Jump to content

Θεωρία Του Drake.


Recommended Posts

Καλά ο DH είναι Time Lord, που σημαίνει ότι τον ξέρουν και οι πέτρες του γνωστού σύμπαντος. Πως τον αναγνωρίζουν όμως "ενεργειακά";

Σαν φίλο ή εχθρό.

Επίσης έχει ένα μηχανικό θηλυκό που τον μεταφέρει, υπονοώντας την σεξουαλική διαδικασία ως πέρασμα.

 

Φίλος/εχθρός, σεξ, απειλή, shapeshifting, κουκουβάγιες. Κάπου δένει το γλυκό για μια ακόμη νευρική σύναψη.. :whistling2:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τα γεγονότα λένε τα εξής..

εκατομμύρια αναφορές για ΑΤΙΑ,εκατοντάδες για επαφές τρίτου τύπου,επιστημονικές στατιστικές που δεν χωράνε αμφισβήτηση.

Τώρα όλοι να είναι όλοι λάθος και τρελοί δεν παίζει.

Απο πού προέρχονται? Από το φεγγάρι ίσως,από αστέρια στο γαλαξία,από το μέλλον(ταξίδια στο χωροχρόνο)...πολλά.

 

Το σίγουρο είναι πως όποιοι και αν είναι όπως και αν είναι,δεν επηρεάζουν προς το παρόν(φαινομενικά ίσως) την εξέλιξη της ανθρωπότητας οπότε είναι και άσκοπη η ενασχόληση με τα εξωγηίνα,,μέχρι νεωτέρας βέβαια.

Όλα λοιπόν είναι στο "μπορεί".

Link to comment
Share on other sites

....Τώρα όλοι να είναι όλοι λάθος και τρελοί δεν παίζει.

....

'Ολα 'παίζουν'. εδώ οι έλληνες ψήφισαν εκείνους που ομολογημένα και αποδειγμένα κακοδιαχειρήστηκαν την οικονομία της χώρας.

 

Αλλά το θέμα δεν είναι είναι το παρατηρημένο φαινόμενο (που είναι εμπειρία πολλών, όντως) αλλά η ερμηνεία και η εξήγηση.

Εγώ πχ έχω δει ΑΤΙΑ αρκετές φορές. Δύσκολο να πως ότι αυτά που είδα ήταν εξωγήινοι, από το φαινόμενο και μόνο.

Αν έβαζα όλες της φωτές που έβλεπα κάτι 'άγνωστο' (σε μένα) να πετάει θα ήταν εκατοντάδες, αλλά τις περισσότερες φορές το 'άγνωστης ταυτότητας' ήταν 'γνωστού τύπου' (αεροπλάνο, δορυφόρος, μετεωρίτης, πλανήτης), να όμως οι πιο ξεχωριστές:

1η περίπτωση, "φώτα στη νύχτα" - στενή επαφή πρώτου τύπου, παράξενη συμπεριφορά, αλλά αν ήταν ΕΤ θα ήταν μεθυσμένοι αφού το σώου δεν είχε νόημα. (παραπλήσιες περιπτώσεις ακολούθησαν 2-4 φορές μέσα στα χρόνια αλλά τις αγνόησα).

2η περίπτωση. Λάθος μου, το ufo αποδείχθηκε ο πλανήτης Αφροδίτη και έπαψε να είναι U.

3η περίπτωση, αυτή ήταν στενή επαφή δεύτερου τύπου. Μια φωτεινή μπάλα στον ουρανό σχετικά κοντά μου, που δεν ήμουν μόνος όταν την είδα και δεν είμουν ο μόνος που την είδα. Έχω δει αρκτές φορές μετεωρίτες - που αφήνουν καπνό και κάνουν και θόρυβο. Αυτό δεν έκανε ούτε θόρυβο, ούτε άφηνε καπνό και διέφερε από μετεωρίτη, εξαιρετικά φωτεινό αλλά όχι στις φλόγες. Η μοναδική περίπτωση που όντως θεωρώ ανεξήγητη. Θα πρέπει 'αυτόματα' να υποθέσω ότι ήταν ΕΤ; Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

http://giannoulakis.blogspot.co.uk/2012/03/ufo.html ένας κατάλογος με το τι θα μπορούσαν να είναι τα ουφο!

