Jump to content

Εκλογές 2012 Απόψεις Και Διλήμματα


Dalia
 Share

Recommended Posts

Γεωτρήσεις που δεν πρόκειται να πραγματοποιησει μιας και δεν εχει οριστει η ΑΟΖ. όπως και νοτια της κυπρου που πηγαν οι αμερικανοισραιλινοι για γεωτρησεις. Πηγε η τουρκια να το παιξει εξυπνη και με λιγα λογια τους ειπανε, οποιος παρενοχλησει στα χ ναυτικα μιλια τα πλοια μας απλα... θα τον βουλιαζουμε.

 

Από το δεύτερο σκέλος της απάντησης σου γίνεται σαφές ότι οι συμμαχίες όντως διασφαλίζουν την Κύπρο απέναντι στην τουρκική επιθετικότητα, όπως έγραφα νωρίτερα στη συζήτηση.

 

Για το πρώτο σκέλος, ας περιμένουμε να δούμε τι θα συμβεί μέχρι το τέλος του μήνα...

 

http://www.inews.gr/226/yetha-epi-podos-kathos-fovatai-thermo-epeisodio-sto-kastelorizo.htm

 

α) διακρατικές συμφωνίες

β) συμφωνίες για την ενέργεια

γ) στρατιωτικα εξοπλιστικα προγραμματα

δ) κοινη εξωτερικη πολιτικη

 

Με λιγα λογια σε οποιον απειλησει τα συμφεροντα τους θα συμπεριφερθουν οπως και στην κορεα. Θα ξεφορτωσουν οι κινεζοι 200.000 στρατιωτες και θα πουν ελατε. Με την ρωσσια απο πισω μην τυχον και τους κουνηθει κανενας.

 

Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά, σαφέστατα έχουν κοινά συμφέροντα στην Ασία αλλά εδώ είναι Βαλκάνια... Οι συσχετισμοί είναι διαφορετικοί. Ρωσία και Κίνα είναι μέλη της BRICS, η οποία ενισχύει διαρκώς τη θέση της στη διεθνή σκακιέρα:

 

http://www.express.gr/news/diethnisoz_oikonomia/591512oz_20120421591512.php3

 

Ωστόσο, έχουν σημαντικά θέματα προς επίλυση:

 

http://en.rian.ru/valdai_op/20110414/163523421.html

 

 

 

"Όπως είναι γνωστό, οι S-300 παραγγέλθηκαν το 1997 από τον Κληρίδη στο πλαίσιο της πολιτικής του Δόγματος του Ενιαίου Αμυντικού Χώρου Κύπρου - Ελλάδος. Η ιστορία εξελίχθηκε σ' ένα φιάσκο. Υπήρχαν σφοδρές αντιδράσεις από τη Δύση, την Τουρκία και το Ισραήλ για την εγκατάσταση ενός τέτοιου ρωσικού συστήματος στην Κύπρο. Στα μέσα του 1998 η υπόθεση των S-300 απειλούσε να εκτροχιάσει τις ενταξιακές διαπραγματεύσεις Κύπρου - ΕΕ. Στις αρχές του 1999 αποφασίστηκε η μεταφορά τους στην Κρήτη, όπου στην ουσία αποθηκεύτηκαν. Μάλιστα, μέχρι τα τέλη του 2007 εκκρεμούσε ακόμη το πρόβλημα ιδιοκτησιακού καθεστώτος τους, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει συνεργασία με τη Ρωσία για την επιχειρησιακή αξιοποίησή τους".

 

Άρα; Τζάμπα καίει η λάμπα... Χαμένη η επένδυση... Χαμένο και το Ενιαίο Αμυντικό Δόγμα αφού στη βάση όπου θα τοπθετούνταν (στην Πάφο εάν δεν απατώμαι) σταθμεύουν πλέον ισραηλικά αεροπλάνα...

 

 

Κοντολογίς, εκτιμώ ότι εφόσον κάναμε σωστές διαπραγματεύσεις θα βγαίναμε ωφελημένοι από το άνοιγμα σε χώρες όπως η Ρωσία και η Κίνα. Αλλά για να κάνεις σωστές διαπραγματεύσεις πρέπει να έχεις καλούς διαπραγματευτές...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

και εδω να κανω μια λογικη παρατηρηση γιατι μου φαινεται λιγο μη-λογικο το γεγονος να αγνοησει ο ανθρωπος ενα κομμα το οποιο επιχειρει επιθεσεις σε βαρος αλλων ανθρωπων.

