Jump to content

Συνωμοσιολογία,συνωμοσιολόγοι Αλήθειες Και Ψέμματα


Αrtzuna
 Share

Recommended Posts

Dim το πιάνεις λίγο στραβά.

 

Άλλο το να επωφελήσαι από το θεριό και άλλο το να το ξεδοντιάζεις.Σε ατομικό επίπεδο μπορείς να κουβεντιάζεις για το πρώτο, σε μαζικό επίπεδο όμως (θεολογικά συστήματα, δόγματα κ.λ.π. που αναφέρεις) αναπόφευκτα σε πετάνε στο δεύτερο, που έχει στοπ και υπνωτισμό.

 

Αυτή η αλλαγή κλίμακας μπορεί να ερμηνέψει στο θέμα μας γιατί η συνωμοσιολογία είναι λούμπα -για μένα- σε ατομικό επίππεδο ένώ σε μαζικό εξυπηρετεί σκοπιμότητα που κινεί ζημιές και ωφέλη.

 

Τα κλικ σε κλίμακα, αλλάζουν τα πρόσημα.

 

Κάπου σε έχασα... τι υπνωτισμό τι λες;;; Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά....

 

Εγώ δεν είμαι εναντίον κανενός ... αν καταλαβαίνεις είμαι πολύ Πάνας... απλά σε αυτήν την φάση η συγκεκριμένοι όντως περνάνε φάση που ήταν γνωστή και αναμενόμενη ότι κάποτε θα γινόταν.....

 

Αλλά φάση είναι, μετά θα ξαναλλάξουν.... αλλά με βεβαρυμένο παρελθόν.... όπως πχ έχουμε να λέμε για το Ορθοδοξία ή Θάνατος και τους κράζουμε αυτούς που κράζουμε για να βάλλουν μυαλό, έτσι θα γίνει και στο μέλλον όταν τελειώσει η κρίση και η ιστορία βγάλει το συμπέρασμα της με τους εν λόγω κυρίους ... και δεν εννοώ την ιστορία των νικητών.... και επίσης τους Έλληνες Τέκτονες τους θεωρώ θύματα και προδομένους από τα του εξωτερικού... για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα.... εμένα το άδικο προσωπικά δεν μου αρέσει και τα λέω έξω από τα δόντια... τώρα αν ξεδοντιαστεί το θηρίο δεν ξέρω... το εύχομαι! Και μην νομίζεις δεν θα κάτσω πολύ να ασχοληθώ με δαύτους... απλά λέμε μερικά πραγματάκια για να ξέρουμε τι γίνεται....

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τώρα εσύ για να αντιδράς τόσο να υποθέσω ότι ή τρως πίκρα για το τι κάνουν οι Τέκτονες της Αμερικής ή τρως πίκρα για το ενδεχόμενο ότι αν είσαι σε καμιά αρχαιοΕλληνική ομάδα με Τεκτονική υποστήριξη έμαθες το τι μέλει γενέσθαι για τον Ελληνικό Πολυθεϊσμό στο μέλλον ... όταν θα σας γυρίσουν το νόμισμα οι Αμερικάνοι...

 

Δεν πειράζει ξέρεις τι θα σας πουν... bussiness as usual... για αυτό φροντίστε από τώρα το τι θα κάνετε αν αγαπάτε πραγματικά την αρχαία θρησκεία....

 

Πάντως εγώ σου είπα δεν έχω κάτι εναντίων των Τεκτόνων γενικά και απροσδιόριστα... απλά ξέρω πώς θα συμπεριφερθούν οι απέναντι..

 

Και αν δεν με πιστεύεις δεν με νοιάζει έχε το σαν ένα τρελό ενδεχόμενο... και ο χρόνος θα δείξει...

:)

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

και ποιο το πρόβλημα να υποθέτουμε;;; Απαγορεύεται; Υποθέτω είπα δεν είπα είμαι σίγουρος!