 

Στα 28 παραδείγματα δεν βρήκα Ελοχίμ Νεφελίμ..

Link to comment
Share on other sites

2η περίπτωση. Λάθος μου, το ufo αποδείχθηκε ο πλανήτης Αφροδίτη και έπαψε να είναι U.

Αυτό πάλι πού το πας?!

Παίζει να το έχουμε ξανασχολιάσει αυτό, αλλά είναι πάντα επίκαιρο και πάντα ξεκαρδιστικό.

Κάθε φορά που υπάρχουν μάρτυρες θέασης UFO, βγαίνει ένας "ειδικός" ο οποίος με απόλυτη βεβαιότητα "καθησυχάζει" τον κόσμο λέγοντας πως ήταν ο πλανήτης Αφροδίτη.

Και ποτέ κανείς δεν τον ρωτά επί τόπου πώς γίνεται ένας πλανήτης να πηγαινοέρχεται στον ουρανό με αυξομειούμενη ταχύτητα, να προσγειώνεται/απογειώνεται κτλ.

 

Aqua marine, ενδιαφέρουσα σύναψη! Αλλά αν εννοείς πως "η ανάγκη" είναι αυτή που καθορίζει τη δομή και τη συμπεριφορά ενός ζωντανού οργανισμού, τότε αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να εξελιχθούμε εμείς οι ίδιοι ώστε να έρθουμε ένα βήμα πιο κοντά στην επαφή με εξωγήινες φυλές. Υποθέτοντας, πάντα, πως υπάρχουν και είναι εδώ με κάποια μορφή που δεν αντιλαμβανόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

3η περίπτωση, αυτή ήταν στενή επαφή δεύτερου τύπου. Μια φωτεινή μπάλα στον ουρανό σχετικά κοντά μου, που δεν ήμουν μόνος όταν την είδα και δεν είμουν ο μόνος που την είδα. Έχω δει αρκτές φορές μετεωρίτες - που αφήνουν καπνό και κάνουν και θόρυβο. Αυτό δεν έκανε ούτε θόρυβο, ούτε άφηνε καπνό και διέφερε από μετεωρίτη, εξαιρετικά φωτεινό αλλά όχι στις φλόγες. Η μοναδική περίπτωση που όντως θεωρώ ανεξήγητη. Θα πρέπει 'αυτόματα' να υποθέσω ότι ήταν ΕΤ; Γιατί;

 

Σφαιρικός κεραυνός;

 

http://giannoulakis.blogspot.co.uk/2012/03/ufo.html ένας κατάλογος με το τι θα μπορούσαν να είναι τα ουφο!

 

Συνδυάστε τις θεωρίες μεταξύ τους, σε δικές σας εμπνευσμένες συνθέσεις, για το τι είναι τα UFO.

 

Παράδειγμα:

Είναι μετεωρολογικά μπαλόνια των Εκπεσόντων Αγγέλων που κυβερνούν τον κόσμο μας.

Είναι αέρια βάλτων της Ομάδας Έψιλον.

 

:063laugh:

 

(Θα έγραφα και κανένα δικό μου αλλά δεν έχω έμπνευση)

 

Στα 28 παραδείγματα δεν βρήκα Ελοχίμ Νεφελίμ..

 

Είσαι παρατηρητικός!

(Αν και μάλλον αυτά εμπίπτουν στην κατηγορία των εσωγήινων)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πού το πας?!

Παίζει να το έχουμε ξανασχολιάσει αυτό, αλλά είναι πάντα επίκαιρο και πάντα ξεκαρδιστικό.

Κάθε φορά που υπάρχουν μάρτυρες θέασης UFO, βγαίνει ένας "ειδικός" ο οποίος με απόλυτη βεβαιότητα "καθησυχάζει" τον κόσμο λέγοντας πως ήταν ο πλανήτης Αφροδίτη.

