Jump to content

Συσκευές που ανοίγουν μόνες τους


Nicol
 Share

Recommended Posts

Γειά σας. Βρήκα το φόρουμ μετά από έρευνα που έκανα για να καταλάβω τι μπορεί να ήταν αυτό που μου συνέβη. Πριν κάποιες μέρες ήμουν με το παιδί μόνη μ στο σπίτι απόγευμα προς βράδυ. Το παιδί ήταν στον καναπέ μαζί με εμένα. Στο πάτωμα έχω το γυμναστήριο του (είναι κάτι σαν παιχνίδι που κάθεται και από πάνω κρέμονται κουκλάκια. Αυτό παίζει και μουσική όταν το κουνάς) λίγο πιο πέρα ήταν ένα άλλο παιχνίδι του σαν πιανακι που παίζει και αυτό μουσική (έχει δύο ρυθμίσεις η μία είναι να το πατάς και να παίζει και η αλλη να παίζει όταν το κουνάς). Κάποια στιγμή άρχισε να παίζει μουσική το γυμναστήριο που δεν κουνιόταν από κάπου. Σηκώθηκα και το έκλεισα ενώ ταυτόχρονα σκεφτόμουν πως συνέβη αυτό και μήπως έκανε κάποιο σεισμό που δεν κατάλαβα. Κάνω να γυρίσω προς τον καναπέ και αρχίζει να παίζει και το πιανακι που ήταν στην ρυθμίσει μόνο αν το πατήσεις να παίξει. Έπαθα σοκ! Το έκλεισα και αυτό τελείως. Πότε δεν μ έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να ήταν. Συγνώμη που γράφω εδώ δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ αλλά δεν ήξερα που αλλού. Αν έχετε καποια  ιδέα θα ήθελα να την διαβάσω. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλη Νιcol πιστεύω πως αυτό που έγινε στην συσκευή το "πιθανότερο" είναι μια βλάβη της και τίποτα άλλο που δεν θα πρέπει να σε ανησυχεί ..

Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι εάν έχει συμβεί και άλλη φορά κάτι παρόμοιο η κάτι άλλο που να σε έχει προβληματίσει....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, AVATARGR said:

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλη Νιcol πιστεύω πως αυτό που έγινε στην συσκευή το "πιθανότερο" είναι μια βλάβη της και τίποτα άλλο που δεν θα πρέπει να σε ανησυχεί ..

Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι εάν έχει συμβεί και άλλη φορά κάτι παρόμοιο η κάτι άλλο που να σε έχει προβληματίσει....

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Όχι δεν μου έχει συμβεί ξανά. Το θέμα είναι πως και οι δύο συσκευές άρχισαν να δουλεύουν η μία μετά την άλλη...  Τι βλάβη θα μπορούσε να είναι αυτή? 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Νιcol  κάποιες φορές υπάρχει η περίπτωση μια πτώση τάσεως και άμεση επαναφορά της τάσης μη αντιληπτής σε εμάς.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δούμε κάποιες περίεργες συμπεριφορές από τις ηλεκτρονικές ή ηλεκτρικές συσκευές. 

Αυτό προς το παρόν πάντως εάν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο εάν θέλεις ενημέρωσέ μας….

 Επίσης αυτές τις μέρες έχουν πέσει οι ασφάλειες στο σπίτι σου ;;;;;;

Και πάλι εδώ θα είμαστε....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/17/2020 at 11:30 AM, Nicol said:

Γειά σας. Βρήκα το φόρουμ μετά από έρευνα που έκανα για να καταλάβω τι μπορεί να ήταν αυτό που μου συνέβη. Πριν κάποιες μέρες ήμουν με το παιδί μόνη μ στο σπίτι απόγευμα προς βράδυ. Το παιδί ήταν στον καναπέ μαζί με εμένα. Στο πάτωμα έχω το γυμναστήριο του (είναι κάτι σαν παιχνίδι που κάθεται και από πάνω κρέμονται κουκλάκια. Αυτό παίζει και μουσική όταν το κουνάς) λίγο πιο πέρα ήταν ένα άλλο παιχνίδι του σαν πιανακι που παίζει και αυτό μουσική (έχει δύο ρυθμίσεις η μία είναι να το πατάς και να παίζει και η αλλη να παίζει όταν το κουνάς). Κάποια στιγμή άρχισε να παίζει μουσική το γυμναστήριο που δεν κουνιόταν από κάπου. Σηκώθηκα και το έκλεισα ενώ ταυτόχρονα σκεφτόμουν πως συνέβη αυτό και μήπως έκανε κάποιο σεισμό που δεν κατάλαβα. Κάνω να γυρίσω προς τον καναπέ και αρχίζει να παίζει και το πιανακι που ήταν στην ρυθμίσει μόνο αν το πατήσεις να παίξει. Έπαθα σοκ! Το έκλεισα και αυτό τελείως. Πότε δεν μ έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Προσπαθώ να καταλάβω τι μπορεί να ήταν. Συγνώμη που γράφω εδώ δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ αλλά δεν ήξερα που αλλού. Αν έχετε καποια  ιδέα θα ήθελα να την διαβάσω. Ευχαριστώ. 

Υπάρχει περίπτωση να συζητάμε για Poltergeist αλλα ας μην σε βάλω σε αυτό το τριπάκι. Αν παραμείνει/επιμείνει το φαινόμενο τότε να το ξανασυζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε  R-b-t3r  πιστεύω πως είσαι στο σωστό τοπικ….

Η αναφορά που κατέθεσες ομοιάζει με την περίπτωση της φίλης Νιcol…..    

Νομίζω (όπως σωστά αναφέρεις) πως δεν πρέπει να μπούμε την περίπτωση Poltergeist πριν να εξετάσουμε άλλες πιθανότητες. 

Κάποιες φορές υπάρχει η περίπτωση μια πτώση τάσεως και άμεση επαναφορά της τάσης μη αντιληπτής σε εμάς.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δούμε κάποιες περίεργες συμπεριφορές από τις ηλεκτρονικές ή ηλεκτρικές συσκευές. 

Αυτό προς το παρόν πάντως εάν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο εάν θέλεις ενημέρωσέ μας….

 Επίσης αυτές τις μέρες έχουν πέσει οι ασφάλειες στο σπίτι σου ή να δεις εμφανή μείωση φωτός στους λαμπτήρες  ;;;;;;

Είναι το ίδιο με αυτό που ανέφερα σε προηγούμενη απάντησή  μου...

Επίσης έχει παρουσιαστεί μετα το συμβαν αυτό και άλλη τέτοια περίπτωση;;;;;;;

Ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...