Jump to content

Όταν Η Ψυχή Δεν Συμβαδίζει Με Το Σώμα...


dimulator
 Share

Recommended Posts

Δεν μετανιώνω για ότι έγραψα παραπάνω .

Είναι η δική μου άποψη , και οκ μπορεί να φαίνεται σκληρή αλλά είναι ρεαλιστική.

Και όχι ότι περιμένω κάτι από αυτό , αλλά εγώ είμαι ειλικρινής τους/τα δήθεν δεν τα μπορώ !

 

Να πως το σκέπτομαι . Το αυτονόητο θα ήταν να απαγορεύετε και να είναι ποινικό σε σημείο κακουργήματος η αλλαγή φύλου . Και αν κάποιος παραβίαζε αυτό το νόμο τότε ναι να τιμωρούνταν παραδειγματικά.

 

Παράδειγμα : Είναι ένα παντρεμένο ζευγάρι . Ο Άντρας ανησυχεί γιατι πέρασαν 3 χρόνια και ακόμη να κάνουν παιδιά . Κάνει εξετάσεις και βλέπει ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα .

Βάζει τη γυναίκα του να κάνει εξετάσεις και μαθαίνει από το Γιατρό ότι η γυναίκα είναι τραβέλι και για αυτό δεν μπορεί να κάνει παιδιά .

Αυτό τον άνθρωπο τώρα τον Άντρα , που του κατέστρεψαν την ζωή , ποιος θα αποδώσει δικαιοσύνη .

Τη πρέπει να κάνει ο άνθρωπος , να πράξη αυτοδικία , γιατί ακούγετε παραμύθι όλο αυτό . Αλλά είναι ένα ρεαλιστικό σενάριο .

Edited by panas o trismegistos
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σκέψου όμως πως αν οι κοινωνία αντιμετώπιζε σαν Ανθρώπους τους τρανσέξουαλ και όχι σαν φρικιά θα μπορούσαν και οι ίδιοι να μην ντρέπονται ή φοβούνται γι'αυτό που είναι και έτσι να μην χρειαζόταν να το κρύψουν..

Το ίδιο πριν από μερικές δεκαετίες μπορούσε να συμβεί και με τους gay, δηλαδή ένας ομοφυλόφιλος άντρας να αναγκαζόταν να παντρευτεί μια γυναίκα και να κάνει παιδιά μαζί της από φόβο οτι δεν θα τον δεχτεί η κοινωνία γι'αυτό που είναι..

 

Και μεταξύ μας τώρα, πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει ένας άνθρωπος έναν τρανσέξουαλ? :P/>

Link to comment
Share on other sites

Και μεταξύ μας τώρα, πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει ένας άνθρωπος έναν τρανσέξουαλ? :P/>/>

 

Προφανώς, πάρα πολύ δύσκολο... Εδώ σου λέει παντρεύτηκαν κιόλας! :063laugh:

 

Βρε Πάνα, αυτό που σου λέμε δεν είναι να μην έχεις άποψη, αλλά το πόσο ακραία μπορεί να είναι αυτή η άποψη και για ποιο λόγο...!!! Νομίζω κανένας δεν προσπαθεί να είναι δήθεν. Άλλωστε, βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ όπου οι περισσότεροι δεν γνωρίζονται, άρα, ποιος ο λόγος να είναι κάποιος δήθεν; Εκτός αν αναφέρεσαι γενικά στην κοινωνία, όπου και πάλι, θα σου έλεγα ότι πια, τα πράγματα έχουν γίνει πολύ πιο φιλελεύθερη σε πολλά θέματα... Ότι κι αν σημαίνει αυτό. Το αν συμπαθείς ή αντιπαθείς μία κάστα ανθρώπων είναι φυσικά δική σου άποψη. Νομίζω όμως, ότι γενικά εδώ στο φόρουμ, θα βρεις πολλούς όπου είναι κάθετοι στην θανατική ποινή, όποιος κι αν είναι ο λόγος από πίσω.

