Jump to content

κομπλεξισμός και στενόμυαλοι


Sabrina
 Share

Recommended Posts

πάντως χωρίς πλάκα διανύουμε την χειρότερη περίοδο όλων για το ελεύθερο πνεύμα, χειρότερη νομίζω και απο τον μεσαίωνα, κατά την διάρκεια του οποίου ήξερες τουλάχιστον τον εχθρό σου και πως να κρυφτείς

 

Παραπληροφόρηση στα πάντα, παρακολούθηση στα πάντα (διαβάστε Παρασκευή και 13 στα πρώτα φύλλα τι γράφει σχετικά με τον νέο ευρωπαικό νόμο περι ηλεκτρονικής παρακολούθησης που ΗΔΗ ισχύει και λαμβάνει χώρα) αλλά κυρίως νόμιμη βία εξ'ονοματος 'Κυρίου"....

είναι αηδιαστικό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

είναι αηδιαστικό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

8986[/snapback]

 

Λάθος. Αυτή είναι η χειρότερη παγίδα του εξουσιασμού: να σου δημιουργήσει την ψευδαίσθηση πως δεν υπάρχει διέξοδος. Πάντα υπάρχει διέξοδος, η φύση έχει δώσει στον κλέφτη το πλεονέκτημα να είναι πάντα μπροστά ένα βήμα.

 

Χρειάζεται μόνο δημιουργική σκέψη. Π.χ. γνωρίζω περίπτωση ανθρώπου ο οποίος έχει γραφτεί συνδρομητής σε κάθε είδους ακραίο έντυπο: από ακροδεξιά μέχρι ακροαριστερά, από ακραία χριστιανικά μέχρι ό,ποιας σέκτας βρέθηκε μπροστά του, και πάει λέγοντας. Άντε να βγάλει άκρη όποιος τον παρακολουθεί....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά, τις έχουμε δει και τις αφεντιές τους....

 

Δε λέω, θίγει πολλά ενδιαφέροντα θέματα ο "Ιός" και αρκετά συχνά προβάλλει ενδιαφέρουσες οπτικές γωνίες, αλλά οι τύποι έχουν επίσης τα κολλήματά τους. Αλλά, έτσι είναι, ουδείς άσφαλτος....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μαλιστα.Αμερικη η χωρα των μεγαλων αντιθεσεων!Απο τη μια υπαρχει η καθολα νομιμη "Εκκλησια του Σατανα"στη Καλιφορνια και εκατονταδες σεκτες μισονομιμες και μισοπαρανομες,και απο την αλλη οι χριστιανοι φονταμενταλιστες(η χριστιανοι μουλαδες αν προτιματε),που εξαπολυουν κυνηγη μαγισσων κατα του Metal και της ευρυτερης rok μουσικης. :witch:

Ετσι οι αγαπητοι μας KISS γινανε οι Κnights In Satans Service,οι ACDC Anichrist-Death to Christ και ουτω καθεξης. :evilbl:

Κανανε συγκεντρωσεις και μερικες δικες παρωδια(βλεπε Ozzy)καψανε και δισκους δημοσιως,για να μην ξεχνιομαστε. :zipped:

Η πιο αγαπημενη τους ομως ασχολια:ο εντοπισμος κρυφων μυνηματων στα τραγουδια παιζοντας τα αναποδα.Καλαματιανο να παιξεις αναποδα ολο και καπου θα ξεχωρισεις-νομιζεις-λεξεις που περνανε για κατι αλλο.

:shocked: Γιαυτους αξιζει η μοναδικη αφιερωση που τους εκαναν οι MANOWAR οταν τους ειχανε πρηξει.Να και ενα τραγουδι που δεν χρειαζετε να το παιξετε αναποδα:και τους αφιερωσαν το BRIDGE OF DEATH και κλεισανε αρκετα στοματα! :yeah: :yeah: :rock: :rock:

Link to comment
Share on other sites

είναι αηδιαστικό και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα...

Λάθος. Αυτή είναι η χειρότερη παγίδα του εξουσιασμού: να σου δημιουργήσει την ψευδαίσθηση πως δεν υπάρχει διέξοδος.

