Jump to content

Κίνδυνος!


chaos
 Share

Recommended Posts

Φανταστείτε πως βρίσκεστε αντιμέτωπος με μία από τις δύο καταστάσεις και πρέπει να παλέψετε για τη ζωή σας..

 

-Μεγαλόσωμος και μυώδης κουκουλοφόρος έχει εισβάλει στο σπίτι σας με σκοπό την κλοπή..

Κρατώντας ένα μεγάλο και κοφτερό μαχαίρι σας κοιτά κατάματα και είναι έτοιμος να επιτεθεί..

 

-Εξωπραγματικός, φρικιαστικός, super κακός, άρχοντας του σκότους δαίμονας έχει εισβάλει στο σπίτι σας..

Σας έχει ακινητοποιήσει και κοιτώντας σας κατάματα ετοιμάζεται να επιτεθεί..

 

Σε ποιά από τις δύο περιπτώσεις θα τρομάζατε περισσότερο??

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το θέμα-ερώτησή σου μπορεί να αναπτυχθεί αρκετά ακόμα και να αποκτήσει αρκετό ενδιαφέρον καθώς επεκτείνεται στο θέμα του Θανάτου (και την οπτική του καθενός για το συγκεκριμένο θέμα) όπως επίσης και στο θέμα των ενστίκτων-προγραμμάτων του ανθρώπου (που έχουν να κάνουν με την επιβίωση). Γι' αυτό άμα θες επαναδιατύπωσέ το και στη συνέχεια θα τοποθετηθώ εκτός άμα το θες έτσι (που και πάλι πλάκα θα είχε να κάναμε ''Supernatural'' υποθετικές συζητήσεις) :P

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι σαν αυτους τους γριφους που κυκλοφορουν? και το κλειδι για τη λυση

ειναι "με σκοπο την κλοπη"??? 018bleh.gif

 

 

Χαχαχαχα ναι! Αυτό που το πας; Αλλά όλα και όλα! Μόνο με καλάσνικοφ πλέον οι κλοπές!

Link to comment
Share on other sites

Filosofos: μία απλή ερώτηση είναι που τη σκέφτηκα χτές και θέλω να ακούσω την γνώμη σας..

Devaraja: δεν κρύβει κάτι η ερώτηση..

 

Προσωπικά, αν έβλεπα τον κλέφτη θα τρόμαζα αρκετά και θα έψαχνα την πιο σύντομη έξοδο.. μάλλον προς το μπαλκόνι για να πηδήξω στο δίπλα διαμέρισμα και να ξυπνήσω τον γείτονα μου, παρακαλώντας ταυτόχρονα να μην είναι αυτός ο κλέφτης.. :018bleh:

Όσο για τον δαίμονα, στην αρχή θα τρόμαζα αρκετά, μετά μάλλον θα σκεφτόμουν πως τρελάθηκα.. και μετά δεν ξέρω.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αχα οκ. Αν φανταστούμε έναν ''Δαίμονα'' (τα έχει ισοπεδώσει όλα ο χριστιανισμός) όπως τον δείχνουν στις ταινίες........ Εε, εννοείται ότι εκεί θα φοβούμουν περισσότερο γιατί θα έπρεπε να έρθει ο Sam και ο Dean για να γλυτώσω. :P

Με κλέφτες δυστυχώς ή ευτυχώς έχω εμπειρίες και έχω μάθει να φυλάγομαι γιατι συν της άλλης έχουν εξελιχθεί αρκετά τα κόλπα τους (βλέπε τεχνικός ΟΤΕ, νερό κάτω από την πόρτα για να νομίζει ο ένοικος ότι πλημμύρισε και να ανοίξει την πόρτα και άλλα πολλά). Όλοι πρέπει να κάνουμε φρούρια τα σπίτια μας από εδώ και στο εξής. Πάντως μόνο στους γείτονες δεν θα στηριχτώ. :P Θα χεστούν πάνω τους στο εγγυόμαι. Εδώ δεν μπορούμε να στηριχτούμε ούτε στην αστυνομία πλέον με την έλλειψη περιπολικών κτλ. ''ΧΩΡΑ'' ΥΠΟ ΔΙΑΛΥΣΗ.

 

Δες αυτό: http://www.tromaktiko.info/2012/01/05/video-18%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B7-%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B5-%CE%BB%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%85%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82/?lang=sl

 

Αν γινόταν κάτι τέτοιο στο Νεοελληνικό κρατίδιο θα σε πήγαιναν μέσα. Ούτε να προστατέψεις τον εαυτό σου μέσα στο ίδιο σου το σπίτι δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...