Jump to content

Αιθερικοί Μετατροπείς


Recommended Posts

Να στο πω απλά είναι άψυχα αντικείμενα που μετατρέπουν ενέργεια σε ευεργετική για τον χώρο σου.

Ο τρόπος που το κάνουν είναι γιατί λειτουργούν πνευματικά από μόνα τους.

 

Αλλά πολλοί δημιουργούν σχέση τηλεπαθητική μαζί τους σε επίπεδο πνεύματος και βιώνουν και άλλες μεταφυσικές καταστάσεις.

 

Βασικά να ξέρεις τα όντα χωρίζονται σε 

Εμψυχα = Ύλη + Ψυχή + Πνεύμα

Άψυχα = Ύλη + Πνεύμα.

 

Τώρα όλα μαζί τα έμψυχα και τα άψυχα σε όλο το σύμπαν στο παρελθόν, παρόν και μέλλον και σε άχρονες καταστάσεις έχουν θα λέγαμε μια αόρατη ένωση στο Πνεύμα.

Αυτή η αόρατη ένωση του Πνεύματος είναι απλά αυτό που λέμε ΘΕΟΣ χωρίς καμία θρησκεία σαν έννοια απλή.

Οπότε καταλαβαίνεις ο ΘΕΟΣ περίπου τι είναι όπως στο περιγράφω, έτσι απλά.

 

Αυτά από θεωρία θεολογική και μεταφυσική.

 

Δες το απλά.

Ή το έχεις και το αφήνεις να λειτουργεί για πάρτυ σου.

Ή αρχίζεις να ασχολείσαι με αυτό αν μπορείς να επικοινωνήσεις. Αλλιώς αν δεν έχεις τηλεπάθεια πρώτα μαθαίνεις να επικοινωνείς.

 

Οι πιο πολλοί δεν ασχολούνται καν το έχουν σαν το ψυγείο για να τους κάνει την δουλειά και να έχουν ωραία ατμόσφαιρα στο σπίτι τους.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να μάθεις την ιστορία του και πληροφορίες γύρω από αυτό αν σου αρέσει η μεταφυσική.

 

Στο λέω γιατί βλέπω ότι κάτι σε τράβηξε σε αυτό οπότε μπορείς να ασχοληθείς με απλό τρόπο και να μάθεις πώς να το χρησιμοποιείς ως αντικείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σκέψου το εξής.

 

ΑΨΥΧΟ = ΥΛΗ + ΠΝΕΥΜΑ ---- Συνδέεται με σένα π.χ. ----> ΠΝΕΥΜΑ + (ΣΚΕΨΗ+ΕΓΩ) + ΣΩΜΑ = Πυραμιδ.

 

Το όλο πρόβλημα δεν είναι στην σύνδεση του Πνεύματος, αυτό είναι τέλειο.

Το πρόβλημα είναι σε επίπεδο σκέψης. Στην οποία σκέψη ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕ λάθος αντιλήψεις,

Αυτό το ότι ΕΓΩ έτσι νομίζω είναι το μπλοκάρισμα που κάνουμε στον εαυτό μας.

 

π.χ. Δες το απλά. Αν κάποιος από το μέλλον επισκεφτεί κάποιον στο παρελθόν και του πει "ξέρεις εμείς έχουμε αεροπλάνα", αυτός μπορεί να απαντήσει εγωιστικά "Με τίποτα δεν γίνεται αυτό, δεν μπορεί το σίδερο να πετάξει".

 

Αυτό είναι όταν συγκρατούμε μια αντίληψη για διάφορους λόγους και αποτελεί τον εγωισμό.

 

Βέβαια δεν μπορούμε να δεχόμαστε άκριτα το οτιδήποτε οπότε λογικό είναι να υπάρχει μια χρονοκαθυστέρηση στην εξέλιξη.

 

Ένας άλλος παράγοντας που μπλοκάρουν οι ενέργειες είναι η διάθεση.

π.χ. Όταν κάποιος είναι φουλ αρνητικός τον αφήνεις να εκτονωθεί πρώτα.