Σωστός ο Κέρατος! :clapping:

Μη μασάτε παιδιά! Η ιστορία δεν αλλάζει με τα «δεν μπορώ να κάνω τίποτα», αλλά με τα «ακόμα κι αν χάσω, τουλάχιστον έπαιξα!» :smilewink:

 

Μαλιστα. Αμερικη η χωρα των μεγαλων αντιθεσεων!

Φίλε μου, ποτέ μια μεγάλη δύναμη δεν πέφτει ήρεμα? Πάντα πέφτει με μεγάλο μπανγκ! :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως για να μη το βλέπουμε μονόπλευρα το θέμα, είναι μεν απαράδεκτοι και αυτοί που γράφουν τις αερολογίες περι σατανιστικών συγκροτημάτων, αλλά και τα συγκροτήματα κάποιες φορές είναι απαράδεκτα, γιατί εκμεταλλεύονται συμβολισμούς και θρησκείες μόνο και μόνο στο όνομα του χρήματος .Δε βρήσκω σωστά για παράδειγμα,όλα εκείνα τα συγκροτήματα που το παίζουν παγανιστικά και wiccans χωρίς καν να γνωρίζουν τι σημαίνει ο όρος...

Link to comment
Share on other sites

"Το χρήμα πολλοί εμίσησαν...

Την δόξα ουδείς!"

 

:angel:

9885[/snapback]

 

Νεφέλη, (θα βγω λιγάκι από το θέμα), αλλά ποιος το είπε αυτο; Ε, τι, θέλω να μαθαίνω... :019blush:

Link to comment
Share on other sites

"Το χρήμα πολλοί εμίσησαν...

Την δόξα ουδείς!"

:angel:

Νεφέλη, (θα βγω λιγάκι από το θέμα), αλλά ποιος το είπε αυτο; Ε, τι, θέλω να μαθαίνω... :019blush:

Έχω την εντύπωση ότι το είπε ο Περικλής...δεν είμαι σίγουρη όμως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επαναφέρω αυτό το ωραίο topic στο προσκήνιο για να μοιραστώ μαζί σας ένα σχόλιο που ήρθε στο profile μου στον pathfinder...

ΔΙΟΤΙ ΜΟΝΟΝ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΑΞΙΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ 100% ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;
Τολμώ να πω πως.... κατάλαβα! :D

Φυσικά, δε θα μπορούσα παρά να το εγκρίνω για δημοσίευση στο profile μου, καθώς δε θα ήθελα να στερήσω από τους επισκέπτες την αντίδραση που είχα κι εγώ όταν το διάβασα (η οποία περιγράφεται κάπως έτσι--> :063laugh: ).

Επίσης, ο κύριος συνεχίζει κάπως έτσι...

Προσέχετε δε από τους ψευδοπροφήτες, που έρχονται σε σας με ενδύματα προβάτων, από μέσα όμως είναι αρπακτικοί λύκοι.( :surrender: )

Θα τους γνωρίσετε από τους καρπούς τους· μήπως μαζεύουν σταφύλια από αγκάθια ή

σύκα από τριβόλια; Έτσι, κάθε καλό δέντρο κάνει καλούς καρπούς· ενώ το σαπρό δέντρο κάνει κακούς καρπούς.

Δεν μπορεί ένα καλό δέντρο να κάνει κακούς καρπούς ούτε ένα σαπρό δέντρο να κάνει καλούς καρπούς.Κάθε δέντρο που δεν κάνει καλό καρπό κόβεται και ρίχνεται στη φωτιά. ( :blink: ) Επομένως, από τους καρπούς τους θα τους γνωρίσετε.

