Jump to content

Σχέσεις


Θα προτιμούσατε η σχέση σας να ασχολείται με την Τέχνη;  

39 members have voted

  1. 1. ?? ???????????? ? ????? ??? ?? ?????????? ?? ??? ?????;

    • ?????????? ???.
      3
    • ???????? ???.
      6
    • ???, ???? ?? ????? ???????? ??? ????.
      2
    • ?? ???? ??? ????? ?????????.
      9
    • ???.
      4
    • ??? ?? ?????? ????.
      1
    • ???? ? "????????"/? "???????", ???? ?????? ???? ?????? ??? ????? ???????.
      1
    • ????/???? ????? ??? ??? "???????"/??? "??????? ????? ???/??? ?????? ??? ?????? ?????.
      0
    • ????/??? ??? ?????/???? ???? ??? ????? ?????? (???????? ?? ????? ? "????????")
      0
    • ??? ???? ????? ?? ????? ??? ??? ????????.
      11
    • ????? ?? ???????? ??? ??? ????????.
      2


Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ιχώρ, και μόνο που σκέφτεσαι (ενδεχομένως) οτι έχεις ανοίξει το μυαλό σου περισσότερο επειδή ασχολείσαι με αυτά που ασχολείσαι σε κάνει ψωνάρα. Δεν το λέω για'σένα προσωπικά μιας και δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι..κατάλαβες όμως με τι τρόπο το λέω.

 

Εγώ ψηφίζω το 6ο. Με τίποτα. Καλό το κάψιμο αλλά αν μείνεις εκεί θα ψηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ασχολούνται με την Τέχνη δεν είναι ψωνάρες ...

 

Ενδεχομένως, μερικά ψώνια να ασχολούνται με την Τέχνη. Οπως ασχολούνται και με την πολιτική, και με την μαγειρική, με την ομορφιά τους, με την γειτόνισσα, με τα διαστημόπλοια ....

 

Ενα ψώνιο, είναι πάντα ένα ψώνιο ... με ότι κι΄αν ασχοληθεί! Διαμορφώνεται σε μικρή ηλικία! Είχα μια συμμαθήτρια η οποία, ΄την είχε δει΄ Τσαρούχης. Γιατί να της χαλάσω την μανέστρα; Οταν αρχισε να γίνεται κουραστική, ΄έκοψα ρόδα μυρωμένα΄.

 

Οσους έχω γνωρίσει προσωπικά, σε κοιτάζουν στα μάτια όταν νιώθουν πως έχεις κάτι να τους μάθεις. Κάτι νέο! Δεν σε διακόπτουν, για να πουν την μπούρδα τους ... νομίζω πως κάπως έτσι κινούμαι και εγώ. Μαθαίνω συνεχώς ... για ότι μπορώ ... για ότι πέσει στην αντίληψή μου ... ! Μπορεί να γίνει δάσκαλός μου σε ένα θέμα ένα παιδί 10 ετών. N' est-ce pas?

 

:witch:

Link to comment
Share on other sites

Ιχώρ, και μόνο που σκέφτεσαι (ενδεχομένως) οτι έχεις ανοίξει το μυαλό σου περισσότερο επειδή ασχολείσαι με αυτά που ασχολείσαι σε κάνει ψωνάρα. Δεν το λέω για'σένα προσωπικά μιας και δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεσαι..κατάλαβες όμως με τι τρόπο το λέω.

