Jump to content

Το Τζίνι


 Share

Recommended Posts

Το περασμένο καλοκαίρι, στο φόρουμ του MindTrap, έθεσα ένα ανάλαφρο θεματάκι που είχε τελικά πολύ γούστο. Είπα λοιπόν να επαναλάβω εδώ, τώρα που είναι Άνοιξη και το σηκώνει η εποχή το ανάλαφρο chit-chat:

 

...Εκεί λοιπόν που περπατάτε αμέριμνοι στην έρημο (μην προσπαθήσετε να βρείτε το πως σας συνέβη αυτό! προσπεράστε... :lol: ) βλέπετε κάτω ένα μισο-σκουριασμένο λυχνάρι...

Οκ, από δω και πέρα το σκηνικό είναι γνωστό: τρίβουμε, τσουπ το Τζίνι που μοιάζει στον Mr T και έτοιμο να εκπληρώσει 3 ευχές...

 

...Όλοι λίγο-πολύ ακούγοντας αυτό το παραμύθι έχουμε σκεφτεί τι θα ζητούσαμε...

 

Ποιές είναι λοιπόν οι δικές σας 3 ευχές;

 

 

 

Σημείωση: επειδή υπήρξαν εξυπνάκηδες στο MindTrap που ζητήσανε ως 3η ευχή να έχουν άλλες 3 ευχές ή να έχουν απεριόριστες ευχές, τις κόβω από τώρα αυτές τις πονηριές! Δεν έχει άλλες! 3 είναι και πάπαλα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

...τσουπ το Τζίνι που μοιάζει στον Mr T ...

Ποιός είναι τούτος;

 

αχ αυτό το χάσμα των γενεών... :wacko:

 

Δεν έχεις δει ποτέ σου Ρόκυ, καλό μου?

 

 

Κι επιτέλους, δεν είναι εκεί το θέμα μας!

Έχεις 3 ευχές να κάνεις; :blblbl:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εκανα 1 ευχη να γνωρησο την πραγματηκη αγαπη 2 να δω την πραγματηκη αληθεια για την ζωη και 3 να μπορω να πεταξω

Link to comment
Share on other sites

:hm:

 

 

1.υγεια σ ολο τον κοσμο

2.σοφια σ ολο τον κοσμο

3.αγαπη σ ολο τον κοσμο

 

 

Το ξερω,ειναι κοινες και ξενερωτες :angel: .Ομως αν μπορουσαν να πραγματοποιηθουν αυτες οι ευχες,οοολα θα ηταν στο χερι μας :004bluehat:

Link to comment
Share on other sites

νεφελη πεσ μασ τησ δηκεσου ευχες

Link to comment
Share on other sites

ΗΙΜ, εμένα 1 μου αρκεί:

 

Να βρίσκει ο κόσμος την ευτυχία σ' αυτά που έχει, ώστε να μην αναλώνεται αναζητώντας την σ' αυτά που δεν έχει... και που πιθανότατα δεν του ανήκουν κι όλας!

 

Πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα έλυνε πληθώρα προβλημάτων, σε κάθε επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εκανα 1 ευχη να γνωρησο την πραγματηκη αγαπη 2 να δω την πραγματηκη αληθεια για την ζωη και 3 να μπορω να πεταξω

 

Κοινώς ζητάς να χάσεις τα λογικά σου...

 

Εγώ τι θα ζητούσα ?

 

Ένα μπουκάλι νερό το κέρατό μου !!! Στη περίπτωση που το ξεχάσατε βρίσκομαι στη μέση μιας freaking ερήμου !!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα μπουκάλι νερό το κέρατό μου !!! Στη περίπτωση που το ξεχάσατε βρίσκομαι στη μέση μιας freaking ερήμου !!!

6232[/snapback]

 

:063laugh: Θα μπω στο game να σε σώσω!!

 

Εγώ θα ζητούσα να μου φέρει τον Nick Holmes :cheerful:

 

Πέρα της πλάκας... θα ζητούσα να μου φέρει υγεία, να μου βάλει μυαλό γιατί όλο μ@λ@κίες κάνω τελευταία και ένα αυτοκινητάκι!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μα το αυτοκινητάκι μπορείς να το αποκτήσεις και μόνη σου...

