Jump to content

Χρειάζομαι Την Βοήθειά Σας..


 Share

Recommended Posts

Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Εδώ και 6 μήνες έχω μια σχέση, πολύ δυνατή από την αρχή σε δέσιμο.

Παρατήρησα από τον 1ο κιόλας μήνα ότι το σώμα μου λειτουργεί σαν μαγνήτης

προς το σώμα το δικό του.

Π.χ. Είχε στο δεξί του χέρι κοντά στον αγκώνα ένα γρομπαλάκι το οποίο είχε παρατηρήσει πως μεγάλωνε,

όμως από τον 1ο μήνα που ήμαστε μαζί, άρχισε να εξασθενεί, ενώ παράλληλα εμφάνισα ένα σημάδι στο ίδιο σημείο Εγώ.

Το δικό του σχεδόν έχει εξαφανιστεί.Το σημάδι του,το κράτησα στο δικό μου σώμα.

Αυτό είναι μόνο ένα από όλα. Και επίσης πολλές φορές ανταλλάσσουμε όνειρα.

Δηλαδή βλέπει όνειρα με δική μου σκηνοθεσία. Όπως τα βλέπω εγώ, και αντίστροφα.

Θέλω να κάνουμε κάτι να καθαρίσουμε τελείως και εμείς και το σπίτι, καθώς το βλέπω ότι έχει μαζευτεί πολύ ενέργεια εκεί μέσα,

και να βάλουμε ασπίδες.

Μπορείτε να μας βοηθήσετε?

Πώς να καθαριστούμε και πώς να βάλουμε ασπίδες?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχετε <χημεία > το βρίσκω πολύ ωραίο .

 

Αν αγαπιέστε και είστε ευτυχισμένη μαζί για τι να την αλλάξεται αυτή την κατάσταση ;

 

 

 

Προφανώς μάλλον ασχολείσαι με εσωτερισμό, ασχολείται και ο φίλος σου με εσωτερισμό ; , Για τη αν ναι , τότε ίσως να μην είναι τόσο παράξενα όλα αυτά …

 

 

 

Ο ενεργειακός καθαρισμός θα καθάριζε τον χώρο από αρνητική ενεργεία , αν όμως το πρόβλημα σας είναι π.χ. υπερβολικοί ενεργεία τότε αυτό που χρειάζεστε είναι μια γείωση ενέργειας …..

 

 

 

Της ασπίδες μπορείτε φυσικά να της οραματιστείς , αλλά και το να βάλεις μερικούς καθρέπτες να κοιτούν προς τα έξω στα παράθυρα / μπαλκονόπορτες είναι και αυτό μια λύση αμυνας .

 

 

 

Το θέμα όπως έχεις καταλάβεις είναι περίπλοκο, θα πρέπει πρώτα μέσα σου να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα ( και μετά αν θες μας εξηγείς και εμάς … ) .

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

η ανταλλαγή ενέργειας είναι φυσιολογική.

έτσι γίνεται όπως το λες ο ένας βιώνει τον άλλο.

 

απλά να ξέρεις ότι αυτό δεν είναι κάτι εξωτερικό που μπορείς να του βάλεις φραγμούς και ασπίδες.

είναι η δική σας ενέργεια.

 

θα πρέπει να μάθετε να την διαχειρίζεστε.

 

για παράδειγμα αν αυτός είναι στεναχωρημένος και συ τον νιώθεις μπορείς να τον παρηγορήσεις και να το νιώσει αυτός. και έτσι θα ανακουφιστεί.

 

π.χ. για το γκρομπαλάκι μπορείς να το θεραπεύσεις αν θέλεις.

 

το να σταματήσεις να δέχεσαι ενέργεια από άλλον γίνεται με το να μειώσεις την ευαισθησία σου. π.χ. αν είσαι άτομο συμπονετικό μπορεί να ποιάνεις τον οποιοδήποτε και στην αρχή η εμπάθεια αυτή θα είναι κουραστική και φοβερή. Αλλά μην ξεχνάς ότι μπορείς και να δρας.

 

π.χ. αν κάποιος αισθάνεται άσχημα μπορείς να τον αλλάξεις.

 

Γενικά συνήθησε το και μην μένεις μόνο παθητική δλδ να δέχεσαι μόνο και να βιώνεις το σοκ. Μπορείς και να δράσεις προς ώφελος δικό σου και του άλλου με τον οποίο συνδέεσαι.

 

Αυτό το χαρακτηριστικό άτομα να έχουν υπό την αίσθηση τους άλλα άτομα είναι η αρχή ενός Αγγελικού χαρακτηριστικού όπως τον φυλάκων Αγγέλων απλά είναι λίγο δύσκολο στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Εδώ και 6 μήνες έχω μια σχέση, πολύ δυνατή από την αρχή σε δέσιμο.

Παρατήρησα από τον 1ο κιόλας μήνα ότι το σώμα μου λειτουργεί σαν μαγνήτης

προς το σώμα το δικό του.

