Jump to content

Όταν Η Ψυχή Δεν Συμβαδίζει Με Το Σώμα...


dimulator
 Share

Recommended Posts

Jesus fucking Christ

 

ρε τι παλευετε μερικοι εδω μεσα? με ενα γρηγορα σκαναρισμα, διαβασα για θανατικες ποινες υπο προυποθεισεις (sic) σε τρανσεξουαλ, για το πως οι gay υοιθεσιες αλλοιωνουν τις σαπιες δομες τις κοινωνιας. Επισης δεν ελειπε κ το κλασσικο pro επιχειρημα gay sunshine γονεις vs straight αλκοολια.

 

Δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω κ αν υπαρχει καποιο νοημα σε ολο αυτο

Απ οτι ειδα το κυριαρχο επιχειρημα ειναι οτι οι gay δεν "δημιουργουν  :rose:ΖΩΗ  :unicorn: "  αρα εχουν συγκριτικο μειονεκτημα που το λες και κομπλεξ. Να θυμισω οτι με νουμερα που εχει χτυπησει ο παγκοσμιος πληθυσμος δεν γενναμε πλεον ΖΩΗ, αλλα το αντιθετο. Να υπενθυμισω πως στη φυση δε τιθεται ποτε και για κανενα λογο θεμα  "ανηθικοτητας". Και εν κατακλειδι η gay συμπεριφορα σε αυτο τον αιωνα ειναι εως και απαραιτητη προυποθεση αν θελει η ανθρωποτητα να συνεχισει να περπαταει στον πλανητη.    

 

Οσο για το αν ειναι δυνατον να επηρεαστει καποιος και να σταφει στην ομοφυλοφιλια ενδεικτικα θα πω μονο πως προσφατα εμαθα για εναν φιλο μου πως "προσπαθησε" να γινει bisexual (γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει). Οπως φανταζομαι υποψιαζεστε δεν τα καταφερε. Αλλα ακομα και να ειναι δυνατο, breaking news για τους απανταχου ομοφοβικους, που απ'οτι ειδα και το φορουμ εδω διαθετει, ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν έχεις κάποια άλλη άποψη δεν έχεις παρά να την καταθέσεις και να τη στηρίξεις - και να δούμε αν στέκεται. Με όσα λες πιο κάτω το μπορούμε να δούμε ότι διαφωνείς με ορισμένα απ'όσα ειπώθηκαν αλλά δεν βλέπουμε το γιατί μπορεί να έχεις δίκιο.

Jesus fucking Christ

 

ρε τι παλευετε μερικοι εδω μεσα? με ενα γρηγορα σκαναρισμα, διαβασα για θανατικες ποινες υπο προυποθεισεις (sic) σε τρανσεξουαλ, για το πως οι gay υοιθεσιες αλλοιωνουν τις σαπιες δομες τις κοινωνιας. Επισης δεν ελειπε κ το κλασσικο pro επιχειρημα gay sunshine γονεις vs straight αλκοολια.

 

Δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω κ αν υπαρχει καποιο νοημα σε ολο αυτο...! 

Το νόημα όλων αυτών είναι το νόημα των φόρουμ, ανταλλάσσουμε αποψείς σ'αυτό το πλαίσιο. Είναι καλή ιδεά, πιστεύω το να προσπαθούμε να μην είμαστε "φοβοφοβικοί" και να αποσιωπούμε πράγματα λόγου "φόβου των ιουδαίων" ή ομοφοβίας πχ
 

...Απ οτι ειδα το κυριαρχο επιχειρημα ειναι οτι οι gay δεν "δημιουργουν  :rose:ΖΩΗ  :unicorn: "  αρα εχουν συγκριτικο μειονεκτημα που το λες και κομπλεξ. Να θυμισω οτι με νουμερα που εχει χτυπησει ο παγκοσμιος πληθυσμος δεν γενναμε πλεον ΖΩΗ, αλλα το αντιθετο. Να υπενθυμισω πως στη φυση δε τιθεται ποτε και για κανενα λογο θεμα  "ανηθικοτητας". Και εν κατακλειδι η gay συμπεριφορα σε αυτο τον αιωνα ειναι εως και απαραιτητη προυποθεση αν θελει η ανθρωποτητα να συνεχισει να περπαταει στον πλανητη.    ...! 

