Jump to content

Tι ζούδιο είστε


Phevos
 Share

Recommended Posts

ιχθυς με ωροσκόπο τοξότη

στο σαμανικό είμαι λύκος

στο κε΄λτικο είμαι Κλαίουσα Ιτιά : Η Μελαγχολία. Όμορφοι αλλά γεμάτοι μελαγχολία, γοητευτικοί, πολύ εμπαθής, αγαπούν οτιδήποτε όμορφο και καλόγουστο, αγαπούν τα ταξίδια, ονειροπόλοι, ακούραστοι, παιχνιδιάρηδες, τίμιοι, μπορεί να επηρεαστούν, δεν είναι εύκολο να ζήσεις μαζί τους, απαιτητικοί, με καλή διαίσθηση, υποφέρουν στην αγάπη αλλά βρίσκουν μερικές φορές σύντροφο που να τους ταιριάζει.

Edited by sevando
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:blink:

 

Είχαν σουδάκια στην αρχαία Αίγυπτο;

Είδες; Μέχρι και το ζώδιο λέει ότι είμαι γλυκιά!!! :018bleh:

 

Σου Λι εννοούσε :P

 

Ελπίζω να μην εννοείς με Τ μπροστά!!!!! :whistling::063laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ζωοδιο τα..2 ακρα Παρθενος που σημαινει το χειροτερο ολων γεματοι απο συγκρουσεις και προβληματισμους (λογω τελειομανειας και αφθονης κριτικης) & απο την αλλη τα καλυτερα ατομα διοτι ειμασται ευαισθητα οντα και συμπασχονες με τον καθε πονεμενο(επειδη εχουμε τη κριτικη σταση,αρα ειμαστε με το πλευρο της δικαιοσυνης και του αδικημενου)εντελος προχειρα και με εμπειρια ομως τα γραφω αυτα,πλεον ξεχοριζω ενα παρθενο αμεσως

Στον ωροσκοπο ειμαι Λεων εξ ου και μιλαω πολυ ¨)) Τα θεορω καλα ζωοδια και μπορω να πω οτι ευτυχος που εχω ωροσκοπο Λεων και ισσοροπω.Το καλυτερο για μενα ειναι ο Αιγοκαιρος παντος

Απο τα 40 κι επειτα ηλικιακα ισχυει οπως ειναι γνωστο ο ωροσκοπος μας και μπαινει σε δευτερη μοιρα το αρχικο ζωοδιο

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 40 κι επειτα ηλικιακα ισχυει οπως ειναι γνωστο ο ωροσκοπος μας και μπαινει σε δευτερη μοιρα το αρχικο ζωοδιο

 

Αυτό είναι μια απλούστευση: το ζώδιο (θέση του ήλιου στο ζωδιακό) δείχνει τι μπορεί να εκδηλώσει το άτομο, αυτό το οποίο του βγαίνει πιο φυσικά, ενώ ο ωροσκόπος είναι ένας στόχος, το ιδανικό που θέλει να φτάσει. Εφόσον λοιπόν κάποιος προχωρά στη ζωή του, θα αρχίσει, καθώς ωριμάζει, να εκδηλώνει στοιχεία του ωροσκόπου του. Αυτό συμβαίνει περίπου στα 30-40 χρόνια, αλλά δεν είναι απαραίτητο και πως θα συμβεί.

 

Το καλυτερο για μενα ειναι ο Αιγοκαιρος παντος

 

Ιδού ένα άτομο με σωστές αστρολογικές βάσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξαναξυπνάω το θέμα αλλά είναι ζεστή βραδιά και δεν έχω τι να κάνω :P

 

Ιχθύς με ωροσκόπο σκορπίο

Αιγυπτιακό : Ίσις

Κέλτικο : RON ή ΝΙΟΝ ( Κλαίουσα Ιτιά)

Κινέζικο : Τράγος

Σαμανικό : Λύκος

Link to comment
Share on other sites

Αιγυπτιακό (είμαι αγελάδα:P)

 

~ Αθωρ ~

26 Μαΐου έως 24 Ιουνίου

Η Θεά της Γης και του Ουρανού, Προστάτιδα της Μουσικής, του Χορού και των Τεχνών, που το όνομά της σημαίνει «ο οίκος του Όρου», εμφανίζεται ως αγελάδα με τον ήλιο ανάμεσα στα κέρατά της ή ως βασίλισσα που φορά κέρατα και τον ήλιο στο κεφάλι της.

Άλλες ονομασίες της Θεάς : Εθερου

Όποιοι γεννήθηκαν υπό την επήρεια της : έχουν μεγάλη θέληση να αγαπήσουν, είναι εύγλωττοι και συναισθηματικοί, απολαμβάνουν την ζωή στην μείζονα, είναι ειδικοί στο να παίρνουν τα καλύτερα από τις περισσότερες συγκυρίες.

Προτερήματα : Γοητευτικοί και ρομαντικοί.

Ελαττώματα : Ευέξαπτοι, τα δυνατά τους πάθη (ότι αγαπούν ή μισούν) διεγείρονται εύκολα, ζηλόφθονοι και ζηλιάρηδες.

Επαγγέλματα : Εφαρμοσμένες τέχνες, ζωγραφική και καλές τέχνες, κοινωνικές εργασίες.

Έλκονται από : Θωθ, Φοίνικας, Ανούβις και Ίσιδα.

