Jump to content

Τι Είδος Μεταλάς Είστε;


Speedy
 Share

Which one are you?  

42 members have voted

  1. 1. Which one are you?

    • Power Metal
      9
    • Thrash Metal
      3
    • Heavy Metal
      5
    • Folk Metal
      1
    • Viking Metal
      1
    • Death Metal
      2
    • Black Metal
      7
    • Gore Metal
      0
    • Doom Metal
      3
    • Proggessive Metal
      3
    • Glam Metal
      1
    • Grind Metal
      1
    • Epic metal
      15


Recommended Posts

Love metal: Σκάει μύτη ο Ville Vallo (ή όπως στην ευχή λέγεται) και παίρνει πόζα να τραγουδήσει κάποιο σουξέ από το τελευταίο δίσκο. Ο δράκος φτερνίζεται και η πυρωμένη του ανάσα παίρνει μια φράντζα από το μαλλί του. Τότε έρχονται οι δικηγόροι της δισκογραφικής και καταθέτουν μήνυση στο δράκο και τη πριγκίπισσα για απόπειρα ανθρωποκτονίας και έκθεση σε κίνδυνο καθώς ο Vallo εισπράττει μια υπέρογκη αποζημίωση από την εταιρεία όπου έχει ασφαλίσει το μαλλί του.

 

:018bleh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Love metal: Σκάει μύτη ο Ville Vallo (ή όπως στην ευχή λέγεται) και παίρνει πόζα να τραγουδήσει κάποιο σουξέ από το τελευταίο δίσκο. Ο δράκος φτερνίζεται και η πυρωμένη του ανάσα παίρνει μια φράντζα από το μαλλί του. Τότε έρχονται οι δικηγόροι της δισκογραφικής και καταθέτουν μήνυση στο δράκο και τη πριγκίπισσα για απόπειρα ανθρωποκτονίας και έκθεση σε κίνδυνο καθώς ο Vallo εισπράττει μια υπέρογκη αποζημίωση από την εταιρεία όπου έχει ασφαλίσει το μαλλί του.

 

:018bleh:

11968[/snapback]

 

όντως αυτή είναι η θλιβερή αλήθεια...

 

χωρίς να θέλω να πάρω μέρος στην αντιδικία εγώ υποστηρίζω το power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μορώ να είμαι "Ρεμπέτης Μεταλάς"; :blink:

 

"Είμουνα μεταλάς, κι'έγινα ρέμπετάς

τώρα στα τάστα μου στενάζει ο τσιτσάνης!

Έκοψα τα μαλιά πήρα και μπάγλαμά

το μεταλ πέθανε ρε φίλε τι να κάνει..."

~N.Carcade

 

:blblbl:

Link to comment
Share on other sites

Love Metal: You arive. The Dragon fucks you. Who needs the princess after all?

12131[/snapback]

...Γιατί μου θύμισε λίγο shrek αυτό το σκηνικό?!... :063laugh:

Εγώ μπορώ να είμαι "Ρεμπέτης Μεταλάς";

Όχι! Μόνο οι N.Carcade μπορούν... :smilewink:

 

 

ΥΓ: 8 ψήφοι στο epic (προς το παρόν)?? :headb:

Μπορεί κανείς να μου πει και 8 συγκροτήματα που εκπροσωπεύουν την epic μουσική και που τους ξέρει η μάνα τους? :evilbl:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου πει και 8 συγκροτήματα που εκπροσωπεύουν την epic μουσική και που τους ξέρει η μάνα τους?

 

Pazuzu...?

Θα πέσει ξύλο εδω πέρα...!!!! Θα αρχίσω κι εγώνα υποστηρίζω το ατμοσφαιρικο - gothic μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

για οποιονδήποτε ρόκερ, οποιονδήποτε έζησε το hardrock ή το heavy έως τα 80's είναι...