7401[/snapback]

 

Δεν είμαι ψώνιο. Απλά έχω αυτογνωσία. Έτσι λοιπόν πιστεύω ότι όλοι γύρω μου είστε σκουλίκια, και οτί εγώ (άντε και δυο-τρεις άλλοι στον υπόλοιπο κόσμο) έιμαστε ανώτεροι :gleam:

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Δεν έχω πετύχει τίποτα παραπάνω από τον υπόλοιπο κόσμο, είμαι ακόμα σε άσκηση. Αν καταφέρω κάτι (το οτιδήποτε) ίσως και να ψωνιστώ, δεν ξέρω. Αλλά και πάλι δεν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Ο κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να πιστεύει και να υποστηρίζει ότι θέλει... Τώρα, προσωπικά, στις σχέσεις μου θέλω απλά να υπάρχει επικοινωνία και να περνάμε ωραία μαζί, το αν έχει τις ίδιες αντιλήψεις με εμένα δεν με απασχολέι και ιδιαίτερα, το θέμα είναι να είναι ανοιχτός και συζητήσιμος, τα υπόλοιπα λύνονται. :)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όποιος ασχολείται σοβαρά με το σπορ δεν μπορεί να προχωρήσει πέρα από ένα συγκεκριμένο σημείο όταν βρίσκεται με ένα άσχετο άτομο. Η γεωμετρική δομή του ενός πλέκεται με αυτή του συντρόφου - ειδικά μέσω του σεξ - και αυτός που έχει την πιο χαμηλή δόνηση παρασέρνει ή, ας πούμε, μολύνει το αιθερικό του άλλου. Όσο καλό παιδί και να είναι κάποιος δε φτάνει μόνο αυτό για να εξελιχθεί. Τώρα τα περί ξεγνοιασιάς κλπ. είναι μία άκρως λογική προσέγγιση που ελάχιστη σχέση έχει με το σπορ. Sorry που θα σας το χαλάσω αλλά τα αιθερικά σώματα των συντρόφων ταυτίζονται και πρέπει να είναι κάποιος αρκετά προχωρημένος για να αρχίσει να το καταλαβαίνει αυτό. Εκτός κι αν απλά σας ενδιαφέρει να μείνετε σε ένα πρώτο στάδιο, αλλά αν είναι αυτή η επιλογή σας, τουλάχιστον ας γνωρίζετε τί πραγματικά συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Η γεωμετρική δομή του ενός πλέκεται με αυτή του συντρόφου - ειδικά μέσω του σεξ - και αυτός που έχει την πιο χαμηλή δόνηση παρασέρνει ή, ας πούμε, μολύνει το αιθερικό του άλλου.

 

Η δόνηση όμως του καθενός, δεν είναι απαραίτητο να σχετίζεται με το εάν ασχολείται με το... "σπορ" ή όχι :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

σοστο πρεπει να κοιταμε να γηνομαστε καλητερη απο τους αλλους οχι ομος με εγοισμο ουτε περιφρονηση απλα να παλεβουμε για να γηνομαστε καθεμερα καλητερη ανθροποι στον εσοτερικο τομεα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά νομίζω πως ακόμα και αν μάθω να πετάω, να δημιουργώ νέους κόσμους και ό,τι φανταστικό μπορεί να διανοηθεί το ανθρώπινο μυαλό, δεν θα φτάνω ούτε στο χιλιοστό μια χείρα ή ανύπαντρη μητέρα η οποία δουλεύει όλη μέρα σαν το σκυλί για να θρέψει τα 2 παιδιά της. Ούτε στο εκατομυριοστό, πιο χιλιοστό λέμε;

 

Άρα, σκέφτομαι εγώ τώρα, αν καταφέρω να φτάσω στο υπέρτατο στάδιο της τέχνης που θα έχω φτάσει τον εαυτό μου και το πνεύμα μου; Σύμφωνα με την άποψη που μόλις εξέθεσα άνωθεν πουθενά.

 

Ένας διανοούμενος που ασχολήθηκε σε όλη του τη ζωή με βιβλία και συζητήσεις, έχει κερδίσει πολύ λιγότερα από έναν εργάτη που πήγε το παιδί του στο νοσοκομείο επειδή στραμπούλιξε το πόδι του.

