Jump to content

Εκλογές 2012 Απόψεις Και Διλήμματα


Dalia
 Share

Recommended Posts

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Όπως παράδειγμα η USSR που έπρεπε να διαλυθούν και μετά τα κρατίδια έφευγαν ένα ένα..

Η Ελλάδα είναι η δικαιογία για να ακολουθήσουν Πορτογαλία,Ισπανία,Ιταλία..

Οι εκλογές που θα γίνουν το καλοκαίρι θα βγάλουν το γνωστό κόμμα της αριστεράς

μόνο και μόνο για τον εντυπωσιασμό..

Έτσι τα "μεγάλα" κόμματα δεν θα φάνε το κράξιμο γι'αυτά που θα ακολουθήσουν..

CCCP_by_MacGuy101.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τις εκλογές απάτη..

Γι'αυτό απέχω από το άθλημα..

Οι εκλογές καθαυτές δεν είναι απάτη.

Οι πολιτικοί όμως με τις διασυνδέσεις στα ΜΜΕ 'καθοδηγούν' τις επιλογές γι'αυτό και είναι δύσκολο εκτός των διαπλεκόμενων άνθρωποι να βρεθούν στη βουλή.

Link to comment
Share on other sites

Και η τρομοκρατία συνεχίζεται....

 

Το μνημόνιο-σωτηρία έγινε ευρωζώνη και

το αντιμνημόνιο έγινε δραχμή-χρεοκοπία..

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμνημόνιο έχει γίνει δραχμή-χρεοκοπία-ορδές βαρβάρων-και βύθιση του κράτους={Ακριβώς με τον ίδιο κυριολεκτικό τρόπο όπως και η Ατλαντίδα!!!}

χαχαχαχα

 

Και όλα αυτά τα λένε εκείνοι που τόσα χρόνια τρώγανε με δυο χέρια. Και αντί να τους φασκελώσουμε με δυο χέρια τους ακούμε όλη μέρα στα ΜΜΕ!

 

Ειδικά αυτή την περίοδο τα ΜΜΕ έχουν κάνει απίστευτο promotion στους "μνημονιακούς"! Πραγματικά τέτοιο πράγμα δεν είχε γίνει ούτε στην Παπαρίζου επί Eurovision!

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει η εικόνα chaos, έχουν βαλθεί ντε και καλά να μας πιέσουν !

Άσε και το άλλο , για όλα φταίει μα ποιος άλλος ο τσιπρας ! Αυτό προσπαθούν να μας πείσουν ντε και καλά …

 

Δείτε την φωτο στο λινκ και θα καταλάβετε

http://www.artofwise...prasftaiei1png/

 

 

 

063laugh.gif

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αχ … Και να σήμερα η επόμενη μέρα μετά της εκλογές !

 

Αν και για ακρίβεια εντελώς ποσοστά δεν έχω δει ακόμα(δηλαδή πόσο ακριβώς είναι τα ποσοστά) !

Ένα είναι σίγουρο τελικά , Το παρασιτικό σύστημα που λέγεται δικομματισμός τον πράσινο-μπλε διεφθαρμένων κόμματων σχεδόν αναστήθηκε μετά από μια παραλίγο επαφή με το φως(!) που είχε στης 6 Μαΐου ….

 

Το κακό (!) Κυριάρχησε και πάλι !

Και ναι έτσι είναι , μετά από πολυήμερες mind control τον ελλήνων μέσω της τηλεόρασης , μετά από έναν τεράστιο εκφοβισμό .

ΣΑΜ. :θα τρομοκρατήσω τα πάντα για να γίνω δικτάτορας ! Και είναι τόσο γλυκούλια αυτά τα ασπρόμαυρα αρκουδάκια !

 

Οι ηλίθιοι και ανασφαλείς ψηφοφόροι , πήγαν και ψήφισαν την μπλε-μακ@κια , από το φόβο τους !

Ναι γνωρίζοντας πολύ κόσμο , ο καθένας φοβόταν και από κάτι ή περισσότερα από έναν φόβους και έτσι πήγε στη μπλε-μακ@κια !

Άλλος φοβόταν μην φύγουμε από το ευρώ , άλλος να μην βγει ο τσιπρακ (δηλαδή τη παλιό δεξιά σάπια μυαλά ,τη φοβάστε μην σωθεί η χώρα ! ) , άλλος φοβάται την χ.α. , άλλος ότι αν βγει ο τσιπρακ θα φέρει μαυριδερούς μετανάστες στην χωρά(!) {είμαστε σοβαρή τώρα;} , άλλος ότι να μην παρεξηγηθεί ο former Καραμ. , ο καθένας με χαζές ανασφάλειες και φόβους !

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με τον εαυτό μου . Δεν ψήφισα ούτε από φόβο , ούτε από εκδίκηση(!) . Αλλά με ελπίδα ότι κάτι καλύτερο μπορεί να συμβεί , ότι μετά το πράσινο-μπλε, ένα νέο κόμμα μπορεί να κυβερνήσει(π.χ. το μοβ) να δοκιμάσουμε και κάτι νέο πια !

 

Και μετά από ολα αυτά , χρειαζόμαστε και λίγη ελπίδα και ΝΑ !

Αλλά εμείς είμαστε magus , δεν είμαστε ούτε αφελής , ούτε αδύναμη ,είμαστε έτοιμη για να γίνουμε καλύτερη σε παντός χάους συνθήκες !

