Jump to content

Όταν Η Ψυχή Δεν Συμβαδίζει Με Το Σώμα...


dimulator
 Share

Recommended Posts

Θα ήθελα να συζητήσουμε τόσο από ψυχικής όσο και από μεταφυσικής μεριάς το ζήτημα των ανθρώπων που εσωτερικά νιώθουν διαφορετικά από αυτό που έχουν γεννηθεί.

 

Θα σας πω την προσωπική μου θέση και που έχω καταλήξει και μετά θέλω να μου πείτε και σεις.

 

Η άποψη μου είναι:

Όταν διαστρέφεται ψυχικά η ερωτική επιθυμία προς τον ίδιο τον εαυτό του όντος και αυτό δεν καταλήξει σε αυτοκαταστροφή υπάρχει περίπτωση να διατηρεί την επιθυμία για ζωή αλλά να θέλει να αλλάξει την ύπαρξη του στο φυσικό επίπεδο διότι δεν μπορεί να αναστρέψει την ερωτική αντιστροφή της ψυχής του.

 

Αυτό το φαινόμενο οδηγεί σταδιακά ανθρώπους να ερωτεύονται άτομα του ίδιου φύλου και προοδευτικά να επιθυμούν στην υλική μετάλλαξη της υπάρξεως τους.

Δεν σημαίνει ότι όλοι από το ένα στάδιο οδηγούνται στο άλλο. Απλά περιγράφω πάρα πολύ συνοπτικά πώς η αντιστροφή της ερωτικής επιθυμίας αλλά η διατήρηση της επιθυμίας για ζωή οδηγεί στην ομοφυλοφιλία και σε όλα τα στάδια μετάλλαξης μετά.

 

Αν δεν υπήρχε η διατήρηση της επιθυμίας της ζωής τότε το άτομο το πιο πιθανόν θα ήταν να ενέδιδε στην αυτοκαταστροφή του.

 

Την άποψη σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Η άποψη μου είναι:

Όταν διαστρέφεται ψυχικά η ερωτική επιθυμία προς τον ίδιο τον εαυτό του όντος και αυτό δεν καταλήξει σε αυτοκαταστροφή υπάρχει περίπτωση να διατηρεί την επιθυμία για ζωή αλλά να θέλει να αλλάξει την ύπαρξη του στο φυσικό επίπεδο διότι δεν μπορεί να αναστρέψει την ερωτική αντιστροφή της ψυχής του.

 

 

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο παραπάνω γιατί δεν κατάλαβα τίποτα; :cheerful_h4h:/>

 

Προσωπικά δε θεωρώ το ίδιο έναν ομοφυλόφιλο με ένα άτομο που θέλει να υποβληθεί -ή έχει υποβληθεί- σε αλλαγή φύλου. Ο πρώτος δεν έχει καμία διαφορά από έναν ετεροφυλόφιλο, πέρα από το γεγονός ότι ερωτεύεται άτομα του ίδιου φύλου. Αυτό δεν οφείλεται ούτε σε διαστροφή ούτε σε οποιοδήποτε ''λάθος'' (ούτε φυσικά και σε επιλογή, όπως πολύ συχνά λέγεται). Απλά το άτομο ερωτεύεται με αυτόν τον τρόπο. Επιπλέον, ένας ομοφυλόφιλος δεν αισθάνεται ''άβολα'' με το φύλο του, δε νιώθει δηλαδή ότι θα έπρεπε να είχε γεννηθεί γυναίκα (αν υποθέσουμε ότι μιλάμε για ομοφυλόφιλο άντρα), νιώθει ότι είναι άντρας -και θέλει να είναι άντρας. Απλώς δεν ερωτεύεται γυναίκες. Τώρα για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό, δεν το γνωρίζω επακριβώς (επιστημονικά μιλώντας). Διάβασα πάντως πρόσφατα ότι η επιστήμη είναι πολύ κοντά στο να αποδείξει -επιτέλους :cheerful_h4h:/> - ότι πρόκειται για χαρακτηριστικό με το οποίο κάποιος γεννιέται (και να καταρριφθούν συνεπώς όλες οι ''θεωρίες'' περί ''λάθους της φύσης'' και ''διαστροφής'' κτλ). Αλλά για να είμαι ειλικρινής δε θυμάμαι πού το είδα, ίσως με μια αναζήτηση το ξαναπετύχω. ^_^/>

 

Οι τρανσέξουαλ από την άλλη, είναι άτομα που συνειδητοποίησαν ότι το φύλο με το οποίο γεννήθηκαν δεν τους ταιριάζει/ δεν το θέλουν/ νιώθουν πιο φυσικό για εκείνους το άλλο φύλο.