Παρακαλώ ένας-ένας... Μην σπρώχνεστε! Όλοι θα καείτε... Υπάρχει μπόλικος χώρος στην πυρά. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά στο παραπάνω, το γεγονός που με έκανε να "τσιμπήσω" ήταν ένα βαθυστόχαστο post του στο club της Αστάρτης το οποίο πήγαινε κάπως έτσι... "Μήπως είστε ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ;" (Ε ναι λοιπόν! αποκαλυφθήκαμε! :clapping: ) Επίσης, έπειτα από αυτήν την ερώτηση-αποκάλυψη, ο εν λόγω κύριος μας παραπέμπει στο δικό του club (συνηθισμένο σε posts) το οποίο.... δεν υπάρχει! :clapping: (εκτός κι αν έχει κάποιο πρόβλημα ο browser μου). Επίσης, το profile του για κάποιον λόγο έπεσε (κάπου εδώ μας τα χαλάει :001almostcry: ) και αυτή τη στιγμή δεν φαίνονται οι πληροφορίες του...

Συγχωρέστε με που τον "ξεμπροστιάζω" έτσι, καθότι δεν είναι του χαρακτήρα μου, αλλά ρε παιδιά... Στο "Αγαπημένα Βιβλία" είχε βάλει: "Αγία Γραφή! ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΑΞΙΖΕΙ". Κάτσε ρε φίλε, ακόμη και τα 3 γορουνάκια που διάβαζα στο δημοτικό, άξιζε γιατί κάτι είχε να μου προσφέρει!

Τέλος, ο κύριος αυτός, σαν ενασχόληση είχε συμπληρώσει "Ιεραπόστολος", πριν διαγράψει το profile του (που προφανώς θα το διέγραψε, για να μην υπάρχει αυτή τη στιγμή...)

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη, (θα βγω λιγάκι από το θέμα), αλλά ποιος το είπε αυτο; Ε, τι, θέλω να μαθαίνω... :019blush:

Πολύ καλά κάνεις και θέλεις να μάθεις Ζακ, αλλά δυστυχώς εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω :(

Ίσως να έχει δίκιο η Σαμπρίνα και να είναι του Περικλή...

Γιατί δεν το ψάχνεις; :)

 

 

 

Johnny,

κάτι μου λέει ότι το διασκεδάζεις με τον τυπάκο;; :063laugh:

 

(...καλά κάνεις! Κι εγώ θα το διασκέδαζα στην θέση σου :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω αυτό το ωραίο topic στο προσκήνιο για να μοιραστώ μαζί σας ένα σχόλιο που ήρθε στο profile μου στον pathfinder...
ΔΙΟΤΙ ΜΟΝΟΝ Η ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ ΑΞΙΖΕΙ, ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ 100% ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;

Τολμώ να πω πως.... κατάλαβα! :D

Φυσικά, δε θα μπορούσα παρά να το εγκρίνω για δημοσίευση στο profile μου, καθώς δε θα ήθελα να στερήσω από τους επισκέπτες την αντίδραση που είχα κι εγώ όταν το διάβασα (η οποία περιγράφεται κάπως έτσι--> :063laugh: ).

Επίσης, ο κύριος συνεχίζει κάπως έτσι...

Προσέχετε δε από τους ψευδοπροφήτες, που έρχονται σε σας με ενδύματα προβάτων, από μέσα όμως είναι αρπακτικοί λύκοι.( :surrender: )

Θα τους γνωρίσετε από τους καρπούς τους· μήπως μαζεύουν σταφύλια από αγκάθια ή

σύκα από τριβόλια; Έτσι, κάθε καλό δέντρο κάνει καλούς καρπούς· ενώ το σαπρό δέντρο κάνει κακούς καρπούς.

Δεν μπορεί ένα καλό δέντρο να κάνει κακούς καρπούς ούτε ένα σαπρό δέντρο να κάνει καλούς καρπούς.Κάθε δέντρο που δεν κάνει καλό καρπό κόβεται και ρίχνεται στη φωτιά. ( :blink: ) Επομένως, από τους καρπούς τους θα τους γνωρίσετε.

Παρακαλώ ένας-ένας... Μην σπρώχνεστε! Όλοι θα καείτε... Υπάρχει μπόλικος χώρος στην πυρά. :huh:

10153[/snapback]

 

 

Μήπως έχει καμιά σχέση με αυτών: http://profiles.pathfinder.gr/view/themistoklis_p

 

mou estile ta fovera(kai tromera) links:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...