Jump to content

Έχω Μια Απορία......


 Share

Recommended Posts

Το πρόβλημα δεν είναι τι θεωρούν για τους Δαίμονες αλλά ότι εκφράζουν μίσος και απέχθεια και επιθετικότητα για άλλα πνευματικά συστήματα.

 

Εκεί την πάτησε η κοπελιά χωρίς να το ξέρει επηρεάστηκε και χάλασε την ψυχική της ισορροπία. Και άντε τώρα να αποβάλλει όλα τα κουσούρια που τις κόλησαν σε υποσυνείδητο επίπεδο.

 

Με λίγα λόγια κακές παρέες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μια απορία................είχα μια φίλη η οποία έψαχνε για τον σατανισμό......(βιβλία,θέματα.....πολλά πράγματα......όμως δεν είχε κάνει κάτι όπως πχ.επίκληση ή κάτι παρόμοιο απλός έψαχνε...)......(2008 δεν θυμάμαι και καλά) παίρνει την πρωτοβουλία μία καθηγήτρια να την πάει στην εκκλησία ................. και τι δεν έγινε μέσα φώναζε,έβριζε.....(από όσα μου είχε πει τότε,που τις είπανε μετά τη έκανε) (γιατί τώρα έχουμε χαθεί) γιατί αυτή ι αντίδραση ενώ δεν είχε κάνει τίποτα? απλός έψαχνε..............αν μπορείτε εξηγήστε μου....................

 

Αγαπητή μου love666,

Καταρχήν καλωσόρισες στο φόρουμ και σου εύχομαι να βρεις πραγματικά από που έχεις ανάγκη, αφότου πρώτα καταλάβεις τί είναι αυτό.

 

Όσον αφορά στο θέμα που θέτεις έχω να σχολιάσω τα εξής.

Μιλάς για γεγονότα του παρελθοντος στα οποία δεν ήσουν παρούσα. Μιλάς για γεγονότα που σου μετέφεραν, χωρίς να γνωρίζεις τις λεπτομέρειες και απλά τα συνδέεις με έναν τρόπο που είναι αρεστός στα γούστα σου.

 

Αυτά που λες μοιάζουν σαν να έλεγα εγώ για παράδειγμα ότι είχα έναν καλό φίλο στο δημοτικό και στο γυμνάσιο με τον οποία έχουμε χαθεί εδώ και πολύ καιρό. Όταν είμασταν μικροί πηγαίναμε στα περίπτερα και ρίχναμε κλεφτές ματιές σε πορνοπεριοδικά. Κάποια μέρα έπεσε στα χέρια μας ένα περιοδικό με σκηνές σεξ χωρίς προφυλακτικά. Άκουσα κάπου ότι τον πήγαν για αιμοδοσία και τελικά δεν δέχτηκαν να του πάρουν αίμα, αλλά δεν ξέρω και πολλά γιατί όπως είπα έχουμε χαθεί. Μήπως έχει κολλήσει AIDS; Πώς το εξηγείτε αυτό;

 

Παράλληλα με τα ασύνδετα γεγονότα και τα αυθαίρετα συμπεράσματα τυχαίνει να παρατηρώ ότι το ψευδώνυμό σου περιέχει την αγάπη και το 666, (6+6+6=18 όσο το κατώτερο όριο ηλικίας, 6+6= 12, όπως το έτος που βρισκόμαστε κλπ κλπ), τυχαίο;

Το συμπέρασμα που βγάζω με την παράδοξη λογική μου είναι ότι η φίλη αυτή δεν υπάρχει, όπως δεν υπάρχουν και τα γεγονότα που περιγράφεις. Απλά προσπαθείς με παιδαριώδη τρόπο να αποσπάσεις πληροφορίες για κάτι που θεωρείς ''απαγορευμένο'' και ''αγαπημένο''.

Μία ακόμη σύμπτωση είναι το μηνυμά σου στο shoutbox που λέει,

''μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω ένα βιβλίο από το internet που να μπορώ να αρχίσω να μπω πιο ζεστά στο κλίμα του σατανισμού?'', από το οποίο προσπαθώ σκληρά να καταλάβω το υπονοούμενο.

 

Αν θες να μάθεις για τον σατανισμό, απλούστατα ψάξε.

Αν θες να ρωτήσεις για τον σατανισμό, ρώτησε ευθέως.

