Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

Φίλτατοι μελλοντικοί ψυχολόγοι... Σας διέφυγε το "κλειδί" για την ψυχανάλυση του καθηγητή μας:

Εγώ είπα... το jim είναι μόνο 3 γράμματα :001almostcry:  :019blush: 

 

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

:o Νεφέλη απ' ότι βλέπω τη κατέχεις κι εσύ τη ζαρζαβατική ψυχολογία. Πήγες κι εσύ σε κείνο το ΙΕΚ που δίνει ένα+ένα δώρο μαστερ στη ψυχαναλυτική ρεφλεξολογία των Σεφ?
Link to comment
Share on other sites

:o Νεφέλη απ' ότι βλέπω τη κατέχεις κι εσύ τη ζαρζαβατική ψυχολογία.

Δεν την κατέχω απλά, φίλτατε... Είμαι η εμπνεύστρια και πρώτη διδάξασα του είδους! :gleam:

 

( :063laugh: )

Link to comment
Share on other sites

:o Νεφέλη απ' ότι βλέπω τη κατέχεις κι εσύ τη ζαρζαβατική ψυχολογία.

Δεν την κατέχω απλά, φίλτατε... Είμαι η εμπνεύστρια και πρώτη διδάξασα του είδους! :gleam:

 

( :063laugh: )

Αερολογίες αγαπητή συναδέλφισσα... πού ήσασταν όταν ανακαλύπταμε την ψυχοθεραπεία για το χρόνιο γαργαλητό; Ε;
Link to comment
Share on other sites

xmmm...λοιπον....

εμενα το nwoei μου προεκυψε πολυ καιρο πριν.Πριν ακομη να καταλαβω τι σημαινει "μαγεια"-ποσο μαλλον οτι την εξασκουσα-πανω σε μια πανσεληνο με επιασε λυσσα κακια οτι δεν με λεγαν Χρηστο αλλα καπως αλλιως!

Βρε καλε μου βρε χρυσε μου πως με λενε?

Πριν πεσω λοιπον για υπνο εγραψα σε ενα τετραδιο "πως με λενε?" και το αφησα διπλα στο κρεβατι μου με το μολυβι(δεν εγραφα με στυλο τοτε!Ημουν μικρος!) καιτο πρωι οταν ξυπνησα με τα γραμματα μου διαβασα μερικα ορνι8οσκαλισματα που ειχα κανει-ενοσω κοιμομουν-που μοιαζαν να λενε nwoei!

Ε,απο κει και περα δεν ηθελε και πολυ!

Το κρατησα σαν μαγικο ονομα για μερικα χρονια και οταν ηρ8ε η ωρα του το αλλαξα με αλλο-με τον ιδιο τροπο παλι πανω κατω...

Τωρα το 5α δεν 8ελει και πολυ μυαλο να το καταλαβεις!! :wacko:

 

5α/πεντε-αλφα/πενταλφα/helloooooooooooooooooo???!?!?!

 

:headb: :angel:

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα το nick counsellor, επειδή είμαι....

Θα ζήσω γιατρέ μου;

Νεφέλη, πάλι καταφέραμε να χαθούμε....

Μήπως να το προσπαθήσουμε ξανά, κάτω από πιο... "καταναγκαστική" βάση;

Καλημέρα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νομίζω είναι απλό..............

White Unicorn = Λευκός Μονόκερως

για μένα συνδιάζεται με την αγνότητα που λείπει από τους χαλεπους καιρους που ζούμε

με περνάει σε μια φανταστική διάσταση "μαγείας" ενα στυλ enchanted forest

το χρησιμοποιώ στο email μου εδω και καιρο οπότε για τι να το αλλάξω....

όλα σε ένα αλλά βασικά το χρησιμοποιώ για να ξεφευγώ από την πεζη καθημερινότητα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά...........Ψευδώνυμο έ;;;

Είχα πολλά γιατί μου τα έβγαζαν οι άλλοι αλλά είτε δε μου άρεσαν είτε δε με αντιπροσώπευαν.Τώρα το ANGEL είναι η υπογραφή μου σε ζωγραφιές και σε γκραφίτι.Βασικά είναι ένα νικ που με γεμίζει και αντιπροσωπεύει κάποια πιστεύω μου.Αυτά,,,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει απο τρεις λεξεις(τα αρχικα δηλαδη)

Στην Πραγματικοτητα ειναι Su.Co.Re. και σημαινει

Sub-Consious Reader ... kaloooo????

 

Στη ζωγραφια, η φατσουλα αριστερα ειναι το Tag παραμορφωμενο σε μια βολικη κατασταση(S+U=κεφαλι (με πρωην τσουλουφια :001almostcry: )C+o+r=μυτη ματι αυτι)

 

μονο το e δε μου εβγαινε και ετσι προσθεσα το γαρο... σαν βελος για την σωστη θεση του :4_1_210[1]:

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλετε ανάλυση και δε βαριέστε... :) Το νικ μου είναι λοιπόν μια παραλλαγή της αγγλικής λέξης Παρασκευή = friday. το 4 κολλάει στο αρχαίο ελληνικό Α το οποίο γραφότανε με παρόμοιο τρόπο και αν το σηκώσουμε λιγάκι μοιάζει με το 4 :) . Η μέρα Παρασκευή κολλάει στο εξής στοιχείο. Αντιπροσωπεύει τα χαρακτηριστικά μου και τον εσωτερικό μου κόσμο (όπως ήτανε παλιότερα βέβαια, τωρα είμαι καλύτερα) από την έκφραση κάποιων που μου λέγανε πως είσαι έτσι σαν την "Μεγάλη Παρασκευή"; Και επειδή το κλασικό χρώμα των ρούχων μου είναι το μαύρο και επειδή είχα μια τάση στην Adams Family , όσοι ασχολούνται θα 3έρουν το κοριτσάκι Wednesday. Οπότε δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι παραπάνω.

 

(και δεν προέρχεται από την Παρασκευή και 13 που σχεδόν όλοι πίστευαν. Εξάλλου το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια τώρα 5-6 περίπου οπότε και δεν τον αλλάζω... δεν υπάρχει κάτι άλλο να με εκφράζει τουλάχιστον.)

 

Αρκετά με την ψυχανάλυση...

Link to comment
Share on other sites

Μιχαήλ είναι το όνομά μου. Το χρησιμοποιώ παντού.

Σημαίνει "που μοιάζει του Θεού"είναι αυτός που μεταφέρει τις ψυχές των νεκρών μπροστά στον Θεό για να κριθούν. Επίσης αναφέρεται και ως ο Άγγελος της Εκδίκησης και της Καταστροφής. πιστεύω πως αυτό το τελευταίο μου ταιριάζει απόλυτα.

 

Όσο για το αν μοιάζω στο Θεό... αν μοιάζει αυτός με μένα θα έιχε...

αυτοκτονήσει. :huh:

 

 

 

 

 

 

Η ζωή είναι όνειρο, Ζήσε το όνειρο πριν σβήσει.

Μιχαήλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...