 

Αυτό για τη ζωή και την επιθυμία δε μπορώ να το απαντήσω, γιατί όπως προανέφερα δεν το 'πιασα, οπότε περιμένω διευκρινίσεις. :thanks:/>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοίτα αν το δούμε βιολογικά το θέμα κάπου είχα ακούσει ότι το θέμα του θηλυπρεπισμού ωφελείτε σε κάποιες ορμόνες, και αυτό όχι με σιγουριά.

 

Τα άτομα λοιπόν που εκ γενετής λυγίζουν λίγο τον καρπό, παίρνουν στάσεις όμοιες των κοριτσιών όταν κάθονται σταυροπόδι κτλ και όλο αυτό δεν είναι ψυχολογική πίεση από το οικογενειακό περιβάλλον μπορεί να είναι κάτι βιολογικό.

 

Αυτό είναι το ένα.

 

Αλλά υπάρχουν και άνθρωποι που από ψυχολογικά αίτια δεν νιώθουν άνδρες αλλά γυναίκες.

 

Όταν λέω ότι διαστρέφεται ψυχικά η ερωτική επιθυμία προς τον ίδιο τον εαυτό ενός ανθρώπου εννοώ ότι το άτομο δεν αγαπά την φύση του όπως γεννήθηκε και επιθυμεί να την αλλάξει.

 

Ως φύση δεν εννοώ μόνο το βιολογικό σώμα αλλά και το ενεργειακό.

 

Έχω δει σε βιβλίο για τα τσάκρα ότι τα τσάκρα του άνδρα περιστρέφονται αντίστροφα από αυτά της γυναίκας.

 

Οπότε αναρωτιέμαι αν όσοι νιώθουν γυναίκες ενώ είναι άντρες αν τα τσάκρα τους περιστρέφονται όπως των γυναικών.

Ή αν περιστρέφονται κανονικά αν μπορούν να τα αντιστρέψουν;

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ρωτήσω κάτι, που ίσως σε βοηθήσει να απαντήσεις ο ίδιος στην ερώτηση σου... Έχεις ένα ρολόϊ χρόνια ολόκληρα... Μην σου πω και εκ γενετής... Ας πούμε λοιπόν, ότι το έχεις από τότε που θυμάσαι τον εαυτό σου και τα πάντα τα προγραμματιζες γύρω από αυτό. Δεν χαλούσε πότε, και με αυτό το ρολόϊ μπορούσες να υπαρχεις στην καθημερινότητα σου ακολουθώντας όλα αυτα που ήθελες, θέλεις και θα θελήσεις να κάνεις στη ζωή σου έχοντας σαν γνώμονα αυτό. Δηλαδή, με λίγα λόγια, να γυρνούσε ο κόσμος σου σύμφωνα με αυτό.

Ας πούμε λοιπόν ότι μια μέρα, ξερυθμιζες αυτό το ρολόϊ και αντί να πηγαίνει δεξιοστροφα, το έβαζες να γυρίζει αριστεροστροφα. Τι θα γινόταν; Αν λοιπόν, ένα τσακρα που κινείται δεξιοστροφα, το "πειραξεις" και το "κάνεις" να γυρίζει αριστεροστροφα, τι θα συμβεί;

 

Πολλές φορές, θέλοντας να βοηθήσουμε κάποιον, μπορεί να του κάνουμε μεγαλύτερο κακό, αν δεν ξέρουμε τι παμε να κάνουμε.

Άλλωστε, γιατι να θέλουμε να αλλάξουμε κάποιον; Ο καθένας είναι ξεχωριστός με τον τρόπο του. Η ψυχή είναι ψυχή, σε ότι σώμα κι αν βρίσκεται. Δεν έχει αρσενικό και θηλυκό παρά μόνο στο φυσικό περιβάλλον.

