον πειραμα, οπου βλεπουμε 3 πορτοκαλια που εχουν τοποθετηθει για καποιο

χρονικο διαστημα, (1) στην κορυφη μιας μεταλλικης πυραμιδας, (2)στη βαση της πυραμιδας, (3) και αναμεσα

σε δυο οργονιτες.

 

Η σελιδα απ οπου προερχεται ειναι αυτη.

 

Ισως καποιος που ξερει καλυτερα να μπορει να μας το αναλυσει?.... (ειδικα για την πυραμιδα ειναι αρκετα περιεργο)

Edited by Devaraja
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, ο καλύτερος τρόπος για να κρίνεις αν ένα πείραμα είναι πραγματικό ή όχι, είναι να προσπαθήσεις να το αναπαραγάγεις και μάλιστα περισσότερες από μία φορές.

Ο συγκεκριμένος τύπος που αναφέρει το πείραμα, λέει ότι δεν το έκανε ο ίδιος αλλά ένας γνωστός του, οπότε είναι λίγο δύσκολο να το τσεκάρουμε, αν δεν το δοκιμάσουμε οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...