Ο υπερπληθυσμός (ή υποπληθυσμός - στην περίπτωση της Ελλάδας) δεν είναι άμεσα σχετικός με το θέμα (αν και η προώθηση της ομοφυλοφιλίας ως "απαραιτητη προυποθεση" είναι μιά (κάπως ακραία θα έλεγα, λόγο απολυτότητας στη διατύπωση) πρόταση για τον έλεγχο του υπερπληθισμού.

 

...

Οσο για το αν ειναι δυνατον να επηρεαστει καποιος και να σταφει στην ομοφυλοφιλια ενδεικτικα θα πω μονο πως προσφατα εμαθα για εναν φιλο μου πως "προσπαθησε" να γινει bisexual (γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει). Οπως φανταζομαι υποψιαζεστε δεν τα καταφερε. Αλλα ακομα και να ειναι δυνατο, breaking news για τους απανταχου ομοφοβικους, που απ'οτι ειδα και το φορουμ εδω διαθετει, ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ! 

Νομίζω πως η προώθηση προτύπων - γενικά - συμβαίνει γιατί οι άνθρωποι επηρεάζονται και αυτό μπορεί να οδηγήσει στο κέρδος. Οπότε είναι δυνατον να επηρεαστεί κάποιος και είναι δυνατόν να το προσπαθεί κάποιος άλλος - κι εσύ το κάνεις βάζοντας ταμπέλα 'ομοφοβικός' σε αυτό με το οποίο διαφωνείς. Νομίζω ότι θα πρέπει να το ορίσεις το 'ομοφοβικός' για να δούμε αν έχει βάρος ή όχι - γιατί η γραμμή μεταξύ ανοχής μεταξύ διαφορετικών αντιλήψεων και 'φόβων' είναι κάπως ακαθόριστη έτσι όπως τη χρησιμοποιείς.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

απαπαπα, πολύ μίσος έπεσε άνθρωπε μου..... όταν σου στερούν τα δικαιώματα σου, θυμώνεις, νευριάζεις κ διαμαρτύρεσαι....οπότε μην τα στερείς κ στους άλλους!

Είναι δικαίωμα του καθενός το τι κάνει στην σεξουαλική του ζωή, κ αν το θεωρείς ασθένεια ψάξε για θεραπεία, Καλή Επιτυχία!!

Δεν νομίζω πως μπορούμε να κρίνουμε την Κοντσιτα διότι έχει πετύχει πολλά, μόλις τα πετύχεις όλα αυτά, μετά κρίνε...

Το πρόβλημα δημιουργείται και από τις δύο πλευρές.

Ναι "Είναι δικαίωμα του καθενός το τι κάνει στην σεξουαλική του ζωή" αλλά τελευταία υπάρχει έντονη τάση να επιχειρείται να "καταπιεί" ο κόσμος με το ζόρι μια "διαφορετικότητα" που ναι μεν έχει δικαίωμα να είναι διαφορετική αλλά γιατί να την καταπιούν οι άλλοι με το ζόρι;

Την Κοντσίτα την έβγαλαν οι ψήφοι των "ειδικών" - ο κόσμος ψήφισε Πολωνία (!) όχι λογω της καλλιτεχνικής επάρκειας του Πολωνικού τραγουδιού, σίγουρα! Αλλά αυτό ψήφισε. Η Κοντσίτα σε ψήφους κόσμου ήρθε τελευταία. Η ανατροπή λοιπόν ήταν τεχνητή (δε λέω ότι ήταν προκατασκευασμένη) αλλά δείχνει την τάση να στρέφεται το κοινό από με το ζόρι προς τα κει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νομίζω πως οι ακραίες απόψεις μιας πλευράς σε κάποιο θέμα επιδεινώνονται από τις ακρότητες της άλλης πλευράς. Έτσι έγινε και με το θέμα αυτό (ομοφυλοφιλία) - η ακρότητες των παλιών κοινωνιών που την καταδίκαζαν έφεραν την αντίδραση που βλέπουμε σήμερα, και οι υπερβολές της αντίδρασης τις ακρότητες όσων μένουν στις παλιές θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Αυτό είναι ένα γενικότερο σχήμα που προκύπτει οποτεδήποτε υπάρχει μεγάλη αντιπαλότητα. Π.χ. στις εθνικές συγκρούσεις. Λέει ένας κατακτητής «απαγορεύεται να είστε Χ» και οι Χ, όταν δεν νοιώθουν αποδυναμωμένοι, αντιδρούν εκδηλώνοντας ακόμα περισσότερο την ιδιότητά τους.