 

Υ.Γ. Αυτή είναι η άποψη μου, χωρίς να προσπαθω να την περάσω σε κάποιον...

Edited by Zak
Link to comment
Share on other sites

Zak δεν λέω ότι θα πείραζα κάτι.

Απλά αναρωτιέμαι αν ο θηλυπρεπισμός έχει αντίκτυπο πέρα του σώματος και της συμπεριφοράς και στα τσάκρα.

 

Αυτό το λέω διότι εξετάζω το ζήτημα σεξουαλικά μέσω της tantra.

 

Επειδή στην ταντρα τα τσάκρα του ενός κουμπώνουν με τα τσάκρα του άλλου με διάφορες κινήσεις, στάσεις κτλ θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να αποφεύγω για να μην πάθω βλάβη.

 

Εκτός αυτού το ζήτημα αυτό αν δεν το εμβαθύνουμε τόσο είναι καλό να γίνει μια απλή συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θέμα .

Προσωπικά προσπαθώ να έχω μια ουδέτερη άποψη επί του θέματος .

Οκ , έναν ομοφυλόφιλο που απλά έχει διαφορετικές τάσης από την φύση . Και έχει τάσης προς άτομα του ίδιου φύλου . Καλά δεκτό ας υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι και κάτι τόσο τρομερό πια ..

 

Οι τρανσέξουαλ , που είναι ένα άτομο που θέλει να υποβληθεί -ή έχει υποβληθεί- σε αλλαγή φύλου. Όλα έχουν τα όρια τους δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο . Αλλά σίγουρα δεν μπορεί να γίνει δεκτό , δεν είναι διαστροφή, είναι λάθος της φύσης . Είναι παράσιτα και ναι , η θανατική ποινή τους αξίζει– και είναι μια λύση για να βάλει τέλος στο μαρτύριο τους .

 

Και θα τολμήσω να εμβαθύνω και άλλο το θέμα !

Στα λίγα χρόνια που υπάρχω στο χώρο του αποκρυφισμού έχω συναντήσει (γενικά μιλώντας) 8 ομοφυλόφιλους μάγους (3 είναι μελή του φορουμ ) και 2 λεσβίες μάγισσες .

 

Θέλω να πω είναι λίγο σοκαρίστηκα , καθώς είναι ένα ποσοστό πάνω του 10% των μάγων που είναι ομοφυλόφιλοι !

Είναι ένα αξιοπερίεργο φαινόμενο που σίγουρα αξίζει σχολιασμό , περιμένω σχόλια σας >

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Οι τρανσέξουαλ , που είναι ένα άτομο που θέλει να υποβληθεί -ή έχει υποβληθεί- σε αλλαγή φύλου. Όλα έχουν τα όρια τους δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο . Αλλά σίγουρα δεν μπορεί να γίνει δεκτό , δεν είναι διαστροφή, είναι λάθος της φύσης . Είναι παράσιτα και ναι , η θανατική ποινή τους αξίζει– και είναι μια λύση για να βάλει τέλος στο μαρτύριο τους .

Pana με όλο το θάρρος κιόλας αλλά μου φαίνεται ότι τους καταδικάζεις πολύ εύκολα..

 

Μερικοί μπορεί να θεωρούν λύτρωση το να αλλάξουν το φύλο τους.

 

Η άποψη μου είναι ότι επειδή δεν ξέρω πως αισθάνονται αυτοί οι άνθρωποι ούτε το τι σκέφτονται, δεν μπορώ να τους κρίνω, ούτε και να τους καταδικάσω.

 

Γενικά θεωρώ την άποψη της θανατικής ποινής πολύ ακραία( και όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θέμα .

Προσωπικά προσπαθώ να έχω μια ουδέτερη άποψη επί του θέματος

 

 

φίλε μου είσαι απολαυστικός :063laugh:/>

Οκ , έναν ομοφυλόφιλο που απλά έχει διαφορετικές τάσης από την φύση . Και έχει τάσης προς άτομα του ίδιου φύλου . Καλά δεκτό ας υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι και κάτι τόσο τρομερό πια ..

