Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ??????????????? Το δικό μου ψευδώνυμο είναι Τερψιχόρη και το επίλεξα επειδή έχει την αγαπημένη μου μούσα.. ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ? :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου οπος ολοι ξερουν ειναι απο το αγαπημενομου σηγροτημα αλλα μαρεση κιολασ επειδη ειναι και μηστηριοδεσ

Link to comment
Share on other sites

Σημαινει "Ονειρο" και το επελεξα επειδη μου ακουγεται πολυ γλυκο και παραμυθενιο :004happyfae:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν σας χαλάω την ρομάντζα, αλλά το δικό μου το επέλεξα διότι ένιωθα ντουβάρι εκείνες τις ημέρες! Το Λίθος όπως και να το δει κανείς είναι κάπως καλύτερο από το ... Τούβλο! :blblbl: :063laugh:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το διάλεξα διότι ταιριάζει στον χαρακτήρα μου (νομίζω... :unsure: )

 

 

Lithos,

είχα την εντύπωση πως το nick σου παρέπεμπε σε "πολύτιμος λίθος", αλλά τελικά μ' αρέσει περισσότερο ο πραγματικός του ρόλος! :063laugh:

(no offence! σε πειράζω :kissylove: )

Link to comment
Share on other sites

Το Lithos,

είχα την εντύπωση πως το nick σου παρέπεμπε σε "πολύτιμος λίθος", αλλά ...

 

:063laugh::063laugh::063laugh:

 

Σου την έσκασα :blblbl: :blblbl: :blblbl: !

Link to comment
Share on other sites

Seirios Jan 4 2005, 12:39 AM Γράφτηκε:

Eirianwen:

Προφέρεται (ayr-YAHN-wen) καί συντίθεται από τήν Ουαλλική επιθετική ρίζα eirian (splendid, bright, fair) καί τό gwen (shining, holy).

Αν θελήσουμε νά μεταφράσουμε, στά Ελληνικά, θά πρέπει νά αντιμεταθέσουμε τά συνθετικά.

Πάντως εγώ, τρόπον τινά..., θά μετέφραζα τό "shining + fair".

 

Το δικό μου λοιπόν το έχει αναλύσει επαρκώς ο Σείριος παλαιότερα... και με βγάζει απ'τον κόπο! Όσο για το γιατί το διάλεξα... μάλλον με διάλεξε.

Link to comment
Share on other sites

Αστάρτη, Φοινικική θεά του έρωτα και της γονιμότητας, αλλίως Ιστάρ.

Η ελληνίδα θεά της ευχάριστης ολοκλήρωσης του ερωτισμού, Αφροδίτη, οφείλει την καταγωγή της στη θεά Αστάρτη.

 

Γενικά με τραβάει ότι έχει να κάνει με αρχαία μυθολογία και δωδεκάθεο, από'κει και πέρα η Αστάρτη και η Άρτεμις είναι οι θεές που ταιριάζουν περισσότερο με την ιδιοσυγκρασία μου (και φυσικά δεν μπορούσα να διαλέξω κάτι κατώτερο από θεά! :018bleh: )

Link to comment
Share on other sites

μμ..να πω και το δικό μουουοου???

χμ..πέρυσι χρειάστηκε να διαλέξω ονοματάκι για ένα άλλο φόρουμ..έτισ καθόμουν και σκεφτόμουν τι θα άντεχα να βλέπω να με φωνλάζουν..τρεις μέρες πέρασαν και κατέληξα σε αυτό..

είναι 2 λέξεις λοιπόν..Mystic..λόγω του ότι και τότε ασχολιόμουν με τη μεταφυσική κλπ κλπ..ας μην τα λέμε..

και το 2ο είναι tera...μμ..αναφερόταν σοτν ψυχικό πόνο που ένιωθα/νιώθω από εμπειρίες μου..αυτάάά΄.... :019blush:

Link to comment
Share on other sites

HIM σου έχω πει πόσο εκπληκτικά καταπληκτικό (αξίζει ο πλεονασμός) είναι το άβαταρ που έχεις;

 

Το Αυγερινός ειλικρινά τώρα το διάλεξα από την ταινία/κωμωδία ΤΟ ΔΟΓΜΑ (DOGMA) όπου σε μια σκηνή λέει με τρομοκρατημένη έκφραση ο Ματ Ντέιμον στον Μπεν Άφλεκ: "Τώρα μιλάς σαν τον Αυγερινό" εννοώντας τον Εωσφόρο. Δεν το υιοθέτησα γιατί είμαι σατανιστής αλλά γιατί μου θυμίζει την φάτσα του Ματ Ντέιμον σε εκείνη τη σκηνή και γελάω απίστευτα ^_^

Link to comment
Share on other sites

ταινία/κωμωδία ΤΟ ΔΟΓΜΑ (DOGMA)

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινία!! :worthy:

Και είναι κωμωδία μονάχα επιφανειακά :smilewink:

 

(είμαι εκτός θέματος, το ξέρω :wacko: Πάω ν' ανοίξω σχετικό thread στην αρμόζουσα ενότητα :cheerful: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...