 

 

Μα γιατί το λες αυτό;;;;

 

Μπορούμε να αγνοούμε τις επιθέσεις εις βάρος άλλων ανθρώπων, εφόσον "οι άλλοι" δεν είμαστε εμείς. Έτσι δεν έκαναν και οι Γερμανοί την περίοδο του ναζισμού;

 

Μπορούμε επίσης να δείξουμε πόσο καλοί άνθρωποι και δημοκράτες είμαστε με το να γυρνάμε το άλλο μας μάγουλο όταν μας χαστουκίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το λες αυτό;;;;

 

Μπορούμε να αγνοούμε τις επιθέσεις εις βάρος άλλων ανθρώπων, εφόσον "οι άλλοι" δεν είμαστε εμείς. Έτσι δεν έκαναν και οι Γερμανοί την περίοδο του ναζισμού;

 

Μπορούμε επίσης να δείξουμε πόσο καλοί άνθρωποι και δημοκράτες είμαστε με το να γυρνάμε το άλλο μας μάγουλο όταν μας χαστουκίζουν...

 

διπολικη απαντηση.για την πρωτη θα θελα να διακρινω μια ειρωνια και να το περασω γιατι προσωπικα δεν το βλεπω σαν εμεις-εσεις ειναι απανθρωπο αυτο το πραγμα που γινεται και απο την αλλη δεν ειναι θεμα χαστουκιου ειναι θεμα οτι δεν ψαχνουν το μελλον εδω απλα δεν μπορουν να φυγουν,οποτε συνυπαρχουμε με οποιες επιπτωσεις,δεν γινεται ομως να αναλαμβανουν και "νομιμα" ας πουμε να κανουν επιχειρηση σκουπας με οποιοδηποτε πογκρομ επειδη ετσι εκαναν τα ειδωλα τους.εχω μιλησει με τετοια ατομα,εχω μιλησει με μεταναστες και χτιζω τις αποψεις μου πανω σ αυτα μαζι με την αντικειμενικοτητα που μπορει να διακατεχει καποιον σε τετοιες καταστασεις.και στην τελικη παντου υπαρχουν καλοι και κακοι και στην τελικη ας τους δωσουν χαρτια να αποφασισουν εκεινοι για το μελλον τους κι οχι με σημαιακια του πασοκ που ταζουν και ταιζουν με λαικισμους.

Edited by agnwstos
Link to comment
Share on other sites

διπολικη απαντηση.για την πρωτη θα θελα να διακρινω μια ειρωνια και να το περασω γιατι προσωπικα δεν το βλεπω σαν εμεις-εσεις ειναι απανθρωπο αυτο το πραγμα που γινεται και απο την αλλη δεν ειναι θεμα χαστουκιου ειναι θεμα οτι δεν ψαχνουν το μελλον εδω απλα δεν μπορουν να φυγουν,οποτε συνυπαρχουμε με οποιες επιπτωσεις,δεν γινεται ομως να αναλαμβανουν και "νομιμα" ας πουμε να κανουν επιχειρηση σκουπας με οποιοδηποτε πογκρομ επειδη ετσι εκαναν τα ειδωλα τους.εχω μιλησει με τετοια ατομα,εχω μιλησει με μεταναστες και χτιζω τις αποψεις μου πανω σ αυτα μαζι με την αντικειμενικοτητα που μπορει να διακατεχει καποιον σε τετοιες καταστασεις.και στην τελικη παντου υπαρχουν καλοι και κακοι και στην τελικη ας τους δωσουν χαρτια να αποφασισουν εκεινοι για το μελλον τους κι οχι με σημαιακια του πασοκ που ταζουν και ταιζουν με λαικισμους.

 

 

Ειρωνική εξ' ολοκλήρου η απάντησή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνική εξ' ολοκλήρου η απάντησή μου.

 

ενταξει και με συγχωρεις αμα φανηκα εριστικος με τα λογια μου ξεχασα να το πω παραπανω:cheerful_h4h:

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης επειδή έχει κατακλυστεί το διαδίκτυο από φανατικά σχόλια κατά της Χ.Α ,καλό θα ήταν να γίνει αυτοκριτική πρώτα για το είδος της δημοκρατίας που υπάρχει τα τελευταία χρόνια ξεκινώντας από τον εαυτό μας,το σπίτι μας,και τις κοινωνικές ομάδες στις οποίες συμμετέχουμε.