Και ποτέ κανείς δεν τον ρωτά επί τόπου πώς γίνεται ένας πλανήτης να πηγαινοέρχεται στον ουρανό με αυξομειούμενη ταχύτητα, να προσγειώνεται/απογειώνεται κτλ.

 

Aqua marine, ενδιαφέρουσα σύναψη! Αλλά αν εννοείς πως "η ανάγκη" είναι αυτή που καθορίζει τη δομή και τη συμπεριφορά ενός ζωντανού οργανισμού, τότε αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να εξελιχθούμε εμείς οι ίδιοι ώστε να έρθουμε ένα βήμα πιο κοντά στην επαφή με εξωγήινες φυλές. Υποθέτοντας, πάντα, πως υπάρχουν και είναι εδώ με κάποια μορφή που δεν αντιλαμβανόμαστε.

Όχι, στ' αλήθεια είναι δυνατό να το μπερδέψει κανείς και το διαπίστωσα προσωπικά αφού ξεγελάστηκα ο ίδιος - όσο "ξεκαρδιστικό" κι αν ακούγεται! Το πως γίνεται... είναι πολλές περιπτώσεις, 'απειρία' του παρατηρητή, σχετικά κίνηση λόγο νεφών παραδίπλα (συνήθως έχει φως, σούρουπο), σχετική κίνηση λόγο παρατηρητή σε κίνηση και παρόμοια. Γίνεται... δε μιλάμε για περίπλοκες θεάσεις, αλλά για παρατηρήσεις φωτεινού αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Σφαιρικός κεραυνός;

...

Από που ως που και πώς; Εδώ είναι αβέβαιη η ύπαρξή τους. Και μιλάμε για φαινόμενο στο τέλος Ιουνίου/πρώτες μέρες Ιουλίου (1999) σε ελληνικό νησί, ξεραϊλα, σύννεφα μηδέν (για να υπάρχει φόρτιση)
Link to comment
Share on other sites

Aqua marine, ενδιαφέρουσα σύναψη! Αλλά αν εννοείς πως "η ανάγκη" είναι αυτή που καθορίζει τη δομή και τη συμπεριφορά ενός ζωντανού οργανισμού, τότε αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να εξελιχθούμε εμείς οι ίδιοι ώστε να έρθουμε ένα βήμα πιο κοντά στην επαφή με εξωγήινες φυλές. Υποθέτοντας, πάντα, πως υπάρχουν και είναι εδώ με κάποια μορφή που δεν αντιλαμβανόμαστε.

 

Με προβλημάτισες γιατί μου θυμίζεις κάτι σημαντικό που μου είχε πρωτοπεί κάποτε ένας σημαντικός άνθρωπος. Κάτι που εξακολουθεί και με προβληματίζει. Είναι το θέμα της ¨σωστής ερώτησης" το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο.

 

Πράγματι, δεν υπάρχουν σωστές ερωτήσεις γιατί δεν υπάρχει αυτή η ανάγκη που εννοείς. Είναι διαφορετικό κάτι να πέσει τυχαία στο πεδίο της αντίληψής σου από το να μπεις εσύ στα ίχνη των πεδίων "του".

Στην πρώτη είσαι κάτοικος, στη δεύτερη κυνηγός.

 

Διαφορετική ερώτηση κάνει ο άνθρωπος, διαφορετική η κουκουβάγια :)

Edited by Aqua Marine
Link to comment
Share on other sites

Όχι, στ' αλήθεια είναι δυνατό να το μπερδέψει κανείς και το διαπίστωσα προσωπικά αφού ξεγελάστηκα ο ίδιος - όσο "ξεκαρδιστικό" κι αν ακούγεται! Το πως γίνεται... είναι πολλές περιπτώσεις, 'απειρία' του παρατηρητή, σχετικά κίνηση λόγο νεφών παραδίπλα (συνήθως έχει φως, σούρουπο), σχετική κίνηση λόγο παρατηρητή σε κίνηση και παρόμοια. Γίνεται... δε μιλάμε για περίπλοκες θεάσεις, αλλά για παρατηρήσεις φωτεινού αντικειμένου.

