Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

Εκτος απο

Sub Concious Reader

θα μπορουσε καλιστα να χρησιμοποιηθει και ως

Surrealistic Cosmos Reader!!!

χεχεχε

συνεχιζω το "Διαβασμα" και τη "Συνδεση"

 

Καλη συνεχεια σε Ολους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Minerva είναι το λατινικό όνομα της Θεάς της Σοφίας, των Τεχνών και του Πολέμου. Το επέλεξα επειδή το ελληνοπρεπές δεν ήταν διαθέσιμο στο forum.

 

Ουδεμία συσχέτιση με την ομ/συνώνυμη καθηγήτρια του Χάρι Πότερ. :blblbl:

 

Επίσης, φήμες που θέλουν την εδώ Minerva "πράκτορα" μεγάλης ελαιουργικής εταιρείας ελέγχονται. Το αυτό και για εκείνες που θέλουν τη Minerva να εξάγει αρίστης ποιότητας λάδι απ' όσους συναναστρέφεται.

 

:angel:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ο Αρτζουνα ειναι μυθικος ηρωας στην ινδικη Μαχαμπαρατα,για οσους δεν γνωριζουν η Ινδικη μαχαμπαρατα ανηκει στις ουπασιναδες, εχει πολλα κοινα στοιχεια με την ελληνικη μυθολογια,και θα ελεγα οτι μου θυμισε σε αρκετο βαθμο την Ιλιαδα,αξιζει για οποιον την ψαχνει να την διαβασει..

Το παληο buddella ηταν ενας αναγραμματισμος στο επωνυμο μου,το εχω απο τοτε που πρωτοσερφαριζα στο net

και γι'αυτο εφαγε και σουτ :)

Link to comment
Share on other sites

SilverLegend...

 

Υπάρχει αυτό το όνομα , αν θυμάμαι καλά , σε ενα άρθρο που ονομάζει κάποιον δράκο, προστάτη κάποιας Κέλτικης κάστας..

 

Αν το πετύχω κάπου θα το φέρω ... Το είχα διαβάσει πολύ παλιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το δικό μου σημαίνει νότιος άνεμος είναι στην αιγυπτιακή γλωσσά και είναι γένους θηλυκού το επέλεξα διότι από την φύση μου τρέφω μια ιδιαίτερη συμπάθια στον άνεμο επειδή μου δίνει μια αίσθηση ελευθερίας και από εκεί αντλώ την δύναμη μου κάτι σαν να γεμίζουν οι μπαταρίες μου ένα πράγμα :kaocloud: :kaocloud:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το δικο μου ειναι ο γνωστος τελευταιος ελισαβετιανος μαγος John Dee, ηταν και μαθηματικος οπως και αλχειμιστης, ηταν και αλλα αλλα δεν τα πολλυ θημαμαι. Οταν πηρα στα χερια μου το βιβλιο του με τιτλο HIEROGLYPHIC MONAD οταν ειμαι 14 εγιναι το ειδολο μου, τον θαυμαζα οσο κανεναν, και τωρα τον θαυμαζω ομως ειμαι πλεον σιγουρος οτι υπησχαν και καλυτερι του.

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ με καινούργιο (για το Αβάπτιστο) ψευδόνυμο. Το Epinephelus έγινε Nora. Η επιλογή του Nora έγινε για 3 λόγους:

α) Αναγραμματισμός του "όναρ"

β) Ηρωΐδα του Ερρίκου Ίψεν από το ομώνυμο θεατρικό ή διαφορετικά γνωστό ως "Κουκλόσπιτο"

γ) Υποκοριστικό ενός απο τα μικρά μου ονόματα

 

Τώρα όσο για το παλαιό "Epinephelus" μ' άρεσε ηχητικά. Η ερμηνεία του... κανείς δεν μπόρεσε να το βρει με όσους το έχω συζητήσει μέχρι τώρα... και μ' αρεσει το μυστήριο :angel:

Link to comment
Share on other sites

Το διάλεξα από την ταινία ΚΟΡΙΣΙΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ !!!

Την στιγμή που έψαχνα μου ήρθε η σκηνή της ταινίας με τον Βόγλη τσομπάνο που φώναζε στην Annabel l

- Στάσου μύγδαλα !!

Έτσι λοιπόν για πλάκα το διάλεξα ,γιατί δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι καλλύτερο εκείνη τη στιγμή ! :clapping::063laugh:

 

 

(Παρακαλώ αν γινεται να σβηστει αυτο το τόπικ γιατί έκανα λάθος.)

Πήγαινε για απάντηση στο "πως δίαλεξα το ψευδώνυμο μου".

Edited by Annabell
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ουτε και το δικό μου το ψευδόνυμο είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Προέρχεται απο το λατινικά και Serena σημαίνει αγνή,καθαρή

 

Προς τυχόν παρεξηγήσεις ουδεμία σχέση έχει με την γνωστή μάρκα σερβιέτας....Κατάλειπο των ολίγων λατινικών που θυμάμαι απο το σχολείο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ...δηλώνω , φανατικός αναγνώστης του συγκεκριμένου λογοτεχνήματος. Όπως και βιβλιων και συγγραμάτων , σχετικά με αυτό.

 

Σε αναμονή για την ταινία , "Hobbit" που λένε οτι ετοιμάζεται.

 

:offtopic:

Ναι λένε κάτι για το 2008...... υπομονήήήήήήήήήηή :clapping: :clapping:

 

και υπάρχει περίπτωση να γυρίσει και το "SILMARILION"..... :blink: έτσι ακούγεται τουλάχιστον.....

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Το σιρμαρίλιον σε ταινία; Καλά σε πόσες ταινίες θα το σπάσουν; Σε 20; Πωπω τέλεια!! :D

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Το σιρμαρίλιον σε ταινία; Καλά σε πόσες ταινίες θα το σπάσουν; Σε 20; Πωπω τέλεια!! :D

 

Να το κάνει σε 20 καλά είναι,αλλά επειδή είναι ακατόρθωτο, ελπίζω να μη το κάνει σε δύο και το σκοτώσει.....

 

αν τελικά ισχύουν οι φήμες θα είναι ότι καλύτερο...... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...