τουλάχιστον παρότι είμαι 43, είμαι από τους λίγους που δεν έχει κολλήσει στις παλιές έποχές αλλά παρακολουθεί τι γίνεται, ε, ναι υπάρχουν 2 στα είκοσι που ακούγονται-απλά ακούγονται

το metal έχει πεθάνει, μαζί με το τέλος του thrash

viking & death & doom & gore και τι να πεις; υπάρχει κανείς άνω των 18 εδώ μέσα;

μη μου πείτε ότι αυτοί που ασχολούνται με την "τέχνη" είναι μεταλάδες; Γιατί το site έχει αποκτήσει μια πολύ καλή φίμη

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες, κι εγώ έχω μεγαλύτερη εκτίμηση στην εποχή που αναφέρεσαι. Αλλά δε σημαίνει ότι όλα τα νεότερα είναι σκουπίδια. Τουλάχιστον έχουν κάτι καλύτερο να δώσουν από τα διάφορα άλλα που κυκλοφορούν τώρα (βλ. Τσικουλάτα και τα συναφή). Αλλά και πάλι, είναι όλα υποκειμενικά. Για παράδειγμα, εγώ είμαι φανατικός των 80's, αλλά δεν αντέχω το trash. Και δε νομίζω ότι η μουσική μπορεί ποτέ να πεθάνει, εκτός κι αν αναφέρεσαι σ' όλη αυτή τη metal υποκουλτούρα που κυκλοφορεί στις μέρες μας (είμαι metalάς, άρα φοράω μαύρα, άρα ακούω μόνο metal, άρα πηγαίνω σε κάθε metal συναυλία απλά και μόνο για να δηλώσω το παρόν κλπ.), όπου και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

για οποιονδήποτε ρόκερ, οποιονδήποτε έζησε το hardrock ή το heavy έως τα 80's είναι...

τουλάχιστον παρότι είμαι 43, είμαι από τους λίγους που δεν έχει κολλήσει στις παλιές έποχές αλλά παρακολουθεί τι γίνεται, ε, ναι υπάρχουν 2 στα είκοσι που ακούγονται-απλά ακούγονται

το metal έχει πεθάνει, μαζί με το τέλος του thrash

viking & death & doom & gore και τι να πεις; υπάρχει κανείς άνω των 18 εδώ μέσα;

μη μου πείτε ότι αυτοί που ασχολούνται με την "τέχνη" είναι μεταλάδες; Γιατί το site έχει αποκτήσει μια πολύ καλή φίμη

12393[/snapback]

 

 

θέλω να εκφρασω και γω την δική μου άποψη στο ταπεινό αυτό τραπέζι της μουσικής....... (πως τα λεω πως τα λεω...)

 

το μεταλ ειναι η μουσικη του διαβόλου ... ου.. 666... ου...666 ρουβα, ψινακη εισαστε προδότες...

(ουπς...ξυπναει η Λουκα μέσα μου....... :headb: )

 

λοιπόν... ειμαι 22 αγαπητε μου dagon κ τυγχάνει να έχουν περάσει απο τα χέρια μου μουσικά βινίλια κ cds ΟΛΩΝ τν ειδων της μουσικής.. το ΜΕΤΑΛ εξελίσεται.. προχωράει και.. αλλάζει.. γίνεται πιο... πιο καθημερινό... πιο popular δίχως να χάνει την αξία του για όσους ξέρουν το βαθύτερό του νόημα.....

εγω λοιπόν η άσχετη θεολόγος ακούω το join me in death κ με τη μυσική του ταξιδεύω..με τους στίχους του ζηλέυω που δεν έχω ζήσει τέτοια αγάπη...

 

για κάποιον άλλο όμως που ακουει ΜΕΤΑΛ με το δικό μου μοναδικό τρόπο.. οι ΗΙΜ σημαίνουν κάτι άλλο.....κλπ κλπ..

 

κ θέλω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι η μουσική είναι ... επιτρέψτε μου τη φραση.. ότι πιο ΑΦΗΡΗΜΕΝΟ υπάρχει... κ για τον καθένα ισχυει διαφορετικα.. οπότε μην αναφέρεις κατάντια τους οπαδούς της μουσικής που κάποτε σου άρεσε.. γιατι προσβάλλοντας το ΠΑΡΟΝ κατακρίνουμε το ΠΑΡΕΛΘΟΝ και την ΙΣΤΟΡΙΑ και εσύ σαν ροκας, μεταλλας κλπ κλπ είσαι η ΙΣΤΟΡΙΑ....