 

Οι τρανσέξουαλ , που είναι ένα άτομο που θέλει να υποβληθεί -ή έχει υποβληθεί- σε αλλαγή φύλου. Όλα έχουν τα όρια τους δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο . Αλλά σίγουρα δεν μπορεί να γίνει δεκτό , δεν είναι διαστροφή, είναι λάθος της φύσης . Είναι παράσιτα και ναι , η θανατική ποινή τους αξίζει– και είναι μια λύση για να βάλει τέλος στο μαρτύριο τους .

 

και το καλύτερο...

 

Και θα τολμήσω να εμβαθύνω και άλλο το θέμα !

Στα λίγα χρόνια που υπάρχω στο χώρο του αποκρυφισμού έχω συναντήσει (γενικά μιλώντας) 8 ομοφυλόφιλους μάγους (3 είναι μελή του φορουμ ) και 2 λεσβίες μάγισσες . ]

], περιμένω σχόλια σας >

Τι σχόλια θες...περιμένουμε ονόματα διευθύνσεις και τηλέφωνα... :063laugh:/> :063laugh:/>

 

Πέρα την πλάκα φίλε μου θέλω να σου σχολιάσω λίγο πως μ'αρέσει που σε προηγούμενα τόπικ κατακεραύνωνες την Χρυσή Αυγή,αλλά βλέπω πως με τις απόψεις σου θα μπορούσες κάλιστα να πάρεις την θέση του Καιάδα.

Βέβαια δεν φταις εσύ,όλος ο κόσμος πάνω κάτω έτσι είναι στις απόψεις τους,αντικατροπτίζουν την σχιζοφρένεια του συστήματος και των απόψεων.

Άθεοι κομμουνιστές που υποστηρίζουν τις απόψεις του Ιησού όσο κανείς από την μία,και θρησκευόμενοι χριστιανοί ρατσιστές νεοναζί από την άλλη..

 

Επίσης καλό θα είναι να είσαι λίγο πιο προσεχτικός με τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα που αφορούν τα μέλη ενός φόρουμ στο όποιο συμμετέχεις και εσύ.

Ολα αυτά,με καλοπροαίρετη διάθεση :)/>

Link to comment
Share on other sites

Μα, dimulator, είτε επηρεάζει είτε όχι ο θηλυπρεπισμός τα τσάκρα, είναι τελείως ουδέτερο. Τουλάχιστον, εγώ το βλέπω έτσι. Μου μιλάς για το αν θα κουμπώνουν τα τσάκρα μεταξύ τους. Ένας ετεροφυλόφιλος δεν θα ελκύσει έναν ομοφυλόφιλο και το αντίστροφο. Ή για να το θέσω καλύτερα, όταν θέλεις να ασχοληθείς με το τάντρα και το ταντρικό σεξ, θα σε ελκύσει ένας συγκεκριμένος σύντροφος. Με αυτόν τον σύντροφο, είτε είναι άνδρας, είτε είναι γυναίκα, ανάλογα με την κάθε περίπτωση, η ενέργεια του ενός θα τραβήξει, προσελκύσει και "κουμπώσει" με την ενέργεια του άλλου.

 

Θα μπορούσα να πω βέβαια, ότι η ενέργεια ρέει. Αν και δεν έχω ασχοληθεί με το τάντρα, οπότε μιλάω υποκειμενικά και μέσα από την εμπειρία μου με την ροή της ενέργειας, θα έλεγα ότι η ενέργεια θα κινηθεί και θα συγχρονιστεί με αυτή του άλλου ατόμου, απλά και μόνο με την πρόθεσή σου. Βέβαια, μιλάω τελείως εκ του ασφαλούς για το ταντρα.

Link to comment
Share on other sites

Οι τρανσέξουαλ , που είναι ένα άτομο που θέλει να υποβληθεί -ή έχει υποβληθεί- σε αλλαγή φύλου. Όλα έχουν τα όρια τους δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο . Αλλά σίγουρα δεν μπορεί να γίνει δεκτό , δεν είναι διαστροφή, είναι λάθος της φύσης . Είναι παράσιτα και ναι , η θανατική ποινή τους αξίζει– και είναι μια λύση για να βάλει τέλος στο μαρτύριο τους .

