Jump to content

Battlestar Galactica


johnny
 Share

Battlestar Galactica Poll  

8 members have voted

  1. 1. Την ξέρετε τη σειρά Battlestar Galactica?

    • Είμαι άσχετος και δεν ξέρω τί μου γίνεται
      3
    • Δεν την ξέρω (την έχω δει μόνο μια φορά)
      0
    • Την έχω ακουστά (την έχω δει 2 φορές)
      2
    • Την ξέρω (την έχω δει πάνω από 3 φορές)
      0
    • Την παλιά ή την καινούρια??
      3


Recommended Posts

Ποιόν?! Τον "όπου-φυσάει-ο-άνεμος" ευθυνόφοβο υποκριτή που ακούει φωνές?! :P

 

Helo: Aren't you Gaius Baltar?

Baltar: I haven't done anything.

Νομίζω ότι αυτή είναι η ατάκα που τον χαρακτηρίζει στο μεγαλύτερο μέρος της σειράς! :018bleh:

Και όμως... Ο Baltar είναι το role model με τις μεγαλύτερες πιθανότητες επιβίωσης σε περίοδο (πραγματικής) κρίσης. Τοτέμ Χαμαιλέων :018bleh:

 

Respect όχι μόνο στην Tricia Helfer, αλλά σε όλους τους ηθοποιούς που υποδύθηκαν Cylons.

Αυτό να λέγεται! Απλά στη Νο.6 μου φάνηκε πιο έντονη η διαφοροποίηση των χαρακτήρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα βγάλω και εγώ ,με αυτό το ποστ τον θαυμασμό μου για το Caprica ! worthy.gif

 

 

Γενικά σε πολλά σημεία η σειρά σε κούραζε και σε έκανε να βαρεθείς αλλά το σύνολο της season σε αποζημίωνε ειδικά τα τελευταία 3 επεισόδια ήταν πραγματικά υπέροχα. Αλλά ιδικά το τελευταίο επεισόδιο δεν θα μπορούσε να έχει καλύτερο φινάλε (για τι έτσι και νικούσαν η κακοί, η μονοθεϊστές θα ήταν πολύ μαλάκια , ειδικά αυτή η Clarice Willow αρχιΙερέα τον μονοθεϊστών πολύ κάθαρμα (και ήξερε και κατά βάθος ότι δεν υπάρχει μονοθεϊστικός θεός ! ) . yeahright.gif

 

Η Zoe Graystone αγαπημένη μου χαρακτήρας στην σειρά . 019blush.gif

 

Αγαπημένη μου σκηνή ήταν αυτή από το Επ18 , όπου στον ψεύτικο παράδεισο Clarice λέει : αυτό είναι το θέλημα , του ενός αληθινού θεού. Και η Zoe της απαντά εγώ είμαι θεός , και αρχίζει και καταστρέφει τον ψεύτικο παράδεισο . (εμα τι τυχαία λεγόταν το Επεισόδιο Apotheosis ) .

Δεύτεροι αγαπημένη μου σκηνή , ήταν αυτή που ο Daniel Graystone λέει : κόρη μου είσαι ζωντανή, ω ευχαριστώ τους θεούς . Και η Zoe γυρίζει και τον μαχαιρώνει , λέγοντας του : Μόνο ένας αληθινός θεός υπάρχει .

Και οι STO (Στρατιώτες του ενός ) ήταν πολύ μαλακές , εκτός φυσικά από τα ηγετικά μέλη εκείνη δεν ήταν μαλακές , καθάρματα ήταν . 018bleh.gif

 

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...