 

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες Artzuna... καλό είναι να δούμε αυτή την εξέλιξη με καθαρή ματιά, χωρίς φανατισμό και χωρίς συναίσθημα γιατί αν σκεφτούμε την ιστορία και το τι πέρασαν οι παππούδες και οι γιαγιάδες μας δεν θα βγάλουμε άκρη. Ίσως θα έπρεπε να μας φταίει περισσότερο το μνημόνιο που μας επέβαλλαν οι προηγούμενες κυβερνήσεις και λιγότερο η Χρυσή Αυγή. Το ότι η Χρυσή Αυγή ψηφίστηκε από κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες συμπολίτες μας δεν πρέπει να μας κάνει να αναρωτηθούμε γιατί? Γιατί οι Έλληνες επέλεξαν το συγκεκριμένο κόμμα στις προχθεσινές εκλογές?

 

Φαίνεται ότι πολλοί έχουν φτάσει στο "σημείο μηδέν", και με αυτό τον τρόπο δείχνουν στα κυβερνόντα κόμματα ότι αυτή η κατάσταση δεν πάει άλλο...τι να πεις στη νέα γενιά? παιδιά κάντε καμμιά εικοσαριά χρόνια υπομονή να βγούμε από την κρίση, όταν το μέλλον τους, η ζωή τους έχει υπονομευτεί? όταν δεν βρίσκουν δουλειά στη χώρα τους και πρέπει να ξενιτευτούν? δεν πρέπει κάπως να εκδηλωθεί η απόγνωση που νιώθουν κάποιες ομάδες ανθρώπων? τι να πεις στους συνταξιούχους που πεινούν και κρυώνουν? έφτασε ο κόσμος στο σημείο να μην μπορεί να αγοράσει πετρέλαιο. Δεν πλήρωσες το άδικο χαράτσι που σου επιβάλλαμε? θα σου κόψουμε το ρεύμα να δείς πώς είναι... μα, η λίστα είναι ατέλειωτη. Πήγα να αγοράσω το βιβλίο της πρώτης δημοτικού και τώρα συνειδητοποίησα ότι δεν υπάρχουν βιβλία για τα παιδιά! μαθαίνουν γράμματα διαβάζοντας φωτοτυπίες! Πόσοι τριαντάρηδες εδώ μέσα θυμάστε τα εκατοντάδες βιβλία που καίγονταν στο τέλος της χρονιάς? και τώρα ήρθε η ώρα να κάνουμε την αυτοκριτική μας, ήρθε η οδυνηρή στιγμή της αλήθειας...φταίμε και εμείς γιατί συμβάλλαμε με τον τρόπο μας να χτιστεί αυτό το σαθρό πολιτικό σύστημα, του οποίου τα θεμέλια τρίζουν εδώ και χρόνια αλλά εμείς το συντηρούμε γιατί έχουμε συμφέροντα να σώσουμε. Φταίμε γιατί κοιτάμε το δικό μας καλό και όχι το καλό της χώρας μας. Και φυσικά ήρθε η ώρα να πληρώσουμε...

 

Το να δείχνουμε, να βρίζουμε, να κατηγορούμε τους συνήθεις ύποπτους δεν ωφελεί καθόλου, το αντίθετο μάλιστα...το μόνο που εξυπηρετεί είναι ότι ξεχνάμε τα δικά μας στραβά και αποσπάται η προσοχή μας από άλλα σημαντικότερα θέματα. Πιό επικίνδυνος είναι αυτός που κρύβει την αλήθεια, που λέει ψέματα στον κόσμο για να τον ψηφίσουν, που υπόσχεται ότι υπάρχουν χρήματα και ότι η χώρα θα ξεπεράσει σε δυό χρόνια την κρίση και μετά φέρνει σαρωτικές αλλαγές στη ζωή του τόπου, ξεπουλά την πατρίδα και τους Έλληνες γιατί έχει προσωπικά συμφέροντα...Ανθρώπους με αυτό το προφίλ πρέπει να φοβόμαστε, αυτοί πρέπει να απομακρυνθούν και να καταδικαστούν για τα εγκλήματα που έχουν διαπράξει τόσα χρονια σε βάρος μας...

