Jump to content

Ο Γέροντας Παστίτσιος!


Recommended Posts

  • 2 months later...

Μετά από έναν γενικό χαμό που έγινε με το συγκεκριμένο γρουπάκι,έκλεισε και συνελήφθη ο διαχειριστής http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=164319&catid=4

 

Θα πω την γνώμη μου λοιπόν,αφού υπάρχει το ανάλογο θρεντ....

Νομίζω λοιπόν πως κακός έπεσε λογοκρισία στο συγκεκριμένο καθώς από ότι είχα ρίξει μια ματιά υπήρχαν κάποιες χιλιάδες που είχαν κάνει like.Αυτό σημαίνει πως αυτό το είδος χιούμορ αρέσει σε κάποιους.

Από ότι κατάλαβα κιόλας η σελίδα δημιουργήθηκε αρχικά όχι για να σατυρίσει τον γέροντα αλλά σε μια προσπάθεια να διασκεδαστούν οι εντυπώσεις από τις πολλές προφητείες που διακινούνται κατά συροή στό διαδίκτυο.

Προσωπικά όμως τέτοιο είδος χιούμορ με μια άχαρη φωτογραφία και μερικές υβριστικές απόψεις μου είναι αντιαισθητικό,όχι μόνο για τον γέροντα αλλά για οποιοδήποτε άνθρωπο που μάλιστα δεν έχω γνωρίσει και έχει φύγει από αυτόν τον κόσμο.

Κακώς το έκλεισαν λοιπόν γιατί ήταν ένας καθρέπτης να βλέπουν την φάτσα τους όσοι το δημιούργησαν.

Link to comment
Share on other sites

H νέα σελίς είναι αφιερωμένη στον γέροντα Παρίσιο τον πολεοδόμο

 

Σε αυτή φιλοξενούνται φωτογραφίες και άλλων ευσεβών γερόντων όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.115073921976685.22729.114292428721501&type=1

 

Οι αγαπημένοι μου είναι ο Χασίσιος και ο Ποπαΐσιος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καταγγελία της χρυσής αυγής, οι συντονιστές του φόρουμ θα ήθελαν να σας αναφέρουν πως το φόρουμ θα πέσει. :063laugh:

ΑΙΣΧΟΣ! Δε λέω πως αυτό που έκανε ο εικοσιεφτάχρονος είναι άξιο επαίνου, σίγουρα κάποιοι θίγονται από τις πράξεις του, αλλά δεν είναι δυνατόν να συλλαμβάνεται κάποιος που απλά έχει ένα ιδιαίτερο χιούμορ. Πού είναι η ελευθερία λόγου; Κι εμένα με ενοχλεί ο επιτάφιος, που κλείνει τους δρόμους... δε συνέλαβα κανέναν!!

Και τελικά... Η χρυσή αυγή είναι Ελληναράδες ή Χριστιανοί Ορθόδοξοι; Είχα την εντύπωση πως κυριαρχούνται και αντιπροσωπεύουν το Ελληνικό πνεύμα, το γνήσιο... :whistling:

 

 

/* Μετέφερα το θέμα από τον τομέα "Το γέλιο κάνει καλό", καθώς μόνο για γέλια δεν είναι το συγκεκριμένο... */

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια ! Δηλαδή άντε να κλείσουν σελίδα στο FB έχει ξανάσυμβεί και άλλες φόρες . Αλλά να συνελήφθη άνθρωπος κιόλας .

Εμα αυτό όχι μόνο είναι λογοκρισία . Αλλά και από τα σημεία των καιρόν που δείχνουν πόσο χούντα έχουμε !

 

Όσο για το αν κάποιοι θίγονται , ε πρόβλημα τους και να το κρατούσουν τα ανθρωπάκια για τον εαυτό τους !

 

Και να ένα παράδειγμα : εγώ είμαι έλληνας πολυθεϊστής , ε ουτε θίχτηκα με τοΟΥΚ (σειρά στο mega ) , ούτε έκανα μηνύσεις , ούτε έκανα διαδηλώσης επειδή πρόσβαλαν το Μωάμεθ (ουψ συγγνώμη τον Ερμή εννοούσα ) .