 

Μην παίρνεις στραβά αυτά που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω κάτι επί της ουσίας για το θέμα της ομοφυλοφιλίας, αλλά μήπως φίλτατε Πάνα συγχέεις το θέμα με το θέμα της ανειλικρίνειας που υπάρχει ανάμεσα στις ανθρώπινες σχέσεις;;; Γιατί από ότι αντιλαμβάνομαι από τα λεγόμενά σου το πρόβλημά σου είναι κυρίως αυτό και όχι η προσωπική επιλογή του κάθε ανθρώπου...Οπότε αν η θανατική ποινή ίσχυε για κάθε άνθρωπο που έχει πει ψέματα στην ερωτική του ζωή, πολύ φοβάμαι πως πολύ λίγοι άνθρωποι θα είχαν μείνει ζωντανοί...

Συγγνώμη αν δεν αντιλαμβάνομαι σωστά το νόημα αυτών που λες, και επίσης συγγνώμη αν είμαι τελείως εκτός θέματος...:019blush:/>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά δείτε το λίγο αλλιώς.

 

Η φύση του έρωτα είναι αρσενικό-θηλυκό, αυτό είναι το Yin-Yang το Κηρύκειο του Ερμού και σε αυτό βασίζεται η σεξουαλική μαγεία.

 

Ένας μηχανισμός αποτροπής δημιουργίας νέων σεξουαλικών μάγων οι οποίοι μπορούν να είναι υγιείς και να επιφέρουν αλλαγές θετικές στον κόσμο είναι να χαλάσουν το Yin-Yang.

 

Για να γίνει αυτό προωθούν την νομιμοποιήση των gay.

 

Οι Χριστιανοί και λοιποί έχουν απόλυτο δίκιο που φωνάζουν.

Και όχι γιατί τους υποστηρίζω θρησκευτικά αλλά αυτό είναι η φύση.

 

Το θέμα των gay είναι μια σεξουαλική διαστροφή που καθιστά μαγικά ανάπηρους τους ανθρώπους.

 

Τα μεγάλα συμφέροντα ξέρουν ιστορικά από το παρελθόν ότι σε μια εποχή παγκοσμιοποίησης ένας ανασταλτικός παράγοντας των συμφερόντων (οικονομική κυριαρχία ή πολεμική κυριαρχία) πλέον αφού δεν τους βγαίνει η οικονομική... είναι η ερωτική ενέργεια που θα διαχυθεί στον πλανήτη.

 

Οπότε εκμεταλεύονται τους ομοφυλόφυλλους για να αποτρέψουν το ενδεχόμενο αλλαγής των συμφερόντων τους.

 

Οι gay που φωνάζουν τώρα νομίζουν ότι τους υποστηρίζουν. Τους γελάσανε!

Θέλουν απλά να τους χρησιμοποιήσουν για να διασπάσουν την κοινωνία σε πρώτη φάση και σε πιο βαθύ επίπεδο να μην τους αντιστέκεται κανείς σε βίαιες επιχειρήσεις.

 

Εγώ τους gay τους βλέπω σε αυτήν την φάση σαν ανθρώπους που τους εκμεταλεύεται το σύστημα.

Αλλά το φυσιολογικό είναι να μην αποκτήσουν δικαιώματα γάμου και οικογένειας διότι αλλοιώνουν την δομή της κοινωνίας.

Μπορούν να ενταχθούν μέσα στην κοινωνία όπως εντάσσονται τόσοι άλλοι άνθρωποι ψυχικά προβλήματα και με τους ανάλογους περιορισμούς. 

 

Οι άνθρωποι έχουν μια σεξουαλική αναπηρία που τους καθιστά εκτός αυτών των δικαιωμάτων, όχι όμως επαγγελματικών κτλ.

Το να έχουν σχέση για να εκτονώνται σεξουαλικά δεν τους εμποδίζει κανείς, άλλωστε το σεξουαλικό δεν πρέπει να το καταπιέζεις,

αλλά όχι και να αφήνεις ελεύθερο τελείως ένα πρόβλημα. 

 

Η γνώμη μου είναι να μην τους φουσκώνουν τα μυαλά και να κάτσουν ήσυχα όπως πρώτα.

Οι άνθρωποι χρειάζονται σεξουαλική αγωγή και σεξουαλική θεραπεία σε πνευματικό επίπεδο.

Με φάρμακα δεν υπάρχει ακόμη θεραπεία από όσο ξέρω.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της ομοφυλοφιλίας σε ψυχικό επίπεδο.

