Jump to content

Έγκλημα στο δίκτυο...


 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...

Dear Astarte

το μόνο που μπορώ να πω είναι πως όπως σου είπε η Νεφέλη ήδη παρακολουθουν πολλοί.

ίσως να μην το γνωρίζεις αλλά εμένα μου έτυχε...ήμουν μέλος σε ενα club εσωτερισμού στην ίδια σελίδα με το δικό σου, κάποια στιγμή το έκλεισαν, δεν ξέρω αν είχαν προηδοποιήσει τους διαχειριστές ή όχι, ξέρω όμως ότι έχει πλέον κλείσει.

 

 

καλή συνέχεια σε ότι κάνεις.

 

 

sorry forb late posting

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος προσπαθεί να ονομάσει, ή να ταμπελογραφήσει κάποια πράγματα για να τα ελέγχει, όχι κατ' ανάγκη να προστατεύει τον ''κοσμάκι''. Ακόμη και η λέξη Μαγεία οριοθετήθηκε για να μπορεί να περιθωριοποιείται σε περίπτωση που εξεγερθούν οι κότες από το κοτέτσι και κάνουν επανάσταση. Δεν νομίζω να μίλαγε για μπούρδες ο Όργουελ όταν έγραφε το προφητικό βιβλίο 1874?? δεν ξέρω ακριβώς τον τίτλο. Πάντως ξεκινά με την φράση: 'The big brother is watching you''............................Βγάλτε από μόνοι σας τα συμπεράσματά σας. (Αριθμός κοινωνικών ασφαλείσεων, αριθμός ταυτότητας, πιστωτικές, κάμερες στους δρόμους, δορυφορικά συστήματα αναζήτησης συντεταγμένων).... Παιδιά, θέλουν να μας έχουν στο μαντρί και να μας λένε: Να φάτε φαστ φουντ, να φορέσεται μπλε εσάρπες φέτος, να ψηφίσετε, να είσαστε καθώς πρέπει πολίτες.

Ερωτήσεις: (1) Πώς φεύγουμε από το μαντρί

(2) Αν φύγουμε υπάρχει κάποιος λύκος εκεί έξω που θα μπορούσαμε να τα βάλουμε μαζί του;

ΘΕΛΩ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

:015annoyed::015annoyed::015annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μίλαγε για μπούρδες ο Όργουελ όταν έγραφε το προφητικό βιβλίο 1874?? δεν ξέρω ακριβώς τον τίτλο.

13772[/snapback]

Φαίνεται! 1984 , ο μεγάλος αδερφός...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μίλαγε για μπούρδες ο Όργουελ όταν έγραφε το προφητικό βιβλίο 1874?? δεν ξέρω ακριβώς τον τίτλο. Πάντως ξεκινά με την φράση: 'The big brother is watching you''

Ερωτήσεις: (1) Πώς φεύγουμε από το μαντρί

                 (2) Αν φύγουμε υπάρχει κάποιος λύκος εκεί έξω που θα μπορούσαμε να τα βάλουμε μαζί του;

ΘΕΛΩ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

:015annoyed:  :015annoyed:  :015annoyed:

1984 λέγεται όπως είπε ο Johnny

όσο για το πως φεύγουμε από το μαντρί.....αποκτώντας καταρχάς προσωπική ελευθερία, ανακαλύπτοντας τον εαυτό μας....όταν νιώθεις εσύ ελεύθερος....μόνο που είχα διαβάσει κάπου.....το "ή όλη μέσα στην φυλακή ή κανένας" σχεδόν ίδιο με το μαντρί που ανέφερες.....το κακό είναι πως η κοινωνία (στην οποία είμαστε μέλη) δεν δέχεται δραπέτες....είναι πολλοί που έχουν βολευτεί στο μαντρί τους και δεν θέλουν να βγουν.

 

για τον λύκο που θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε μετά....κάτσε να βγούμε πρώτα...

