Jump to content

Έχω Μια Απορία......


 Share

Recommended Posts

παιδιά έχω μια απορία................είχα μια φίλη η οποία έψαχνε για τον σατανισμό......(βιβλία,θέματα.....πολλά πράγματα......όμως δεν είχε κάνει κάτι όπως πχ.επίκληση ή κάτι παρόμοιο απλός έψαχνε...)......(2008 δεν θυμάμαι και καλά) παίρνει την πρωτοβουλία μία καθηγήτρια να την πάει στην εκκλησία ................. και τι δεν έγινε μέσα φώναζε,έβριζε.....(από όσα μου είχε πει τότε,που τις είπανε μετά τη έκανε) (γιατί τώρα έχουμε χαθεί) γιατί αυτή ι αντίδραση ενώ δεν είχε κάνει τίποτα? απλός έψαχνε..............αν μπορείτε εξηγήστε μου....................

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες:)

Η ιστορία δεν μου κάθεται καλά.

Πόσο καλά γνωρίζεις την φίλη σου;

Πόσο καιρό τα διάβαζε και τι βιβλία δίαβαζε; Τα διάβαζε από μέσα της ή τα ψέλλιζε;

 

Θα έκανα κι άλλες ερωτήσεις αλλά απάντησέ μου σε αυτές πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειτε μιλας ειτε σκεφτεσαι το ιδιο πραμα ειναι. Μπορεις να κανεις επικληση και μονο με τη σκεψη. thumbsup.gif

Να μην πω οτι η σκεψη ειναι πιο κοντα στον πνευματικο κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

ήμασταν από το δημοτικό μαζί .............μιλάγαμε για το θέμα πολλές φορές(γυμνάσιο μου τα έλεγε αυτά) μου έλεγε τα πάντα σαν αδερφή την είχα και με είχε.........άρχισε και διάβαζε από τη 3 γυμνασίου όπου και γίνανε αυτά που γράφω παραπάνω..............από όσο είχα δει πρέπει να ήταν πρακτική μαγεία(της είχα πει ότι άρχισε κάπως στραβά)

από μέσα της τα διάβαζε γιατί είχα διαβάσει και εγώ..............

 

 

 

 

 

 

edit: και στις 2 μας συνέχεια βασανιζόμασταν από όνειρα..........συνεχώς να βλέπαμε παπάδες (οι οποίοι από όσο ξέρω είναι πειρασμός ) να βλέπουμε μια μαύρη όψη (αλλά εγώ τώρα τελευταία είδα τον ίδιο τον Σατανά.........)

Edited by love666
Link to comment
Share on other sites

Αυθυποβολη χοντρικα.

Ολες οι πρακτικες της μαγειας εχουν ως βαση την ψυχολογια. Πχ καλεις ενα πνευμα μεσα σου, αν δε το

πιστευεις κιολας δε γινεται γινεται τιποτα, αν το πιστευεις και πνευμα να μην υπαρχει το νιωθεις κανονικα...

Αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχει κατι παραπανω απλως λεω οτι -η βαση- στην οποια στηριζεται ολο αυτο

ειναι η ψυχολογια του ατομου.

Link to comment
Share on other sites

ήταν καλή με όλους............

αλλά από τότε που άρχισε να ψάχνει για τον Σατανισμό άλλαξε τελείως...............(όπως και εγώ)

 

δεν μιλάω για συμπεριφορά :)

 

Με απασχολεί το οτι για να χάσεις τον έλεγχο του συνειδητού

σου σε οποιαδήποτε περίσταση πρέπει είτε να τον παραδώσεις

εσύ,είτε να καταρρεύσει μόνος του,είτε να τον "καταλάβει" κάτι

άλλο..

 

Τώρα..αν μιλάμε για παράδοση..αυτομάτως εννοούμε οτι ο

ψυχικός της κόσμος είχε φθαρεί τόσο πολύ που ταλαντευόταν

ανάμεσα στο κόσμο του μυαλού της και του περιβάλλοντος της..

και πως στην εκκλησία ήταν μια από τις φορές που έπεσε στον

ένα από τους δύο..

(το οποίο αν δεν κάνω λάθος μεταφράζεται σε ψυχική ασθένεια

και επαναλαμβάνεται ξανά και ξανά,δεν περιορίζεται σε μια φορά)

 

Από την άλλη,αν μιλάμε για κατάρρευση σημαίνει οτι έπαθε τέτοιο

σοκ από τα γεγονότα που συνέβαιναν γύρω της που κατέρρευσαν

οι ψυχικές και νοητικές της άμυνες και έχασε τον έλεγχο του

συνειδητού της..το οποίο επίσης προυποθέτει ήδη αδύναμο ψυχικό

κόσμο..νομίζω..(εδώ αρχίζει να γίνεται πολύ υποθετικό και δεν μου

αρέσει..νιώθω μια ελαφρά έλλειψη δεδομένων :P )

 

και για να το κλείσουμε..

μένει η έννοια της κατάληψης που σημαίνει οτι κάτι(κομμάτι του

υποσυνειδήτου?οντότητα?)που βρισκόταν μέσα της ή είχε ανοιχτή

σύνδεση μαζί της πήρε τον έλεγχο για τον άλφα,βήτα λόγο..

 

Δεν ξέρω κατά πόσο σου φαίνονται πιθανά κάποια από αυτά..

Προσωπικά τα βρίσκω πολύ "φλου",δεν μπορείς να κάνεις "διάγνωση¨

για το τι συνέβη σε ένα άτομο το οποίο δεν έχεις γνωρίσει και δεν ξέρεις

κάθε λεπτομέρεις της ιστορίας του..

