Jump to content

??Το Βιβλίο??


 Share

Recommended Posts

Χθες σε μια συζήτηση που είχα με έναν φίλο μου περί αστρικών προβολών, πνευμάτων, φαντασμάτων και άλλων μυστηρίων αυτός μου ανέφερε μια ιστορία με μια γνωστή του (εγώ δεν την ξέρω προσωπικά) η οποία σε μια παρόμοια συζήτηση που είχανε του είπε κάτι για ένα βιβλίο. Συγκεκριμένα του είπε «Δεν πιστεύω να έχεις διαβάσει ??Το Βιβλίο??; Ο φίλος μου μη γνωρίζοντας για τι πράγμα μιλάει η τύπισσα την ρώτησε σε πιο βιβλίο αναφέρετε και αυτή απάντησε «Αφού δεν το ξέρεις, βλακεία έκαναν που σου το είπα?» Μετά από λίγο πρήξιμο του αποκάλυψε πως υπάρχει ένα κάποιο βιβλίο που άμα το διαβάσεις παθαίνεις κάτι πολύ κακό, (δυστυχώς δεν αποκάλυψε και τον τίτλο του βιβλίου) ιδικά αν διαβάσεις πέρα από το σημείο που λέει «Από εδώ και πέρα διαβάζετε με δική σας ευθύνη» είσαι απαράδεκτος και πας γυρεύοντας να κάνεις το κεφάλι σου μανιταρόσουπα.

 

Το αστείο ύφος που χρησιμοποιώ οφείλετε στο γεγονός του ότι δεν το θεωρώ και πολύ πιθανόν να διαβάσεις ένα βιβλίο και να πάθεις κάτι. Μου κίνησε όμως την περιέργεια η όλη ιστορία και ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε στην αναζήτηση του τίτλου ή με οποιαδήποτε άλλη πληροφορία έχετε γύρο από ''Το Βιβλίο''.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηστευω πος τα λογια ενος βηβλιου δεν εχουν καμια αξια εαν δεν τα πηστευψης πρωτα . για αυτο διαφονω πος ενα βιβλιο μπορει να σου κανει κακο αλλα καμια φορα

που ξερεις :gleam:

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουση και εγω κατη σχετηκα με αυτο το βιβλιο δεν ειμαι ομος σηγουρος εαν ενουμε το ιδιο < ειχαι διαβαση ενα αρθο σχετηκα με αυτο παλιοτερα που ελεγε πος εαν διαβαζεσ εστο και λιγους στοιχους απο αυτο θα σου εδινε φοτηση η θα σε καταστεψη αναλογα πιος θα το διαβαζε αλλα εγω προσοπηκα δεν το πηστεψα και δεν προχορισα δεν θημαμε τον τητλο του βιβλιου να σου πω > αλλα σε σημβουλεβο καλητερα να μην ασχωλιθης

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζει Urban Legend αυτό που λέτε... :whistling:

5561[/snapback]

 

Δεν θυμίζει... κάνει μπαμ! γκλανγκ! σντουπ! παταντανγκ! :evilbl:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμίζει... κάνει μπαμ! γκλανγκ! σντουπ! παταντανγκ!  :evilbl:

 

Παρα-ασχολείσαι με κομικς τελευταία, κι έχεις αρχίσει να μιλάς σαν κομικ! :063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυχαίνει να έχω ασχοληθεί με Urban Legends δεν έχω πέσει σε κάτι παρόμοιο? Δεν αποκλείω όμως την εκδοχή αυτή σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... αρκετά ψεύτικο... και τι νόημα θα είχε ένα βιβλίο το οποίο δεν μπορείς να "διαβάσεις"? εμένα πάντως μου θυμίζει the ring (ένα βίντεο που όταν το βλέπεις ...)

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου θυμίζει the ring (ένα βίντεο που όταν το βλέπεις ...)

Αχ, μπράβο βρε Lodi, κι έλεγα τι μου θυμίζει... :cheerful:

:wow: Το εχετε δει?Με την Σαντακο ε?Φοβερο???Και φυσικα πολυ καλυτερο απο το αμερικανικο..

 

Παλι εκτος θεματος :blink: .. συνεχιστε εσεις.. :004runangel:

Link to comment
Share on other sites

:wow: Το εχετε δει?Με την Σαντακο ε?Φοβερο???Και φυσικα πολυ καλυτερο απο το αμερικανικο..

 

Το αμερικάνικο έχω δει...

 

Καλύτερο το αγγλικό, ε?

Link to comment
Share on other sites

:wow: Το εχετε δει?Με την Σαντακο ε?Φοβερο???Και φυσικα πολυ καλυτερο απο το αμερικανικο..

Το αμερικάνικο έχω δει...

 

Καλύτερο το αγγλικό, ε?

αγγλικο? :blink: Νεφ?κινεζικο δεν ειναι το αλλο,αυτο με την Σαντακο? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...