Π.χ. Είχε στο δεξί του χέρι κοντά στον αγκώνα ένα γρομπαλάκι το οποίο είχε παρατηρήσει πως μεγάλωνε,

όμως από τον 1ο μήνα που ήμαστε μαζί, άρχισε να εξασθενεί, ενώ παράλληλα εμφάνισα ένα σημάδι στο ίδιο σημείο Εγώ.

Το δικό του σχεδόν έχει εξαφανιστεί.Το σημάδι του,το κράτησα στο δικό μου σώμα.

Αυτό είναι μόνο ένα από όλα. Και επίσης πολλές φορές ανταλλάσσουμε όνειρα.

Δηλαδή βλέπει όνειρα με δική μου σκηνοθεσία. Όπως τα βλέπω εγώ, και αντίστροφα.

Θέλω να κάνουμε κάτι να καθαρίσουμε τελείως και εμείς και το σπίτι, καθώς το βλέπω ότι έχει μαζευτεί πολύ ενέργεια εκεί μέσα,

και να βάλουμε ασπίδες.

Μπορείτε να μας βοηθήσετε?

Πώς να καθαριστούμε και πώς να βάλουμε ασπίδες?

Ευχαριστώ..

Δεν βλέπω κάτι άσχημο ή κάποιο πρόβλημα σε αυτό που περιγράφεις εκτός ίσως ότι σου είναι πρωτόγνωρο.

Για καθαρισμό αρνητικης ενέργειας χώρου μπορείς να χρησιμοποιήσεις λιβάνια και stickάκια που κυκολφορούν στην αγορά για αυτόν τον σκοπό.

Για ενεργειακή ασπίδα μπορείτε να κάνετε οραματισμούς μαζί με τον φίλο σου.

Όλα αυτά με απλότητα και με αγάπη την οποία διαθέτετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Το γρομπαλάκι είναι όπως κάποιοι το λένε "καρκαβίτσα" 'η "μυρμηγκιά" . Ο φίλος μου δεν κάνει τίποτα συνειδητά.

Έχουμε απίστευτο δέσιμο όντως.Απλά δεν ξέρω τι να κάνω για να μας προστατέψω.

Δεχόμαστε πολύ αρνητική ενέργεια απο ένα άτομο συγκεκριμένα.

Σας ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα witchani. Το άτομο που σας στέλνει την αρνητική ενέργεια είναι μέλος της οικογένειας ή κάποιος/ κάποια αντίζηλος? έχω σκεφτεί μερικούς τρόπους που θα σε βοηθούσαν αν και δεν έχουν να κάνουν με μαγικές συνταγές. Αν θέλεις να καθαρίσεις το σπίτι από την αρνητική ενέργεια θα πρέπει αν είναι δυνατό να μην αφήνεις το άτομο αυτό να εισέρχεται στο χώρο σου ή αν πρέπει οπωσδήποτε να μπεί μέσα θα λες από μέσα σου μια προσευχή ή κάποια λόγια για να μην σας επηρεάσει το κακό που σας στέλνει. Αν παρατηρείς ότι το άτομο αυτό σας επηρεάζει αρνητικά και μαλώνετε προσπάθησε όσο μπορείς να αποφεύγεις συναντήσεις ή συζητήσεις που κάνουν τα πράγματα χειρότερα. Αν πρόκειται για αντίζηλο γυναίκα πολέμησε την με τα γυναικεία όπλα, να περιποιείσαι τον εαυτό σου, να είσαι γλυκιά και τρυφερή και μην αρχίζεις τις γκρίνιες και τα παράπονα.

Συμμάζεψε το σπίτι και κάνε έναν εξαγνισμό σε όλα τα δωμάτια, άνοιξε τα παράθυρα να ανανεώνεται ο αέρας, και πέταξε άχρηστα πράγματα που γεμίζουν σκόνη. Κάνε το χώρο σου πιό απλό και αν θέλεις μια αλλαγή άλλαξε το χρώμα στους τοίχους. Είναι σημαντικό να υπάρχει τάξη στο σπίτι, να είναι καθαρό και συμμαζεμένο.

 

Για τις ασπίδες που λες μεγάλη σημασία έχει να πιστέψεις ότι η αρνητική ενέργεια του ατόμου δες σας αγγίζει, αυτό πρέπει να το νιώθεις και να το επαναλαμβάνεις μέσα σου όταν δέχεσαι την ενέργεια. Οραματίσου θετική ενέργεια να σε περιβάλλει, σκέψου μια όμορφη στιγμή με τον καλό σου και θυμήσου το συναίσθημα που βίωσες τότε, ξαναζήσε την χαρά, τη δύναμη, την αγάπη να σε γεμίζει... συγκράτησε αυτό το συναίσθημα και νιώσε το να σε ενδυναμώνει, να σε κάνει πιο σίγουρη για τον εαυτό σου, έτοιμη να αντιμετωπίσεις οτιδήποτε αρνητικό με μεγάλη ευκολία... κάθε φορά που νιώθεις ότι κάτι άσχημο συμβαίνει επανέφερε τη σκέψη σου σε αυτή την εικόνα και πες από μέσα σου είμαστε δυνατοί, αγαπημένοι και καμία αρνητική ενέργεια δε μπορεί να μας βλάψει.