 

Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό, η αντίδραση των Μακκαβαίων στην απαγόρευση των περιτομών, όπου διοργάνωσαν δημόσιες περιτομές ως πράξη αντίστασης.

 

Κι επειδή είναι τέτοιο το σχήμα, εγώ κάνω διαχωρισμό μεταξύ του καταπιεστή και του καταπιεζόμενου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η παραπάνω συζήτηση έχει ξεφύγει από τα όρια της ευπρέπειας και δυστυχώς το πήρα λίγο αργά είδηση.

 

Αρχικά να πω ότι στο φόρουμ μας είναι αποδεκτοί όλοι οι άνθρωποι ανεξαρτήτως φύλου, θρησκείας, σεξουαλικών προτιμήσεων, διατροφικών προτιμήσεων, οικονομικής κατάστασης κ.ο.κ. Αυτό σημαίνει ότι για κάθε θέμα το οποίο μπορεί να αφορά κάποια συγκεκριμένη μερίδα του πληθυσμού, απαιτούμε τη διακριτική προσέγγισή του.

 

Σαφέστατα η παραπάνω συζήτηση με έχει προβληματίσει σε πολλά σημεία καθόλη τη διάρκειά της. 

 

Θεωρώ όμως ότι πλέον έχει φτάσει σε πολύ χαμηλό επίπεδο και προσβάλλει βαθύτατα βασικά ανθρώπινα δικαιώματα μεγάλης μερίδας του πληθυσμού. Επίσης, έχει ξεφύγει τελείως από τα όρια της θεματολογίας του φόρουμ μας. Γι' αυτό το λόγο παρακαλώ τα μέλη να επικεντρωθούν σε άλλα θέματα και να αφήσουν το παρόν θέμα να ξεχαστεί.

 

Θα κλείσω με μια φράση που μου έχει μείνει από το μέλος Σείριος από τη συζήτηση "Ελευθερία Λόγου & Σεβασμός":

 

...

 

...Εμείς, μέρος τού Κόσμου, είμαστε σέ συνέχεια καί συνάφεια μέ όλους - όλα γύρω μας, ασχέτως μακροσκοπικών κλπ εξωτερικών διαφορών.

 

Ετσι λοιπόν, είναι δύσκολο, πιστεύω, νά επιλέξουμε τόν μή σεβασμό τών ...προεκτάσεών μας, μιά πού πρόκειται γιά τό Ένα καί τό αυτό!

 

...φαίνεται, ότι αυτό έχει κόστος αλλά ίσως, μέ μία διαφορετική θεώρηση θά μπορούσε νά γυρίσει σέ πηγή θετικής ενέργειας!

Ελπίζω ότι αυτό θα προβληματίσει αρκετούς από εμάς.

 

Edit: Ενημερώνω ότι αρκετές δημοσιεύσεις μεταφέρθηκαν στα Poltergeist του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρέψω - κοσμικότατα - στο θέμα μας:

Όταν Η Ψυχή Δεν Συμβαδίζει Με Το Σώμα...

Νομίζω πως αυτό δεν ισχύει έτσι.

 

Έχουμε Ψυχή (το άυλο του εαυτού) - Σώμα (το υλικό) αλλά υπάρχει και τρίτο πρόσωπο στην παρέα - που το κρύβουν μερικές φορές τα άλλα δύο: Ο άνθρωπος, ως σύνολο. Ο εαυτός!

 

Το σώμα είναι βιολογικά αντικειμενικό σημείο αναφοράς: αρσενικό ή θηλυκό. Ή έχει Υ χρωμόσωμα ή δεν έχει. Τελεία.

Τελεία;

Όχι ακριβώς! Γιατί μερικές φορές παρά τα χρωμοσώματα το σώμα συμπεριφέρεται εκτός ΧΥ / ΧΧ προδιαγρφών.

Αυτό δε νομίζω ότι είναι πάντα ζήτημα μη ευθυγράμμισης της ψυχής.

Αντίθετα μερικές φορές το σώμα δεν συμβάδίζει με την ψυχή.

 

Η ψυχή πάλι μάλλον ανταλακλά (και αντανακλάται) στον άνθρωπο / εαυτό. Δεν έχει αντικειμενικό σημείο αναφοράς, είναι και κάνει ότι της πεις. Το θέμα - και το κλειδί - είναι "ποιός της λέει τι να είναι;" - ο εαυτός; το σώμα; άλλοι εξωτερικοί παράγοντες (περιβάλλον, υποβολείς, εμπειρίες κτλ.)