Link to comment
Share on other sites

ασε για να μην αναφέρω την ΚΑΤΑΝΤΙΑ του OZI OZBORN (ετσι γράφετε...)

αυτός ειναι της εποχής που αναφερεις.. και έχει καταντήσει η ΠΑΡΙΣ ΧΙΛΤΟΝ κ η Britney Spears του ΜΕΤΑΛ (για να μιλήσω όπως μιλας εσύ...)

 

δεν είμαι κακια.. μουσικόφιλη είμαι.. πειραααζει???

 

παρεπιπτώντως.. ακουσα ενα καινουριο των ΗΙΜ σήμερα.. ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν... ειμαι 22 αγαπητε μου dagon κ τυγχάνει να έχουν περάσει απο τα χέρια μου μουσικά βινίλια κ cds ΟΛΩΝ τν ειδων της μουσικής.. το ΜΕΤΑΛ εξελίσεται.. προχωράει και.. αλλάζει.. γίνεται πιο... πιο καθημερινό... πιο popular δίχως να χάνει την αξία του για όσους ξέρουν το βαθύτερό του νόημα.....

 

......

 

κ θέλω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι η μουσική είναι ... επιτρέψτε μου τη φραση.. ότι πιο ΑΦΗΡΗΜΕΝΟ υπάρχει... κ για τον καθένα ισχυει διαφορετικα.. οπότε μην αναφέρεις κατάντια τους οπαδούς της μουσικής που κάποτε σου άρεσε.. γιατι προσβάλλοντας το ΠΑΡΟΝ κατακρίνουμε το ΠΑΡΕΛΘΟΝ και την ΙΣΤΟΡΙΑ και εσύ σαν ροκας, μεταλλας κλπ κλπ είσαι η ΙΣΤΟΡΙΑ....

12399[/snapback]

 

:clapping::clapping::clapping:

και dagon μη κρίνεις το site απο ένα post...

και δεν έχει καμία σχέση το τι ακούς με το τι ασχολείσαι.. Δηλ αν κάποιος ειναι σκυλάς πρέπει να τον διώξουμε κλωτσιδων? (που και καλά σκυλάδικο=φρουφρου και αρώματα)

εγώ είμαι μεταλλού, άνω των 18 και ασχολούμαι... ποιο το λάθος μου?

Link to comment
Share on other sites

για οποιονδήποτε ρόκερ, οποιονδήποτε έζησε το hardrock ή το heavy έως τα 80's είναι...

τουλάχιστον παρότι είμαι 43, είμαι από τους λίγους που δεν έχει κολλήσει στις παλιές έποχές αλλά παρακολουθεί τι γίνεται, ε, ναι υπάρχουν 2 στα είκοσι που ακούγονται-απλά ακούγονται

το metal έχει πεθάνει, μαζί με το τέλος του thrash

viking & death & doom & gore και τι να πεις; υπάρχει κανείς άνω των 18 εδώ μέσα;

μη μου πείτε ότι αυτοί που ασχολούνται με την "τέχνη" είναι μεταλάδες; Γιατί το site έχει αποκτήσει μια πολύ καλή φίμη

12393[/snapback]

 

 

Μην αγχώνεσαι και μην ταράσσεσαι! Τα πάντα βγαίνουν στο όνομα του εμπορίου πια... Τι ψάχνεις; :bye:

Μην βάζεις ταμπέλες γιατί δεν κερδίζεις τίποτα. Άσε τον καθένα να κάνει ό,τι θέλει. Το συγκεκριμένο thread είναι καθαρά κωμικό. :smilewink:

 

Η ηλικία σε μερικά πράγματα δε παίζει καθόλου ρόλο, για παράδειγμα στο πόσο ευφυής είσαι.

Επίσης σκέψου ότι μερικοί συνεχίζουν να μεγαλώνουν, χωρίς να αποκτούν εμπειρία και σοφία. :nono:

 

Καλός μας ήρθες!

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...