Εγώ θα ζητούσα κάτι που δεν μπορει να γίνει υπό την πραγματικότητα ή τους φυσικούς νόμους!!! :D

 

Εχουμε και λέμε:

1ον:Δημοκρατία (αφου πραγματοποιείται αυτό, έχουμε πλέον όλα τα ανθρώπινα δικαιώματα και καθόλου ψέμμα απο πλευράς πολιτικής σκηνής!!!!)

2ον:Να μην καταστρέφεται η φύση! (και αυτό συμπεριλαμβάνει και ότι θα πάψει η εκμετάλλευσή της, τα άγρια ζώα δε θα εξαφανιστούν και θα μπορεί να επανέλθει στη φυσιολογική της κατάσταση!!!)

3ον:Να μπορώ να πετάω!!

 

Ουάου!Τώρα θα πραγματοποιηθούν,τι θα γίνει?? :015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Ε, εγώ πάντα ήξερα το τι ήθελα... Λοιπόν, ακούστε...

 

1ον Να γινόμουν ο πιο πλούσιος άνθρωπος του κόσμου

 

2ον Να γινόμουν ο πιο ευτυχησμένος άνθρωπος στον κόσμο και

 

3ον Να γινόμουν όπως ήμουν πριν τις δύο προηγούμενες ευχές, γιατί ο καθένας πρέπει να αρέσκεται σε αυτά που έχει και πρέπει να ζήσει έτσι όπως έρθουν τα πράγματα για να μάθει το μάθημά του στην συγκεκριμένη ζωή. Ε, και ούτε τα χρήματα φέρνουν αγάπη και ευτυχία, αλλά ούτε ένα τζίνι μπορεί να μου προσφέρει αυτά τα δύο αγαθά (αγάπη και ευτυχία εννοώ)... :cheerful:

 

Υ.Γ. Όλα αυτά βέβαια στην θεωρία, γιατί στην πράξη, ποτέ δεν ξέρεις... :018bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υγεία

 

Οσο περρισότερη γνώση

 

"Ελευθερία" στον κόσμο

 

ChaoticDeathKnight666 ποιό παιχνίδι παίζεις και έχει desert? (just curious)

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ.... μ΄αρέσει η ιδέα! :019blush:

 

Λοιπόν έχουμε καί λέμε:

 

1η ευχή: μιά ...πιατέλα πού νά γεμίζει αμέσως μέ τό φαϊ πού θά τής πω. Δηλαδή, ντολμαδάκια, μουσακά, λεμονάτο μέ πατάτες τηγανητές, παϊδάκια, μπαρμπούνια τηγανητά, αστακομακαρονάδα κλπ. κλπ.

 

2η ευχή: μιά μπανιέρα πού όταν θά βουτάω σ΄αυτήν θά βγαίνω αναγεννημένος. Καί γιά τήν ακρίβεια, καθαρός από κάθε ρύπο καί ατέλεια φυσική καί ψυχική. Δέν χρειάζεται νά ξαναγίνομαι ...μπέμπης. Βαριέμαι γάλατα, πάμπερς καί τά τοιαύτα... Μιά χαρά είμαι όπως είμαι!

 

3η ευχή: Μιά πέννα πού γιά ότι τήν ρωτάω, νά μού γράφει τήν σωστή απάντηση...!

Πχ. τί νούμερα νά παίξω στό Πρώτο...!

 

Ζητάω ...πολλά;

 

:angel:

Link to comment
Share on other sites

...τσουπ το Τζίνι που μοιάζει στον Mr T ...

Ποιός είναι τούτος;

αχ αυτό το χάσμα των γενεών... :wacko:

 

Δεν έχεις δει ποτέ σου Ρόκυ, καλό μου?

 

Κι επιτέλους, δεν είναι εκεί το θέμα μας!

Έχεις 3 ευχές να κάνεις; :blblbl:

δέν έτυχε ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...