 

Ο εαυτός τελικά είναι σαν την ψυχή αλλά είναι ο κεντρικός σταθμός. Τελικός αποδέκτης της υπόθεσης. Ή αρχικός υπεύθυνος.

 

Το τελικό σύστημα σώμα-ψυχή-εαυτός είναι τελικά μεταβλητό. Και το κεντρικό ζήτημα είναι: ποιος κάνει κουμάντο; Κάνει ο εαυτός ότι θέλει;

Κάνει η ψυχή ότι της πει ο εαυτός; το σώμα; ή εξωτερικοί παράγοντες; και ποιανού το συμβέρον εξυπηρετεί το σώμα;

Link to comment
Share on other sites

Στην τριλογία του Μάτριξ, το γενικότερο θέμα είναι πως μια φορά στο τόσο, έρχεται ένας «εκλεκτός» του οποίου αποστολή είναι να αλλάξει τον Πηγαίο Κώδικα του κόσμου, ώστε να τον αλλάξει.

 

Το έχει αναπτύξει πολύ καλύτερα ο Στανισλάβ Λεμ σε ένα βιβλίο του (έχω ακούσει) αλλά δε θυμάμαι τίτλο ούτε θέλω να σποϊλεριάσω σχετικά.

 

Το θέμα είναι πως η Φύση δημιουργεί πολλές φορές «αταίριαστα» πράγματα. Πειραματίζεται με όλων των ειδών τους συνδυασμούς σε πολλά (από το γονότυπό μας μέχρι το πως αισθάνεται μια ψυχή σε ένα σώμα). Και η εξέλιξη έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στην τριλογία του Μάτριξ, το γενικότερο θέμα είναι πως μια φορά στο τόσο, έρχεται ένας «εκλεκτός» του οποίου αποστολή είναι να αλλάξει τον Πηγαίο Κώδικα του κόσμου, ώστε να τον αλλάξει.

 

Το έχει αναπτύξει πολύ καλύτερα ο Στανισλάβ Λεμ σε ένα βιβλίο του (έχω ακούσει) αλλά δε θυμάμαι τίτλο ούτε θέλω να σποϊλεριάσω σχετικά.

 

Το θέμα είναι πως η Φύση δημιουργεί πολλές φορές «αταίριαστα» πράγματα. Πειραματίζεται με όλων των ειδών τους συνδυασμούς σε πολλά (από το γονότυπό μας μέχρι το πως αισθάνεται μια ψυχή σε ένα σώμα). Και η εξέλιξη έτσι γίνεται.

 

Η όλη ιδέα είναι στη βάση της έννοιας του αρχαιοελληνικού "Ήρωα" που τακτοποιεί τα ατάκτως ερριμμένα (ή μήπως στον ιουδαϊκό μεσσιανισμό... :010angelnot:  a well!) είναι τελοσπάντων αρχετυπικό το θέμα.

Αλλά γιατί;

 

Το λες πολύ ωραία

" η Φύση δημιουργεί πολλές φορές «αταίριαστα» πράγματα. Πειραματίζεται με όλων των ειδών τους συνδυασμούς σε πολλά (από το γονότυπό μας μέχρι το πως αισθάνεται μια ψυχή σε ένα σώμα)." 

αλλά το αφήνεις μισό λέγοντας:

 

"Και η εξέλιξη έτσι γίνεται."

Αμ δε γίνεται έτσι μόνο, γιατί οι περισσότεροι συνδυασμοί απορρίπτονται (δεν επιβιώνουν).

 

Έχει κι άλλο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα για το Μάτριξ μόνο και μόνο γιατί είναι ευρύτερα γνωστό, ως αναφορά. Από κει και πέρα ο μεσσιανισμός του είναι διάχυτος και σπάει νεύρα ειδικά στο δεύτερο μέρος της τριλογίας. Ειλικρινά ήθελα να έχω διαβάσει το αντίστοιχο βιβλίο του Λεμ (το οποίο ψυλλιάζομαι πως κατακλέψανε) κι ας με έχουν σποϊλεριάσει σχετικά.