 

Νομίζω ότι μπορώ να υποθέτω... γιατί όχι;

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα εσύ για να αντιδράς τόσο να υποθέσω ότι ή τρως πίκρα για το τι κάνουν οι Τέκτονες της Αμερικής ή τρως πίκρα για το ενδεχόμενο ότι αν είσαι σε καμιά αρχαιοΕλληνική ομάδα με Τεκτονική υποστήριξη έμαθες το τι μέλει γενέσθαι για τον Ελληνικό Πολυθεϊσμό στο μέλλον ... όταν θα σας γυρίσουν το νόμισμα οι Αμερικάνοι...

....

 

Dim, ομολογώ ότι με ξεσκέπασες!! :o

Δεν είναι εύκολο να πεις ότι δουλεύεις κρυφά για τη τεκτονική στοά αλλά και ούτε ότι η σκούφια σου κρατάει από τους παλαιο-ανουνάκηδες εκ της Βαβυλωνίας.

Μιας και το' φερε η κουβέντα όμως δεν αρνούμε ότι μ΄αρέσει η ανθρωπινη σάρκα και όποτε κάνω δίαιτα βλέπω τους ανθρώπους πολύ λαχταριστούς. Γιαμμι μμ..

 

Μ'αρέσουν τα όργια, πίνω λίγο αιματάκι και όποτε θυμώνω ή με καλεί το γονιδιακό μου παρελθόν, οι κόρες των ματιών μου γίνονται κόγχες :evil: . Κατά τ' αλλά και για μας τους κρυφούς η κρίση μας χτυπάει την πόρτα γιατί οι κινεζο-τέκτονες αδερφοί μας παίρνουν τις δουλειές :(  και τα σαυρόφιδα της μογγολίας θέλουν να βγουν στην επιφάνεια της γης χωρίς ανθρώπινη αμφίεση. :wacko:

 

 

Πάντως εγώ σου είπα δεν έχω κάτι εναντίων των Τεκτόνων γενικά και απροσδιόριστα... απλά ξέρω πώς θα συμπεριφερθούν οι απέναντι..

 

Μην φοβάσαι, έχω ενημερώσει τον αρχηγό ότι είσαι καλό παιδί.Δείχνει κατανόηση!

 

 

 

 

και ο χρόνος θα δείξει...

 

 

Δυστυχώς ο χρόνος δείχνει, το θέμα είναι αν βλέπουμε και τι βλέπουμε. Η δική μου θέση είναι σαφής. Όσο η λούμπα της συνωμοσιολογίας γλυκαίνει και ερμηνεύει τον πόνο μας, από λούμπα γίνεται ΤΟΥ-ΛΟΥΜΠΑ.

Πράγματα μαγοπολιτικά και περίεργα συμβαίνουν, όσο καθηλώνεσαι όμως στην απατηλή & βολική λάμψη (τουλούμπα) της μιας θέσης, τότε έχεις σοβαρές πιθανότητες προς τον γάμο του καραγκιόζη.

 

Και σε ξαναρωτώ, δες τα συμφέροντα του μικρόκοσμού σου και κρίνε αν με αποκτηθείσα δύναμη θα είσαι καλύτερος.Μη βλέπουμε συνεχώς τους άλλους.

Edited by Aqua Marine
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα εσύ για να αντιδράς τόσο

 

Δεν είναι αυτό που νομίζεις. Είναι το αγαπημένο μου θέμα και το διασκεδάζω, κάποιοι το ξέρουν. Το άνωθεν τρολλάρισμα δεν έχει να κάνει τόσο με σένα αλλά γίνεται με δική σου αφορμή.

 

Βρίσκω κουραστικό το να επαναλαμβάνεται η ουσία αλλά σώζει την κατάσταση το "trolling" απέναντι σε συνεχές "trolling"..

Edited by Aqua Marine
Link to comment
Share on other sites

πςςςςςς θα γίνει του φιδιού σε αυτό το νήμα.... το βλέπω.....  :LolLolLolLol:

 

βλέπω κάποιοι έχουν Δαιμονοποιήσει την ωμοφαγία και τον Ιερό Γάμο, να δω τι άλλο θα σκεφτούν... :23_30_106[1]:  :4_1_72[1]:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...