Jump to content

Μαγεία & Χόλυγουντ


johnny
 Share

Recommended Posts

Η ταινία που λες kailor είναι πολύ ωραία και το 1 και το 2! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Κάτσε ρε μεγάλε... γιατί ρε φίλε μας την λες έτσι;;; :001almostcry:

Κι εγώ έχω υπογραφή ένα δίδαγμα ζεν, αλλά τις charmed τις γουστάρω τρελά!

(...βέβαια... εδώ που τα λέμε... εγώ γενικώς έχω ανάγκη από έναν... ε... καλύτερα επιτελείο επαγγελματιών ψυχολόγων, ψυχιάτρων και ψυχοθεραπευτών... αλλά τέλος πάντων, ας το προσπεράσουμε αυτό :lol: )

 

Είναι όμορφο και πολύ ωφέλιμο πράμα να ικανοποιούμε και να διατηρούμε ολοζώντανο το παιδί μέσα μας!

 

...Πότε χάζεψες τελευταία φορά μια μυρμηγκοφωλιά; (η απάντηση "από τότε που ήμουν στο δημοτικό" ανήκει στην κουρτίνα με το ζονγκ! :blblbl: )

 

σε αυτο θα διαφωνησω...ειτε το πιστεβεται ειτε οχι καθομουν καπου σε εναν χωματοδρομο (χωρις σχολια) και διπλα μ βγηκε ενα μηρμυγκι...απο εκει και περα 1 ωρα παρατηρουσα τα δεκαδες χιλιαδες μηρμυγκια που μπηκαν και βγηκαν απο εεκει μεσα.....χιχι...τη γαληνη που ενιωθα μετα δεν μπορω να την περιγραψω..."απλα μηρμυγκια ειναι" λενε καποιοι...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ από τη Πεητζ, τη Φοίβη και την Πρού!!!!!!!!

 

 

(ο μακρινός τους και θυμωμένος εξάδελφος τους...) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Και εμένα μου αρέσουν οι charmed  . :)

 

Αλλα μου αρεσει πολυ και το 

Supernatural    :yes:

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Supernatural_(TV_series)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο ειχε απίστευτο φινάλε φέτος...

Και το πα΄νε και για έκτη σεζόν, λένε! Θα'θελα να'ξερα τι άλλο θα κάνουν ακόμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τις δυο πρώτες σεζόν, αρκετά καλή μεταφορά του μύθου. πΟλύ προσεγμένη παραγωγή, όπως όλες οι παραγωγές του BBC άλλωστε (αυτό είναι του BBC Whales). Έχουν αλλάξει βέβαια κάποια στοιχεία και έχουν βάλει και άλλα, αλλά, απο τη στιγμνή που όυτως ή άλλως δεν υπάρχει ένας μόνο αρθουριανός μύθος αλλά δεκάδες παραλλαγές του, δεν νομίζω ότι ενοχλεί.

Περιμένω το Σεπτέμβρη την τρίτη σεζόν...

Edited by irenicus777
Link to comment
Share on other sites

με ψίσατε και κατεβασα το supernatural.

 

Μια παρατήρηση.... καλά βρε παιδί μου αυτοί οι αδελφοί που πολεμάνε το κακό τι σόι εξορκιστές είναι, μοντερνοι, ούτε ενα φυλαχτό κάτι... τα ισοπεδώσανε όλα;

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζονται φυλακτο!

Το μαλι να ειναι καλα, κ ολα τα αλλα ειναι παιχνιδακι!

Μιση φορα το ειχα δει κ τελος

Link to comment
Share on other sites

με ψίσατε και κατεβασα το supernatural.

 

Μια παρατήρηση.... καλά βρε παιδί μου αυτοί οι αδελφοί που πολεμάνε το κακό τι σόι εξορκιστές είναι, μοντερνοι, ούτε ενα φυλαχτό κάτι... τα ισοπεδώσανε όλα;

 

Στην πρώτη σεζόν, που ασχολούνταν περισσότερο με αστικούς θρύλους τύπου windigo, Bloody Mary κλπ δεν τα χρειάζονταν. Από το 2ο κύκλο και μετά, που η σειρά ασχολείται πολύ με τη μαγεία, και ειδικά τους εξορκισμούς και τη Σολομωνική (dimulator, μην αρχίσεις πάλι για τη Σολομωνική, γιατί δεν τελειώνουμε όυτε αυριο!), τα φυλαχτά σιγά σιγά έρχονται...

Ειδικά στον 5ο κύκλο (που δεν τον έχουν φερει εδώ ακόμα), που παίζει πολύ και η ενωχιανή μαγεία των αγγέλων, τα ενωχιανά τάλισμαν εμφανίζονται συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βλέπω Μέρλιν και μου αρέσει πολύ αν και μου φαινεται άλλο από το Μερλιν που ξέρουμε.

I love supernatural και τα παιδιά έχουν φυλαχτα.

Dimulator κατέβασες κ το 5;

Από που;

Γιατί αν είναι να περιμένω το σταρ πότε θα το βάλει σωθηκαα!!

Θα΄χω διάβασμα να το δω τώρα που είμαι free

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...