Δεν είναι όλες/όλοι οι τρανσέξουαλ εριστικοί και προκλητικοί με την διαφορετικότητα τους, ούτε όλοι έχουν βγει "στο κλαρί"..

Αυτο είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από την εγχείρηση αλλαγής φύλλου, που μπορεί να συμβαίνει για πολλούς λόγους..

 

Όταν βλέπω έναν/μία τρανσέξουαλ να προκαλεί με τη συμπεριφορά του/της θα με ενοχλήσει όπως και αν ήταν straight,gay,bi ή κάποια που έκανε εγχείρηση σιλικόνης..

Αν δεν ενοχλεί κανέναν απλά δεν με ενδιαφέρει η επιλογή που έκανε για το σώμα του..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταδικάζω εύκολα . Για τι όπως είπα κιόλας δεν του βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι , όπως μερική αυθαίρετα υπέθεσαν .

 

Αrtzuna άμα ήμουν μαύρο μπλουζάκι – ρατσιστής . Τότε θα έλεγα ότι όλοι θέλουν σκότωμα. Και πραγματικά το να είναι κάποιος ανεγκέφαλος και να το πει αυτό , είναι το πιο εύκολο .

 

Το δύσκολο είναι αυτό που κάνω εγώ, να σκεφτούμε όλες της πλευρές και όλες τη οπτικές, και λέω το πιο ουδέτερο και σωστό όσο γίνεται .thumbsup.gif

 

Για τη και οι ομοφυλόφιλοι άνθρωποι είναι . Δεν θα τους σκοτώσουμε κιόλας για της επιλογές τους ! Και προσωπικά το να είμαι σε μια καφετέρια και να δω 2 ομοφυλόφιλους να φιλιούνται δεν θα με σόκαρε .

 

Το να γνωρίσω μια γκόμενα σε ένα κλαμπ , να πάμε πιο προσωπικά . Και αφού περίπου κάνουμε προκαταρκτικά , και εγώ έχω βγάλει το εργαλείο μου .

Και Να μου πει : καλέ κάτσε να βγάλω και εγώ τον δικό μου .

 

Όπως καταλαβαίνει ο καθένας , ε αυτό είναι σοκαριστικό !!!

 

Και ξέρω αρκετά για το θέμα . Έχω δει τόσο την σειρά Nip/Tuck , όσο και το Californication . Και όσοι τα έχουν δει επίσης , καταλαβαίνουν ακριβώς τι εννοώ.

 

 

* Όσο για τα μέλη που ανέφερα φυσικά και δεν τους αποκάλυψα , απλά το ανέφερα. Έτσι και αλλιώς για 2 από τους 3 είναι αρκετά γνωστό αυτό .

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταδικάζω εύκολα . Για τι όπως είπα κιόλας δεν του βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι , όπως μερική αυθαίρετα υπέθεσαν .

Αυτό λογικά πάει σε μένα. Αλλά η υπόθεση μου βγαίνει από τα λεγόμενα σου. Αν ανατρέξεις παραπάνω θα δεις πιο κομμάτι της άποψης σου σχολίασα. Καταδικάζεις εύκολα τους τρανσέξουαλ. Δεν ξέρω αν κατάλαβες κάτι άλλο. Πιστεύω ότι ήμουν ξεκάθαρος στον σχολιασμό μου.

 

Για τη και οι ομοφυλόφιλοι άνθρωποι είναι . Δεν θα τους σκοτώσουμε κιόλας για της επιλογές τους ! Και προσωπικά το να είμαι σε μια καφετέρια και να δω 2 ομοφυλόφιλους να φιλιούνται δεν θα με σόκαρε Το να γνωρίσω μια γκόμενα σε ένα κλαμπ , να πάμε πιο προσωπικά . Και αφού περίπου κάνουμε προκαταρκτικά , και εγώ έχω βγάλει το εργαλείο μου .Και Να μου πει : καλέ κάτσε να βγάλω και εγώ τον δικό μου . Όπως καταλαβαίνει ο καθένας , ε αυτό είναι σοκαριστικό !!!

 

 

Να, η πηγή του κακού. Από ότι φαίνεται δεν έχεις πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους αλλά με τους τρανσέξουαλ.