Γιατί ; Μα επειδή πολύ απλά δεν θίχτηκα, δεν είμαι πωρωμένος και ούτε ανθρωπάκι . Ισα ισα που το διασκέδασα κιόλας .

 

 

Και άντε γιατί αφού με το να μην μιλήσω ,βλέπω ότι υπάρχει αδικία .

Ας εκφραστώ λοιπών , ε εσυ ; , Ναι ρε εσένα εκεί το ανθρωπάκι λέω ;

 

Ξέρεις για τα θαύματα του γέροντα πορνόγερου ;

Τι ξέρεις ! χαχαχαχαχαχα 063laugh.gif

 

 

Ε σοβαρά τώρα ούτε Άγιος ήταν , ούτε προφήτης , ούτε ψυχικές δύναμης είχε !

Για αυτό ξυπνήστε πια και μην καταπίνεται αμάσητο ότι σας δίνουν .

 

Γιατί αν συνεχίσετε με αυτά τα μυαλά , τα παιδία σε καμία 15 χρόνια θα μαθαίνουνστην ιστορία πως ο Μεγάλος Γαπ έσωσε την χωρά από το χείλος της καταστροφής ,με την ιδιοφυές απόφαση του να την βάλει στο ΔΝΤ .

Πες πες , και την μ@@κια την πιστεύουν για αλήθεια τα ανθρωπάκια !shocked.gif

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις για τα θαύματα του γέροντα πορνόγερου ;

Τι ξέρεις ! χαχαχαχαχαχα 063laugh.gif

Ε σοβαρά τώρα ούτε Άγιος ήταν , ούτε προφήτης , ούτε ψυχικές δύναμης είχε !

Για αυτό ξυπνήστε πια και μην καταπίνεται αμάσητο ότι σας δίνουν .

 

Πες πες , και την μ@@κια την πιστεύουν για αλήθεια τα ανθρωπάκια !shocked.gif

Πάντως φαίνεται πως έχετε παίξει σφαλιάρες με τον γέροντα τόσα που γνωρίζεις..

Και το καινούριο γκρουπάκι που φτιάξαμε έχει βέβαια πολύ πλάκα..λέγετε Πάνας βρακάκις τρισελάχιστος,ελπίζω να μην θιχτείς.

όπως και τα 12 ρεμάλια του Ολύμπου...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις για τα θαύματα του γέροντα πορνόγερου ;

Τι ξέρεις ! χαχαχαχαχαχα 063laugh.gif

 

Ε σοβαρά τώρα ούτε Άγιος ήταν , ούτε προφήτης , ούτε ψυχικές δύναμης είχε !

Για αυτό ξυπνήστε πια και μην καταπίνεται αμάσητο ότι σας δίνουν .

Τον ήξερες;

Οι μαρτυρίες είναι πάρα πολλές. Και δεν λέω, πρόσφατα κι εγώ είπα πως μάλλον χρειάζονταν ένα σύγχρονο άγιο και τα διέδωσαν όλα αυτά, αλλά δεν είναι και αδύνατο να είναι αλήθεια κάποια από αυτά. Δεν αποκλείω τίποτε. Δεν ήμουν εκεί για να γνωρίζω.

Δεν πρέπει να τα καταπίνουμε αμάσητα, μα δεν πρέπει να έχουμε και το στόμα κλειστό :yes:

 

Για όλα τα υπόλοιπα, θα συμφωνήσω.

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχει μείνει κανείς που ν' αναρωτιέται πώς και γιατί τα σαΐνια της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος εξάντλησαν όλη τους την ενεργητικότητα στη σύλληψη του ταραξία αντίχριστου, ευθύς αμέσως μόλις τα Χ.Α. έθεσαν το καυτό ζήτημα στη Βουλή, ιδού η απάντηση:

 

http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/32263

 

Είναι πολλά τα λεφτά και ακόμη περισσότερη η μικρόνοια και η αμάθεια...

