Jump to content

Συνωμοσιολογία,συνωμοσιολόγοι Αλήθειες Και Ψέμματα


Αrtzuna
 Share

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ουτις τι πιστεύεις για τους Τέκτονες και τον ρόλο τους; Είναι Αγγελούδια;

 

 

 

Δεν έχω επαρκή στοιχεία για να σχηματήσω οριστική γνωμή - το ότι εκτοξεύονται κατηγορίες δεν σημαίνει ότι ισχύουν, ούτε ότι δεν ισχύουν - αλλά είναι λίγο εκτός θέματος η ερώτηση. Το θέμα (αν και ασφαλώς πιάνει και τεκτονισμό) είναι γενικότερο.

 

Η γνώμη μου για τη συνωμοσιολογία είναι ότι από δράση που στοχεύει υποτίθεται στο ξεσκέπασμα συνωμοσιών πολύ εύκολα βοηθά στο να θολώνει τα νερά καθώς είναι τις πιο πολλές φορές άκριτη - ανακατεύει αλήθειες με ψέματα - κι όπως λεει κι ο μύθος, όταν φωνάζεις λύκος-λύκος όλη την ώρα χωρίς να υπάρχει λύκος, μόνο το λύκο τελικά ευνοείς... η μόνη συνομωσία που υποπτεύομαι πραγματικά είναι εκείνη που θέλει το... "λύκο" να βάζει τους άλλους να τον βλέπουν όπου δεν είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το ΠΟΙΟΣ είναι κάποιος, τι δηλώνει, τι του προβάλλουν κ.λ.π. αλλά το ΤΙ κάνει ως βαθύτερη ύπαρξη.

 

Πάνω σε αυτό το πρίσμα, ένας πιστός της αντι-εβραιομασωνοανουνακικής συνομοσποδίας μπορεί να υπονομεύει το ανθρώπινο(..) στοιχείο πολύ περισσότερο απ' ότι οι συνήθεις εχθροί της "καθαρόαιμης" ράτσας.

 

Φυσικά και η ζημιά έχει το ρόλο της, και με βάση αυτό η συνωμοσιολογία έχει κάποια χρησιμότητα.

 

Το σημαντικό ως αφορμή εδώ, είναι ότι οι λέξεις σε περιβάλλον ρευστότητας, χάνουν την ευστοχία στην ενοιολογική τους σημασία, καλές για σύγχυση βέβαια- αλλά όχι αξιόπιστες για κρίσεις, συμπεράσματα & φυσικά βαθύτερη επικοινωνία.

 

Ίσως να έχουμε περάσει σε εποχή που ο λεγόμενος "υγιής νους" μπορεί να αμφισβητηθεί. Αυτό που αποκτά σημασία είναι η επικοινωνία της βαθύτερης ουσίας, η μοναξιά της και οι συνοδοιπόροι.

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό εγώ ρωτάω πολύ συγκεκριμένα πράγματα.. Ο Ροκφέλερ που είναι Γερμανός στην καταγωγή και Εβραίος και βάζει και καλά παγανιστικά σύμβολα έξω από το κεντρικό του ουρανοξύστη πχ τον Προμηθέα ή τον Άτλαντα ή Ουράνια τόξα σαν λογότυπα και το παίζει Φιλικός Παγανιστής.... και έχει και θυρεό λιοντάρια ιππότες και ασπίδες και δεν συμαζεύεται και έχει τα συμφέροντα της Γκολντμαν Σακς και υπερασπίζεται την χρεωστική πολιτική των λαών.... είναι Αγγελούδι;

 

Δεν έχετε καταλάβει ότι ορισμένοι Γερμανοεβραίοι που πήγαν στην Αμερική προωθούν τον Σιωνισμό σαν ιμπερεαλισμό μέσα από την οικονομική ισχύ τους με πολυεθνικές κτλ... και υποφέρει όλος ο κόσμος με τα καμώματα τους....

 

Οι δε Τέκτονες μέχρι την αναγέννηση και την εποχή της Γαλλικής επανάστασης ήταν φιλέλληνες και ανέπτυξαν τον Ευρωπαϊκό πολιτισμό... μετά άλλαξαν τροπάρι και προώθησαν τον Εβραϊκό Σιωνισμό.... εγώ θεωρώ τους Έλληνες Τέκτονες θύματα να στο πω καθαρά αυτών που για "τα λεφτά τα κάνεις όλα"....

