Jump to content

«Paladin» - «Πολεμιστήs του Φωτός»


 Share

Recommended Posts

Τι θα κερδίσει κάποιος αν φτάσει να ονομάζεται Paladin ?

 

Τι θα κερδίσει.. Βασικά δε γίνεται κάποιος paladin για να κερδίσει κάτι, το έχει από τη φύση του. Είναι ο πλέον ευσεβής και νομοταγής άνθρωπος και ότι κάνει το κάνει επειδή το νιώθει...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ .. μάλιστα.Ευχαριστώ ? :smilewink:

 

 

...δέν φτάνει ένα ευχαριστώ!

 

Ο "πολεμιστής", εν πρώτοις ασφαλίζει καί ισορροπεί τόν ίδιο του τόν εαυτό. Αρα λοιπόν είναι ένας άνθρωπος ήρεμος - ακόμα καί στίς δύσκολες ώρες, πού γι΄αυτόν είναι μία ακόμα δοκιμασία - ανοιχτός, πού ξέρει πώς νά απολαμβάνει τίς χαρές τής ζωής μέ πλήρη σεβασμό γιά τό περιβάλλον. Επομένως καί οι γύρω από αυτόν άνθρωποι, απολαμβάνουν τά αγαθά τών αρετών του καί επηρεάζονται θετικά.

 

Μιλάμε λοιπόν γιά ένα φυσικό πλεονέκτημα - ο Ανθρωπος είναι ένα φυσικό όν - πού είναι τό αποτέλεσμα μιάς μακράς εξελικτικής πορείας τού απώτατου παρελθόντος τού ανθρώπου αυτού.

 

Θεωρητικά, τού πλεονεκτήματος αυτού τήν χάρη, μπορεί νά έχει ο κάθε άνθρωπος. Επειδή όμως ο καθένας μας είναι ο κρίκος μίας διαφορετικής αλυσίδας εξέλιξης, είναι λογικό νά εκφράζεται σέ διαφορετικές "βιολογικές στιγμές" τής οικείας αλυσίδας. Αν δεχτούμε, ότι ο εκπρόσωπος κάθε αλυσίδας, αποτελεί μία "βιολογική στιγμή".

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: ?Είμαι απ ? τη φύση μου φτιαγμένος να παραξενεύομαι? ? Για αυτό θέλω να μαθαίνω όσο το δυνατό περισσότερα ? αν και κάποιες φορές οι παγίδες είναι πολλές .Η γνώση είναι προτέρημα ? η παραπλάνηση όμως η οποία υιοθετείτε από τη γνώση τι είναι ? δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο από το ευχαριστώ εσάς που μου παρέχεται γνώσεις και ταυτόχρονα έμμεσες εμπειρίες ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...