Edited by Minerva
Link to comment
Share on other sites

Και τελικά... Η χρυσή αυγή είναι Ελληναράδες ή Χριστιανοί Ορθόδοξοι; Είχα την εντύπωση πως κυριαρχούνται και αντιπροσωπεύουν το Ελληνικό πνεύμα, το γνήσιο... :whistling:

 

Σήμερα πάντως έμαθα ότι ψηφοθηρικά -εκτός από τα σώματα ασφαλείας & τις ανίατες περιπτώσεις χουντοβασιλικών γηραιών & λοιπών απογοητευμένων- μεγάλη επιτυχία είχαν και σε μερίδα παγανιστών. Μάλιστα δυσαρεστήθηκαν πολύ με το συμβάν και δεν πρόκειται να τους ξαναψηφίσουν.. :wallbash:

 

Πάει, δεν υπάρχει ούτε ρανίδα σωτηρίας :violent1: :8_1_209[1]: :4_1_210[1]:

Edited by Aqua Marine
Link to comment
Share on other sites

Μετά από έναν γενικό χαμό που έγινε με το συγκεκριμένο γρουπάκι,έκλεισε και συνελήφθη ο διαχειριστής http://www.newsit.gr...=164319&catid=4

 

Θα πω την γνώμη μου λοιπόν,αφού υπάρχει το ανάλογο θρεντ....

Νομίζω λοιπόν πως κακός έπεσε λογοκρισία στο συγκεκριμένο καθώς από ότι είχα ρίξει μια ματιά υπήρχαν κάποιες χιλιάδες που είχαν κάνει like.Αυτό σημαίνει πως αυτό το είδος χιούμορ αρέσει σε κάποιους.

Από ότι κατάλαβα κιόλας η σελίδα δημιουργήθηκε αρχικά όχι για να σατυρίσει τον γέροντα αλλά σε μια προσπάθεια να διασκεδαστούν οι εντυπώσεις από τις πολλές προφητείες που διακινούνται κατά συροή στό διαδίκτυο.

Προσωπικά όμως τέτοιο είδος χιούμορ με μια άχαρη φωτογραφία και μερικές υβριστικές απόψεις μου είναι αντιαισθητικό,όχι μόνο για τον γέροντα αλλά για οποιοδήποτε άνθρωπο που μάλιστα δεν έχω γνωρίσει και έχει φύγει από αυτόν τον κόσμο.

Κακώς το έκλεισαν λοιπόν γιατί ήταν ένας καθρέπτης να βλέπουν την φάτσα τους όσοι το δημιούργησαν.

 

 

Άντε να πω και εγώ τη γνώμη μου μια που είναι επίκαιρο το θέμα με το χαμό που γίνεται από την περιβόητη ταινία για τον Μωάμεθ... τελικά ίδιοι είμαστε, ίδιοι με αυτούς που κοροϊδεύουμε γιατί όταν θιγόμαστε εμείς, η θρησκεία μας, τα πιστεύω μας τότε χάνουμε τον έλεγχο. Απορούσα πώς είναι δυνατό να ξεσηκωθεί όλος ο Μουσουλμανικός κόσμος για ένα τέτοιο έργο και τώρα βλέπω ότι και εδώ ο θρησκευτικός φανατισμός καλά κρατεί. Δεν είμαστε διαφορετικοί κάθε άλλο, οι ομοιότητες είναι τρομακτικές. Αλλά, ενώ είμαι υπέρ της σάτιρας που έχει σκοπό να διακωμωδήσει κάποιες καταστάσεις εδώ και μέρες αναρωτιέμαι αν πρέπει να τηρούνται κάποια όρια στη θρησκευτική σάτιρα, όταν η τελευταία γίνεται αφορμή να χαθούν ανθρώπινες ζωές. (Φαντάζομαι όλοι είδατε τις φωτογραφίες του νεκρού πρέσβη και άλλα βίντεο θρησκευτικού φανατισμού που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο)

 

Πρέπει να περιορίζεται η σάτιρα όταν θίγονται τα θρησκευτικά πιστεύω των άλλων?