 

Τους πουλάν πνευματικότητα στην Ελλάδα με αρχαιοελληνικό περιτύλιγμα και τους χρησιμοποιούν για την οικονομική τους κυριαρχία και μόλις τελειώσει όλο αυτό νομίζετε θα τους λυπηθούν; Αφού δεν τους χωνεύουν τους Έλληνες οι μεγάλες Στοές.. δλδ νομίζετε οι Skulls & Bones είναι φιλέλληνες....  :LolLolLolLol:  :LolLolLolLol:  :LolLolLolLol:

 

Είναι ότι έγινε με την Αμερική πρόσφατα.... σου κάνω τον καλό μέχρι να μου κάνεις την δουλειά σε κατασκοπεύω και μετά σου λέω "Bussines as usual" και σε αφήνω ρέστο με το αρχαιο Ελληνικό όραμα ενώ στα έχω πάρει όλα και σε έχω χρεώσει και συ μετά φάε να ζήσεις αρχαία Ελλάδα....

 

Αυτό λέγεται εκμετάλευση! Και δεν φταίει ο Τεκτονισμός! Σαν σύστημα κάποια εποχή λειτουργούσε μετά χάλασε...

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Και όπως καλύπτονται οι Εβραιογερμανοί πίσω από παγανιστικά σύμβολα και προωθούν άλλες ιδέες... έτσι και στην Ελλάδα έχουμε και καλά φιλελληνικές αρχαιολατρικές οργανώσεις που έχουν βιτρίνα Αρχαία Ελλάδα και χρηματοδοτούνται από Στοές.... της οικονομικής κρίσης....

 

Και φωνάζουν για ιστορίες αγάπης, για πολιτισμό κτλ... είναι οι σούπερ πατριώτες... και παίρνουν χρήματα από τις Στοές της Αμερικής έμμεσα για να προωθήσουν την αρχαία Ελλάδα. 

 

Αλλά μετά τα φιλαράκια τους με τις Νεκροκεφαλές θα τους το γυρίσουν το παιχνίδι όπως έγινε με την Γαλλία και την προώθηση της αρχαίας Ελλάδας και την σημερινή κατάσταση της προώθησης του Σιωνισμού....

 

Κοινώς αποφύγετε κατα με να τρώτε κουτόχορτο αρχαιοελληνικό. Όποιος θέλει να είναι παγανιστής πραγματικός είναι... οργανώσεις βιτρίνες και καλά αρχαιοελληνικές ουυυ έχουμε μπόλικες!

 

Αλλά για φαντάσου Ούτι... να πας κάπου και να λες αααα προωθούμε τον πολιτισμό της πατρίδας μας και είμαστε αρχαιολάτρεις Έλληνες και αυτή η ΥΠΑΤΗ οργάνωση να παίρνει χρήματα από τους Skulls and Bones μέσω των Ελληνικών Στοών!

 

Και να προωθεί όχι τον πολιτισμό αλλά τις αυτοκτονίες των οικονομικά άνεργων στην Ελλάδα!

 

Τώρα άκουσα στο ράδιο λέει ξαφμικά ο Βεστερβέλε και ο Σόιμπλε ερωτεύτηκαν την Ελλάδα και μας κάναν "επίθεση φιλίας" διότι έρχονται το φθινόπωρο οι Γερμανικές εκλογές....."σοκολατάκια" με περιτύλιγμα Αρχαία Ελλάδας...

 

Αυτό ξέρω εγώ....

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχει σημασία το ΠΟΙΟΣ είναι κάποιος, τι δηλώνει, τι του προβάλλουν κ.λ.π. αλλά το ΤΙ κάνει ως βαθύτερη ύπαρξη.

 

Πάνω σε αυτό το πρίσμα, ένας πιστός της αντι-εβραιομασωνοανουνακικής συνομοσποδίας μπορεί να υπονομεύει το ανθρώπινο(..) στοιχείο πολύ περισσότερο απ' ότι οι συνήθεις εχθροί της "καθαρόαιμης" ράτσας.

 

εκεί κατέληξα και γω ! Αλλά όχι για τους αντι-εβραιοσιωνιστ..... για τους Φιλέλληνες ή και καλά Έλληνες!

