Jump to content

CONSTANTINE


Sabrina
 Share

Recommended Posts

Πήγα τις προάλλες και είδα το constantine.. Ωραία ταινία, μου θύμισε λίγο matrix στις κινήσεις του Κeanu Reeves, αλλά ρε παιδιά... ο αρχάγγελος Γαβριήλ έχει κυρηχτεί έκπτωτος ή είναι μπαρούφα της ταινιάς; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εντελώς μπαρούφα!

 

Ο μόνος αρχάγγελος που θεωρρείται έκπτωτος, είναι ο Σαμαήλ.

 

...Δηλαδή νομίζω ότι είναι ο μόνος... :unsure:

 

Πάντως ο Γαβριήλ σίγουρα δεν είναι έκπτωτος!!

 

(γιατί ρε γμτ δεν κάνουν λίγη έρευνα προτού αρχίσουν να γράφουν σενάρια;; :headb: )

 

 

Κατά τ΄ άλλα, αξίζει το κόπο να δούμε την ταινία sabrina1984?

Link to comment
Share on other sites

εγω νεφελη που ειδα την τενια δεν μπορω να πο πος δεν ειναι καλη εχει ωραιο σεναριο αλλα λιγο παρατραβηγμενο κατη σαν σηδιασμος εξορκηστη και vanhelsin μου φανηκε

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία ήταν ενδιαφέρουσα. Τώρα ... αν δε την έβλεπα στον κινηματογράφο δε νομίζω ότι θα μου άρεσε τόσο γιατί έχει τα απότομα που στη τηλεόραση δε σε "τρομάζουν".

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΜΠΟΥΡΔΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ !!! :headb:

 

Το σενάριο ήταν ό,τι να 'ναι και η σκηνοθεσία υβρίδιο μεταξύ matrix και εξορκιστή! Και ο Ρηβς κάτι σαν blade μόνο που αντί για βαμπίρ κυνηγάει δαίμονες! :015annoyed:

 

Ρε παιδιά δεν γίνεται να σας άρεσε αυτό το πράγμα, κλασσική Χολυγουντιανή μπαρούφα ήτανε και όσον αφορά τον Γαβριήλ, εγώ πιο πολύ φρίκαρα με το πεντικιούρ του παρά με το αν ήταν έκπτωτος ή όχι!!! :blink:

 

Άσε που η ταινία μας πάει τελείως πίσω με την απαράδεκτη θεωρία : "The devil made me do it !" :evilbl:

 

Το μόνο που βρήκα ενδιαφέρον ήταν ότι δεν έδειχνε καλούς και κακούς, αλλά ότι και οι δύο πλευρές χρειάζονται για την ισορροπία (θυμάστε που και οι "άλλοι" είχανε την δική τους βίβλο). Αλλά ακόμη και αυτό δεν ήταν αρκετό για να σώσει την ταινία.

 

ΑΙΣΧΟΣ ! :headb: :headb: :headb:

 

(και το χειρότερο στη δική μου περίπτωση είναι ότι πήγα να δω αυτή τη βλακωδία μαζί με μια γνωστή μου, που η ηλίθια δεν κατάλαβε την υπόθεση ! Φαντάσου να της έλεγα να δούμε την Malholand drive...)

 

Τζάμπα τα λεφτά μου - ακόμη να ξεπεράσω το σοκ. Η μόνη ταινία που είδα πριν το Constantin που το ξεπέρασε στην ηλιθιότητα ήταν το Hellboy.

Link to comment
Share on other sites

Α!Τοτε καλα εκανα που δεν πηγα να το δω!Ειχα δει τα γυρισματα και δεν μπορω να πω οτι μου γεμισαν το ματι.Ασε που εφαγε πολλη διαφημιση..και καλα Keanu Reeves.. :yeahright:

 

Δειτε το "white noise" παιδια! 1 Απριλιου εεεερχετε!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε το "white noise" παιδια! 1 Απριλιου εεεερχετε!

5666[/snapback]

 

Ναι κι εγώ το περιμένω πως και πως να το δω αυτό. είδα τη διαφήμιση στην τηλεόραση και μου φαίνεται γαμ@@@@. Ελπίζω να μην αποδειχθει το αντίθετο...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ το περιμένω πως και πως να το δω αυτό. είδα τη διαφήμιση στην τηλεόραση και μου φαίνεται γαμ@@@@. Ελπίζω να μην αποδειχθει το αντίθετο...!

5669[/snapback]

 

Κι εγω!Γιατι και το Constantine πως και πως το περιμενα..αλλα τελικα.. :nocoment:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νομίζω ότι είναι μόνο ένας και μετά δημιουργήθικαν οι λεγεώνες και τα λοιπά...

Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο ήταν ό,τι να 'ναι και η σκηνοθεσία υβρίδιο μεταξύ matrix και εξορκιστή! Και ο Ρηβς κάτι σαν blade μόνο που αντί για βαμπίρ κυνηγάει δαίμονες!  :015annoyed:

5587[/snapback]

 

Έχω δει και πολύ χειρότερες αντιγραφές σε ταινίες, οπότε αυτή σε με πείραξε και τόσο (π.χ. το dark water ήταν τρομερά αναμενόμενο σε όσους είδαν το ring)

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το κακο στης τενιες δεν υπαρχει προτοτηπια με απλοτελεσ μα να μην βγενει κατη καλο

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι,ειδα χθες "Ο μυθος του ακεφαλου καβαλαρη" με τον Johnny Depp!

Τρελαθηκα!!! :004bluehat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...