 

Συνήθως η ομοφυλοφιλία είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο το οποίο αναπαράγεται από τον μιμητισμό των νέων που είναι κάπως περίεργοι στα σεξουαλικά.

 

Πέρα από αυτό υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις.

 

1) Περίπτωση εκαταίας αλλαγής

Για παράδειγμα κάποιος ή κάποια που δεν έχει ισχυρή σεξουαλική ενέργεια μπορεί να συναναστραφεί με κάποιον gay και επειδή αυτός είναι ισχυρά σεξουαλικός και ενεργός να τον αλλάζει σταδιακά με την ανάμιξη της αύρας του ενός με τον άλλο.

 

Δεν είναι απαραίτητο να κάνουν σεξ. Μπορεί να είναι φίλοι ή συνεργάτες σε γραφείο κτλ...

 

Το ανυποψίαστο θύμα πρώτον δεν θα ξέρει από πνευματικά από αύρες κτλ και από επιρροές και δεύτερον ο άλλος μπορεί να είναι λυγούρι και να τον επιθυμεί κρυφά.

 

Οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις έχουμε μετατροπή ενός υγειούς σεξουαλικά ανθρώπου σε ασταθή και διαστροφικό.

 

Τώρα εκτός από την εκαταία αλλαγή που κάποιος δεν την αντιλαμβάνεται υπάρχουν και άλλες περιτπωσεις

 

2) Περίπτωση μπλοκαρίσματος σκέψης

 

Στην περίπτωση αυτή ένα φυσιολογικό ζευγάρι που έχει τηλεπάθεια μπορεί να μιλά ο ένας στον άλλο την ώρα του σεξ.

Αν δεν είναι καλά εκπαιδευμένοι στο σπορ της τηλεπάθειας μπορεί ο άνδρας να ταυτίζει την φωνή που ακούει σαν δική του γυναικεία δλδ και το αντίστροφο με την γυναίκα.

 

Αν αυτό δεν το πάρει χαμπάρι το ζευγάρι και ο ένας από τους δύο δεν δηλώσει ότι ξέρεις μπερδεύομαι με την τηλεπάθεια μπορεί να μπλοκαριστεί και να μην θέλει να κάνει έρωτα.

Ή μπορεί να του αρέσει επειδή το ταυτίζει με την ευχαρίστηση της ηδονής και να αρχίσει να υιοθετεί μια υποσεινήδητη αντίστροφη αρσενικά ή θηλυκά πλευρά του εαυτού του.

 

Σε βαριές περιπτώσεις υπάρχει πλήρης ταύτιση με το άλλο φύλο.

Τότε το άτομο υποσυνείδητα συνήθως επιζητά να επιστρέψει πίσω στην αρχική του φύση.

Δλδ αν ήταν άντρας και τηλεπαθητικά κόλλησε το μυαλό του ότι είναι γυναίκα αναζητά να κάνει έρωτα με άνδρα για να πάρει πίσω τηλεπαθητικά πάλι την αρρενωπότητα.

 

Δλδ αναζητά να αντιστρέψει το ερωτικό του πρόβλημα.

 

Αν αυτό δεν το καταφέρει σε μια ζωή και δεν καθαρθεί κατά την ουρανοδρομία στον ουρανό μετά θάνατον το πρόβλημα συνεχίζει στην επόμενη ζωή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι στην επόμενη ζωή δεν θυμάται τι έγινε πριν αλλά του μένει η τάση του θηλυπρεπισμού.

Και έτσι το πρόβλημα είναι πιο δύσκολο να ανιχνευτεί του τι έγινε και κατέληξε έτσι ένα άτομο.

 

Υπάρχουν και ένα σωρό άλλες περιτπώσεις όπως ενδοοικογενιακή βία, ερωτικά εγκλήματα όπως βιασμοί κτλ κτλ που μπορεί να κλονίσουν κάποιον.
Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λύση κατά την γνώμη μου;

 

Η λύση δεν είναι ούτε να στραφούμε κατά του έρωτα και να καταπιέχουμε το σεξ ούτε να στραφούμε κατά των πνευματικών χαρισμάτων που εμφανίζουν οι άνθρωποι.