Link to comment
Share on other sites

Η εντύπωση πάντως που μου δίνει η κατάσταση είναι τα παραδοσιακά (πάλαι ποτέ "μεγάλα") κόμματα ανοίγουν το δρόμο για τον Τσίπρα και επειδή δεν έχω την αίσθηση ότι το κάνουν από τη μεγάλη του συμπάθεια, θα έλεγα ότι το κάνουν ελπίζοντας να φάει τα μούτρα του έτσι ώστε ο Έλληνες (που οι πολιτικάντηδες λογαριάζουν ότι θα φάνε τα μούτρα τους μαζί του) να κάνουν χρόνια να ξανακάνουν "λάθος" επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

και εδω να κανω μια λογικη παρατηρηση γιατι μου φαινεται λιγο μη-λογικο το γεγονος να αγνοησει ο ανθρωπος ενα κομμα το οποιο επιχειρει επιθεσεις σε βαρος αλλων ανθρωπων.

Σωστή η παρατηρησή σου.Το αγνοώ σημαίνει γίνομαι εγώ καλύτερος και δίνω το καλό παράδειγμα με τις πράξεις μου προχωρώντας παρακάτω.Το να γίνω βίαιος σε κάτι που είναι βίαιο απλά παίζω το παιχνίδι του άλλου που ίσως το ξέρει και καλύτερα.

 

Και μια παρατήρηση και δεν αφορά εσένα.Μερικοί αυτονομαζόμενοι δημοκρατικοί έχουν και πολύ επιλεκτική μνήμη.Είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα τους.Όταν σκέφτονται βία αμέσως πάει στο μυαλό τους στον Χίτλερ,ποτέ όμως στον Στάλιν ή στους Κινέζους που μπουκάραν στο Θιβέτ.Σκέφτονται επιθέσεις κατά μεταναστών στο κέντρο αλλά όχι το κάψιμο ζωντανών ανθρώπων στην τράπεζα.

Έχουν τόσο κόμπλεξ και έλλειψη χιουμορ που αντί να γελάσουν με τον καραγκιόζη που τους είπε εγέρθητοι-(εγέρθητου για την ακρίβεια :063laugh:) παρεξηγηθήκαν για έλλειψη δημοκρατίας και αναστατώσαν τον κόσμο.

Όταν όμως στις δουλειές που πάνε τους βάζουν τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι,τους μειώνουν μισθούς,τους προσβάλουν για την εμφάνιση τους,τους φέρονται αυταρχικά εκεί μούγκα και τουμπεκί ψιλοκομμένο.Όταν τους δέρνουν τα ΜΑΤ που τα επανέφερε ο σοσιαλισμός το 83 εκεί μουγκα.¨Οταν σου καταργούν τα προσωπικά σου δεδομένα ενονόματι της διαφύλαξης της Δημοκρατίας εκεί μούγκα.

 

Και εγώ ρωτάω είσαι κατά της βίας ή δεν είσαι?

Είσαι με την αλήθεια ή είσαι με την αλήθεια που σε βολέυει?

 

Και επειδή πάλι θα παρεξηγηθώ,θα πω πως έχω ήδη προσωπικό πρόβλημα και με τους φανατικούς χριστιανούς στην δουλειά μου τα τελευταία 3 χρόνια και όσοι ξέρουν με τι ασχολούμε μπορούν να φανταστούν αλλά και με τους στρατόκ@υλους και φανατικούς εθνικιστές.

Link to comment
Share on other sites

Η οικονομική κατάσταση στην χώρα δεν σημαίνει οτι η δημοκρατία λείπει. Η δημοκρατία θα έλλειπε αν έβλεπες την ελλάδα να δηλώνει την οποιαδήποτε υποτέλεια της σε εξωτερικούς παράγοντες και άλλα κράτη.

Συγγνωμη, αλλα η δημοκρατια φυσικα και λειπει.

Το οτι εχει καταλεηλατηθει το δημοσιο (ασφαλιστικά ταμεια, Δεκο, κλπ) χωρις να αναζητηθεί υπεύθυνος ειναι αποδειξη.