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Αυτό κάνω ήδη.. είναι μία πρώην του.Δεν έρχεται σπιτι, απλα μένει κοντά..

Απλά έλεγα μήπως να έβαζα κάποιο κρύσταλο στις πόρτες και στα παράθυρα για να μην μπαίνει η αρνητική ενέργεια μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου witchani, κάνε ότι εσύ νομίζεις σωστό για να νιώσεις καλύτερα. Η ουσία είναι να ενδυναμώσεις τον εαυτό σου ώστε να μην επηρεάζεται από την παρουσία της άλλης. Η αρνητική ενέργεια που σας στέλνει η πρώην εισέρχεται στο χώρο σου επειδή εσύ την αφήνεις. Και όταν λέω στο χώρο σου δεν μιλάω για το σπίτι σου αλλά για τον πολύ προσωπικό χώρο του μυαλού σου. Προσπάθησε να μπλοκάρεις τον αρνητισμό κάνοντας θετικά πράγματα, ευχάριστες συζητήσεις με το αγόρι σου, να επιδιώκεις να είσαι ερωτική και όμορφη. Για την άλλη αδιαφόρησε σαν να μην υπάρχει. Μην την αναφέρεις καθόλου, το όνομά της, το πόσο σε ενοχλεί η παρουσία της, το τι έκανε χθες κλπ... προσποιήσου ότι δεν σε ενοχλεί πια, κάνε ότι δεν υπάρχει.. αν την αναφέρει ο καλός σου, προσπάθησε να αποφύγεις τη συζήτηση με έναν εύσχημο τρόπο και όχι με μούτρα ή γκρίνια. Δείξε ότι δεν τη φοβάσαι, ότι δεν απειλείσαι απο την παρουσία της, δείξε σίγουρη για την αγάπη που σας ενώνει!

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως δεν είναι κακό να έχεις κατά νου πως υπάρχει πιθανότητα η πρώην να αδιαφορεί για εσάς και να ανάβει λαμπάδες στο όνομά σου. :whistling:

 

Καλό είναι να πατάμε και λίγο στη γη. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως δεν είναι κακό να έχεις κατά νου πως υπάρχει πιθανότητα η πρώην να αδιαφορεί για εσάς και να ανάβει λαμπάδες στο όνομά σου. :whistling:

 

Καλό είναι να πατάμε και λίγο στη γη. :)

 

 

Ναι πυραμιδούλα μου υπάρχει αυτή η πιθανότητα μόνο που είναι μικρότερη από την πιθανότητα να μην ισχύει το 2ο θερμοδυναμικό αξίωμα. Καμία πρώην δε γουστάρει ο άντρας που τα χάλασαν να βρει κάποια άλλη, ειδικά αν δεν έχει βρεί εκείνη πρώτη κάποιον άλλον. Και μη προσβάλλεις κάποιον που δεν γνωρίζεις. Δηλαδή γιατί να "ανάβει λαμπάδες"; Τόσο απαίσιος ήταν και την απάλλαξε; Και η φίλη μας εδώ πέρα τι είναι δηλαδή; Ηλίθια που τον φορτώθηκε; Κατάλαβες τώρα τι είπες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σίγουρα κατάλαβα αφού το είπα, το τι κατάλαβες όμως εσύ, ειδικώς από το σχόλιό μου και γενικώς από το topic, είναι θέμα προς διερεύνηση....

...από μέρους σου βεβαίως βεβαίως. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την άποψή μου για το σχόλιό σου την είπα ήδη, εν περιλήψει "έθαψες" ηθελημένα - αφού ομολογείς ότι κατάλαβες τι έγραψες - δύο ανθρώπους.

 

Την άποψη μου για το τόπικ ευχαρίστως να την διευκρινήσω, το όλο θέμα είναι μια υπερβολική ανησυχία για αρνητική ενέργεια που προκύπτει αυθαίρετα από το γεγονός ότι κάπου κοντά μένει η πρώην. Από την άλλη πλευρά και μόνο να κάθεται η πρώην και να σκέφτεται με θυμό και μίσος την φίλη μας, ναι ναι είναι αρκετό για να συσσωρευτεί αρνητική ενέργεια. Η αλήθεια αυτή είναι και κορόιδεψέ με όσο θες πυραμιδούλα μου, εγώ θα πω την αλήθεια...

 

Βέβαια υπάρχουν και άτομα με φυσική εκ γενετής δυνατότητα να σε κάνουν λυώμα με μια ματιά ακριβώς από την αρνητική ενέργεια που σου στέλνουν. Υπάρχουν παράλληλα και οι εκπαιδευμένες μαυρομαγισσούλες που είναι ποοολύ περισσότερες και ποοοολύ πιο δυνατές από όσο θέλουν τα "καθησυχαστικά" - και ειρωνικά πολλές φορές - σχόλια της - συμπαθέστατης πάντως - πυραμιδούλας μας. Ή δεν έχει εκτιμήσει σωστά τον κίνδυνο ή κάτι ύποπτο συμβαίνει. Θέλω να πιστεύω ότι είναι το πρώτο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...