 

Θα πρέπει να γίνει σεξουαλική αγωγή, και σε κάποια φάση ο πλανήτης πρέπει να αποκτήση και πνευματική παιδεία δλδ να καταλάβει κάποιος πως εμφανίζει χαρίσματα και πως τα χρησιμοποιεί.

 

Η εμφάνιση τηλεπάθειας και χαρισμάτων δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο όσων έχουν θρησκευτική συμπεριφορά.

Και ούτε οι θρησκευτές πρέπει να αισθάνονται εχθρικά και να μαγο-απειλούνται από κάποιον που έχει ένα χάρισμα.

 

Αλλά δεν ξέρω αν η κοινωνία είναι έτοιμη να δεχθεί τέτοιες αλλαγές.

 

Πάντως ένας εκπαιδευμένος στα πνευματικά είναι σε καλύτερη μοίρα από κάποιον που απλά πιστεύει στον Θεό και είναι ενδεχομένως το επόμενο θύμα ή ο επόμενος θύτης.

 

Με άλλα λόγια ο Χριστιανισμός στην πατρίδα μας, μας έχει κάνει αρκετά ευάλωτους σε έναν κόσμο που εμφανίζονται ψυχικά χαρακτηριστικά σε έντονη μορφή.

 

Νομίζω κάτι πρέπει να γίνει...

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως δεν απασχολεί τους μάγους η σεξουαλική προτίμηση κάποιου, ίσως και το σεξ ακόμα να τους είναι αδιάφορο,

γενικά τα ανθρώπινα πράγματα πλην αυτά της επιβίωσης..

 

 

Αν π.χ ένα 4χρονο παιδί ζει με μια οικογένεια αλκοολικών που το κακοποιούν και κινδυνεύει μαζί τους και μετά η πρόνοια το παίρνει από την προβληματική του οικογένεια και το πετάει σε ένα ορφανοτροφείο και όταν μεγαλώσει το ορφανοτροφείο το πετάει στην κοινωνία που δεν θα είναι καθόλου καλή μαζί του,

πόσες ελπίδες θα έχει το παιδί?

Αν όμως από το οργανοτροφείο το υιοθετούσε ένα gay ζευγάρι, που δεν έχει περισσότερα ψυχολογικά προβλήματα απο τον μέσο άνθρωπο, το μεγάλωνε με αγάπη και δεν καταπίεζαν τις σεξουαλικές προτιμήσεις του, του έδιναν τις ευκαιρίες και ελπίδες που δεν θα μπορούσε να τις βρει μόνο του κτλ..

Δεν θα ήταν καλύτερα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα.

 

Οι gay έχουν σεξουαλικό πρόβλημα. Δεν έχει σχέση με το αν είναι κάποιος ήρεμος ή μπορεί να δουλεύει.

Εκεί δεν υπάρχει λόγος για δικαιώματα που πρέπει να περιοριστούν.

 

Όταν ο άλλος είναι σεξουαλικά ενεργός αλλά μη υγιής υπάρχει πρόβλημα.

 

Εσύ ή ο άλλος ίσως να μην το καταλαβαίνει αλλά ένας πνευματικός που αισθάνεται το τι εκπέμπει ο άλλος το αντιλαμβάνεται.

 

Σκέψου τώρα να βάλεις σε ένα τέτοιο ζευγάρι μια αθώα παιδική ψυχή.

Και αν έχει και πρόβλημα ακόμη χειρότερα. Σε ένα πρόβλημα ορφανοτροφείου θα πας να προσθέσεις και ένα σεξουαλικό πρόβλημα.

 

Από την άλλη υπάρχει πρόβλημα παιδοψυχιατρικό.

Το παιδί μιμείται υποσυνείδητα αυτόν με τον οποίο έχει συναισθηματικό δεσμό.

 

Σε ένα φυσιολογικό ζευγάρι, το παιδί έχει τηλεπαθητικό δεσμό με την πνευματική ένωση του άνδρα-γυναίκας.

Και μέχρι κάποια ηλικία η μητέρα το καθοδηγεί και το αντιλαμβάνεται.

Στους gay και γενικά στις υιοθεσίες αυτός ο τηλεπαθητικός δεσμός δημιουργείται πιο δύσκολα αλλά δημιουργείται από το συναίσθημα και όχι βιολογικά από την μήτρα.