 

Πράγματι, σε μέρες με καθαρό ουρανό, η Αφροδίτη είναι τελείως ψαρωτική. Μην ξεχνάμε πως είναι το μόνο ουράνιο σώμα εκτός από τον Ήλιο και τη Σελήνη που μπορεί να προκαλέσει σκιά στη Γη. Τι να λέμε... Ακόμα και για τον πλανήτη Δία, όταν τον είδα καλοκαίρι, προ 4ετίας, σε νησί, ήταν απίστευτη η φωτεινότητά του.

 

Από που ως που και πώς; Εδώ είναι αβέβαιη η ύπαρξή τους. Και μιλάμε για φαινόμενο στο τέλος Ιουνίου/πρώτες μέρες Ιουλίου (1999) σε ελληνικό νησί, ξεραϊλα, σύννεφα μηδέν (για να υπάρχει φόρτιση)

 

Νόμιζα πως τελικά επιβεβαιώθηκε η ύπαρξή τους. Και είναι το μόνο φαινόμενο που ταιριάζει με την περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, σε μέρες με καθαρό ουρανό, η Αφροδίτη είναι τελείως ψαρωτική. Μην ξεχνάμε πως είναι το μόνο ουράνιο σώμα εκτός από τον Ήλιο και τη Σελήνη που μπορεί να προκαλέσει σκιά στη Γη. Τι να λέμε... Ακόμα και για τον πλανήτη Δία, όταν τον είδα καλοκαίρι, προ 4ετίας, σε νησί, ήταν απίστευτη η φωτεινότητά του.

 

Η Αφροδίτη σόρυ είναι ψαρωτική για όσους σπανίως κοιτάζουν τον ουρανό.Είναι ο μαιντανός εξήγηση των φαινομένων ΑΤΙΑ.Ασε που συνήθως είναι ορατή τις πρώτες πρωινές ώρες.

 

δηλαδή το παρακάτω βιντεάκι μέρα μεσημέρι με δεκάδες μάτια να κοιτάζουν τι είναι? και είναι απλά ένα από τα εκατοντάδες,χώρια τα fake.

 

Link to comment
Share on other sites

Η Αφροδίτη σόρυ είναι ψαρωτική για όσους σπανίως κοιτάζουν τον ουρανό.Είναι ο μαιντανός εξήγηση των φαινομένων ΑΤΙΑ.Ασε που συνήθως είναι ορατή τις πρώτες πρωινές ώρες.

 

δηλαδή το παρακάτω βιντεάκι μέρα μεσημέρι με δεκάδες μάτια να κοιτάζουν τι είναι? και είναι απλά ένα από τα εκατοντάδες,χώρια τα fake.

 

Τα λένε "παιδικά μπαλόνια" ξεφεύγουν συχνά και δείχνουν έτσι όταν τα πάίρνει ο άνεμος... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Η Αφροδίτη σόρυ είναι ψαρωτική για όσους σπανίως κοιτάζουν τον ουρανό

 

Ψαρωτική -> ψάρι δηλ. ο άπειρος, άρα αυτός που είναι πρωτάρης, αυτός που δεν είναι εξοικιωμένος.

 

Δηλ. τα ίδια με μένα λες! :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Τα λένε "παιδικά μπαλόνια" ξεφεύγουν συχνά και δείχνουν έτσι όταν τα πάίρνει ο άνεμος... :whistling:

 

Θυμήθηκα τώρα που είπες αυτό,την πρώτη φορά που μπήκα σε αεροπλάνο 4 χρονών και είχα κολλήσει πως οτι έβλεπα κάτω είναι ψευτικο και ζωγραφιά και τα αυτοκίνητα στους δρόμους matchebox.

 

Tράγε :018bleh: :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...