Jump to content

666 Και Barcode


Devaraja
 Share

Recommended Posts

 

Έχω εγώ δικαίωμα σαν ελεύθερος πολίτης να μην θέλω τέτοιες διευκολύνσεις στην ζωή μου? ή αν πω όχι θα πρέπει να κλειστώ σε καμιά σπηλιά για όλη μου την ζωή.

Αυτή είναι η ουσία κατ'εμέ.

Ευχαριστώ και συνεχίστε..

 

Αγαπώ την ελευθερία σε οποιαδήποτε μορφή και είμαι μαζί σου. Καλά τα λές. Αλλά όχι. Δεν αφήνω στην άκρη τίποτα φίλε μου, γιατί πλέον σ' αυτή τη ρημάδα την άκρη, πετάμε ότι να'ναι.

Πρώτα θα ξεζουμίσω ένα θέμα και μετά θα πώ, θα μιλήσω, θα φέρω άποψη, θα βάλω στην άκρη.

 

Βεβαίως και έχεις αυτό το δικαίωμα. Βεβαίως, αν πείς όχι, θα πρέπει κλειστείς σε σπηλιά σε όλη σου τη ζωή. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αρχίσω να ψάχνω απο τώρα μέρος, γιατί σε εκείνη τη περίοδο, αν καν υπάρξει, θα είναι πολύ δύσκολο..

 

Αν όντως έρθουν τα κωλοτσιπάκια και επιβεβαιωθούν οι γραφές και οι προφητείες των Αγίων περί τούτου, όπως και πολλές ακόμα, ε ναί ρε φίλε, θα πάρω τα βουνά και θα τρέξω να προλάβω να λυτρωθώ. Γιατί δυστυχώς ακόμα και σήμερα έχω αμφιβολίες, οι οποίες μειώνονται καθημερινά. Και μιάς που είπα για προφητείες Αγίων, θα κάνω post αλλού περί αυτού.

 

Ποσοι θα πούμε όχι;

 

Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να προσθέσω αυτό που ξέχασα στο προηγούμενο ποστ μου... Από αυτά που θα καταχωρούν για μας, ότι αγοράζουμε, τα μέρη που συχνάζουμε, τις "υπηρεσίες" που χρησιμοποιούμε, τις παρέες μας κλπ, θα βγάζουν και το ψυχολογικό μας προφίλ. Τι θα το κάνουν; Χειραγώγηση σε δύο επίπεδα: μαζική και εξατομικευμένη. Επίσης θα βγάζουν συμπέρασμα για το που θα μας χρησιμοποιήσουν, τι δουλειά θα μας βάλουν να κάνουμε...

 

 

Την ιστορία με το βάτραχο που βράζει ζωντανός θα την έχεις ακούσει...

 

Και όχι μόνο αυτό... Στην αρχή θα λένε όλοι τι ωραίο που είναι το "666" και τι καλά που γίνονται όλες οι δουλειές αυτόματα και δεν ταλαιπωρούμαστε (τα 3.5 καλά "χρόνια" που λέει). Όταν θα καταλάβουν που έμπλεξαν δε θα υπάρχει γυρισμός (τα 3.5 κακά "χρόνια").

 

 

Ναι δεν φαίνονται με το μάτι. Μόνο που το μάτι μας δεν είναι μικροσκόπιο, να ξεχωρίζει διαφορές στο δέκατο ή το εκατοστό του χιλιοστού.

 

Το απόλυτα Οργουελικό σενάριο που προτείνει πιο πάνω ο Grey είναι κάτι που θεωρώ πάρα πολύ πιθανό. Το σενάριο "μας μαρκάρουν με το 666 επειδή όλα είναι μια συνωμοσία για τον ερχομό του Αντιχρίστου ο οποίος μπλα μπλα μπλα οπότε ελάτε στην εκκλησία για να σωθείτε μπλα μπλα μπλα..." που κυκλοφορεί στους διάφορους 666λόγους και θρησκόληπτους πάλι, όχι.