Το οτι εχουν γινει τοσα οικονομικα σκανδαλα και κανεις πολιτικος δεν εχει λογοδοτήσει ειναι αποδειξη (δε συζηταω καν σπασμοδικες κινησεις τελευταιας στιγμης οπως η σύλληψη του Τζοχατζοπουλου που περιτρανα δειχνει την απελπισια του σαπιου πολιτικου συστηματος να αποδειξει οτι ταχα μου διαθετει διαφανεια και αυτοκαθαρση).

Το οτι δεν εχω ιση μεταχειρηση (απεναντι στο νομο) με ενα πολιτικο ειναι αποδειξη. (γιατι *αμω τη ***ανα μου ο αλλος να τρεχει σα τρελλος να περναει 3 κοκκινα, να χτυπαει αστυνομικο και να μη του περνανε επιτοπου χειροπεδες? ΓΙΑΤΙ?)

Το οτι υπαρχει νομος περι ευθυνης υπουργων ειναι αποδειξη.

 

Μαλιστα ο φασισμος ο οποιος βιωνουμε ειναι ο χειροτερος του ειδους διοτι φορα ρουχα δημοκρατιας. Με αυτο το τροπο και παντα με το γαντι μπορει να εξολοθρευει οσους αντισυμβατικους οδηγωντας τους σε απογνωση απελπισια και κατοπιν αυτοκτονια.. (φαινομενο που εχει λαβει διαστασεις χιονοστιβαδας παρεμπιπτόντως).

Μη ξανακουσω λοιπον οτι εχουμε δημοκρατια. Το οτι σε ληστευω φτιαχνοντας νομο γι'αυτο δε σημαινει δημοκρατια.

 

 

..

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη, αλλα η δημοκρατια φυσικα και λειπει.

Το οτι εχει καταλεηλατηθει το δημοσιο (ασφαλιστικά ταμεια, Δεκο, κλπ) χωρις να αναζητηθεί υπεύθυνος ειναι αποδειξη.

Το οτι εχουν γινει τοσα οικονομικα σκανδαλα και κανεις πολιτικος δεν εχει λογοδοτήσει ειναι αποδειξη (δε συζηταω καν σπασμοδικες κινησεις τελευταιας στιγμης οπως η σύλληψη του Τζοχατζοπουλου που περιτρανα δειχνει την απελπισια του σαπιου πολιτικου συστηματος να αποδειξει οτι ταχα μου διαθετει διαφανεια και αυτοκαθαρση).

Το οτι δεν εχω ιση μεταχειρηση (απεναντι στο νομο) με ενα πολιτικο ειναι αποδειξη. (γιατι *αμω τη ***ανα μου ο αλλος να τρεχει σα τρελλος να περναει 3 κοκκινα, να χτυπαει αστυνομικο και να μη του περνανε επιτοπου χειροπεδες? ΓΙΑΤΙ?)

Το οτι υπαρχει νομος περι ευθυνης υπουργων ειναι αποδειξη.

 

Μαλιστα ο φασισμος ο οποιος βιωνουμε ειναι ο χειροτερος του ειδους διοτι φορα ρουχα δημοκρατιας. Με αυτο το τροπο και παντα με το γαντι μπορει να εξολοθρευει οσους αντισυμβατικους οδηγωντας τους σε απογνωση απελπισια και κατοπιν αυτοκτονια.. (φαινομενο που εχει λαβει διαστασεις χιονοστιβαδας παρεμπιπτόντως).

Μη ξανακουσω λοιπον οτι εχουμε δημοκρατια. Το οτι σε ληστευω φτιαχνοντας νομο γι'αυτο δε σημαινει δημοκρατια.

 

 

..

 

clapping.gifclapping.gifclapping.gifclapping.gif

 

Συμφωνώ απόλυτα .

 

Δείτε και εδώ έχει σχέση με το θέμα και είναι πιο επίκαιρο από ποτέ !

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?/topic/5506-american-history-x/page__pid__96123&do=findComment&comment=96123

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τόσο κόμπλεξ και έλλειψη χιουμορ που αντί να γελάσουν με τον καραγκιόζη που τους είπε εγέρθητοι-(εγέρθητου για την ακρίβεια :063laugh:) παρεξηγηθήκαν για έλλειψη δημοκρατίας και αναστατώσαν τον κόσμο.

Χα χα χα χα χα μιλαμε κατουρηθηκα με το βιντεο, το'βλεπα και το ξαναβλεπα και παλι γελαγα!

ΕΓΕΡΘΗΤΟΥ ΡΕΕΕ!

