Jump to content

Newcomer


zoe
 Share

Recommended Posts

καλησπερα σας, βλεπω οτι δεν υπαρχουν συνεχεις ενημερωσεις και δεν ξερω αν θα λαβω καποια απαντηση αλλα λεω να προσπαθησω. εχω αρχισει να ασχολουμε, με μικρα πραγματακια,  και αυτο που μ λειπει ειναι κυριως βιβλια και απο τα βιβλια τα σημεια πωλησης. αν δεν γινεται θα ηθελα απλα να "γνωρισω" και αλλους κοσμους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, βλεπω οτι δεν υπαρχουν συνεχεις ενημερωσεις και δεν ξερω αν θα λαβω καποια απαντηση αλλα λεω να προσπαθησω. εχω αρχισει να ασχολουμε, με μικρα πραγματακια,  και αυτο που μ λειπει ειναι κυριως βιβλια και απο τα βιβλια τα σημεια πωλησης. αν δεν γινεται θα ηθελα απλα να "γνωρισω" και αλλους κοσμους.

Τι ακριβώς έχεις στο νου σου για βιβλία - τα σημεία πώλησης εξαρτώνται από το που είσαι, επίσης τα βιβλία ανάλογα με το είδος και τη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να πω οτι χαιρομαι παρα πολυ που συνομιλω με καποιον! ενδιαφερομαι για βιβλια για τα πρωτα βηματα μου στην μεταφυσικη.  στην συνεχεια ψαχνω μαγαζακια που μπορω να "αφεθω" και να ρωτησω οτι θελω. ακομα και ατομα εκτος απο μαγαζια οπως βρηκα αυτο το φορουμ.....

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου :) 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.. :) 
Το πιο εύκολα προσβάσιμο που μπορείς να βρεις για βιβλία είναι ο Πύρινος Κόσμος, στην Ιπποκράτους. 
Μετά, ανάλογα με το τι θέλεις μπορείς πάντα να το παραγγείλεις από οποιοδήποτε βιβλιοπωλείο.. :) 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φοινικα, να ξερεις οτι θα παω και συντομα στο συγκεκριμενο μερος αν εχεις και κατι αλλο να προτείνεις θα χαρω, δεν εχω προβλημα με την προσβαση αρα αφεσου στο να προτεινεις :-)

 

νεφελη καλημερα και σε εσενα ναι τα εχω δει και τα ελενξα για αγορες μεσω νετ απλα προτιμω να το κανω λιγο πιο προσωπικο για αυτο και ψαχνω μαγαζακια.να ξερεις οτι καποια απο τα βιβλια αυτα ειναι ηδη στην λιστα μου !

 

σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

θα ηθελα να επικοινωνήσω ξανα μαζι σας. εχετε αναγραψει πολυ ενδιαφερον θεματα σε ολο το φορουμ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"...Και φυσικά υπάρχουν τα προτεινόμενα βιβλία στην βιβλιογραφία της ιστοσελίδας: http://www.artofwise...vliografia.html"


 


Έψαχνα πρόσφατα να βρω ορισμένα απο αυτά και δυστυχώς το "Αλχημεία - Το κλειδί των Μυστηρίων" εκδ. ΑΡΧΕΤΥΠΟ είναι εξαντλημένο...τί κρίμα και θα ήθελα πολύ να το διαβάσω!


Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω...σιγά σιγά θα τα ξάψω και εαν βρω κάποιο άλλο που δεν είναι διαθέσημο θα σας το πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

"...Και φυσικά υπάρχουν τα προτεινόμενα βιβλία στην βιβλιογραφία της ιστοσελίδας: http://www.artofwise...vliografia.html"

 

Έψαχνα πρόσφατα να βρω ορισμένα απο αυτά και δυστυχώς το "Αλχημεία - Το κλειδί των Μυστηρίων" εκδ. ΑΡΧΕΤΥΠΟ είναι εξαντλημένο...τί κρίμα και θα ήθελα πολύ να το διαβάσω!

Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω...σιγά σιγά θα τα ξάψω και εαν βρω κάποιο άλλο που δεν είναι διαθέσημο θα σας το πω.

Τα πιο πολλά βιβλία της τελευταίας 10ετίας ειδικά είναι απλά εγκυκλοπαιδικά συμπιλήμματα δεν θα σου πούνε κάτι που δεν θα βρεις στη wikipedia.

 

Τέτοια Ψάξε και θα βρεις http://1lyk-trikal.tri.sch.gr/files_1lyk/projects/project_a_2012_2013/a_lyk_th_2_poreia_2012_2013.pdf

Άλλα όπως το

http://www.gnosisellas.gr/books/23_Alchimia-1.pdf

αν δεν έχεις κάποιο υπόβαθρο θα σε ενημερώσουν τόσο όσο και θα σε ταϊσουν σανο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ευχαριστώ outis. 

Όχι δεν έχω κάποιο υπόβαθρο, αλλά νομίζω οτι εαν δεν ξεκινήσεις απο κάπου δεν φτάνεις πουθενά.

Εντάξει, είναι λογικό οτι δεν πρέπει να καταπίνεις ό,τι σου δείνουν, αλλά πρέπει να το μασήσεις πρώτα και μετά επιλέγεις: το φτύνεις ή το καταπίνεις. 

 

Πάντως ένα άλλο βιβλίο που πλέον είναι εξαντλημένο απο τις προτάσεις της ιστοσελίδας είναι: "Κρύσταλλοι - Το πλήρες εγχειρίδιο δύναμης" (ΕΣΟΠΤΡΟΝ)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, βλεπω οτι δεν υπαρχουν συνεχεις ενημερωσεις και δεν ξερω αν θα λαβω καποια απαντηση αλλα λεω να προσπαθησω. εχω αρχισει να ασχολουμε, με μικρα πραγματακια,  και αυτο που μ λειπει ειναι κυριως βιβλια και απο τα βιβλια τα σημεια πωλησης. αν δεν γινεται θα ηθελα απλα να "γνωρισω" και αλλους κοσμους.

Εξαρτάται από το που μένεις - το που μπορείς να βρεις βιβλία - και από το είδος των βιβλίων που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...