 

 

 

Οκ , έναν ομοφυλόφιλο που απλά έχει διαφορετικές τάσης από την φύση . Και έχει τάσης προς άτομα του ίδιου φύλου . Καλά δεκτό ας υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι και κάτι τόσο τρομερό πια ..

Οι τρανσέξουαλ , που είναι ένα άτομο που θέλει να υποβληθεί -ή έχει υποβληθεί- σε αλλαγή φύλου. Όλα έχουν τα όρια τους δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο . Αλλά σίγουρα δεν μπορεί να γίνει δεκτό , δεν είναι διαστροφή, είναι λάθος της φύσης . Είναι παράσιτα και ναι , η θανατική ποινή τους αξίζει– και είναι μια λύση για να βάλει τέλος στο μαρτύριο τους .

Ο μόνος διαχωρισμός που κάνεις είναι μεταξύ τρανσέξουαλ και ομοφυλόφιλων.Λέγοντας επίσης, για τους τρανσέξουαλ ότι είναι λάθος της φύσης και ότι η θανατική ποινή τους αξίζει. Τα δικά σου λόγια χρησιμοποιώ. Δηλαδή ότι μας σοκάρει και ότι είναι άγνωστο για εμάς πρέπει να το καταδικάζουμε. Δεν είδα πουθενά να γράφεις ότι οι ομοφυλόφιλοι πρέπει να καταδικαστούν παρά μόνο οι τρανσέξουαλ. Δεν μας εξήγησες όμως ποιοι τρανσέξουαλ μπορούν να ζήσουν και ποιοι όχι. Αυτήν την άποψη θεώρησα και θεωρώ ακραία.

 

Το δύσκολο είναι αυτό που κάνω εγώ, να σκεφτούμε όλες της πλευρές και όλες τη οπτικές, και λέω το πιο ουδέτερο και σωστό όσο γίνεται .thumbsup.gif

Προσπαθώ πραγματικά με δυσκολία να διακρίνω την ουδετερότητα σου για τα δικαιώματα της ζωής των άλλων ανθρώπων.

Η συζήτηση έχει ξεφύγει…

 

 

Edited by Mithrandir
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταδικάζω εύκολα . Για τι όπως είπα κιόλας δεν του βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι , όπως μερική αυθαίρετα υπέθεσαν .

 

...

 

Και ξέρω αρκετά για το θέμα . Έχω δει τόσο την σειρά Nip/Tuck , όσο και το Californication . Και όσοι τα έχουν δει επίσης , καταλαβαίνουν ακριβώς τι εννοώ.

 

 

* Όσο για τα μέλη που ανέφερα φυσικά και δεν τους αποκάλυψα , απλά το ανέφερα. Έτσι και αλλιώς για 2 από τους 3 είναι αρκετά γνωστό αυτό .

 

Αν και βγαίνω εκτός θέματος, δεν μπορώ να μην το σχολιάσω. Βρε Πανα, το ότι έχεις δει μια δύο σειρές, δεν σε κάνει γνώστη του θέματος και κατά την γνώμη μου, δεν μπορείς να έχεις μια σφαιρική άποψη απλά και μόνο επειδή είδες μερικά σενάρια στην τηλεόραση. Χωρίς να θέλω να σε θίξω, αυτές οι σειρές / δημιουργήματα δεν είναι 100% αληθινα. Ίσως κάποια κομμάτια ή μερικές εκδοχές αλλά δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα απ' άκρη σ' άκρη. Καλό θα ήταν να μην στηρίζεις την άποψη σου πάνω σε αυτα.

 

Τώρα, αυτό που θέλουμε όλοι να πούμε, είναι ότι αν διαβάσεις αυτα που έχεις γράψει στις αναρτησεις σου πιο πάνω, θα καταλάβεις ότι είναι λίγο άσχημος ο τρόπος και τα λεγόμενα σου. Εσύ ο ίδιος λες ότι τους χρειάζεται θανατική ποινή. Δεν βάζουμε άλλα λόγια. Θα ήταν καλύτερα, να σκεφτόμαστε τι είναι αυτό που γράφουμε, τι μπορεί να σημαίνει και φυσικά τι μήνυμα περνάμε με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βγήκαμε τελείως εκτός θέματος... Καταστρεψαμε κι ένα topic... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...