 

Οπότε το παιδί θα μιμείται τηλεπαθητικά το υποσεινήδητο του gay και πολύ πιθανόν από εκεί που η μοίρα του ήταν να είναι σεξουαλικά υγιής άνθρωπος να αποκτήσει τις προτιμήσεις του gay πατέρα ή μητέρας.

 

Αυτό είναι το "αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα" αν έχεις ακούσει... είναι τα λάθος μηνύματα που περνάν υποσεινήδητα και συνειδητά από τον έναν χαρακτήρα στον άλλο, συνήθως από τους γονείς στα παιδιά.

 

 

Οπότε άστο καλύτερα.

Για μένα οι gay δεν πρέπει να έχουν δικαιώματα οικογένειας και γάμου.

 

Γενικά όταν ο άλλος είναι σεξουαλικά υγιής δεν τον βάζεις μαζί με άλλους που δεν είναι, διότι χαλάει.

Το πρόβλημα από την στιγμή που είναι ψυχικό και όχι σωματικό παίρνει άλλες διαστάσεις. Ο άλλος μπορεί να σε επηρεάσει από μακρυά λόγο ψυχικής έντασης, ειδικά αν ενδυναμώνεται με σεξ η διαστροφή του.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως δεν απασχολεί τους μάγους η σεξουαλική προτίμηση κάποιου, ίσως και το σεξ ακόμα να τους είναι αδιάφορο,

γενικά τα ανθρώπινα πράγματα πλην αυτά της επιβίωσης..

 

Τι εννοείς ότι τους μάγους τους απασχολεί μόνο η επιβίωση και όχι το σεξ;

 

Εννοείς ότι στοχεύουν μόνο στα υλικά αγαθά;

 

Μα όταν η δύναμη ενός μάγου είναι το σεξ και ο έρωτας αλλά ο υγιής δλδ ο σωστός, ηθικός, και μεταξύ αρσενικού θηλυκού και με αυτόν τον τρόπο προοδεύει σε υλικά αγαθά, αλλα και σε πνευματικά, όποιος έχει συμφέρον να κάνει παγαποντιές πάει να του χαλάσει αυτό ακριβώς.

 

Οπότε πάει να τον διαφθείρει σεξουαλικά για να χάσει την δύναμη του.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι στοχεύουν μόνο στα υλικά αγαθά;

Όχι, λέγοντας "επιβίωση" εννοούσα φαγητό, ύπνο κτλ..δηλαδή πράγματα που χρειάζεται το σώμα για να επιβιώσει..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ασχολούνται με τα πνευματικά μαγικά ή όπως αλλιώς θέλεις πες το.

 

Το τι μυαλό κουβαλάει ο κάθε ένας δεν ξέρω.

 

Για να το λες κάτι θα είδες προφανώς. 

 

Βέβαια κατά την γνώμη μου δεν είναι έτσι. Κάποιος που ασχολείται με το πνεύμα δεν μπορεί να είναι τόσο υλιστής. 

 

Το να μου πεις στην Ελλάδα ότι κάποιος ασχολείται με τελετές, με ξόρκια κτλ ναι το καταλαβαίνω αλλά και αυτά είναι έκφραση πνευματική.

Τώρα αν ο σκοπός του είναι υλιστικός π.χ. να βγάλει χρήμα κτλ είναι κάτι άλλο. Πάει στην επιβίωση.

 

Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι κάποιος που ασχολείται χρόνια (δεν λέω για αυτόν που δοκίμασε κάτι για 1-2 χρόνια και το παράτησε) να είναι καθαρά υλιστής.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι κάποιος που ασχολείται χρόνια (δεν λέω

για αυτόν που δοκίμασε κάτι για 1-2 χρόνια και το παράτησε) να είναι

καθαρά υλιστής.

Αυτό προσπαθώ να πω..

 

Τέλοσπάντων,

μην σε βγάζω εκτός θέματος..

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως πως αν οι κοινωνία αντιμετώπιζε σαν Ανθρώπους τους τρανσέξουαλ και όχι σαν φρικιά θα μπορούσαν και οι ίδιοι να μην ντρέπονται ή φοβούνται γι'αυτό που είναι και έτσι να μην χρειαζόταν να το κρύψουν..