Link to comment
Share on other sites

ενουσα της ιθικεσ αξιεσ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Αυγερινέ κατανοώ το σκεπτικό σου αλλά δεν το συμμερίζομαι. Κατ? αρχήν ένας που είναι «πολυδιαβασμένος» δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κατέχει και τα μυστικά της πραγματικότητας. Ο μόνος που τα κατέχει είναι εκείνος που ζει και αλληλεπιδρά συνειδητά ? και σε κάποιες περιπτώσεις ασυνείδητα - με αυτά και κυρίως εκείνος που κάνει πράξη αυτά που γνωρίζει. Ένας τέτοιος άνθρωπος μπορεί και να είναι ή να φαίνεται ότι είναι μια απλή καθαρίστρια.(πίστεψέ με τυχαίνει να γνωρίζω μία τέτοια!) Οι θεωρίες έχουν πολύ μικρή αξία στο όλο παιχνίδι.

Όσον αφορά όμως το θέμα της ανύπαντρης μητέρας «η οποία δουλεύει όλη μέρα σαν το σκυλί για να θρέψει τα 2 παιδιά της» είναι μία από τις πολύ κλασσικές παγίδες του συστήματος. Όλα αυτά τα επίκτητα συναισθήματα είναι ένα από τα βασικά συστατικά που επιτρέπουν στο υπάρχον σύστημα να συντηρείται και μάλιστα με τη συμμετοχή μας. Νομίζουμε ότι κάνουμε καλό αλλά το μόνο που καταφέρνουμε είναι να διατηρούμε την ίδια κατάσταση. Όταν αρχίζουμε να σκεφτόμαστε διαφορετικά σταματάμε να τροφοδοτούμε με ενέργεια την υπάρχουσα πραγματικότητα κι έτσι η κάθε «ανύπαντρη μητέρα» έχει περισσότερες πιθανότητες να ζήσει σε έναν Κόσμο όπου η ίδια θα έχει έναν ενεργότερο ρόλο από αυτόν του «θύματος».

Δυστυχώς τέτοιες παγίδες υπάρχουν πάμπολλες και για να ξεφύγεις θα πρέπει να έρθεις σε σύγκρουση τόσο με τον εαυτό σου όσο και με τον περίγυρο μιας και οι περισσότεροι θα αδυνατούν να καταλάβουν την φαινομενική «αναισθησία» σου. Όπως έχω ξαναπεί όμως, όλα έχουν το τίμημά τους.

 

 

 

Αγαπητέ HIM,

θα πρέπει κάποιος να κάνει πολύ καλό εσωτερικό ξεσκαρτάρισμα για να καταλήξει στις δικές του πραγματικές "ηθικές" αξίες και να μην ακολουθεί άλλες που τον έχουν πείσει ότι είναι δικές του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά νομίζω πως ακόμα και αν μάθω να πετάω, να δημιουργώ νέους κόσμους και ό,τι φανταστικό μπορεί να διανοηθεί το ανθρώπινο μυαλό, δεν θα φτάνω ούτε στο χιλιοστό μια χείρα ή ανύπαντρη μητέρα η οποία δουλεύει όλη μέρα σαν το σκυλί για να θρέψει τα 2 παιδιά της. Ούτε στο εκατομυριοστό, πιο χιλιοστό λέμε;

 

Άρα, σκέφτομαι εγώ τώρα, αν καταφέρω να φτάσω στο υπέρτατο στάδιο της τέχνης που θα έχω φτάσει τον εαυτό μου και το πνεύμα μου; Σύμφωνα με την άποψη που μόλις εξέθεσα άνωθεν πουθενά.

 

Ένας διανοούμενος που ασχολήθηκε σε όλη του τη ζωή με βιβλία και συζητήσεις, έχει κερδίσει πολύ λιγότερα από έναν εργάτη που πήγε το παιδί του στο νοσοκομείο επειδή στραμπούλιξε το πόδι του.

7517[/snapback]

 

Δεν βρήσκω λέξεις να χρησιμοποιήσω σε ένα τέτοιο σκεπτικό!

 

:clapping::worthy::clapping::worthy::clapping::worthy::clapping::worthy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...