 

(Και επειδή το μυαλό σας ξεφεύγει σε τέρατα , να εξηγηθώ )

Πολύ απλά και ορθολογικά : Σαν magus έχουμε αυτοέλεγχο : αυτός είναι ο μόνος(;) τρόπος να επιβιώσουμεσε έναν κόσμο κυριαρχείται από Διεστραμμένους !

*Δείτε το λινκ :

http://www.artofwise...843249796-njpg/

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

.... άλλος ότι αν βγει ο τσιπρακ θα φέρει μαυριδερούς μετανάστες στην χωρά...

Από αυτό πάντως έχασε πολλά... είναι γεγονός ότι οι θέσεις που προέβαλε ο ΣΥΡΙΖΑ περί μεταναστών ήταν εκτός επαφής με τη διάθεση του κόσμου (που αντανακλάται στο ΧΑ ποσοστό). Καλύτερα να μην έλεγε πολλά για το θέμα...

Edited by outis
Link to comment
Share on other sites

Kαθρέπτη καθρεπτάκη μου....αυτοί είμαστε,δείτε το καλά,αποδεχτείτε το και δουλέψτε με τον εαυτό σας εαν θέλετε να το αλλάξετε ή όχι.Καλή δύναμη!

post-897-0-50298300-1340024660_thumb.jpg

Edited by Αrtzuna
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό πάντως έχασε πολλά... είναι γεγονός ότι οι θέσεις που προέβαλε ο ΣΥΡΙΖΑ περί μεταναστών ήταν εκτός επαφής με τη διάθεση του κόσμου (που αντανακλάται στο ΧΑ ποσοστό). Καλύτερα να μην έλεγε πολλά για το θέμα...

Η πλάκα είναι ότι για το συγκεκριμένο θέμα είχε πολύ εύστοχες θέσεις - και καλά έκανε και τις έλεγε γιατί με τον παραλογισμό και την τρομοκρατία που επικρατεί, έχουν αρχίσει να χάνονται οι ψύχραιμες απόψεις μέσα στο βουητό. Απλά, όπως λέει και ο Artzuna... καθρέπτη καθρεπτάκι μου!

Με τις υγείες μας λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό πάντως έχασε πολλά... είναι γεγονός ότι οι θέσεις που προέβαλε ο ΣΥΡΙΖΑ περί μεταναστών ήταν εκτός επαφής με τη διάθεση του κόσμου (που αντανακλάται στο ΧΑ ποσοστό). Καλύτερα να μην έλεγε πολλά για το θέμα...

 

Πραγματικά ναι έτσι όπως τα λες είναι !

Ε τι να κάνουμε , και εγώ προσωπικά μια πιο σκληρή πολιτική θα ήθελα για τους λαθρομετανάστες αλλά τέλος πάντων …sleep.gif

 

 

 

Η πλάκα είναι ότι για το συγκεκριμένο θέμα είχε πολύ εύστοχες θέσεις - και καλά έκανε και τις έλεγε γιατί με τον παραλογισμό και την τρομοκρατία που επικρατεί, έχουν αρχίσει να χάνονται οι ψύχραιμες απόψεις μέσα στο βουητό. Απλά, όπως λέει και ο Artzuna... καθρέπτη καθρεπτάκι μου!

Με τις υγείες μας λοιπόν!

 

Μωρέ συμφωνώ σε μαζί σου johnny.

Έλα όμως που τα αποτελέσματα έδειξαν πως η τρομοκρατία/εκφοβισμός νίκησε !

Πραγματικά είναι να τους λυπάσαι τους ανθρώπους ζουν μέσα στο φόβο ! Ενώ υπάρχει η επιλογή για ελπίδα…

 

 

Και πίσω στο θέμα μας ! Όπως βλέπεται γράφω τόση ώρα πολύ ψύχραιμα !

Και τεσπα , έτσι το αναφέρω , το ότι μου έκανε εντύπωση το πόσο ψύχραιμα το πήρε ο τριπρακ ! Τόσο που μου κίνησε και μια ανησυχία … αλλά δεν είναι της παρούσης!

 

*Και τώρα λίγη παράνοια !

Και τώρα από την πολιτική , θα μας πάω στην Μαγοπολιτική !

Το ότι υπάρχει μαγεία , το θεωρό πως είναι αλήθεια σε μεγάλο βαθμό και ποικιλότροπος!

Θέλω να καταλήξω στο ότι πριν 1 χρόνο η <μαγική κίνηση> περά από το ότι δεν είχε μεγάλοι συμμέτοχοι και δεν ήταν καλά οργανωμένη !

Προφανώς δεν είχε αποτέλεσμα , εκτός αν είναι side effects!

Θέλω να καταλήξω , ένας μάγος/μάγισσα δεν βρέθηκε και να εκδικηθεί !

Να κάνει μαγεία π.χ. στο Σαμ. Και να σκοτωθεί σε τροχαίο ατύχημα , να αυτοκτονήσει! κάτι ρε γαμοτο !

Προσωπικά σήμερα αν ήμουν τόσο ισχυρός όσο θέλω να γίνω , θα τους έκανα του Σαμ. <Voodoo Doll Spell curse D.>

Έλα που φαντάζομαι ότι αν ήμουν όντως τόσο ισχυρός ούτε θα έλεγα κάτι τέτοιο και πολύ πιθανών δεν θα έκανα …

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...