Μερικές φορές πολλοί είναι τόσο αρνητικοί που καταστρέφονται και έχω τύχει περιπτώσεις που δεν πρέπει να επέμβεις και μοιραία τους αφήνεις.

Διότι αν επέμβεις σε έναν πολύ αρνητικό καρμικά μπορεί να γίνει ακόμη χειρότερα. Οπότε επιλέγεις την λιγότερη ζημιά.

 

Και τώρα πιο συγκεκριμένα στην ερώτηση.

 

Ένα παιδί που είναι τελείως ανοιχτό αν του πεις υπάρχουν Νεράϊδες μέσα στην πέτρα τάδε δεν θα λειτουργήσει;

Και δεν εννοώ απλά να το πιστέψει και να χαρεί. Όντως λειτουργεί πολύ διακριτικά στα παιδιά. Απλά τα κάνεις να είναι δεκτικά και να πιστέψουν.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι για τους Αιθερικούς μετατροπείς να σου πω τι γίνεται με την διάλυση του ΕΓΩ.

 

Για να πιστέψεις ότι λειτουργεί από μόνο του ένα ΑΨΥΧΟ επειδή έχει καθαρό ΠΝΕΥΜΑ μέσα του πρέπει να αρχίσεις να διαλύεις τις αντιλήψεις στην σκέψη σου για αυτό που σου λέω.

 

Ένας τρόπος είναι να πεις πολύ απλά, Ναι βρε συ ο Dimulator έχει δίκιο έτσι είναι το είδα και γω και το πιστεύω.

 

Τώρα δες τι γίνεται !

 

Εσύ είσαι ΥΛΗ+(ΣΚΕΨΗ+ΕΓΩ)+ΠΝΕΥΜΑ

 

Αν αρχίζεις και αλλάζεις το ΕΓΩ τότε όλη αυτή η ενέργεια επιστρέφει τηλεπαθητικά και υποσεινήδητα πίσω σε αυτούς που σου τροφοδότησαν αυτές τις σκέψεις.

 

π.χ. Αν στην τρίτη δημοτικού σου είπαν ότι τα άψυχα δεν έχουν ψυχή και μόνο και τώρα μαθαίνεις ότι έχουν και πνεύμα, 

όταν πας να αλλάξεις αυτήν την άποψη αντιδρούν αυτοί/αυτός που σε υποστηρίζει σε αυτήν την άποψη.

 

Και έτσι αν εσύ πεις ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ θα δεις ότι θα αρχίσει "μεταφυσικά" να λαμβάνεις πληροφορίες ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ έτσι !

Αυτό όμως γίνεται από αυτόν που υπερασπίζεται την άποψη που και συ μέχρι πρότινος αποδεχόσουν.

 

Έτσι λοιπόν το αν θα αλλάξει κάποιος το ΕΓΩ του έγκειται στο πόσο επιμένει και πόσο πεισματάρης είναι ο άλλος. Και όταν φύγουμε και από τα πείσματα πάμε στο ποιος λέει την αλήθεια και έχει υπομονή να την υποστηρίξει.

 

Γιατί πολλοί λένε, εγώ στο πα τώρα κάνε ότι καταλαβαίνεις. Οπότε το ΕΓΩ του άλλου παραμένει.

 

Τώρα θα πεις, ναι αλλά το ΕΓΩ του Dimulator δεν θα κολλήσει πάνω μου και θα ξεκολλήσει των άλλων;

Εγώ σου λέω ότι δεν επιζητώ κανένα όφελος από όλα αυτά. Δλδ δεν επιβεβαιώνω τον δικό μου εγωισμό πάνω στους άλλους.

Αλλά αυτό προς το παρόν δεν μπορείς να το ελέγξεις. Οπότε κρίνεις και αποφασίζεις.

 

:019blush:  

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Dim

Δεν θέλω καθοδήγηση στο πως θα συμφωνήσω μαζί σου θέλω απάντηση στο εάν η μεταφυσική λέει ότι τα άψυχα πράγματα λειτουργούν πνευματικά από μόνα τους.

 

 

 

 

Για να πιστέψεις ότι λειτουργεί από μόνο του ένα ΑΨΥΧΟ επειδή έχει καθαρό ΠΝΕΥΜΑ μέσα του πρέπει να αρχίσεις να διαλύεις τις αντιλήψεις στην σκέψη σου για αυτό που σου λέω.

