Jump to content

Το Τρίγωνο των Βερμούδων


Recommended Posts

Έχω κατά καιρούς ακούσει πολλά για το μαγνητικό πεδίο του τριγώνου των Βερμούδων.

Για μαύρη μαγεία δεν έχω ξανακούσει κάτι που να σχετίζεται με την περιοχή...

Αν μας έλεγες την λογική εξήγηση που διάβασες και δεν σου αρέσει ίσως να βοηθούσε κατά κάποιον τρόπο...

 

 

 

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest cryogenesi

Θα αναφέρω μερικές εκδοχές που της θεωρούνται σαν επικρατέστερες εξήγησης:

 

α) Της διάφορες γεωδυναμικές ανωμαλίες που μπορούν να λάβουν χωρά εκεί λόγω των ρηγμάτων που έχει υποστεί ο φλοιός της γης σε εκείνο το σημείο (φαινόμενο φυσαλίδων) εν μέρη εξηγεί το βύθισμα το πλοίων αλλά δεν ικανοποιεί στο εξαφάνισμα των αεροπλάνων.

β) Σαν μια πύλη από τους “έξω-γήινους” με ότι συνεπάγεται αυτό.

γ) Πειράματα των Αμερικανών σε “ρεαλ τιμε χρόνο” με όπλα (ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές η παλμούς, καιρικός έλεγχος, μαγνητικά πεδία υψηλής ισχύος κτλ)

 

Πιστεύω πως το φαινόμενο εκεί κρατείτε ως επτασφράγιστο μυστικό από τους Αμερικανούς για πειράματα και χρησιμοποιείται αυτός ο χώρος δίπλα τους σαν να είναι “πειραματικός σωλήνας”, διότι συνβένουν πολλά παράδοξα η αν θέλετε ενεργοποιείται μόνο όταν βρίσκονται “μέσα του” πολιτικά αεροπλάνα ή βαπόρια εκτός από την περίπτωση στο δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο με την εξαφάνιση του σμήνους των αμερικανικών μαχητικών αεροσκαφών και ελάχιστες εξαίρεσής μέχρι και το 1980 για τέτοιου είδους “περιστατικά” και από τότε φαίνεται το φαινόμενο να βρίσκετε σε ύφεση (από θέμα αναφορών για περίεργα φαινόμενα).

 

Σχεδιάζω να επισκεφτώ την αμερική για επαγγελματικούς λόγους κατα το Φθινόπωρο του 2006 και θα προσπαθήσω να βρεθώ σε αυτά τα νησιά, για να δω και από κοντά την ψυχολογία των ανθρώπων και να ακούσω από πρώτο χέρι τα περιστατικά, είμαι πολύ περίεργος για δω ... και να τσεκάρω κάποιες πιθανότητες. Και φυσικά να φέρω αρκετό “υλικό” μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω μερικές εκδοχές που της θεωρούνται σαν επικρατέστερες εξήγησης:

 

α) Της διάφορες γεωδυναμικές ανωμαλίες που μπορούν να λάβουν χωρά εκεί λόγω των ρηγμάτων που έχει υποστεί ο φλοιός της γης σε εκείνο το σημείο (φαινόμενο φυσαλίδων) εν μέρη εξηγεί το βύθισμα το πλοίων αλλά δεν ικανοποιεί στο εξαφάνισμα των αεροπλάνων.

β) Σαν μια πύλη από τους ?έξω-γήινους? με ότι συνεπάγεται αυτό.

γ) Πειράματα των Αμερικανών σε ?ρεαλ τιμε χρόνο? με όπλα (ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές η παλμούς, καιρικός έλεγχος, μαγνητικά πεδία υψηλής ισχύος κτλ)

 

Πιστεύω πως το φαινόμενο εκεί κρατείτε ως επτασφράγιστο μυστικό από τους Αμερικανούς για πειράματα και χρησιμοποιείται αυτός ο χώρος δίπλα τους σαν να είναι ?πειραματικός σωλήνας?, διότι συνβένουν πολλά παράδοξα η αν θέλετε ενεργοποιείται μόνο όταν βρίσκονται ?μέσα του? πολιτικά αεροπλάνα ή βαπόρια εκτός από την περίπτωση στο δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο με την εξαφάνιση του σμήνους των αμερικανικών μαχητικών αεροσκαφών και ελάχιστες εξαίρεσής μέχρι και το 1980 για τέτοιου είδους ?περιστατικά? και από τότε φαίνεται το φαινόμενο να βρίσκετε σε ύφεση (από θέμα αναφορών για περίεργα φαινόμενα).

 

Σχεδιάζω να επισκεφτώ την αμερική για επαγγελματικούς λόγους κατα το Φθινόπωρο του 2006 και θα προσπαθήσω να βρεθώ σε αυτά τα νησιά, για να δω και από κοντά την ψυχολογία των ανθρώπων και να ακούσω από πρώτο χέρι τα περιστατικά, είμαι πολύ περίεργος για δω ... και να τσεκάρω κάποιες πιθανότητες. Και φυσικά να φέρω αρκετό ?υλικό? μαζί μου.

 

Θα σε περιμένουμε...

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Τα τελευταία χρόνια υπάρχουν ανάλογες μαρτυρίες; Γιατί όσες αναφορές έχω διαβάσει σχετικά με το Τρίγωνο των Βερμούδων τοποθετούνται χρονικά μέχρι τα μέσα του προηγούμενου αιώνα. Δεν μπορώ να πω ότι αυτό δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα..

