Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ??????????????? Το δικό μου ψευδώνυμο είναι Τερψιχόρη και το επίλεξα επειδή έχει την αγαπημένη μου μούσα.. ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ? :smilewink:

 

 

ΤΟ ΖΩΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ... ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Link to comment
Share on other sites

Το παρών ψευδώνυμο "Mendesius" το πείρα από το βιβλίο "Τυπικών της Υψηλής μαγείας" του Eliphas Levi, που αναφέρετέ στο Goat of Mendes και έτσι από Mendes το έκανα "Mendesius".

 

To Goat of Mendes είναι εξολοκλήρου ένα σύμβολο που κλίνει μέσα του όλη την σοφία της Ερμητικής αρχής.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Το δικό μου το διάλεξα γιατί πολές φορές νοιώθω ότι είμαι απλά μία σκια στον κόσμο. Επομένος κανείς δεν την προσέχει.

και το νούμερο αναφέρετε στην ελιπτική τροχιά του nibiru που κατα πολούς είναι και η πυγή ζωής του κόσμου μας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω το διαλεξα στην τυχη :cheerful: ειναι ξωτικισιο απο μια σειρα βιβλιου οπου εκει ειναι πολη.καλωσ σας βρηκα κιολας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δικό μου το διάλεξα επειδή μου αρέσουν οι αντιθέσεις, και το έβαλα έτσι, ώστε να εννοώ το αντίθετο! :cheerful: :whistling::gleam:

 

 

Δηλαδή είσαι μια «light devil»;

 

welcome!!!! :cheerful:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε λένε Γιώργο και είσαι από τη Θεσσαλονίκη.

 

Εμένα πάντα μου άρεσαν οι χαρακτήρες που φαινομενικά είναι κακοί αλλά στην πραγματικότητα είναι διαλυμένες προσωπικότητες. Σε όσα fora έμπαινα το Sephiroth ήταν πιασμένο, οπότε κατέληξα να επιλέγω το αντίστοιχο πρόσωπο από το Baldur's Gate (καμένος rpgας). Όσο για το 777 το πήρα από εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/777_and_other...leister_Crowley

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest vampir890

εγω διαλεξα το ονομα αυτο λογο της ιδιετερης αδυναμιας που εχω στα βαμπιρ,και που ειναι κατι παραπανω απο αδυναμια...και εφοσον πιστευω οτι μου τεριαζει το εβαλα...τωρα ο αριθμος απλα μου αρεσε ως αριθμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...