 

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να μάθεις την ιστορία του και πληροφορίες γύρω από αυτό αν σου αρέσει η μεταφυσική.

 

Στο λέω γιατί βλέπω ότι κάτι σε τράβηξε σε αυτό οπότε μπορείς να ασχοληθείς με απλό τρόπο και να μάθεις πώς να το χρησιμοποιείς ως αντικείμενο.

Καταρχας ευχαριστω Dimulator για την απαντηση σου.Σε ακουσα και συνεχιζω να το ψαχνω,αλλωστε μου αρεση η αναζητηση!!!Ως τωρα διαβαζα μονο θετικα πραγματα για τους αιθερικους μετατροπεις τωρα ομως διαβασα και την αντιθετη πλευρα η οποια λεη οτι οι  αιθερικους μετατροπεις αποτελουνται απο δυο κυριος υλικα τον χαλκο και τους κρυσταλους χαλαζια που ο χαλκος ειναι   ενα απο τα καλυτερα αγωγιμα υλικα πολλων διαφορετικων μορφων ενεργιας.Ενω ο κρυσταλλος χαλαζια λογο της μοριακης του δομης,ειναι συσσωρευτης ενεργειας.Ακομα λεει οτι ο χαλκος με την σπειροειδη του μορφη συλλεγει την ενεργεια και την τροφοδοτει προς το κεντρο της σπειρας που βρισκεται ο χαλαζιας για την αποθηκευση της ομως αυτη η ενεργια δεν διοχετευεται στο περιβαλλον και μενει στον κρισταλο με αποτελεσμα να περνει την ενεργια του χορου αλλα και του σοματος μας και οχι μονο αυτο αλλα οτι αυτην  την ενεργια την εκμεταλλευονται οι σκιες και οι ενεργομορφες.τι εχετε να πειτε;

Link to comment
Share on other sites

Dim

Δεν θέλω καθοδήγηση στο πως θα συμφωνήσω μαζί σου θέλω απάντηση στο εάν η μεταφυσική λέει ότι τα άψυχα πράγματα λειτουργούν πνευματικά από μόνα τους.

 

 

 

:lol:

 

Οκ, πάντως δεν σε καθοδηγώ σου εξηγώ πώς σκέφτομαι.

 

Η απάντηση είναι ναι.

 

Το βίντεο καλό.  :LolLolLolLol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω Dimulator για την απαντηση σου.Σε ακουσα και συνεχιζω να το ψαχνω,αλλωστε μου αρεση η αναζητηση!!!Ως τωρα διαβαζα μονο θετικα πραγματα για τους αιθερικους μετατροπεις τωρα ομως διαβασα και την αντιθετη πλευρα η οποια λεη οτι οι  αιθερικους μετατροπεις αποτελουνται απο δυο κυριος υλικα τον χαλκο και τους κρυσταλους χαλαζια που ο χαλκος ειναι   ενα απο τα καλυτερα αγωγιμα υλικα πολλων διαφορετικων μορφων ενεργιας.Ενω ο κρυσταλλος χαλαζια λογο της μοριακης του δομης,ειναι συσσωρευτης ενεργειας.Ακομα λεει οτι ο χαλκος με την σπειροειδη του μορφη συλλεγει την ενεργεια και την τροφοδοτει προς το κεντρο της σπειρας που βρισκεται ο χαλαζιας για την αποθηκευση της ομως αυτη η ενεργια δεν διοχετευεται στο περιβαλλον και μενει στον κρισταλο με αποτελεσμα να περνει την ενεργια του χορου αλλα και του σοματος μας και οχι μονο αυτο αλλα οτι αυτην  την ενεργια την εκμεταλλευονται οι σκιες και οι ενεργομορφες.τι εχετε να πειτε;

 

Ο χαλκός είναι μονοτικό υλικό για τα πνευματικά. Τα φυσικά υλικά όπως ξύλα, πέτρες αυτούσια από την γη είναι σούπερ αγώγιμα στα πνευματικά.