Link to comment
Share on other sites

Guest cryogenesi

Από τα τέλη του 1970 και έπειτα τα φαινόμενα τείνουν να εξαφανιστούν και όπως ανέφερα σε προηγούμενη αναφορά θεωρώ ότι είναι καθαρά πειραματισμός των Αμερικανών σε εκείνο το σημείο, και μερικά από τα φαινόμενα που έχουνε λάβει χώρα στο τρίγωνο των βερμούδων και αναφέρομε στης ηλεκτρικές καταιγίδες και weather manipulation , ηλεκτρομαγνητική παλμοί κτλ τα έχουμε συνάντηση στη εισβολή του ΙΡΑΚ και στην ΚΑΤΑΙΓΊΔΑ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ.... γκούχου γκούχου.... χμ χμ.....

 

Εεεε..... είμαι να.... εεε... πρέπει να γράψω ένα άρθρο για, εεε, το Τρίγωνο των Βερμούδων... ε? (μαζί με όλα τα άλλα που έχω υποσχεθεί να γράψω.........................................

.........................................

........................ )

 

 

:sorry:

 

 

Το ξέρω, είμαι μια ανίκανη, δεν κάνω για τίποτα, μου αξίζει μαστίγωμα, Νεφέλη έχεις δίκιο ότι κι αν πεις, ΕΙΜΑΙ ΑΧΡΗΣΤΗ.....

 

Εντάξει λοιπόν, θα βάλω τον κώλο μου κάτω.... βασικά, δεν ξαναυπόσχομαι γιατί μένω στα λόγια, θα περάσω σε πράξεις...

 

Μποινκ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατά καιρούς ακούσει πολλά για το μαγνητικό πεδίο του τριγώνου των Βερμούδων.

Για μαύρη μαγεία δεν έχω ξανακούσει κάτι που να σχετίζεται με την περιοχή...

Αν μας έλεγες την λογική εξήγηση που διάβασες και δεν σου αρέσει ίσως να βοηθούσε κατά κάποιον τρόπο...

 

 

 

 

Angel Of Darkness

 

Δεν επα για μαυρη μαγεια ειπα για το χουντου που σχετιζεται με το βουντου :hm:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατά καιρούς ακούσει πολλά για το μαγνητικό πεδίο του τριγώνου των Βερμούδων.

Για μαύρη μαγεία δεν έχω ξανακούσει κάτι που να σχετίζεται με την περιοχή...

Αν μας έλεγες την λογική εξήγηση που διάβασες και δεν σου αρέσει ίσως να βοηθούσε κατά κάποιον τρόπο...

 

 

 

 

Angel Of Darkness

 

Δεν επα για μαυρη μαγεια ειπα για το χουντου που σχετιζεται με το βουντου :hm:

 

Δεν μιλάω σε σένα στον πρίν από εσένα μίλησα.Ου! :015annoyed:

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε λιγο για τον Ivan Sanderson και τον χαρτη με τις 12 περιοχες με παραφυσικες η/μ ιδιοτητες..

 

προχειρη pic triangle.gif

κ αλλη μια 12triang.gif

 

 

Πηγη

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατά καιρούς ακούσει πολλά για το μαγνητικό πεδίο του τριγώνου των Βερμούδων.

Για μαύρη μαγεία δεν έχω ξανακούσει κάτι που να σχετίζεται με την περιοχή...

Αν μας έλεγες την λογική εξήγηση που διάβασες και δεν σου αρέσει ίσως να βοηθούσε κατά κάποιον τρόπο...

Η περιοχή είναι θαλάσσια και άδεια. Η μαγεία, μαύρη ή ...εμπριμέ, χρειάζεται ανθρώπους, οπότε... "λογικά" η "μαύρη μαγεία" δεν μπορεί να σχετίζεται με το θέμα...

Όμως...

Έχω κατά καιρούς ακούσει πολλά για το μαγνητικό πεδίο του τριγώνου των Βερμούδων.

...

2. Μαύρη μαγεία? Το Τρίγωνο στους κατοίκους είναι γνωστό ως «Hoodoο Sea», «η θάλασσα της μαγείας»

...

... όμως υπάρχει ένα στοιχείο που ίσως να συσχετίζει το "φαινόμενο" με το hoodoo/voodoo και τη "μαύρη μαγεία". Είναι ιστορικό γεγονός ότι από εκεί περνούσαν πλοία μεταφέροντας σκλάβους από την Αφρική. Φαίνεται ότι η θαλάσσια περιοχή που αποκαλούμε Τρίγωνο των Βερμούδων "κατάπινε" πολλούς σκλάβους, τους πετούσαν στη θάλασσα, κάποιους ζωντανούς (για τιμωρία-παραδειγματισμό) και περισσότερο νεκρούς ή ημιθανείς καθώς το τέλος του ταξιδιού ήταν κοντά "καθάριζαν". Είτε ως "νεκροταφείο" σκλάβων αλλά είτε και με ζωντανούς σκλάβους στη θάλασσα (που βέβαια μέχρι να πάνε στον πάτο καταριόταν με κάθε αφρικανική κατάρα που γνώριζαν τους δουλέμπορους κτλ.) η περιοχή "φορτίστηκε" αρνητικά, με τα "γνωστά" (ή μάλλον άγνωστα) απότελέσματα που μας κάνουν να ασχολούμαστε με αυτήν...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε μήπως να βρείτε στοιχεία για τα τρίγωνα ή τα διάφορα σχήματα που σχηματίζονται από Ελληνικά μνημεία ή ναούς;;;

 

Angel Of Darkness

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό που ρωτάς φίλε Angel Of Darkness,

 

ρίξε μια ματιά στο βιβλίο που φέρει τίτλο "Η ΙΕΡΗ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ", από το Νίκο Β. Λίτσα, εκδόσεις ΕΣΟΠΤΡΟΝ.

 

Για αρχή πιστεύω πως θα βρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

 

Ελπίζω να μπόρεσα να σε βοήθησα λίγο.

 

Να 'στε καλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...