Το ίδιο πριν από μερικές δεκαετίες μπορούσε να συμβεί και με τους gay, δηλαδή ένας ομοφυλόφιλος άντρας να αναγκαζόταν να παντρευτεί μια γυναίκα και να κάνει παιδιά μαζί της από φόβο οτι δεν θα τον δεχτεί η κοινωνία γι'αυτό που είναι..

 

Και μεταξύ μας τώρα, πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει ένας άνθρωπος έναν τρανσέξουαλ? tongue.gif/>

 

Εδώ δεν τίθεται θέμα ντροπής και αποδοχής.

 

Τίθεται θέμα αν θα αλλάξει η δομή της κοινωνίας.

Και η δομή της κοινωνίας αλλάζει από την οικογένεια. Διότι τα παιδιά που θα βγουν από οικογένειες ομοφυλόφυλλων αυτήν την στιγμή δεν ξέρουμε τι ψυχοσύνθεση θα έχουν και τι ιατρικά προβλήματα θα αντιμετωπίσουμε στο μέλλον ή και κοινωνικά.

 

Εγώ πάντως το όλο θέμα το βλέπω αρνητικά.

Από την στιγμή που η ιαστρική με ψυχοθεραπεία ή και φάρμακα απέτυχε να λύσει το πρόβλημα της σεξουαλικής διαστροφής αυτής το να πάρει απόφαση η κοινωνία να τους εντάξει σε επίπεδο αλλαγής του πυρήνα της κοινωνίας, ως οικογένεια είναι άλλη μια κρίση στα μυαλά αυτών που διοικούν.

 

Η λύση σε ένα σεξουαλικό πρόβλημα που είναι και ψυχιατρικό πάει σε σεξολόγο-ψυχίατρο-μεταφυσικό.

 

π.χ. αν η ψυχιατρική αποδεχόταν τα φαινόμενα της τηλεπάθειας και δεν τα κρύβαν σαν παραψυχολογία θα ξέραν αμέσως ότι μπορεί κάποιος να μπερδευτεί την ώρα του σεξ τηλεπαθητικά και να ταυτιστεί με το άλλο φύλο και να μπλοκάρει.

 

Λέμε τώρα για μια υγιή σχέση όχι για περιτπώσεις βίας.

 

Από την στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχει στην επίσημη ψυχιατρική καταγεγραμένη ή αποδεκτή, αυτή η άποψη, αυτούς τους ανθρώπους τους αφήνουν έτσι όπως είναι και μεταθέτουν το πρόβλημα χρονικά μετά θάνατον σε άλλη ζωή.

 

Αλλά εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν ομοφυλόφιλο να λέει θέλω να αλλάξω όπως π.χ. μπορεί να πει ένας τοξικομανής.

 

Ίσα ίσα που γουστάρει, το αποδέχεται και βασικά υποκύπτει.

 

Τώρα να σου πω και τις λύσεις σε ένα τέτοιο πρόβλημα.

Ανάλογα το στάδιο που ο άλλος νιώθει την ομοφυλοφυλία μπορείς να τον εκπαιδεύσεις σεξουαλικά αν είναι για παιδί και να το προλάβεις.

Συνήθως αυτό γίνεται στην εφηβεία όπου ο/η άλλος δοκιμάζει περίεργα πράγματα.

 

Αν είναι πιο μετά και το άτομο ήταν υγιής σεξουαλικά πάει ψυχοθεραπευτικά και βρίσκεται η λύση αφού είναι σε αυτήν την ζωή.

 

Αν γεννηθεί με τάση ομοφυλ. τότε έχει πρόβλημα είτε ορμονών και πάει βιολογικά ή αν έχει και ψυχολογικό πάει και μεταφυσικά.

 

Στο τελευταίο δεν έχει βρεθεί λύση. Διότι ο άλλος συνήθως δεν θέλει να αλλάξει. Υπάρχει άρνηση.

Και να προσπεράσεις την άρνηση μπορεί να πάρει χρόνια έως ποτέ.

 

Και μεταξύ μας τώρα, πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει ένας άνθρωπος έναν τρανσέξουαλ?

 

Βασικά είναι μεγάλο πρόβλημα να μην σε αφήνουν να κάνεις σεξ και να σε καταπιέζουν. Για αυτό πρέπει να εκτονώνονται. Αλλά μέχρι εκεί.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...