 

Εσύ αυτό που μου λες ουσιαστικά είναι το «τι γίνεται με αυτούς τους ήρωες που τελικά τους έφαγε ο δράκος». Το οποίο είναι αναμφίβολα σημαντικό ερώτημα.

 

Αλλά ήθελα να συμβάλλω στο άπλωμα της συζήτησης, μην πάμε να κλείσουμε την επανέναρξή της αμέσως  :)

Edited by Τράγου Κέρατο
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα για το Μάτριξ μόνο και μόνο γιατί είναι ευρύτερα γνωστό, ως αναφορά. Από κει και πέρα ο μεσσιανισμός του είναι διάχυτος και σπάει νεύρα ειδικά στο δεύτερο μέρος της τριλογίας. Ειλικρινά ήθελα να έχω διαβάσει το αντίστοιχο βιβλίο του Λεμ (το οποίο ψυλλιάζομαι πως κατακλέψανε) κι ας με έχουν σποϊλεριάσει σχετικά.

 

Εσύ αυτό που μου λες ουσιαστικά είναι το «τι γίνεται με αυτούς τους ήρωες που τελικά τους έφαγε ο δράκος». Το οποίο είναι αναμφίβολα σημαντικό ερώτημα.

 

Αλλά ήθελα να συμβάλλω στο άπλωμα της συζήτησης, μην πάμε να κλείσουμε την επανέναρξή της αμέσως  :)

Στην πραγματικότητα δε με ενδιαφέρει και πολύ «τι γίνεται με αυτούς τους ήρωες που τελικά τους έφαγε ο δράκος.» Με ενδιαφέρει το πρακτικό όχι το ιστορικό μέρος: τι λάθος έκαναν και φαγώθηκαν και τι σωστό έκαναν όσοι έφαγαν το δράκο.

Το "Όταν Η Ψυχή Δεν Συμβαδίζει Με Το Σώμα" το βλέπω αλλιώς (γιατί αλλιώς με αφορά!) η έλλειψη "συμβαδίσματος" οδηγεί σε δράση. Άλλοτε αποτελεσματική (και κάτι αλλάζει, ξεστραβώνει ο γιαλός) κι άλλοτε όχι (στραβά αρμενίζεις)

 

Με ενδιαφέρει η ποιότητα των προδιαγραφών (και των σχετικών "αρετών") ανάλογα με την έκβαση

Link to comment
Share on other sites

Τι λάθος κάνανε... Χμ... κάποιος που ξέρω, θεώρησε πως το να πασαλειφτεί με μουστάρδα θα τον προφυλάξει από τις φλόγες.

 

ΟΚ, σοβαρά, η όλη συζήτηση προϋποθέτει πως υπάρχει κάποιο τέλος, κάποιος σκοπός στην όλη ιστορία. Φυσικά, από τη στιγμή που είμαστε σε αυτό το φόρουμ υποτίθεται πως το δεχόμαστε όλοι αυτό, αλλά καλό είναι να αναγνωρίζουμε αυτές τις κρυφές παραδοχές.

 

Κάνοντας μια μικρή σοφιστεία, θα έλεγα πως ο δράκος, αφού έφαγε τον αποτυχημένο ήρωα, έπαψε να είναι ο ίδιος, αφού μετά το γεύμα είναι ο δράκος συν το κομμάτι του ήρωα που χωνεύθηκε από το πεπτικό του σύστημα. Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν έχουμε μια βαθμιαία αλλαγή του συστήματος, αλλά το σύστημα παραμένει - έχει δράκο. Όταν τελικά σκοτώνεται ο δράκος, τότε έρχεται ρήξη με το σύστημα - δεν έχει πια δράκο.

 

Εγώ λοιπόν ρωτάω, είχε σημασία αυτό που έκαναν οι προηγούμενοι επίδοξοι δρακοφονιάδες; Χρησίμευσαν ως παράδειγμα σε αυτόν που τα κατάφερε; Αυτός που τα κατάφερε ακύρωσε τις προσπάθειες των άλλων που ενσωματώθηκαν στο δράκο ή τους δικαίωσε;

 

Επανερχόμενοι στο αρχικό πλαίσιο, η Φύση, όταν δημιουργεί ασυμβατότητες, φαίνεται να το κάνει τυχαία - με την επιστημονική μέθοδο, τουλάχιστον, δεν μπορούμε να βρούμε άλλο παράγοντα έξω από την τυχαιότητα. Με βάση αυτό, η επιτυχία του φονιά του δράκου, φαίνεται να είναι θέμα σύμπτωσης: έτυχε να είναι ο κατάλληλος συνδυασμός. Αυτό μας οδηγεί μοιραία στο μεσσιανισμό.

