Jump to content

Καλησπέρα Σας!


Domi
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, χαίρομαι που σας βρήκα, ελπίζω να ανταλλάξουμε γνώμες με πολλά άτομα..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθες σε λίγο περίεργη περίοδο αλλά καλώς όρισες..
Αν θα ήθελες να συζητήσουμε κάτι μπορείς να ανοίξεις κάποιο τόπικ
ή να στείλεις προσωπικό μήνυμα σε κάποιο μέλος.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν έχω κάτι το συγκεκριμένο να ρωτήσω, απλά ήθελα να γνωρίσω τα μέλη.....με συγχωρείτε, για τυχόν λάθη πρώτη φορά χρησιμοποιώ φόρουμ, είχα συνηθίσει στο φβ, αλλά μαθαίνω γρήγορα :LolLolLolLol:  

​Γιατί είπατε, δύσκολη περίοδο, τι τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν έχω κάτι το συγκεκριμένο να ρωτήσω, απλά ήθελα να γνωρίσω τα μέλη.....με συγχωρείτε, για τυχόν λάθη πρώτη φορά χρησιμοποιώ φόρουμ, είχα συνηθίσει στο φβ, αλλά μαθαίνω γρήγορα :LolLolLolLol:  

​Γιατί είπατε, δύσκολη περίοδο, τι τρέχει?

Δύσκολη δεν θα έλεγα. Αλλά ήσυχη; Μάλλον.

Αν θέλεις όμως να κουβεντιάσεις κάτι συγκεκριμένο δεν έχεις παρά να ξεκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαζόμουν έναν μέντορα, Ξέρετε κανέναν από Λάρισα? η κάπου εδώ κοντά?

Ασχολείται κανείς με αστρική προβολή η προηγούμενες ζωές?

​Ευχαριστώ!  :wink_anim:

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαζόμουν έναν μέντορα, Ξέρετε κανέναν από Λάρισα? η κάπου εδώ κοντά?

Ασχολείται κανείς με αστρική προβολή η προηγούμενες ζωές?

​Ευχαριστώ!  :wink_anim:

 

Δες αυτό >

 

http://www.artofwise.gr/forum/index.php?/topic/5802-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαζόμουν έναν μέντορα, Ξέρετε κανέναν από Λάρισα? η κάπου εδώ κοντά?

Ασχολείται κανείς με αστρική προβολή η προηγούμενες ζωές?

​Ευχαριστώ!  :wink_anim:

Καλό! Για να βρεις μέντορα θα πρέπει κι εκείνος (ή εκείνη) να σε "χρειάζεται". Τι έχεις ώστε να αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

εννοείς χρήματα? δεν ξέρω τι άλλο να έχω? ασχολούμαι 3 χρόνια, αλλά από μόνος μου, λίγο από εδώ, λίγο από εκεί κάτι έχω μάθει.....θα χρειαζόμουν κάποιον να μιλήσουμε κ από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

εννοείς χρήματα? δεν ξέρω τι άλλο να έχω? ασχολούμαι 3 χρόνια, αλλά από μόνος μου, λίγο από εδώ, λίγο από εκεί κάτι έχω μάθει.....θα χρειαζόμουν κάποιον να μιλήσουμε κ από κοντά.

Δεν εννοώ χρήματα αλλά

κάποιος ή κάποια που ψάχνει με αγωνία

μπορεί να βρει και... προσφορές

αν ακουστεί τριγύρω

γιατί πάντα υπάρχουν και αυτοί

που ψάχνουν για κορόιδα.

 

Εκείνο που εννοώ είναι να σκεφτείς ότι αν κάποιος είναι ποτέ να παίξει τέτοιο ρόλο

θα σημαίνει - χρόνο, το λίγότερο - γι'αυτόν ή αυτήν.

Δεν πρέπει να σκεφτείς και το ότι θα πρέπει κάπως ν'αξίζει το κόπο;

Link to comment
Share on other sites

μερικά παραδείγματα? δεν ξέρω τι μπορώ να προσφέρω... μπορώ να προσφέρω κ εγώ γνώση....κ ας μην είναι μέντορας, ας είναι απλά ένα άτομο με αρκετή πείρα για παρέα. 

Link to comment
Share on other sites

μερικά παραδείγματα? δεν ξέρω τι μπορώ να προσφέρω... μπορώ να προσφέρω κ εγώ γνώση....κ ας μην είναι μέντορας, ας είναι απλά ένα άτομο με αρκετή πείρα για παρέα. 

Εδω ας πούμε ανταλλάσσουμε ιδέες, πληροφορίες απόψεις.

Πες ότι έχεις μπροστά σου κάποιν ή κάποια που θα μπορούσε να παίξει το ρόλο που ζητάς.

Πως θα τον έπειθες;

Γιατί να το κάνει;

 

Άλλο η παρέα βέβαια - ανθρώπων με κοινά ενδιαφέροντα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, θα έλεγα ότι μαθαίνω εύκολα, κ έχω ήδη αρκετές γνώσεις οπότε θα είναι πιο εύκολα.

Δεν ζητώ κ πολλά, άπλα κάποιον να μου τα δείξει καλύτερα.....μέχρι τώρα μόνο από υπολογιστή διάβαζα θέματα επιλογής μου, δεν είχα καμιά σειρά, ότι μου φαινόταν ενδιαφέρον το διάβαζα....όλα τα ξόρκια κ τις ιεροτελεστιες, τα έκανα με τις δυο φίλες μου, κ συνήθως έκανα εγώ τον ρόλο του δάσκαλου, πράγμα δύσκολο αν δεν σε έχουν διδάξει.