Τα μέταλλα τα χρησιμοποιούν για να μην διαρρέει η ενέργεια. π.χ. βάζουν μέταλλο στις άκρες ενός ξύλινου φορτισμένου ξύλου.

 

Αλλά αυτό δεν ενδείκνυται, πάντα, είναι καλό να ανταλλάσσεις ενέργεια με την γη.

 

 

Αν βάλεις χαλκό γύρω από χαλαζία του συγκρατείς την πνευματική του λειτουργία.

Η σπείρα παίζει τον ρόλο συμβόλου και γεωμετρικού σχήματος που είναι καλό.

 

Οι πολύτιμοι λίθοι είναι να ξέρεις αρνητικές ενέργειες όντων οι οποίες εγκλωβίστηκαν στην γη τους έγινε φοβερή επεξεργασία και σχημάτισαν λίθους ευεργετικούς που βγήκαν στην επιφάνεια σε μας.

 

Ο λίθος δλδ με άλλα λόγια είναι ύλη γης που μετέτρεψε την αρνητική ενέργεια σε θετική και είναι σούπερ φορτισμένος από μόνος του.

 

Σκέψου το ως εξής. Μια κατάρα να την αποροφήσει η γη, να την κατεβάσει στον Άδη, εντός της μυθολογικά, να τις αλλάξει τα φώτα κοινώς και να την μετατρέψει σε θετική ενέργεια π.χ. σε χαλαζία.

 

Και αυτό να βγει στην επιφάνεια.

 

Οι λίθοι είναι όντα που έχουν υποστεί τις αρνητικές ενέργειες των ανθρώπων τις αλλάξαν και ευεργετούν. Δεν χρειάζονται καμία επεξεργασία.

 

Απλά οι διατάξεις των λιθων και οι συνδυασμοί είναι που κάνουν πιο ισχυρό ένα "κύκλωμα" να στο πω απλά.

Link to comment
Share on other sites

Dim
Δέχομαι την δύναμη του ανθρώπου και την δουλειά, δέχομαι ότι ο συνδυασμός κάποιων υλικών έχει χ αποτελέσματα στον χώρο και δέχομαι ότι κάτι πρέπει να ειπωθεί για να πουληθούν οι «αιθερικοί μετατροπείς» σε χ τιμές.
Η μεταφυσική δεν λέει ότι ένα αντικείμενο μπορεί να λειτουργήσει πνευματικά από μόνο του γιατί δεν ισχύει. Μπορεί μέσω τελετουργίας να δομηθεί κάτι συγκεκριμένο για να υπάρξουν χ αποτελέσματα στο κάτοχό του αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το αντικείμενο λειτουργεί πνευματικά και σίγουρα ότι αποτέλεσμα παρατηρείται δεν είναι επίτευξη του αντικειμένου.

 

Το βίντεο καλό.  :LolLolLolLol:

Φτύσε με καλέ να μην με ματιάσεις και χάσω την ικανότητά μου να λέω εξυπνάδες! :good:

Link to comment
Share on other sites

@pyramid

τα πάντα γίνονται αρκεί να το έχεις πιστέψει και να έχει παγιωθεί μέσα σου, το έχεις ακούσει αυτό;

 

το ζήτημα σε αυτό που σου λέω είναι ότι όταν πας να πιστέψεις κάτι δέχεσαι την αντίδραση των άλλων και σου το χαλάν.

 

Αν επιμείνεις όμως γίνονται περίεργα πράγματα  :021byeHappy: θέλει λίγο χρόνο όμως για να τα δεις, είναι σαν να βάζεις το φαγητό στον φούρνο... ένα πράγμα !

 

Βέβαια ο κάθε ένας πορεύεται σε ότι του ταιριάζει... δεν επιμένω να δεχθούν οι άλλοι το τι νομίζω εγώ. Απλά σε μένα "λειτουργεί" αυτό που λέει και η διαφήμιση. Και κατά κάποιο τρόπο είναι μερικά πράγματα στον αυτόματο.

 

Άλλοι ας πούμε δεν είναι ότι δεν το πιστεύουν απλά θέλουν να αλληλεπιδράσουν με τον κρύσταλλο, το τάδε αντικείμενο κτλ...

