Jump to content

Ερωτηση Για Ενα Βιβλιο


astaroth
 Share

Recommended Posts

για χαρα! ηθελα να κανω μια ερωτηση. σκευτομουνα να αγορασω Το πλήρες βιβλίο της μαγείας αλλα βλεπω πως ολοι το πουλανε 58 ευρω ενω στο ebay αμα το παρω θα το αγορασω 18 ευρω στα αγγλικα

η ερώτηση μου ειναι. στα αγγλικα διαβαζετε ανετα? ειχα δει οτι το εχουν καποια ατομα.

και κατι ακομα. μηπως το εχει κανεις και δεν το θελει ετσι ωστε να μου κανει μια τιμουλα να του το αγορασω? ``στα ελληνικα`` μονο αν καθετε και δεν το χρησιμοποιεί .

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αρκετά ευανάγνωστο στα αγγλικά, αρκεί να έχεις ένα λεξικό πρόχειρο για το πιο "εξειδικευμένο" λεξιλόγιο! Όσο για τα ελληνικά, δεν γνωρίζω αν η μετάφραση είναι καλή ή όχι, αλλά σε πολλές περιπτώσεις ο μεταφραστής είναι άσχετος με τον χώρο και έτσι χάνεις αρκετό από το αρχικό νόημα του βιβλίου. Και όντως, 58 ευρώ είναι λίγο υπερβολικά.

Link to comment
Share on other sites

εδω πληρωνουμε 30 ευρω για ενα απλο βιβλιο... και ύστερα λενε γιατι δεν διαβαζει ο κοσμος... αφου ειναι σαν να κανεισ ενα ακριβο σπορ η hobby...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, υπάρχει και περιπλανιέται στο διαδίκτυο (και στα ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι έχω , και μάλιστα μου έχει τύχη κάτι πολύ άσχημο να δανείσω βιβλίο σε φίλη (γκόμενα) , όπου μετά αφού χωρίσαμε δεν μου το επέστρεψε ποτέ . yeahright.gif

 

* Το βιβλίο ήταν είδους αποκρυφισμού . whistling.gif

 

 

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω. Μάλιστα συμφωνώ με τον Τραγοκέρατο ότι είναι ωραία ιδέα... χμμμ. Μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα! Πολύ καλή ιδέα! Εξαιρετική ιδέα!

 

Μόνο που εγώ δε θέλω να δώσω! :geek:

 

 

χαχααχαααα!!

κι εγώ μαζί σου!

 

:063laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χμ.... πάντως έχω το Πλήρες βιβλίο της μαγείας σε ηλεκτρονική μορφή... και στα ελληνικά και στα αγγλικά.

Βασικά έχω αρκετά βιβλιαράκια σε ηλεκτρονική μορφή... και δεν έχω πρόβλημα να τα μοιραστώ.

Δυστυχώς είμαι στο Λονδίνο... και δεν μπορώ να ανταλλάξω βιβλία σε φυσική μορφή!

Anyway, oποιοσδήποτε ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει μηνυματάκι... :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...