Jump to content

Daemonia Nymphe


 Share

Recommended Posts

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα 'χουν ακούσει τους Δαιμόνια Νύμφη, αλλά

επειδή δεν βρήκα κάνα ποστ που να τους προτείνει κανένας εδώ μέσα, είπα να ανοίξω ένα.....

Ορίστε και ένα απ' τα γνωστά τους τραγούδια:

Link to comment
Share on other sites

σε βάζει σε έκσταση όντως αλλά προσωπικά ο τρόπος εκφώνησης του ύμνου δεν μου αρέσει έχει πολύ ένταση και αντίδραση και όχι συναίσθημα, το ίδιο και ο Ραδάμανθης με την απαγγελία των Ορφικών Ύμνων.

 

Πάνε δλδ να το προσομοιάσουν ως μια σοβαρή μυσττικιστική τελετή και σοβαρεύουν την φωνή τους πολύ.

 

Αυτό με χαλάει.

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

σε βάζει σε έκσταση όντως αλλά προσωπικά ο τρόπος εκφώνησης του ύμνου δεν μου αρέσει έχει πολύ ένταση και αντίδραση και όχι συναίσθημα.....

Αυτό με χαλάει.

 

Προσωπικά δεν το θεωρώ πρόβλημα. Εξάλλου υπάρχουν και τεχνικές σε διάφορες μορφές τέχνης όπου οι καλλιτέχνες αποστασιοποιούνται από τα δρώμενα, δεν φορτίζονται συναισθηματικά και δεν εκδηλώνουν το συγκινησιακό τους επίπεδο αλλά το αφήνουν στην φαντασία του ακροατή. Μερικές φορές είναι πιο ατμοσφαιρικό.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει όπως το δει κανείς ... εγώ διακρίνω κάτι σαν αντίδραση που για τα δικά μου δεδομένα δεν είναι η σωστή δόνηση πηγαίνει υπογείως στην αγανάκτηση και στην Νέμεση ασχέτως αν τα λόγια και η μουσική είναι άλλη...

 

εμένα αυτό μου βγάζουν τα παιδιά αυτά

Edited by dimulator
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...