 

Είπαμε ξεχάστε τα εξάρια...

 

Όντως το "ελάτε στην εκκλησία να σωθείτε" είναι σίγουρα άκυρο, καμία εκκλησία δε σε σώζει από ένα πολιτικό-οικονομικό σύστημα. Αλλά το "μας μαρκάρουν με το 666 επειδή όλα είναι μια συνωμοσία για τον ερχομό του Αντιχρίστου" δεν είναι ακριβώς άκυρο, μπορεί να είναι η διατύπωση λάθος.

 

Ας το δούμε λίγο καλύτερα, επειδή το 'χω ψάξει. Τόσο στο Δανιήλ όσο και στην Αποκάλυψη του Ιωάννη που συνεχίζει από κει που σταματά ο Δανιήλ, τα θηρία ΔΕΝ είναι άνθρωποι αλλά αυτοκρατορίες. Στην Αποκάλυψη ΔΕΝ υπάρχει ούτε μια φορά η λέξη "Αντίχριστος". Επομένως το "Αντίχριστος" είναι λάθος ακόμα και σύμφωνα με αυτά που επικαλούνται εκείνοι που τα λένε όλα αυτά. Έχουμε να κάνουμε με αυτοκρατορίες. Δε με απασχολεί να δώσω ερμηνεία κεφάλαιο προς κεφάλαιο. Προσπάθησα παλιότερα να το κάνω και εκεί που τα έψαχνα, διαπίστωσα ότι το όλο κατασκεύασμα "Βίβλος" είναι άκυρο και αυτό τελικά... Άλλωστε αυτό το είχα από μικρός διαπιστώσει αλλά επειδή μπορεί να έκανα και λάθος, είπα να ξαναρίξω άλλη μια ματιά, όταν άρχισαν να ακούγονται όλα αυτά με το 666... Τέλος πάντων, η Αποκάλυψη παραμένει η αδυναμία μου, όλες αυτές οι καταστροφές είναι καταπληκτικές...

 

Το "μας μαρκάρουν" μπορεί να ισχύει με την έννοια του "μας αποδίδουν έναν μοναδικό κωδικό αριθμό", άρα με άλλη διατύπωση είναι σωστό. Σ' αρέσει, δε σ' αρέσει, συνωμοσία υπάρχει και πολύ καλά οργανωμένη. Συνωμοσία δεν είναι μόνο να μαζευτούν δέκα - είκοσι και να αποφασίσουν ποιός θα κερδίσει τις επόμενες εκλογές. Τι; δε γίνεται αυτό; έχουμε δημοκρατία; Χαχαχααα! λολ! Γίνεται και παραγίνεται... Συνωμοσία όμως είναι οτιδήποτε που γίνεται εν κρυπτώ και επηρεάζει πράγματα που μας αφορούν και που θα έπρεπε να τα γνωρίζουμε και να τα εγκρίνουμε. Όχι μόνο δε μας ρωτούν, ούτε καν μας ενημερώνουν. Το σημερινό πολιτικό σκηνικό είναι όλο μια γενικευμένη συνωμοσία... Και τέλος το "να φέρουν τον Αντίχριστο" (ή τον King of the Jews των πρωτοκόλλων) μπορεί να διατυπωθεί διαφορετικά "να φέρουν την παγκόσμια δικτατορική υπερκυβέρνηση". Ήδη μια παραπλήσια υπερκυβέρνηση υπάρχει, η γνωστή κομισσιόν στις Βρυξέλλες... Άρα σωστό και αυτό αλλά με λάθος διατύπωση...

 

 

Κι όμως μπορεί να είναι μια χρήσιμη αντίδραση μιας κοινωνίας που δεν ξέρει το "οργουελικό" αλλά διαισθάνεται την "απειλή".

 

Χρήσιμη αντίδραση δεν είναι να κλειστούν στις εκκλησίες και να ψέλνουν προσευχές για να τους σώσει κάποιος θεός... Την οδό την ξέρετε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...