 

Όσον αφορά τον Γέροντα Παϊσιο ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει αυτά που θέλει, ο καθένας μπορεί να μάθει από έγκυρες πηγές για τη ζωή του, να ψάξει και να συγκρίνει ή να καταλάβει το νόημα αυτών που γράφονται. Και φυσικά ο καθένας έχει το δικαίωμα να αμφισβητεί αυτά που διαβάζει ή να τα εξετάζει με ερευνητική ματιά...

Edited by Dalia
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως έμαθα ότι ψηφοθηρικά -εκτός από τα σώματα ασφαλείας & τις ανίατες περιπτώσεις χουντοβασιλικών γηραιών & λοιπών απογοητευμένων- μεγάλη επιτυχία είχαν και σε μερίδα παγανιστών. Μάλιστα δυσαρεστήθηκαν πολύ με το συμβάν και δεν πρόκειται να τους ξαναψηφίσουν.. :wallbash:

 

Πάει, δεν υπάρχει ούτε ρανίδα σωτηρίας :violent1: :8_1_209[1]: :4_1_210[1]:

 

Ουψ , τα μάθατε .

Λοιπών σαν μέσα από τον κύκλο αυτόν τον ανθρώπων, θα πω 2 λόγια .

Ναι υπήρξε μια ένα τέτοιο ποσοστό παγανιστών και πολυθεϊστών , που τους ψήφισε, που ακόμη ήταν και μέλη τους !

 

Ναι αλλά μετά της 2-3 περιστατικά (δεν θα πω λεπτομέρειες ) του κόμματος . Οι ομάδα τον ανθρώπων αυτόν απογοητεύτηκε και τους εγκαταλείπει .

Όχι αν το δούμε με μια πιο προσεκτική ματιά αυτό είναι σοβαρό καθώς μιλάμε για τουλάχιστον πάνω 30-40 άτομα του κλειστού πυρήνα του κόμματος (και αυτό γιατί δεν είναι μόνο η παραπάνω , αλλά και ακόμη μια ομάδα ανθρώπων που τους εγκαταλείπουν γνωστή κοινός από την ονομασία <σατανιστές> ) .

 

Θέλω να πω ότι μετά από αυτά , δεν θα είναι και τόσο χρυσή αυτή οι αυγή . Αλλά μάλλον μαύρη αφού έχασε και το τελευταίο κομματάκι που είχε και άξιζε!

 

 

 

Πίσω στο θέμα ναι Dalia, περίπου τόσο το ίδιο είστε ! Αλλά όταν τα λέω εγώ πειράζει !

Και για να τονίσω κάτι δεν είναι ότι επειδή παγανιστές και πολυθεϊστές είναι μειοψηφία ότι για αυτό δεν διαμαρτύρονται . Είναι ότι κοινώς είναι πιο ελεύθερη και ανοιχτοί άνθρωποι .

Και ένα άλλο τέτοιο παράδειγμα θρησκεύματος και ανθρώπων είναι οι Γιαπωνέζοι στην Ιαπωνία ! Σχεδόν ένα 85 % του πληθυσμού είναι στην εθνική θρησκεία Shinto. Ναι αλλά είναι πολύ ελεύθερη με την θρησκεία τους και καθόλου φανατισμένοι . Και ας είναι μια τεράστια πλειοψηφία!

 

 

Όσο για τον γέροντα εντάξει δεν θέλω να είμαι απόλυτος άντε να υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να είχε κάποια σχέση με το ιερό .

Αλλά και πάλι τον τελευταίο καιρό έχει πέσει τρελή πλύση εγκέφαλου στης μάζες ότι ντε και καλά ήταν Άγιος , ότι μέσα από της διδασκαλίες του θα επιβιώσετε στην κρίση και άλλες τέτοια μ@@κιες .

Μα τόσο πολύ φοβούνται μην μέσα από την κρίση πάρει στροφές το μυαλό τον ανθρώπων και αρχίσει να τους γυρίζει την πλάτη . Πάντως μέσα από της μυστικές μετρήσεις που κάνει η εκκλησία τα τελευτά 2 χρόνια έχουν μια πτώση στης πωλήσεις που ξεπερνά το 22% !laugh.gif

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...