 

Αν απορρίπτουμε το μεσσιανισμό, τότε θα πρέπει να τα δούμε αλλιώς τα πράγματα και στην εικόνα μπαίνει ο ακόλουθος του ιππότη (δρακοφονιά), το άλογό του, το χωριό που τον έστειλε, το κάστρο του δράκου, το υπηρετικό του προσωπικό κ.ο.κ. Με άλλα λόγια έχει ειπωθεί πως «τίποτε δεν είναι πιο ισχυρό από μια ιδέα που έφτασε η ώρα της». Ναι, ΟΚ, αλλά τι ωριμάζει μια ιδέα και φέρνει την ώρα της;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γιατί ξαφνικά τα Τρανς , έγιναν Mainstream … ?

 

Με αφορμή ένα άρθρο στο Περιοδικό esquire , για την Παράξενη αυτή νέα τάση , στα σκοτεινά (Δυστοπικά) χρόνια που ζούμε !

 

Δεν χωράει αμφιβολία ότι τους τελευταίους μήνες τα τρανς άτομα είναι στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος ("Μόδας"και Προπαγάνδας) , χωρίς οι πλειοψηφία του κόσμου να έχει επιδίωξη κάτι τέτοιο !

 

Σαν τσουνάμι επιβολής έχουν εμφανιστή ταινίες και σειρές σαν "το κορίτσι από τη Δανία" , about ray , boy meets girl και transparent .

Και πούμε ότι οκ , οι ταινίες είναι απλά για διασκέδαση .

 

Υπήρξε και το περιστατικό (σκάνδαλο) με τον Μπρους τζένερ (Πατέρας στης γνωστή σκ@το-οικογένεια kardashians !) που από πρώην ολυμπιονίκης και επίσης Ακρο-Δεξιός , στα γεράματα του την βαρεσε να κανει αλλαγη φυλου και να γίνει γυναίκα (αν και κράτησε το πέος του , πράγμα που δείχνει πόσο πολύ βρωμάει το πράγμα !)

 

Με νέο όνομα τώρα σαν Caitlyn Jenner !

Σε μια υγιή κοινωνία κανείς δεν θα του έδινε σημασία , το πολύ πολύ να τον γελοιοποιούσαν λίγο . Αλλά στην Δυστοπια που ζούμε : τον χειροκρότησαν , και του έδωσαν το Βραβείο γυναίκα της χρονιάς – αντί να δοθεί σε 18χρονη (αληθινή γυναίκα )που παλεύει με τον καρκίνο και αγωνίζεται !

 

 

Το Μπρους τζένερ / Caitlyn Jenner . Μέσα στο 2015 πάτησε όχι μια αλλά 2 φορές με το αυτοκίνητο της άνθρωπο . Αλλά αθωώθηκε γιατί είναι Τρανς !

 

Δήλωσε πως είναι κατά του γάμου τον ομοφυλοφίλων γιατί δεν έχουν σεξουαλική επιλογή αλλά είναι ανώμαλοι !

Είπε το Αρσενικό-θηλυκό τον πετεινό κεφάλα :D

 

Αλλά μιλάμε έπεσε τόση επιβολή προπαγάνδας που όποιος τολμούσε να αστειευτεί με τα παραπάνω , κινδύνευε να φάει ξύλο από τα τάγματα εφόδου τον "Δημοκρατικόν" αυτούς τους δήθεν κοινωνικούς πολεμιστές !

 

 

 

http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=37517&subid=2&pubid=129878799

 

http://www.protothema.gr/life-style/article/481076/brous-tzener-i-poreia-apo-arrenopos-olubionikis-se-keitlin-mesa-apo-fotografies/

 

 

 

 

Λαμβάνοντας όλα αυτά υπόψην , δεν είναι περίεργο ότι , μολονότι οι Τρανς εκ πρώτης όψης φαντάσου σαν σύμβολα προοδευτικότητας/ progressive .

Στην πραγματικότητα ισχύει εντελώς το αντίθετο !

 

Το πρόβλημα τον Τρανς είναι ότι είναι καταπιεσμένη να ζουν στον κόσμο με όλους εμάς τους "φυσιολογικούς" .

Edited by Ποσειδώνιος Ερμής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...