Ζώο Σύμβολο : η αγελάδα

 

Κέλτικο: Φιστικιά ή DOBHRAN ή DUIR

10 Ιουνίου - 7 Ιουλίου

Κέλτικο Σύμβολο ~ Λευκό Άλογο ή Χρυσός Τροχός

Συμβολίζει ~ Ασφάλεια και Δύναμη

Ζώο ~ Βίδρα, Αετός, Λιοντάρι

 

Κινέζικο : Φίδι (κολοβό)

 

σαμάνικο:

Το Ελάφι 21 Μαΐου ? 20 Ιουνίου Η Εποχή της Ανθοφορίας

Κυκλοθυμικό, ζωηρό, ευαίσθητο, διαισθητικό, επινοητικό, περίεργο, αγαπά οτιδήποτε καινούργιο. Η διάθεσή του μπορεί να αλλάξει εντυπωσιακά μέσα σε λίγα λεπτά. Είναι πολύ κοινωνικό και αγαπά να βρίσκεται σε ζεστό και φιλικό περιβάλλον. Θα πρέπει να μάθει να είναι συνεπής, πειθαρχημένο και συγκεντρωμένο.

Δέντρο ή Φυτό ~ Βελανιδιά και το άνθος του τριαντάφυλλου

Λίθος ~ Διαμάντι

Πλανήτης ~ Δίας (Jovyn)

Ζωδιακή Συσχέτιση ~ από τις 18?00? των Διδύμων έως τις 14?59? του Καρκίνου

Κέλτικες Προστάτιδες Θεότητες ~ Dagda, Lugh, Herne

Συσχέτιση με τις Ελληνικές Θεότητες ~ Δίας, Απόλλωνας

 

Άντε βρε και σε τάρανδος... Τhks Sabrina

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να βρεις στα περιοδικά τύπου marie claire και άλλα τέτοια περιοδικά τίποτα σωστό...Αυτά σου λένε μα :censored: ς...

 

Όχι πως τα ζώδια καθορίζουν πλήρως το μέλλον σου , αλλά κάτι αποκαλύπτουν για τον καθένα μας...

Link to comment
Share on other sites

Αιγυπτιακό (είμαι αγελάδα:P)

 

~ Αθωρ ~

26 Μαΐου έως 24 Ιουνίου

Η Θεά της Γης και του Ουρανού, Προστάτιδα της Μουσικής, του Χορού και των Τεχνών, που το όνομά της σημαίνει «ο οίκος του Όρου», εμφανίζεται ως αγελάδα με τον ήλιο ανάμεσα στα κέρατά της ή ως βασίλισσα που φορά κέρατα και τον ήλιο στο κεφάλι της.

Άλλες ονομασίες της Θεάς : Εθερου

Όποιοι γεννήθηκαν υπό την επήρεια της : έχουν μεγάλη θέληση να αγαπήσουν, είναι εύγλωττοι και συναισθηματικοί, απολαμβάνουν την ζωή στην μείζονα, είναι ειδικοί στο να παίρνουν τα καλύτερα από τις περισσότερες συγκυρίες.

Προτερήματα : Γοητευτικοί και ρομαντικοί.

Ελαττώματα : Ευέξαπτοι, τα δυνατά τους πάθη (ότι αγαπούν ή μισούν) διεγείρονται εύκολα, ζηλόφθονοι και ζηλιάρηδες.

Επαγγέλματα : Εφαρμοσμένες τέχνες, ζωγραφική και καλές τέχνες, κοινωνικές εργασίες.

Έλκονται από : Θωθ, Φοίνικας, Ανούβις και Ίσιδα.

Ζώο Σύμβολο : η αγελάδα

 

Κέλτικο: Φιστικιά ή DOBHRAN ή DUIR

10 Ιουνίου - 7 Ιουλίου

Κέλτικο Σύμβολο ~ Λευκό Άλογο ή Χρυσός Τροχός

Συμβολίζει ~ Ασφάλεια και Δύναμη

Ζώο ~ Βίδρα, Αετός, Λιοντάρι

 

Κινέζικο : Φίδι (κολοβό)

 

σαμάνικο:

Το Ελάφι 21 Μαΐου ? 20 Ιουνίου Η Εποχή της Ανθοφορίας

Κυκλοθυμικό, ζωηρό, ευαίσθητο, διαισθητικό, επινοητικό, περίεργο, αγαπά οτιδήποτε καινούργιο. Η διάθεσή του μπορεί να αλλάξει εντυπωσιακά μέσα σε λίγα λεπτά. Είναι πολύ κοινωνικό και αγαπά να βρίσκεται σε ζεστό και φιλικό περιβάλλον. Θα πρέπει να μάθει να είναι συνεπής, πειθαρχημένο και συγκεντρωμένο.

Δέντρο ή Φυτό ~ Βελανιδιά και το άνθος του τριαντάφυλλου

Λίθος ~ Διαμάντι

Πλανήτης ~ Δίας (Jovyn)

Ζωδιακή Συσχέτιση ~ από τις 18?00? των Διδύμων έως τις 14?59? του Καρκίνου

Κέλτικες Προστάτιδες Θεότητες ~ Dagda, Lugh, Herne

Συσχέτιση με τις Ελληνικές Θεότητες ~ Δίας, Απόλλωνας

 

Άντε βρε και σε τάρανδος... Τhks Sabrina

 

 

 

πως τα βρηκες ολα αυτα ? θελω και γω, μπορεις να μου πεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...