 

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Αυτά φίλε Ούτι για την Ανδρομέδα! Έτσι για να γελάσουμε και λίγο...  :LolLolLolLol:

 

"Join join... προδότες Ανδρομέδιοι....."  χαχαχαχα

 

 

Εγώ πάντως το διασκεδάζω τόσες μέρες αυτό το συνωμοτικό νήμα.... χαχαχαχα

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό εγώ ρωτάω πολύ συγκεκριμένα πράγματα.. Ο Ροκφέλερ που είναι Γερμανός στην καταγωγή και Εβραίος και βάζει και καλά παγανιστικά σύμβολα έξω από το κεντρικό του ουρανοξύστη πχ τον Προμηθέα ή τον Άτλαντα ή Ουράνια τόξα σαν λογότυπα και το παίζει Φιλικός Παγανιστής.... και έχει και θυρεό λιοντάρια ιππότες και ασπίδες και δεν συμαζεύεται και έχει τα συμφέροντα της Γκολντμαν Σακς και υπερασπίζεται την χρεωστική πολιτική των λαών.... είναι Αγγελούδι;

 

Δεν έχετε καταλάβει ότι ορισμένοι Γερμανοεβραίοι που πήγαν στην Αμερική προωθούν τον Σιωνισμό σαν ιμπερεαλισμό μέσα από την οικονομική ισχύ τους με πολυεθνικές κτλ... και υποφέρει όλος ο κόσμος με τα καμώματα τους.......

Το βρίσκω φυσιολογικό να προωθεί κανείς τα συμφεροντά του.

Αν το έκαναν κι Έλληνες.... 

Link to comment
Share on other sites

@Ουτις

 

Καλά συνειδητοποιείς τι λες;;; Ξεχνάς πόσοι αυτοκτόνησαν από πείνα, από ψυχολογικά ο άλλος που δεν είχε να θρέψει τα παιδιά του και βγαίναν στην Βουλή και διαμαρτυρόντουσαν....

 

Δεν σε πιστεύω ότι το λες τόσο κυνικά ότι "προωθούν τα συμφέροντα τους" 

 

Κρίμα !

:shocked:  :angry:  :4_14_202[1]:

Link to comment
Share on other sites

@Ουτις

 

Καλά συνειδητοποιείς τι λες;;; Ξεχνάς πόσοι αυτοκτόνησαν από πείνα, από ψυχολογικά ο άλλος που δεν είχε να θρέψει τα παιδιά του και βγαίναν στην Βουλή και διαμαρτυρόντουσαν....

 

Δεν σε πιστεύω ότι το λες τόσο κυνικά ότι "προωθούν τα συμφέροντα τους" 

 

Κρίμα !

:shocked:  :angry:  :4_14_202[1]:

παλι βγαζεις συμπερασματα χωρις να καταλαβαινεις
Link to comment
Share on other sites

Και όπως καλύπτονται οι Εβραιογερμανοί πίσω από παγανιστικά σύμβολα και προωθούν άλλες ιδέες... έτσι και στην Ελλάδα έχουμε και καλά φιλελληνικές αρχαιολατρικές οργανώσεις που έχουν βιτρίνα Αρχαία Ελλάδα και χρηματοδοτούνται από Στοές.... της οικονομικής κρίσης....

 

Και φωνάζουν για ιστορίες αγάπης, για πολιτισμό κτλ... είναι οι σούπερ πατριώτες... και παίρνουν χρήματα από τις Στοές της Αμερικής έμμεσα για να προωθήσουν την αρχαία Ελλάδα.

 

Αλλά μετά τα φιλαράκια τους με τις Νεκροκεφαλές θα τους το γυρίσουν το παιχνίδι όπως έγινε με την Γαλλία και την προώθηση της αρχαίας Ελλάδας και την σημερινή κατάσταση της προώθησης του Σιωνισμού....

 

Κοινώς αποφύγετε κατα με να τρώτε κουτόχορτο αρχαιοελληνικό. Όποιος θέλει να είναι παγανιστής πραγματικός είναι... οργανώσεις βιτρίνες και καλά αρχαιοελληνικές ουυυ έχουμε μπόλικες!

 

Αλλά για φαντάσου Ούτι... να πας κάπου και να λες αααα προωθούμε τον πολιτισμό της πατρίδας μας και είμαστε αρχαιολάτρεις Έλληνες και αυτή η ΥΠΑΤΗ οργάνωση να παίρνει χρήματα από τους Skulls and Bones μέσω των Ελληνικών Στοών!

 

Και να προωθεί όχι τον πολιτισμό αλλά τις αυτοκτονίες των οικονομικά άνεργων στην Ελλάδα!

 

Τώρα άκουσα στο ράδιο λέει ξαφμικά ο Βεστερβέλε και ο Σόιμπλε ερωτεύτηκαν την Ελλάδα και μας κάναν "επίθεση φιλίας" διότι έρχονται το φθινόπωρο οι Γερμανικές εκλογές....."σοκολατάκια" με περιτύλιγμα Αρχαία Ελλάδας...

 

Αυτό ξέρω εγώ....