αν ήταν ένας από τους παραπάνω λόγους όμως,θα φαινόταν έντονα

στο άτομο..(δεν μπορεί να κρύψει κάποιος έντονη ψυχική αστάθεια,

ακτινοβολείται..)

Link to comment
Share on other sites

Ειτε μιλας ειτε σκεφτεσαι το ιδιο πραμα ειναι. Μπορεις να κανεις επικληση και μονο με τη σκεψη. thumbsup.gif

Να μην πω οτι η σκεψη ειναι πιο κοντα στον πνευματικο κοσμο...

Συμφωνώ μαζί σου μερικώς, γιατί και ο ήχος έχει την δικιά του δύναμη.

Εάν τώρα, διαβάζει διαρκώς για 2-3 χρόνια τέτοιου είδους βιβλία, είναι πολύ πιθανό να είναι είτε αυθυποβολή, είτε πραγματικά να σας έχουν ζώσει τα φίδια. Τείνω όμως περισότερο στην αυθυποβολή, αφού όπως λέει η κοπέλα, δεν έκανε επίκληση με την θέλησή της.

Έχοντας λοιπόν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι πρόκειται περί αυθυποβολής, μου κάνει εντύπωση που δεν θυμάται αυτά που συνέβησαν. Είτε λοιπόν έχει βαθιά ψύχωση με το θέμα και έπιαξε τέλεια το ρόλο της, είτε έχει πρόβλημα υγείας. Δεν απέχουν βέβαια και πολυ αυτά τα δύο. Πήγε σε κάπιοιο ιατρό;

 

Οι επιθέσεις τώρα που αναφέρεις μέσω ονείρων, δεν είναι κάτι που ο ίδιος ο Σατανάς χρειάζεται. Εάν γουστάρει στην πέφτει όπως είναι και δεν δίνει και λογαριασμό σε κανέναν. Οπότε όπως καταλαβαίνεις, έχετε απλά επιρρεαστεί από όλα όσα διαβάζετε. Αλλάξτε θέμα και ασχολειθείτε με κάτι ποιο ουσιώδες και ευγενές, όπως είναι ο εαυτός σας.

Link to comment
Share on other sites

Σατανιστές και Χριστιανοί είναι πιόνια στην ίδια σκακιέρα. Ο ένας χρειάζεται τον άλλο για να επιβιώσει όσες σάλτσες και αν προστίθενται στα διάφορα μονοπάτια. Ο Φόβος παίζει κυρίαρχο ρόλο και στις δύο πλευρές. Η φίλη σου έτσι φρόντισε να προγραμματίσει τον εαυτό της (ασυνείδητα κυρίως) άρα λογικό να αντιδράσει έτσι.

 

Υ.Γ: Το περίεργο θα ήταν να αντιδρούσε διαφορετικά. ;)

Edited by Filosofos
Link to comment
Share on other sites

βασικά όταν ασχολείσαι με κάτι ειδικά βιβλία με πνευματικό περιεχόμενο συνδέεσαι χωρίς να το ξέρεις υποσεινήδητα και τηλεπαθητικά με το group των ανθρώπων με το ίδιο θέμα.

 

Οπότε φαντάσου με τι συνδέεται κάποιος Σατανιστής με όλα τα αντι-Χριστιανικές σκέψεις διότι οι άνθρωποι που απαρτίζουν αυτό το σύνολο έτσι σκέφτονται.

 

Αυτό είναι πολύ ύπουλο θέμα και δεν το αντιλαμβάνεται κάποιος. Έτσι αν πάει π.χ. σε μια εκκλησία εκεί το υποσεινήδητο εκδηλώνεται διότι έχει συσωρεύσει όλη αυτήν την ενέργεια.

 

Εξού και οι βρισιές η αντιπάθεια κτλ.

 

Κοινώς οι παπάδες θα σου πουν "Δαιμονίστηκε" διότι σήμερα ελάχιστοι γνωρίζουν την υποσεινήδητη τηλεπαθητική λειτουργία του νου.

 

Αυτά τα απλά και λίγα.

Link to comment
Share on other sites

βασικά όταν ασχολείσαι με κάτι ειδικά βιβλία με πνευματικό περιεχόμενο συνδέεσαι χωρίς να το ξέρεις υποσεινήδητα και τηλεπαθητικά με το group των ανθρώπων με το ίδιο θέμα.

 

Οπότε φαντάσου με τι συνδέεται κάποιος Σατανιστής με όλα τα αντι-Χριστιανικές σκέψεις διότι οι άνθρωποι που απαρτίζουν αυτό το σύνολο έτσι σκέφτονται.

 

Αυτό είναι πολύ ύπουλο θέμα και δεν το αντιλαμβάνεται κάποιος. Έτσι αν πάει π.χ. σε μια εκκλησία εκεί το υποσεινήδητο εκδηλώνεται διότι έχει συσωρεύσει όλη αυτήν την ενέργεια.

 

Εξού και οι βρισιές η αντιπάθεια κτλ.

 

Κοινώς οι παπάδες θα σου πουν "Δαιμονίστηκε" διότι σήμερα ελάχιστοι γνωρίζουν την υποσεινήδητη τηλεπαθητική λειτουργία του νου.

 

Αυτά τα απλά και λίγα.

 

 

 

:thumbsup: Αυτό ακριβώς εννοώ.

 

Οι Σατανιστές έχουν πλάκα... Έχουν την εντύπωση πως όλοι οι Δαίμονες υπάρχουν για να τους προστατεύουν και διάφορα τέτοια τραγελαφικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...