Jump to content

Είμαι Στο Σωστό Μέρος;


Recommended Posts

Τα τελευταία χρόνια αντιμετωπίζω ένα τρομερό πρόβλημα. Δεν μπορώ να βρω ανθρώπους με τους οποίος να μπορώ να επικοινωνήσω ουσιαστικά. Να συζητήσω για τα διάφορα θέματα που με ενδιαφέρουν, και να έχουν κάτι αξιόλογο να πουν. Μου αρέσει να διαβάζω για τις θρησκείες, ειδικά τις Ανατολικές, φιλοσοφία, ψυχολογία, βοτανολογία, εναλλακτικές θεραπείες και άλλα πολλά, αλλά δεν ασχολούμαι ούτε θέλω να ασχοληθω με την μαγεια. Τουλάχιστον όχι κατινίστικη. Πιστεύω μεν, αλλά το βρίσκω ανάξιο λόγου και χρόνου να ασχολείσαι με ξόρκια γητέματα και κατάρες. Στοχεύω στην ουσία. Ένωση με αυτό το άλλο, είτε λέγεται παγκόσμιος νους, είτε ανώτερος εαυτός, είτε Θεός, είτε συλλογικό ασυνείδητο είτε είναι ο ίδιος μου εαυτός στο μέλλον. Θέλω να διδάξω και να διδαχτώ μέσα απο την συζήτηση.

Are you in to that? Είμαι στο σωστό μέρος;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια αντιμετωπίζω ένα τρομερό πρόβλημα. Δεν μπορώ να βρω ανθρώπους με τους οποίος να μπορώ να επικοινωνήσω ουσιαστικά. Να συζητήσω για τα διάφορα θέματα που με ενδιαφέρουν, και να έχουν κάτι αξιόλογο να πουν. Μου αρέσει να διαβάζω για τις θρησκείες, ειδικά τις Ανατολικές, φιλοσοφία, ψυχολογία, βοτανολογία, εναλλακτικές θεραπείες και άλλα πολλά, αλλά δεν ασχολούμαι ούτε θέλω να ασχοληθω με την μαγεια. Τουλάχιστον όχι κατινίστικη. Πιστεύω μεν, αλλά το βρίσκω ανάξιο λόγου και χρόνου να ασχολείσαι με ξόρκια γητέματα και κατάρες. Στοχεύω στην ουσία. Ένωση με αυτό το άλλο, είτε λέγεται παγκόσμιος νους, είτε ανώτερος εαυτός, είτε Θεός, είτε συλλογικό ασυνείδητο είτε είναι ο ίδιος μου εαυτός στο μέλλον. Θέλω να διδάξω και να διδαχτώ μέσα απο την συζήτηση.

Are you in to that? Είμαι στο σωστό μέρος;

 

 

 

Είσαι στο σωστό μέρος, αλλά θα πρέπει να βρεις και τους κατάλληλους ανθρώπους :) .

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο σωστό μέρος, αλλά θα πρέπει να βρεις και τους κατάλληλους ανθρώπους :) .

 

 

και που τους βρήσκω; περιμένω και έρχονται αυτοι σε μένα, και απλώς τους αναγνωριζώ ως σωστούς όταν βρεθούν;

Link to comment
Share on other sites

και που τους βρήσκω; περιμένω και έρχονται αυτοι σε μένα, και απλώς τους αναγνωριζώ ως σωστούς όταν βρεθούν;

 

Μμμ λίγο απ'όλα. Εξαρτάται ποιους θεωρείς εσύ "κατάλληλους". Για εμένα κατάλληλοι είναι διάφοροι αναλόγως των περιστάσεων και των συζητήσεων. Και επειδή εδώ έχουμε μεγάλη ποικιλία, όλο και με κάποιον θα βρεις να πεις κάτι ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια αντιμετωπίζω ένα τρομερό πρόβλημα. Δεν μπορώ να βρω ανθρώπους με τους οποίος να μπορώ να επικοινωνήσω ουσιαστικά. Να συζητήσω για τα διάφορα θέματα που με ενδιαφέρουν, και να έχουν κάτι αξιόλογο να πουν. .

Are you in to that? Είμαι στο σωστό μέρος;

 

Welcome home(Sanitarium).... :)

Σαν αγγελία μου φαίνεται η εισαγωγή σου.

Μια και είσαι Μποτισατβα(στον δρόμο της φώτισης) να σε ενημερώσω ότι πάντα ήσουν και είσαι στο σωστό μέρος,το θέμα είναι πως θα το εκμεταλλευτείς.

Link to comment
Share on other sites

"ανα πάσα στιγμή είσαι στο σωστό μερος αρκεί να είσαι έτοιμος να το δεις..." ψάχνω τον εαυτό μου μέσα απο σένα, αν εσύ ψάχνεις τον εαυτό σου μεσα απο μένα, τότε ναι, είμαι στο σωστό μέρος και το ξέρω. Αν όχι, είμαι στο σωστό μέρος αλλα δεν ξέρω ακόμα για ποιον σκοπό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...