Link to comment
Share on other sites

Η εντύπωση πάντως που μου δίνει η κατάσταση είναι τα παραδοσιακά (πάλαι ποτέ "μεγάλα") κόμματα ανοίγουν το δρόμο για τον Τσίπρα και επειδή δεν έχω την αίσθηση ότι το κάνουν από τη μεγάλη του συμπάθεια, θα έλεγα ότι το κάνουν ελπίζοντας να φάει τα μούτρα του έτσι ώστε ο Έλληνες (που οι πολιτικάντηδες λογαριάζουν ότι θα φάνε τα μούτρα τους μαζί του) να κάνουν χρόνια να ξανακάνουν "λάθος" επιλογές.

 

 

Καλά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τόσο κόμπλεξ και έλλειψη χιουμορ που αντί να γελάσουν με τον καραγκιόζη που τους είπε εγέρθητοι-(εγέρθητου για την ακρίβεια :063laugh:) παρεξηγηθήκαν για έλλειψη δημοκρατίας και αναστατώσαν τον κόσμο.

Όταν όμως στις δουλειές που πάνε τους βάζουν τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι,τους μειώνουν μισθούς,τους προσβάλουν για την εμφάνιση τους,τους φέρονται αυταρχικά εκεί μούγκα και τουμπεκί ψιλοκομμένο.Όταν τους δέρνουν τα ΜΑΤ που τα επανέφερε ο σοσιαλισμός το 83 εκεί μουγκα.¨Οταν σου καταργούν τα προσωπικά σου δεδομένα ενονόματι της διαφύλαξης της Δημοκρατίας εκεί μούγκα.

 

Και εγώ ρωτάω είσαι κατά της βίας ή δεν είσαι?

Είσαι με την αλήθεια ή είσαι με την αλήθεια που σε βολέυει?

 

 

Συμφωνω οτι ειναι παραλογο αλλα η ανθρωπινη φυση ειναι παραλογη-συναισθηματικη και πανω σε αυτο

δουλευουν οι επιδοξοι 'βοσκοι' για να χειριστουν τα προβατα. Εχουν γραφει απειρα βιβλια πανω στη ρητορικη,

στην πολιτικη, στην ψυχολογια των μαζων κλπ.

 

Ολοι παρεξηγηθηκαν με το "εγερθητοι" γιατι πολυ απλα μια ακραια συμπεριφορα ενοχλει πολυ περισσοτερο

(συναισθηματικα) απο οτι κατι πιο ουσιαστικο που γινεται ομως στα κρυφα και σιγα σιγα. Κανεις δεν εχει το χρονο και τη

διαθεση να μελετησει, να αναλυσει και να εξετασει σε βαθος χρονου, να σκεφτει δηλαδη με τη λογικη. Η συναισθηματικη

αντιδραση ειναι αυτοματη και πιο ευκολη.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ρωτάω είσαι κατά της βίας ή δεν είσαι?

Είσαι με την αλήθεια ή είσαι με την αλήθεια που σε βολέυει?

 

Και επειδή πάλι θα παρεξηγηθώ,θα πω πως έχω ήδη προσωπικό πρόβλημα και με τους φανατικούς χριστιανούς στην δουλειά μου τα τελευταία 3 χρόνια και όσοι ξέρουν με τι ασχολούμε μπορούν να φανταστούν αλλά και με τους στρατόκ@υλους και φανατικούς εθνικιστές.

 

η αληθεια ειναι αυτη αλλα προσωπικα θεωρω αληθεια οτι ειναι πιο κοντα στον ανθρωπο και οχι οτι ειναι κοντα σε χωματα με χρωματα και συρματοπλεγματα,ετσι κι αλλιως οι ανθρωποι ακολουθουσαν παντοτε την δυση του ηλιου ασχετα αν μετα ηρθαν οικονομικα θεματα και θεματα δυναμης-εξουσιας-παγκοσμιοποιηση.Και οσον αφορα τετοια ατομα εχει τυχη κι εγω να μιλαω να λεω "η ελλαδα ειναι βαλκανια" και να μου λενε ξερα οτι απλα δεν ειναι και ειναι ντροπη να το λεω,αλλα απο κει και περα με κατι τετοιο +εγερθητη και η νεα χρυση αυγη ξημερωνεται δεν με κανουν να αναλογιστω τα επιχειρηματα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...