ναι αθελητα η μη κομματι των αρχαιοελληνιστων εξυπηρετει τους ξενους, απο παλια το λεγαν, η ελλαδα ειχε κομματα φιλοαγγλικα, φιλογαλλικα, φιλορωσικα... Φιλελληνικα μονο οι ξενοι ειχαν Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

 

Με μιά ματιά το 80 με 85% από την λίστα δεν δείχνει να είναι συνωμοσιολογία ή τουλάχιστον είναι προς συζήτηση αν είναι η όχι.

Edited by Αrtzuna
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που κάθε Τεκτονική Στοά ελέγχεται από το εξωτερικό και το κέντρο είναι οι Εβραίοι της Αμερικής που είναι συγκεντρωμένοι από όλον τον πλανήτη τι περιμένεις;

 

Περιμένεις οι αρχαιοελληνικές οργανώσεις να είναι φιλελληνικές; Όχι βέβαια!

 

Δείχνουν ένα πρόσωπο φιλικό αλλά εξυπηρετούν σχέδιο αφανισμού το οποίο φυσικά θα εφαρμοστεί και πάνω τους μόλις ολοκληρωθεί η φάση απο-χριστιανισμού που θέλουν.

 

Μετά θα χτυπήσουν τον Ελληνικό παγανισμό με αθεϊα (ήδη γίνεται στον κύκλο των και καλά αρχαιολατρών) και όσοι μείνουν πιστοί πχ πιο πνευματικοί μάγοι κτλ υπάρχουν οι ούγκα ούγκα Ισλαμιστές!

 

Στην Ολανδία και καλά την απελευθερώσαν σεξουαλικά, δλδ τους αποχαυνώσαν με το σεξ και τα ναρκωτικά και μετά πλακώσαν όλοι οι Μουσουλμάνοι.

 

Στην Σουιδία που έχει το πιο σωστό παραγωγικό σύστημα και δομή κοινωνική για δυτικά πρότυπα το ίδιο.... 

 

Την Ελλάδα φυσικά την αφήνουν διότι είναι το "λιμάνι" και πύλη εισόδου του Ισλαμισμού στην Ευρώπη όπως και η Ιταλία.

 

Αλλά όταν θα δημιουργήσουν οι του εξωτερικού μέσω των και καλά αρχαιολατρών ισοπέδωση της πίστης δλδ των ψυχικών αποθεμάτων στο να σωθεί κάποιος από μια δύσκολη κατάσταση και αυτό αφορά τους Χριστιανούς, στην συνέχεια θα χτυπήσουν τον Πολυθεϊσμό με Αθεϊα, Σκεπρικισμό και Ισλαμισμό.

 

Στην Αγγλία ήδη υπάρχουν γκέτο Ισλαμικά και ομάδες περιπολίας σε γειτονιές που βγαίνουν βιάζουν Βρετανίδες, κάνουν ελέγχους Σαρίας, απαγορεύουν σε Βρετανους να πίνουν αλκοολ, να τρώνε χοιρινό μέσα στην ίδια γειτονιά σε ένα στυλ Νονού της νύχτας....

 

Εδώ ακόμη δεν έχουμε τέτοια! 

 

Φαντάσου λοιπόν να είναι ένας μάγος ή γουικανός σε μια Ισλαμική γειτονιά!

 

Θα ήταν όπως παλιά που ένας Παγανιστής ήταν σε γειτονιά Χριστιανών που βγαίναν με πλακάτ και λέγαν "Ορθοδοξία ή Θάνατος"

 

Τι θέλω να πω με όλα αυτά;

 

Η Πολιτισμική και διαθρησκευτική Συμβίωση είναι απαραίτητη και μην παίζεται το παιχνίδι των Τεκτόνων διότι και οι Έλληνες Τέκτονες είναι πιόνια του εξωτερικού, ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που κάθε Τεκτονική Στοά ελέγχεται από το εξωτερικό και το κέντρο είναι οι Εβραίοι της Αμερικής που είναι συγκεντρωμένοι από όλον τον πλανήτη τι περιμένεις;

...

Η Πολιτισμική και διαθρησκευτική Συμβίωση είναι απαραίτητη και μην παίζεται το παιχνίδι των Τεκτόνων διότι και οι Έλληνες Τέκτονες είναι πιόνια ...

Καλά, πάλι "οι άλλοι" φταίνε για τη μιζέρια της Ελλάδας....

 

Δεν ξέρω ποιοι είναι 'πιόνια' (εύκολα το λες, δύσκολα το δείχνεις, δωρεάν λάσπη;)

 

Ξέρω ότι όσοι διαλαλούνε πως δεν είναι πιόνια μάλλον είναι....

Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...