Μετά από την σελίδα που έχω στο facebook, με έβρισκαν πολλά άτομα κ μου λέγαν να τα διδάξω, προσπάθησα μια φορά αλλά δεν τα κατάφερα.

Ζήτησα βοήθεια από δυο φίλους μου στο εξωτερικό, που έχουν κ δικό τους σαητ όπου διδάσκουν κ άλλα πολλά άτομα,  δέχθηκαν κ οι δυο με χαρά, κ ξεκίνησα με τον σύζυγο της, όμως μιλάνε στα αγγλικά κ ήταν δύσκολο για μένα να τους καταλάβω... Οπότε άρχισα να ψάχνω στην Ελλάδα, δεν είχα ιδέα ότι θα έβρισκα τόσα άτομα, με τόσες πολλές γνώσεις, κ χάρηκα πολύ όταν βρήκα αυτό το φόρουμ.

Θέλω να πω ότι από πολύ μικρός έβλεπα όνειρα, τα οποία μου έδειχναν το μέλλον, κ χάρη σε αυτά ξεκίνησα να ασχολούμαι με μαγεία, ανακάλυψα επίσης πως είμαι empath, κ εδώ κ μισό χρόνο δουλεύω στην αστρική προβολή, ακόμη μελετώ όλη μου την ζωή ανθρώπινη ψυχολογία κ προηγούμενες ζωές.

Θα χαιρόμουν πολύ αν κάποιος δεχόταν να με διδάξει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, θα έλεγα ότι μαθαίνω εύκολα, κ έχω ήδη αρκετές γνώσεις οπότε θα είναι πιο εύκολα.

Δεν ζητώ κ πολλά, άπλα κάποιον να μου τα δείξει καλύτερα........

 

Ωραία τα λες. Περί οδηγών και μέντορα δες αυτά τα άρθρα http://www.artofwise.gr/symvoules/4-symvoules-gia-tin-evresi-mentora.html & http://www.artofwise.gr/symvoules/3-oste-theleis-na-matheis-tin-texni.html

Η γνώμη μου είναι ότι ο σοφός ο δάσκαλος δεν επιχειρεί να διδάξει γνώση παρά μόνο περιστασιακά και μέχρι το βαθμό που είναι απαραίτητο να διδάξει εκείνο που πραγματικά έχει αξία διαχρονική: να διδάξει το πως να μαθαίνεις και να διδάξει και πως να διακρίνεις την ποιότητα των όσων ακούς ή μαθαίνεις γενικά.

Νομίζω πως και μέσα από κουβέντες σ’ένα φόρουμ μπορείς να πάρεις αρκετά ώστε να διακρίνεις και την ποιότητα των «οδηγών» που θα βρεις.

 

 

 

 

 

...Μετά από την σελίδα που έχω στο facebook, με έβρισκαν πολλά άτομα κ μου λέγαν να τα διδάξω, προσπάθησα μια φορά αλλά δεν τα κατάφερα. μέχρι τώρα μόνο από υπολογιστή διάβαζα θέματα επιλογής μου, δεν είχα καμιά σειρά, ότι μου φαινόταν ενδιαφέρον το διάβαζα....όλα τα ξόρκια κ τις ιεροτελεστιες, τα έκανα με τις δυο φίλες μου, κ συνήθως έκανα εγώ τον ρόλο του δάσκαλου, πράγμα δύσκολο αν δεν σε έχουν διδάξει.

...

 

 

Είναι το... moto μου «αν θέλεις να μάθεις κάτι καλά διδαξέ το!» Αλλά βλέπεις εδώ μια αντίφαση; (μην πω: «μια ευκαιρία!») Από τη μια ομολογείς πως δεν ξέρεις παρά από βιβλία και αναζητάς «μέντορα» - από την άλλη βλέπεις πόσο εύκολο είναι «να κάνεις το δάσκαλο» και να σου ζητάνε και να διδάξεις;

 

 

Αλλά τι δεν κατάφερες;

 

 

...Ζήτησα βοήθεια από δυο φίλους μου στο εξωτερικό, που έχουν κ δικό τους σαητ όπου διδάσκουν κ άλλα πολλά άτομα,  δέχθηκαν κ οι δυο με χαρά, κ ξεκίνησα με τον σύζυγο της, όμως μιλάνε στα αγγλικά κ ήταν δύσκολο για μένα να τους καταλάβω... Οπότε άρχισα να ψάχνω στην Ελλάδα, δεν είχα ιδέα ότι θα έβρισκα τόσα άτομα, με τόσες πολλές γνώσεις, κ χάρηκα πολύ όταν βρήκα αυτό το φόρουμ.

Θέλω να πω ότι από πολύ μικρός έβλεπα όνειρα, τα οποία μου έδειχναν το μέλλον, κ χάρη σε αυτά ξεκίνησα να ασχολούμαι με μαγεία, ανακάλυψα επίσης πως είμαι empath, κ εδώ κ μισό χρόνο δουλεύω στην αστρική προβολή, ακόμη μελετώ όλη μου την ζωή ανθρώπινη ψυχολογία κ προηγούμενες ζωές.

Θα χαιρόμουν πολύ αν κάποιος δεχόταν να με διδάξει. Ευχαριστώ!

 

 

Μέσα στα πλαίσια του φόρουμ μπορούμε να πούμε πράγματα. Τι συγκεκριμένο σ’ενδιαφέρει και γιατί;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...