Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

Πιστεύω το nick μου είναι σαφές! Για την ακρίβεια χρησιμοποιώ το insp που είναι συντομογραφία του inflame spirit (και αρχή του inspiration) αλλά σκέφτηκα πως αν κάνω log in ως insp δεν πρόκειται να το καταλάβει κανείς. Όταν υπογράφω μ' αυτό είναι ψιλο-γκράφιτι και γράφεται περίπου έτσι INSP...iration.

Το διάλεξα γιατί αγαπώ κάθε είδους τέχνη και ήθελα κάτι που να δηλώνει την τάση μου για δημιουργία και την ανάγκη μου για έμπνευση. Επίσης το "φλεγόμενο πνεύμα" (σε μτφ.) για μένα δηλώνει τη διαρκή αναζήτηση στην οποία βρίσκομαι.... :019blush:

 

 

( ....κι όμως θα μπορούσα να πω κι άλλα!!! ) :shocked: :headb:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αρχικά, σας καλησπερίζω μετα απο πολύυυυ πολυ καιρό. Ίσως και χρόνο (....)

 

Ο λόγος που επέλεξα το συγκεκριμένο ψευδώνυμο είναι γιατί ένιωθα σαν φορητός ονειροκρίτης. Με όποιον και να μιλούσα μου έλεγε τι είδε το προηγούμενο βράδυ στον ύπνο του και καθόμασταν μετά και κάναμε αναλύσεις επι αναλύσεων και το τι θα μπορούσαν να σημαίνουν τα συγκεκριμένα όνειρα.

 

 

Τώρα όμως, δε με εκφράζει και τόσο... θα ήθελα να το αλλάξω κάποια στιγμή (αν γίνεται).. αλλά ακόμη δεν ξέρω σε τι! :blink: Γενικά είμαι σε μια μπερδεμένη φάση!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγώ το επέλεξα ως φανατική θαυμάστρια των LED ZEPPLIN. το χρησιμοποιούσε ο κιθαρίστας τους Page, ο οποίος ασχολήθηκε αρκετά με τη μαγεία, μέχρι και για φόνο τον κατηγόρησαν, και είχε αγοράσει το σπίτι του Κρόουλυ (γνωστός σατανιστής)

τώρα, τι σημαίνει.... σύμφωνα με το Hammer of the Gods (Stephen Davis, p.253), το "Zoso" είναι ένα "stylized 666" .

ο κιθαρίστας πήρε το όνομα και το σύμβολο από το βιβλίο του Αleister Crowley "The Equinox of the Gods" το οποίο το ονομάζει το "σύμβολο του τέρατος" ....

με αυτό τον τρόπο δε θέλω να σας φοβίσω ή να νομίζεται πως είμαι σατανίστρια αλλά εκτιμώ πολύ τον κιθαρίστα (και το συγκρότημα) και το κάνω προς τιμή του και ως απόδειξη ότι δεν πιστεύω πως οι κατηγορίες για φόνο ισχύουν.... αν δείτε τον τρόπο με τον οποίο το γράφει (κάνει κάτι σαν φάτσα) θα καταλάβετε

Link to comment
Share on other sites

Το alexander φυσικά και φαίνεται ως το υπάρχον όνομά μου (και όχι άδικα, έτσι είναι) παρά ως ψευδώνυμο.

 

Κατ'εμέ όμως , μιας και θεωρώ την υπόσταση Αλέξανδρος ως όχημα του ανώτερου εαυτού μου, πιστεύω χαριτολογώντας οτι καλύτερο ψευδώνυμο και για το εδώ Φόρουμ, είναι το ίδιο "ψευδώνυμο" που χρησιμοποιεί και η πραγματική (?) μου υπόσταση :angel: (στο μεγαλύτερο Φόρουμ που ονομάζεται Ζωή), και που την παρούσα χρονική στιγμή έγινε γνωστή ως Αλέξανδρος (για όσο διαρκέσει)...

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα το συγκεκριμένο nick γιατι αυτό είμαι... (πολύ πρωτότυπη απάντηση έ? :018bleh: )

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλειτος,οσκοτεινος φιλοσοφος σκοτεινος , φαινεται στα ματια μας αφου ειναι υπερλαμπρη η αληθεια που τον περιβαλει!!! :)

 

Βαλε και ένα ?..τα πάντα ρει? στην ψηφιακή υπογραφή έτσι για να είναι πιο ολοκληρωμένο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και καιρό με απασχολεί... :unsure::unsure::wacko:

Κάτι δε μου πάει καλά! :crying: :4_1_72[1]: :crying:

 

Θέλω να αλλάξω το Ψευδώνυμό μου!!!!

 

Πώς όμως; :blink::huh: :headb:

 

Σας παρακαλώ...βάλτε ένα χεράκι!! :23_31_4[1]:

Ποιος θέλει να γίνει ο νονός ή η νονά μου?? :063baby: :019blush::clapping::clapping:

 

 

 

 

 

 

(Μήπως ειμαι :offtopic: ???

Αν ναι, :sorry: )

Link to comment
Share on other sites

:cheerful: :cheerful:

Ψάχνω κάτι μικρούλι και χαριτωμένο (δλδ εύηχο)! :019blush:

Δεν έχω πρόβλημα αν δεν υπάρχει σαν λέξη.. Δεν θέτω άλλους περιορισμούς!

Νονοί μου, σας αφήνω να αυτοσχεδιάσετε!

 

 

leyball_fye, καλό το ονειροπαγίδα -μου θύμισε κι ένα τραγούδι απο το ομώνυμο συγκρότημα (κοιτάζοντας στο ίδιο σημείο λέγεται)- αλλα είναι λίγο.. μεγαλούτσικο :unsure:

Και.. εχμ, ^_^ δεν έχω κόλλημα μετα όνειρα :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

day-dream (Ονειροπόληση)

 

day-dreamer (Ονειροπόλος)

 

Έτσι μου ήρθε..

 

Χμ,SeaHawk καλή ιδέα, αλλα δε ψήνομαι και πολύ...

Σχολιάζαμε με ένα φιλαράκι το πόστ, και μου πετάει την κακία:

- Μη το κάνεις day dreamer. Κάντο day sleeper. 'Η καλύτερα sleeper αφού καμιά φορά κοιμάσαι και ξαπλωμένη..! Ακχακχα

:headb: :headb: :headb:

- ...

 

 

..Πληγώθηκα! :015annoyed:

:063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Προς τον μελλοντικό Νονό ή τη Νονά μου:

Είμαι κοριτσάκι! :019blush: Η λαμπάδα μου θέλω να έχει πάνω τη barbie κι οχί το Τζι Αι Τζο!!! :018bleh:

 

Διευκρινίζω στα αγοράκια πως η σχέση του Νονού είναι από πνευματικής πλευράς σχέση γονιού με παιδί. Η σύναψη σχέσεων με το πνευματικό σου τέκνο αντιμετωπίζεται ως αιμομειξία.

 

Συμπέρασμα: όποιο αγοράκι έχει βλέψεις προς την Ονειρομάντιδα, ας αποφύγει να της προτείνει όνομα.

 

 

:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...