Jump to content

Καλώς σας βρήκα!!!


 Share

Recommended Posts

Καλώς σας ήρθα, καλώς σας βρήκα.. σας χαιρετώ όλους και εύχομαι να περάσω καλά μαζί σας.

Σκεφτόμουν να σας συστηθώ επίσημα αλλά δεν μου βγαίνει εύκολα :cheerful_h4h: οπότε ας πω μόνο ότι ασχολούμαι πολλά χρόνια με τα μαγικά μονοπάτια και ότι έχω επιρροές από πολλές σχολές μαγείας. Ακόμα δηλώνω αιώνια μαθήτρια, για αυτό το λόγο είμαι εξάλλου εδώ, γιατί μου αρέσει να μαθαίνω, να ενημερώνομαι, να συζητάω.. γι'αυτό και ρωτάω συχνά χωρίς φόβο αλλά με πολύ πάθος!! :witch:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Νεφέλη 😺,

Νομίζω ότι τα μονοπάτια μας δεν είναι θέμα προτίμησης τελικά.. τείνω να πιστέψω ότι  ερχόμενοι στη ζωή, στην παρούσα τουλάχιστον, κάποιοι δρόμοι δεν αποφεύγονται.  Κάποια πράγματα τα κουβαλαμε και για να βρούμε ισορροπία και γαληνη πρέπει να τα αποδεχθουμε!! 

Από νωρίς συνάντησα τη μαγεία της Σμύρνης, την Ελληνική μαγεία αλλά και πολλές επιρροές από την Wicca αλλά και άλλα μονοπάτια..!! Ένα υπέροχο δικό μου μαγικό χάος που το αγαπώ!! :witch:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2018 at 12:23 AM, Rozalia said:

Νομίζω ότι τα μονοπάτια μας δεν είναι θέμα προτίμησης τελικά.. τείνω να πιστέψω ότι  ερχόμενοι στη ζωή, στην παρούσα τουλάχιστον, κάποιοι δρόμοι δεν αποφεύγονται.  Κάποια πράγματα τα κουβαλαμε και για να βρούμε ισορροπία και γαληνη πρέπει να τα αποδεχθουμε!! 

Η θέση μου για το λεγόμενο "κάρμα" δεν είναι ξεκάθαρη.

Σίγουρα κάποια πράγματα οφείλουμε να τα αποδεχτούμε για να βρούμε γαλήνη, όπως σωστά αναφέρεις, απλά δεν είμαι ακόμα σίγουρη για το εάν αυτό εντάσσεται στο "κάρμα" ή απλά σε αποτέλεσμα ψυχολογικών επιρροών/εμπειριών.

 

On 6/5/2018 at 12:23 AM, Rozalia said:

Από νωρίς συνάντησα τη μαγεία της Σμύρνης, την Ελληνική μαγεία αλλά και πολλές επιρροές από την Wicca αλλά και άλλα μονοπάτια..!! Ένα υπέροχο δικό μου μαγικό χάος που το αγαπώ!! :witch:

Τα προσωπικά μίγματα είναι τα καλύτερα! Μαναδικά και σίγουρα αποτελεσματικά :thumbsup:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεφέλη said:

Η θέση μου για το λεγόμενο "κάρμα" δεν είναι ξεκάθαρη.

Σίγουρα κάποια πράγματα οφείλουμε να τα αποδεχτούμε για να βρούμε γαλήνη, όπως σωστά αναφέρεις, απλά δεν είμαι ακόμα σίγουρη για το εάν αυτό εντάσσεται στο "κάρμα" ή απλά σε αποτέλεσμα ψυχολογικών επιρροών/εμπειριών.

Δεν έχεις άδικο.. και εγώ πολλές φορές προβληματίστηκα αν είναι κάρμα ή κάποια εμπειρία που την έχω καταχωνιάσει στο υποσυνείδητο ;;  Έλα όμως που είναι κάποιες καταστάσεις, κάποιες γνώσεις που δεν ξέρω από που προέκυψαν.. κάποιες φορές ας πούμε ξυπνάω και ξέρω ακριβώς τι πρέπει να κάνω, είτε αφορά θέματα της καθημερινής μου ζωής, είτε θέματα μαγείας, και, μεταξύ μας :lol:, έχω την αίσθηση ότι πολλές από τις πόρτες που "ξεκλειδώνω" τις έχω έχω ξανά ξεκλειδώσει.. σε μια άλλη ζωή ίσως.. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 07/05/2018 at 6:34 PM, Νεφέλη said:

Τα προσωπικά μίγματα είναι τα καλύτερα! Μαναδικά και σίγουρα αποτελεσματικά :thumbsup:

Κι εγώ ξεκίνησα χτες να μαθαίνω μαγειρική και μου αρέσει η fusion κουζίνα. Μόλις έφτιαξα μια ramen αυγολέμονο με cheddar. :dry:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Τράγου Κέρατο said:

Κι εγώ ξεκίνησα χτες να μαθαίνω μαγειρική και μου αρέσει η fusion κουζίνα. Μόλις έφτιαξα μια ramen αυγολέμονο με cheddar. :dry:

Ειδικά αν έβαλες και μαύρη ζάχαρη με τσιγαρισμένο αλάτι Ιμαλαΐων θα έγινε μούρλια. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προσθέσει πουρέ από σπαράγγια με ξύσμα χαρουπιού

 

 

 

…και ζωμό σουπιάς για γαρνιτούρα

 

 

 

και υγρά μπαταρίας για δυνατή γεύση

 

 

..

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...