αλλωστε νομίζω πως ο λύκος έχει το πρόσωπο του φόβου...του φόβου που μας κανει να μην τολμάμε να βγούμε από το μαντρί....

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.....μεγάλη λέξη.....πως ορίζεται όμως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μίλαγε για μπούρδες ο Όργουελ όταν έγραφε το προφητικό βιβλίο 1874?? δεν ξέρω ακριβώς τον τίτλο. Πάντως ξεκινά με την φράση: 'The big brother is watching you''

Ερωτήσεις: (1) Πώς φεύγουμε από το μαντρί

                 (2) Αν φύγουμε υπάρχει κάποιος λύκος εκεί έξω που θα μπορούσαμε να τα βάλουμε μαζί του;

ΘΕΛΩ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

:015annoyed:  :015annoyed:  :015annoyed:

1984 λέγεται όπως είπε ο Johnny

όσο για το πως φεύγουμε από το μαντρί.....αποκτώντας καταρχάς προσωπική ελευθερία, ανακαλύπτοντας τον εαυτό μας....όταν νιώθεις εσύ ελεύθερος....μόνο που είχα διαβάσει κάπου.....το "ή όλη μέσα στην φυλακή ή κανένας" σχεδόν ίδιο με το μαντρί που ανέφερες.....το κακό είναι πως η κοινωνία (στην οποία είμαστε μέλη) δεν δέχεται δραπέτες....είναι πολλοί που έχουν βολευτεί στο μαντρί τους και δεν θέλουν να βγουν.

 

για τον λύκο που θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε μετά....κάτσε να βγούμε πρώτα...

αλλωστε νομίζω πως ο λύκος έχει το πρόσωπο του φόβου...του φόβου που μας κανει να μην τολμάμε να βγούμε από το μαντρί....

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.....μεγάλη λέξη.....πως ορίζεται όμως?

Αν οριζόταν η ελευθερία,τότε θα ήταν η ίδια μη ελεύθερη...Όσο για τον λύκο,αν είμαστε πραγματικά ελεύθεροι,θα τρομάξει και θα φύγει...

Link to comment
Share on other sites

Αν οριζόταν η ελευθερία,τότε θα ήταν η ίδια μη ελεύθερη...Όσο για τον λύκο,αν είμαστε πραγματικά ελεύθεροι,θα τρομάξει και θα φύγει...

13969[/snapback]

 

:worthy::worthy::clapping::clapping:

 

νομίζω πως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. αν νικήσεις τους δικούς σου φόβους δεν θα υπάρχει κανείς για να σε σταματησει...

Link to comment
Share on other sites

Από ποιους παρακολουθούμαστε;;

[...] την εκκλησία (ή ανθρώπους της εκκλησίας),

 

oxi .. εγω δεν ειμαι παντως. ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ..

Link to comment
Share on other sites

Από ποιους παρακολουθούμαστε;;

[...] την εκκλησία (ή ανθρώπους της εκκλησίας),

oxi .. εγω δεν ειμαι παντως. ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ..

:lol: Το ξέρουμε ότι δεν είσαι :cheerful:

 

Αλλά και να ήσουν... πάλι ευπρόσδεκτη θά 'σουν!

 

Την παρακολούθηση την φοβούνται μονάχα όσοι έχουν κάτι να κρύψουν :smilewink:

Link to comment
Share on other sites

Την παρακολούθηση την φοβούνται μονάχα όσοι έχουν κάτι να κρύψουν  :smilewink:

και όσοι ανησυχούν για ένα προβλεπόμενα ανελεύθερο μέλλον,λόγω της υπερβολικής παρακολούθησης...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καιρος να παρετε το αιμα σας πισω!!!

Ωρα για το δικο σας εγκλημα στο δικτιο/...

Μονο εδω!!! :15_8_200v[1]::15_8_200v[1]::15_8_200v[1]: :4_1_72[1]: :wow: :wow: :wow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...