Jump to content

Το ψευδώνυμο σας ??????


Recommended Posts

εμένα πάλι είναι το ονομά μου.. σε υποκοριστικο... μια φιλη μου το κολλησε..... ανθουλα -> ανθου χεχ.... ^_^

Edited by ~anthou~
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, το Athanor το διάλεξα από την αγάπη μου στην αλχημεία. Athanor λεγόταν ο κλίβανος των αλχημιστών ( αλλιώς λεγόταν και φιλοσοφικό αυγό).

Link to comment
Share on other sites

Αρποκράτης ή Heru-pa-khered, είναι το όνομα που έδιναν οι έλληνες στον θεό Ώρο της Αιγύπτου για όσο αυτός ήταν μικρός. Η χαρακτηριστική του απεικόνιση είναι με το ένα δάχτυλο στο στόμα, παραπέμποντας στο νεαρό της ηλικίας του, αλλά πιο σημαντικό, αποτελεί σημάδι σιγής. Γι? αυτό τον λόγο και το πρόσωπο του θα το βρείτε να κοσμεί συνήθως ορισμένες Στοές ή τις εισόδους σε κάποιες εσωτερικές σχολές, υπονοώντας την σιωπή που θα πρέπει να τηρεί ο μύστης για τις εργασίες που τελούνται στον χώρο.

Edited by Arpokratis
Link to comment
Share on other sites

Νίφρεντιλ ήταν ένα λουλούδι στον Αρχοντα των Δαχτυλιδιών... Σοφό βιβλίο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Βασικα δεν ηθελα να βαλω αυτο για πσευδονημο αλλα υποθετω πως μπερδευτικα :insane: τελοσπαντων αυτο ειναι το επιθετο μου... (τ μισο βασικα...ετσι με φωναζανε)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ηθελα να βαλω αυτο για πσευδονημο αλλα υποθετω πως μπερδευτικα :insane: τελοσπαντων αυτο ειναι το επιθετο μου... (τ μισο βασικα...ετσι με φωναζανε)

 

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα παιδια...Το ψευδωνυμο μου σημαινει φωτια στα αιγυπτιακα και μιας και τρελαινομαι για την αιγυπτο....(ακουγεται ναρ)..

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το δικο μου δεν ειναι το maybenot αλλα το sofilia... ξεκινησε οταν ημουν ακομα 6-7 και παιζαμε παιχνιδια και μου ειχαν κολλησει σε ολους τους ρολους το λια πισω απο το ονομα και το επιθετο μου...στην συνεχεια χωρις βεβαια να καταλαβαινω οτι ειναι το ιδιο το χρησιμοποιησα οταν ημουν σε ενα συγκροτημα...

 

και μου κολλησε...ολοι με εμαθαν ετσι και με φωναζουν ετσι..

 

 

αλλα το περιεργο ειναι πως το νιωθω απολυτα δικο μου....δεν μπορω να εξηγησω ακριβως....

και ακομα πιο περιεργο το κανει το οτι η μητερα μ με ελεγε ετσι οταν ημουν μωρο ακομα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Αληκτώ

Μία από τις 3 Ερινύες. Η Αληκτώ έκλαψε μόνο μια φορά στην ζωή της. Όταν ο Ορφέας έχασε για δεύτερη φορά την Ευριδίκη..... Το χρησιμοποιώ παντού!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ψευδώνυμο μου είναι..είναι.. καταπληκτικό!!! και προσέξτε γιατί!

Προέρχεται από ένα άλλο ψευδώνυμο μου, που φυσικά μου το είχε κολλήσει η παρέα μου. Εκείνο όμως δεν μου άρεσε ηχητικά και έτσι το κόψαμε και το ράψαμε και μετά από πολύ κόπο και προσπάθεια πήραμε πατρόν και ραπτομηχανή και βγήκε το Dartsan :woot:

Γενικότερα το έχω εδώ και 10 χρόνια, και όπου μπορώ το χρησιμοποιώ.

Edited by Dartsan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το δικό μου,μου βγήκε εντελώς αυθόρμητα!!:blink:

Ούτε που ξέρω τι σημαίνει,ή τι είναι..Ωραίο ακούγεται πάντως!:)

Link to comment
Share on other sites

Αχ..Βηλφεγώρ Βηλφεγώρ...τι μου θυμίζει...

πρέπει να ήταν δαίμονας...αλλά επειδή μου

άρεσε πολύ το όνομα(γενικώς το Β)και επειδή

θεωρούσα οτι αφού έχει τόσο ωραίο όνομα

δεν μπορεί να είναι όσο κακός όσο λένε..είπα

να το δανειστώ.. :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να δούμε...το δικό μου είναι μια μίξη συμβόλων τα οποία θα αναλύσω παρακάτω:

 

C:είναι το 3ο γράμμα τ αλφάβητου και το χρησιμοποίησα σαν αριθμό που υποδηλώνει το μήνα γέννησης μουsweat.gif

Ε: το αρχικό γράμμα του πραγματικού μου ονόματος

R: το αρχικό γράμμα του τριαντάφυλλου στα λατινικά ( αγαπημένο μου λουλούδι)

Ε: το 2ο Ε το χρησιμοποίησα επειδή ορισμένες αγαπημένες λέξεις ξεκινούνε με αυτό..όπως π.χ. ελευθερία,επιστροφή,ελπίδα,ερχομός (περίεργο το ξέρω yes.gif )

Ν: το Ν λοιπόν είναι το γράμμα με το οποίο ξεκινά το όνομα της αγαπημένης μου φυλής ξωτικών κατά τον Tolkien. Noldor και τα εφηβικά μου χρόνια είναι άμεσα συνδεδεμένα μαζι τους laugh.gif

 

 

Αυτά!! ελπίζω να μην σας κούρασα whistling.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να δούμε...το δικό μου είναι μια μίξη συμβόλων τα οποία θα αναλύσω παρακάτω:

 

C:είναι το 3ο γράμμα τ αλφάβητου και το χρησιμοποίησα σαν αριθμό που υποδηλώνει το μήνα γέννησης μουsweat.gif

Ε: το αρχικό γράμμα του πραγματικού μου ονόματος

R: το αρχικό γράμμα του τριαντάφυλλου στα λατινικά ( αγαπημένο μου λουλούδι)

Ε: το 2ο Ε το χρησιμοποίησα επειδή ορισμένες αγαπημένες λέξεις ξεκινούνε με αυτό..όπως π.χ. ελευθερία,επιστροφή,ελπίδα,ερχομός (περίεργο το ξέρω yes.gif )

Ν: το Ν λοιπόν είναι το γράμμα με το οποίο ξεκινά το όνομα της αγαπημένης μου φυλής ξωτικών κατά τον Tolkien. Noldor και τα εφηβικά μου χρόνια είναι άμεσα συνδεδεμένα μαζι τους laugh.gif

 

 

Αυτά!! ελπίζω να μην σας κούρασα whistling.gif

 

 

 

Ωραίο και πρωτότυπο username κατ'εμε!! :thumbsup:

 

Υπάρχει φυλή ξωτικών που έγεται Noldor? :blink: :blink:

 

Άρχισα να ρωτάω (αα το έχω γράψει στα αρνητικά μου).. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...