εντάξει δεν τους το χαλάω αυτό, η εξερεύνηση είναι ωραίο πράγμα.

 

Φιλιά και καλημέρες.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Τώρα να σου πω και ένα κολπάκι!

 

Τα ΑΨΥΧΑ = ΥΛΗ + ΠΝΕΥΜΑ 

τα ΕΜΨΥΧΑ= ΥΛΗ + ΣΚΕΨΗ + ΠΝΕΥΜΑ

 

πάει λοιπόν ο άλλος και του φυτεύει με την "μουρμούρα" στην σκέψη κάποιου ότι ΑΨΥΧΑ = ΥΛΗ + ΨΥΧΗ + ΠΝΕΥΜΑ και του λέει ότι με το τάδε αντικείμενο έχει π.χ. εμψυχώσει μια ψυχή!

 

Μπούρδες !

 

Αυτό που γίνεται είναι ότι παραμένει στην σκέψη και στην μνήμη του θύματος και αλλάζει την πραγματικότητα του προσωπικά.

Σκέψου τώρα αυτό να πάρει διαστάσεις και να γίνει σε 1.000.0000 άτομα να γραφτεί και σε βιβλία και στην ιστορία κτλ....

Οπότε μετά από ένα σημείο γίνεται ισχυρό και ζει κάποιος αυτήν την πραγματικότητα.

 

Αν όμως μπορείς να διαμορφώσεις εσύ την ΔΙΚΗ σου, δεν λέω των άλλων, πραγματικότητα ζεις κάτι άλλο.

Αυτό εννοώ όλα γίνονται αν το πιστέψεις και παγιωθεί μέσα σου. Ο κάθε ένας μας είναι ο δημιουργός και της σκέψης του και της φαντασίας του και της πραγματικότητας του. Απλά μερικοί όταν εσύ απελευθερώνεσαι παθαίνουν ταράκουλο διότι βασίζονταν πάνω σου και πάνω μου για να αυτοεπιβεβαιώνονται.

 

Οπότε σου λέω κάνε ότι θέλεις, μπορείς, αρκεί να έχεις καλές σχέσεις με αυτό που συναναστρέφεσαι, για να μην δημιουργούνται απαιτήσεις (αυτό που λέμε κάρμα) που θέλουν μετά χρόνο για να διαλυθούν για να σε αφήσουν να προσωρήσεις στα δικά σου θέλω.

 

Αν θέλεις να ζεις με το να μην λειτουργούν αυτόματα μερικά πράγματα κάνε το, αυτό θέλεις, αυτό είναι που ζητάς.

Αν εγώ θέλω και την βρίσκω αλλιώς το κάνω,

 

Απλά μπορείς να δεις και την σκέψη άλλων ανθρώπων. Δες το κάτι σαν shopping therapy αλλά χωρίς χρήματα, είναι τζάμπα!

:)

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Dimulator
Και βέβαια ο κάθε ένας κάνει ότι θέλει και λέει ότι του κατέβει, άλλο αυτό και άλλο να επικαλείσαι την θεολογία και μεταφυσική στην συζήτησή σου με κάποιον για να τον πείσεις περί των λεγομένων σου.

 

Όσο γι΄αυτούς που πιθανόν στηρίζονται πάνω μου καλώς κάνουν, κι εγώ στηρίζομαι πάνω σε κάποιον. Δεν είναι πρόβλημα η στήριξη, το να δεσμεύεις όμως κάποιον μέσω αυτής είναι, και αυτό διευθετείται μόνο από το άτομο που προπορεύεται. :)
 

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σου λέω.

 

Εγώ λέω ό,τι λέω, χωρίς καμία απαίτηση δέσμευσης, ούτε καν αυτής του δασκάλου. Οπότε δεν προπορεύομαι. Απλά είμαι ελεύθερος και ανταλλάσσω απόψεις.

 

Τζάμπα πράμα κατά κάποιο τρόπο για όποιον θέλει χωρίς απαιτήσεις να ζητά κάποιος ή να δίνω επειδή έχω κάποιο σκοπό !

Είναι απλά μια ανιδιοτελής έκφραση της προσωπικότητας μου.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...