Jump to content

babuska
 Share

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Ζητώ συγνώμη αν το θέμα που ανοίγω είναι σε λάθος ενότητα αν και πραγματικά δεν ξέρω πού αλλού θα μπορούσα να το ανοίξω...

Είμαι μέλος του forum αρκετά χρόνια και ειλικρινά σαν σφουγγάρι ρουφάω ότι μπορώ καθώτι είστε όλοι αξιέπαινοι.

Θέλω να κάνω μία ερώτηση και θα ήθελα "επιείκια" στις τυχόν απαντήσεις σας.

Υπάρχει κάποιος εδώ που θα μπορούσε-ήθελε να μου κάνει πρόβλεψη;

Είμαι από μικρό παιδί διαισθητική. Ωστόσο για ένα πολύ μεγάλο διάστημα λόγω κάποιων προσωπικών θεμάτων τα οποία δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραθέσω προσωπικά κ μόνο σε όποιον ή όποια θέλει και μπορεί να μου ρίξει πχ τα χαρτιά, έχω μπλοκάρει εντελώς. Δυστυχώς μόνη μου δεν τα καταφέρνω γιατί πρόκειται για εμένα και δεν έχω την ικανότητα λόγω των συσωρευμένων θεμάτων που αντιμετωπίζω να είμαι αντικειμενική.

Αν κάποιος ή κάποια μπορεί και θέλει να "κάνει εξάσκηση" και να με βοηθήσει κιόλας θα χαρώ πολύ, πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ πολύ όλους ανεξαιρέτως

Φιλικά,

Babuska

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνη μου δεν τα καταφέρνω γιατί πρόκειται για εμένα και δεν έχω την ικανότητα λόγω των συσωρευμένων θεμάτων που αντιμετωπίζω να είμαι αντικειμενική.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι κάπως «εκτός πρίζας» σε ό,τι αφορά τα Ταρώ, διαφορετικά θα μπορούσα να προσφερθώ. Απλώς, θέλω να σου πω στο συγκεκριμένο, δεν είναι τίποτε το περίεργο. Κι εγώ δεν μπορώ να ρίξω τα Ταρώ για τον εαυτό μου. Νομίζω πως είναι ένας από τους λόγους για τους οποίους οι Μάντεις της αρχαιότητας (λεγόταν πως) ήταν τυφλοί. Ο μάντης, πολλές φορές, μια χαρά βλέπει το μέλλον των άλλων, για τον εαυτό του όμως δε βλέπει την τύφλα του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Τράγου Κέρατο για την άμεση απάντηση. Πόσο δίκιο έχεις!!! Γκαβή εντελώς όσο αφορά τον εαυτό μου χαζαχαχαζα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ζητώ συγνώμη αν το θέμα που ανοίγω είναι σε λάθος ενότητα αν και πραγματικά δεν ξέρω πού αλλού θα μπορούσα να το ανοίξω...

Είμαι μέλος του forum αρκετά χρόνια και ειλικρινά σαν σφουγγάρι ρουφάω ότι μπορώ καθώτι είστε όλοι αξιέπαινοι.

Θέλω να κάνω μία ερώτηση και θα ήθελα "επιείκια" στις τυχόν απαντήσεις σας.

Υπάρχει κάποιος εδώ που θα μπορούσε-ήθελε να μου κάνει πρόβλεψη;

Είμαι από μικρό παιδί διαισθητική. Ωστόσο για ένα πολύ μεγάλο διάστημα λόγω κάποιων προσωπικών θεμάτων τα οποία δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραθέσω προσωπικά κ μόνο σε όποιον ή όποια θέλει και μπορεί να μου ρίξει πχ τα χαρτιά, έχω μπλοκάρει εντελώς. Δυστυχώς μόνη μου δεν τα καταφέρνω γιατί πρόκειται για εμένα και δεν έχω την ικανότητα λόγω των συσωρευμένων θεμάτων που αντιμετωπίζω να είμαι αντικειμενική.