 

Δεν είναι κακό να ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι τι θεωρούν για τους Δαίμονες αλλά ότι εκφράζουν μίσος και απέχθεια και επιθετικότητα για άλλα πνευματικά συστήματα.

 

Εκεί την πάτησε η κοπελιά χωρίς να το ξέρει επηρεάστηκε και χάλασε την ψυχική της ισορροπία. Και άντε τώρα να αποβάλλει όλα τα κουσούρια που τις κόλησαν σε υποσυνείδητο επίπεδο.

 

Με λίγα λόγια κακές παρέες.

Αν η "πρακτική" επαφή που έχουν είναι παρόμοια με το φαινόμενο που περιγράφτηκε είναι δικαιολογημένη κάποια αρνητική στάση, δεν είναι. Νομίζω ότι με τον τρόπο που το περιγράφεις απλά του εκλογικεύεις (εκλογικοφανεύεις, μάλλον) χωρίς να ασχολείσαι με την ουσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι Σατανιστές έχουν πλάκα... Έχουν την εντύπωση πως όλοι οι Δαίμονες υπάρχουν για να τους προστατεύουν και διάφορα τέτοια τραγελαφικά..

 

Καθόλου πλάκα δεν έχουν.. ισα ισα που αυτό ακριβώς που λες κάνουν. Με το να πιστεύεις στο κακό, να καλείς το κακό και να ζητάς πράγματα από το κακό… Γίνεσαι και εσύ κομμάτι του. Έλα μου όμως που τίποτα στην ζωή δεν γίνεται χωρίς συνέπειες. Οι δαίμονες που λες, θέλουν ανταλλάγματα για να σε προστατέψουν από το να πάθεις εσύ ο ίδιος κακό. Γιατί η σκοτεινή ενέργεια που καλείς δεν γίνεται να μην σε επηρεάσει σωματικά και πνευματικά. Γιαυτό και πολλοί έχουν φτάσει μέχρι και να διαπράξουν φόνο. Γιατί έχουν φτάσει σε ένα σημείο που δεν αντέχουν το απόλυτο σκοτάδι γύρω τους αλλά και στην ψυχή τους και θα κανουν τα παντα για λιγες στιγμες ηρεμίας.

 

Ας θυμηθούμε τι έγινε πρόσφατα με μια 18χρονη ελληνιδα στο εξωτερικό, για να μην αναφερθουμε σε παλιότερες ιστορίες Παλλήνη κτλ... click

Edited by reckless
Link to comment
Share on other sites

....Γιατί έχουν φτάσει σε ένα σημείο που δεν αντέχουν το απόλυτο σκοτάδι γύρω τους αλλά και στην ψυχή τους και θα κανουν τα παντα για λιγες στιγμες ηρεμίας. ...
Μμμμ.......

Αυτοί είναι οι "εύκολοι", υπάρχουν κι εκείνοι που "αντέχουν το απόλυτο σκοτάδι" γιατί βρίσκουν σ' αυτό "λιγες στιγμες ηρεμίας"

post-22-0-40896700-1330945707_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι καθαρα θεμα συμβατοτητας. Υπαρχουν δαιμονες και δαιμονες, εκτος κι αν εννοειτε

τα "negs" του χαμηλου αστρικου... Η "σκοτεινη" ενεργεια που βρισκεται ιεραρχικα ψηλα δε νοιαζεται

να καταστρεψει κανενα, απλως παει οπου ειναι συμβατη. Το ιδιο και η "φωτεινη" ενεργεια.

Ποιος ειπε οτι δε μπορεις να τρελαθεις ερχομενος σε επαφη με εναν αγγελο ασπουμε?

Ολα ειναι θεμα ισορροπιας, η οποια ειναι προσωπικη περα απ το καλο και το κακο.

Νομιζω ο μαγικος κυκλος αυτη την εννοια εχει στην ουσια.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα ισορροπιας, η οποια ειναι προσωπικη περα απ το καλο και το κακο.

Νομιζω ο μαγικος κυκλος αυτη την εννοια εχει στην ουσια.

:thumbsup:

Edited by reckless
Link to comment
Share on other sites

Να πω οτι ο αρχαγγελος ειπε ακριβως οτι σκεφτομουν, και ουτις περα απο το ποσο δικιο εχεις, ποσο μεγαλη ειρωνια θεωρειτε να ψαχνεις λιγη ελαχιστη ηρεμια μεσα στο σκοταδι (μιας και πλεον το να την βρεις αλλου καταντα πολλες φορες ανεκδοτο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...