Αν κάποιος ή κάποια μπορεί και θέλει να "κάνει εξάσκηση" και να με βοηθήσει κιόλας θα χαρώ πολύ, πάρα πολύ.

 

Ευχαριστώ πολύ όλους ανεξαιρέτως

Φιλικά,

Babuska

Με τα χαρτιά δε θα σε βοηθήσω αλλά κάποια από τα πιο πάνω σημεία, αν τα δεις κάπως, θα σε βοηθήσουν.

 

Θέλεις πρόβλεψη.

Θα έλεγα κοίτα γύρω σου για σημάδια και ενδείξεις.

Είσαι διαισθητική.

Αυτό μου λέει ότι μπορείς μια χαρά να βγάλεις άκρη από τέτοια.

Λες έχεις μπλοκάρει.

Τα παίρνω αυτό ως διαπίστωση από σημάδια και ενδείξεις. Έστω και φαινομενικά αδιέξοδη.

Μιλάς για προσωπικά θέματα.

Τέτοια όντως μπλοκάρουν.

 

Θα έλεγα πως είναι ζήτημα αποφάσεων που πρέπει να πάρεις.

Και το μποκάρισμα δείχνει ένα δρόμο:

Μήπως δεν είναι καλή ιδέα να ακολουθήσεις τη διάσθησή σου

στη συγκεκριμένη παρίπτωση;

Σ' αυτή την περίπτωση την πορεία μπορείς να τη βρεις εύκολα

Κάνε το αντίθετο!

Που υποθέτω πως δεν σου αρέσει!

Αν πας όμως λίγο προς τα κει ίσως τα σημάδια αρχίσουν να σου λένε περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύτιμες συμβουλές. Ωστόσο επειδή αυτό συμβαίνει ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα έχω δοκιμάσει τα πάντα!!!!

Τον τελευταίο χρόνο κιόλας έχω αποστασιοποιηθεί. Γι' αυτό και πλέον ήρθε η στιγμή να ζητήσω αυτό που ζητάω

Link to comment
Share on other sites

Σου έχουν κάνει ποτέ αστρολογικό χάρτη?

Ίσως θα ήταν καλή ιδέα, αν θέλεις να το ψάξεις μεταφυσικά, να διαλέξεις διαφορετικό μέσο από τα Ταρώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έχουν κάνει ποτέ τον αστρολογικό μου χάρτη. Δεν περιορίζομαι αποκλειστικά και απαραίτητα μόνο στα ταρώ. Κάθε βοήθεια ανεξαρτήτως τρόπου (ταρώ,καφές κλπ) είναι ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως είναι ζήτημα αποφάσεων που πρέπει να πάρεις.

Και το μποκάρισμα δείχνει ένα δρόμο:

Μήπως δεν είναι καλή ιδέα να ακολουθήσεις τη διάσθησή σου

στη συγκεκριμένη παρίπτωση;

Σ' αυτή την περίπτωση την πορεία μπορείς να τη βρεις εύκολα

Κάνε το αντίθετο!

Που υποθέτω πως δεν σου αρέσει!

Αν πας όμως λίγο προς τα κει ίσως τα σημάδια αρχίσουν να σου λένε περισσότερα...

 

Ναι, δε λέω, δοκιμασμένη μέθοδος. Αλλά όχι εγγυημένη. Συμβαίνει να σε πιάσει η Θεία Πρόνοια, να σε πάρει από το «λάθος δρόμο» και να σε επιστρέψει στην ακινησία / μπουνάτσα / ανία (θα έχει τους λόγους Της να το κάνει βέβαια, αν το κάνει).

 

Τώρα βέβαια, το αποτέλεσμα δεν είναι προκαθορισμένο, εγώ για τη συζήτηση το λέω, εσύ σε κάθε περίπτωση δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...